تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: در مورد نحوه استفاده از ديتا ريپورت توضيح بدين

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    پی سی ورلد

14 در مورد نحوه استفاده از ديتا ريپورت توضيح بدين

سلام.لطفا در مورد نحوه استفاده از ديتا ريپورت توضيح بدين.
    1.هر كاري ميكنم نميتونم با اون گزارش بگيرم وهر بار خطاي invalid data source ميده.
    2.در مورد خواص اون توضيح بدين

ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

منظورت از هر كاري چيه
    براي تامين كردن داده هات يا از data environment استفاده کن یا از رکورد ست ای دی او
    توی ام اس دی ان هم یه نمونه مثال داره
    اگه راهنمایی بیشتر میخوای بیشتر توضیح بده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    پی سی ورلد

پيش فرض

ببینید. من اطلاع کافی در مورد نحوه استفاده از دیتا ریپورت ندارم وبه این طریق عمل میکنم :
    از منوی project زیرمنوی AddDataReport را کلیک میکنم وخاصیت رکورد سورس اونو تنظیم میکنم
    که پس از اجرا پیغام بالا رو میده.
    البته با ید بگم که با Adodc با بانکم ارتباط دارم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    پی سی ورلد

پيش فرض

دوستان،منتظرم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

دوست عزيز ديتا ريپورت اونجوري فقط data environment رو میشناسه که چیز خوبی نیست من یه کد برات میذارم که فکر کنم باهمین چند خط تمام مطالب ریپورت رو یاد بگیری با همون adodc هم کار میکنه
    فقط یه پروژه جدید با یه فرم ویه دیتا ریپورت باز کن
    یه adodc ویه کامند هم بذار رو فرمت بعد adodc رو هم به یه دیتا بیس متصلش کن بقیه توضیحات رو هم توی کد نوشتم
    کد زیر رو تو فرمت بچسبون
    Private Sub Command1_Click()
    Set DataReport1.DataSource = Adodc1 'يا يک رکوردست اي دي او
    DataReport1.Sections!section2.label1.Caption = "هر چيزي" 'يا ميتواني همان وقت در ديتا ري پورت کپشنشو هر چي ميخواي بنويسي
    DataReport1.Sections!section1.text1.DataField = "اسم فيلد مرد تظر" 'اينجا بايد اسم فيلد مورد نظرتو بنويسي
    'ميتواني تکست باکسها را در قسمت پروپرتي ديتا فيلد هم اسم فيلد مورد نظرتو بنويسي
    DataReport1.Show
    End Sub

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    پی سی ورلد

12

نقل قول نوشته شده توسط ahmad_h
    دوست عزيز ديتا ريپورت اونجوري فقط data environment رو میشناسه که چیز خوبی نیست من یه کد برات میذارم که فکر کنم باهمین چند خط تمام مطالب ریپورت رو یاد بگیری با همون adodc هم کار میکنه
    فقط یه پروژه جدید با یه فرم ویه دیتا ریپورت باز کن
    یه adodc ویه کامند هم بذار رو فرمت بعد adodc رو هم به یه دیتا بیس متصلش کن بقیه توضیحات رو هم توی کد نوشتم
    کد زیر رو تو فرمت بچسبون
    Private Sub Command1_Click()
    Set DataReport1.DataSource = Adodc1 'يا يک رکوردست اي دي او
    DataReport1.Sections!section2.label1.Caption = "هر چيزي" 'يا ميتواني همان وقت در ديتا ري پورت کپشنشو هر چي ميخواي بنويسي
    DataReport1.Sections!section1.text1.DataField = "اسم فيلد مرد تظر" 'اينجا بايد اسم فيلد مورد نظرتو بنويسي
    'ميتواني تکست باکسها را در قسمت پروپرتي ديتا فيلد هم اسم فيلد مورد نظرتو بنويسي
    DataReport1.Show
    End Sub
    دوست عزیز،بسیار ممنون از سر نخ عالیتون .90% مشکلم حل شد.لطف کنید بگید آیا میشه در دیتا ریپورت از subtotalاستفاده کرد .
    آیا میشه گزارش را بین دو تاریخ معین تهیه کرد؟
    آیا میشه رکورد ها را گروه بندی کرد ومثلا فقط از یک یا چندتای اونا گزارش تهیه کرد؟.
    ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

سلام
    قابل نداشت
    البته من دفعه قبل يلدم رفت كه بگم يه ليبل توي سكشن 1 و يه تكست باكس توي سكشن دو ريپورتت بذاري
    آره ببين شما هر كاري كه با ديتاهات بخواي اول انجام بده بعد هم ركورد ست مورد نظرتو به ريپورتت متصل كن ولي براي اين كارا ديگه بايد ست كردن ركوردست و كانكشنت رو توي كد انجام بدي اينروش هم DataReport1.Sections!section2.label1.Caption
    كه براي فرستادن داده هايي به ريپورتت هست كه موقع طراحي معلوم نستن و در موقع اجرا توليد ميشن مثل تاريخي كه از كاربر براي جستجو گرفته ميشه
    براي گرفتن گزارش بين دوتا تاريخ بايد ابتدا دو تا تاريخ مورد نظر رو از كاربرت بگيري و توي دو تا متغيير مثلا tarikh1,tarikh2 بریزی بعد بنویسی
    Adodc1.Recordset.Open "select * from Table where field between tarikh1 and tarikh2 " یا
    Adodc1.RecordSource = "select * from Table where field between tarikh1 and tarikh2 "
    كه در كداي بالا table همان نام جدول مورد نظر و field هم فیلد تاریخ مورد نظر میباشد
    بعد هم
    بگی
    DataReport1.Show
    برای تیتر گزارشت هم میتونی
    توی سکشن1 یا سکشن3 ریپورتت بنویسی
    گزارش از +label1 تا label2
    توی کدت قبل از شو کردن ریپورتت
    DataReport1.Sections!section2.label1.Caption=tarik h1
    DataReport1.Sections!section2.label1.Caption=tarik h2
    برای گروه بندی ویا هر کار دیگه روی دیتا ها هم همونطور که گفتم دیگه ربطی به ریپورت نداره و فقط باید بتونی با دستورات اس کیو ال رکورد ست مورد نظرتو تولید کنی
    منظورت از subtotal نمی دونم چیه ولی اگه منظورت مثلا جمع یه ستونه میتونی از کنترلهلی function ریپورت استفاده کنی و به یه ستون متصلش کنی بعد پروپرتی اون رو روی هر چیزی که خواستی مثلا sum , avg یه چیزای دیگه ست کنی
    موفق باشی
    Last edited by ahmad_h; 04-02-2006 at 09:27.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    پی سی ورلد

پيش فرض

سلام
    قابل نداشت
    البته من دفعه قبل يلدم رفت كه بگم يه ليبل توي سكشن 1 و يه تكست باكس توي سكشن دو ريپورتت بذاري
    آره ببين شما هر كاري كه با ديتاهات بخواي اول انجام بده بعد هم ركورد ست مورد نظرتو به ريپورتت متصل كن ولي براي اين كارا ديگه بايد ست كردن ركوردست و كانكشنت رو توي كد انجام بدي اينروش هم DataReport1.Sections!section2.label1.Caption
    كه براي فرستادن داده هايي به ريپورتت هست كه موقع طراحي معلوم نستن و در موقع اجرا توليد ميشن مثل تاريخي كه از كاربر براي جستجو گرفته ميشه
    براي گرفتن گزارش بين دوتا تاريخ بايد ابتدا دو تا تاريخ مورد نظر رو از كاربرت بگيري و توي دو تا متغيير مثلا tarikh1,tarikh2 بریزی بعد بنویسی
    Adodc1.Recordset.Open "select * from Table where field between tarikh1 and tarikh2 " یا
    Adodc1.RecordSource = "select * from Table where field between tarikh1 and tarikh2 "
    كه در كداي بالا table همان نام جدول مورد نظر و field هم فیلد تاریخ مورد نظر میباشد
    بعد هم
    بگی
    DataReport1.Show
    برای تیتر گزارشت هم میتونی
    توی سکشن1 یا سکشن3 ریپورتت بنویسی
    گزارش از +label1 تا label2
    توی کدت قبل از شو کردن ریپورتت
    DataReport1.Sections!section2.label1.Caption=tarik h1
    DataReport1.Sections!section2.label1.Caption=tarik h2
    برای گروه بندی ویا هر کار دیگه روی دیتا ها هم همونطور که گفتم دیگه ربطی به ریپورت نداره و فقط باید بتونی با دستورات اس کیو ال رکورد ست مورد نظرتو تولید کنی
    منظورت از subtotal نمی دونم چیه ولی اگه منظورت مثلا جمع یه ستونه میتونی از کنترلهلی function ریپورت استفاده کنی و به یه ستون متصلش کنی بعد پروپرتی اون رو روی هر چیزی که خواستی مثلا sum , avg یه چیزای دیگه ست کنی
    موفق باشی

سلام دوست عزیز
    جواب نمیده البته دقیقا واضح نیست که چکار باید بکنم اگه میشه بیشتر توضیح بدین
    ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    پی سی ورلد

پيش فرض

بيشتر توضيح بده
    اينجا هم سر بزن]
    سلام دوست عزیز
    وقتی که دو تاریخ معین را وارد میکنم مشکلی نیست ولی وقتیکه اونا رو از کاربر میخوام جواب نمیده.
    به شرح زیر عمل میکنم لطف کنید بگید مشکل کجاست؟
    ضمنا بفرمایید اگه اسم فیلدها فارسی باشه باز روش همینه یا نه؟
    1. یه command ودو تکست به اسم tarikh1 و tarikh2 و یه adodc رو فرم گذاشتم
    2. پروپرتیAdodc را به شرح زیر تنظیم کردم:
    • Command Type=1-adCmdText
    • Command Text(SQL)= SELECT * FROM myTabel WHERE date between t1 and t2

Private Sub Command4_Click()
    Dim t1 As String, t2 As String

t1 = tarikh1
    t2 = tarikh1
    Adodc1.RecordSource = "SELECT * FROM myTabel WHERE date between t1 and t2 "

Set DataReport1.DataSource = Adodc1
    DataReport1.Show

End Sub

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •