تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 31 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 305

نام تاپيک: پرسش و پاسخ حقوقی (مشاوره حقوقی)

آخر فروم باز france's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

پيش فرض

سلام. اون کسی که سگ داره و اذیت و آزار می کنه خونه شخصی داره ولی ما توی اپارتمان زندگی می کنیم.

با سلام

دوست عزیز استشهاد نامه ای با امضا همسایگان تا بر اساس ان دادخواستی (نیاز به ارائه مواد قانونی در برگ دادخواست نمی باشد) جهت ارائه به مقام قضائی تنظیم کنید.

موفق باشید

2. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تقریبا آخرای جاده زندگی... یه تیغ تیز تو دستم تو وان حموم

پيش فرض

به لینک ذیل پست شماره 10 مراجعه کنید مقاله جامعی در این خصوص ارائه شده:
    مرسي عالي بود و كامل اما يه خورده از اصطلاحاتش سر در نياوردم
    منه يه مغازه خريدم سندش به اسم عموم هست اما چون هنوز كارت معافيم رو نگرفتم سند رسمي به اسمم نزدم فقط يه وكالت بلاعزل ازش گرفتم ميخواستم بدونم من چه اختياراتي دارم با اين وكالت؟وتا كي اين وكالت اعتبار داره؟ در ضمن سند اصلي اين ملك دست منه آيا عموم ميتونه بعدها اعداي كنه در مورد اين ملك ممنون ميشم به زبان ساده برام توضيح بدين چون اون پست خيلي كلماتش سخت و كتابي بود چيز زيادي دستگيرم نشد

4. این کاربر از Old_Chater بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام

دوست عزیز استشهاد نامه ای با امضا همسایگان تا بر اساس ان دادخواستی (نیاز به ارائه مواد قانونی در برگ دادخواست نمی باشد) جهت ارائه به مقام قضائی تنظیم کنید.

موفق باشید
    سلام
    1-این استشهادی که جمع می شه، حداقل باید چند امضا داشته باشه؟ ما 25 خانوار هستیم توی کوچه مون.
    2-خانواده من رضایت به این کار و شکایت نمی دن(چون اونها هم می ترسن) و می گن اگه یک بار دیگه اینجوری شد اقدام می کنیم. بعد از دعوای دیروز باز هم امروز سگش رو آورده بود هواخوری. باز هم باهاش درگیر شدم ولی چون اهالی کوچه طرف من نیستن و همشون از ترس سرشون رو کردن زیر برف، این خانواده روز به روز وقیح تر می شن و بی آبرویی رو به حد رسوندن. واقعاً نمی دونم چه کار کنم؟ آیا درگیری مدام با اینها جواب می ده یا اینکه یک تنه نمی شه کاری کرد؟

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

پيش فرض

سلام
    1-این استشهادی که جمع می شه، حداقل باید چند امضا داشته باشه؟ ما 25 خانوار هستیم توی کوچه مون.
    2-خانواده من رضایت به این کار و شکایت نمی دن(چون اونها هم می ترسن) و می گن اگه یک بار دیگه اینجوری شد اقدام می کنیم. بعد از دعوای دیروز باز هم امروز سگش رو آورده بود هواخوری. باز هم باهاش درگیر شدم ولی چون اهالی کوچه طرف من نیستن و همشون از ترس سرشون رو کردن زیر برف، این خانواده روز به روز وقیح تر می شن و بی آبرویی رو به حد رسوندن. واقعاً نمی دونم چه کار کنم؟ آیا درگیری مدام با اینها جواب می ده یا اینکه یک تنه نمی شه کاری کرد؟

با سلام

تعداد مهم نیست فقط ثابت شود که فرد مذکور ایجاد مزاحمت می کند.

بعد از تنظیم دادخواست و ارائه ان به ظابطان در حین تحقیقات محلی مامور از اهالی محل و همسایگان در این خصوص پرس و جو می کند که نقش مهمی در نظر مقام قضائی خواد داشت. در نتیجه وجود شهود بعنوان مطلع برای اثبات ادعا در اکثر پرونده ها مورد نیاز است.

7. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام

تعداد مهم نیست فقط ثابت شود که فرد مذکور ایجاد مزاحمت می کند.

بعد از تنظیم دادخواست و ارائه ان به ظابطان در حین تحقیقات محلی مامور از اهالی محل و همسایگان در این خصوص پرس و جو می کند که نقش مهمی در نظر مقام قضائی خواد داشت. در نتیجه وجود شهود بعنوان مطلع برای اثبات ادعا در اکثر پرونده ها مورد نیاز است.
    سلام
    ضمن تشکر از دقت و توجه شما، لطفاً به سوالاتی که می پرسم پاسخ بدید.
    1-صحنه کثافت کاری این سگ رو دو نفر از همسایه ها دیدند و یکی گفت که اگر بخواهی استشهاد پر کنی من امضا می کنم. حالا نمی دونم این همسایه مون که همه چیز رو دید و کمی هم با این همسایه خاطی صحبت کرد امضا بکنه یا نه؟ بقیه هم یه جوری هستن، شاید بگن دم در خونه ما که نبوده یا اینکه ما با ایشون سلام علیک داریم و نمی خواهیم خودمون رو درگیر کنیم.
    2-آیا کسانیکه امضا می کنن رو به عنوان شهود در نظر می گیرن؟
    3-آیا رفت و آمد و خرج و مخارجی داره؟ یعنی اینکه مایی که شکایت می کنیم باید کلی دوندگی کنیم و خرج کنیم؟ هزینه اش چقدر می شه؟
    4-اگر مامور اومد ولی کسی همکاری نکرد چه کار کنیم؟ برای مایی که شکایت کردیم بد می شه؟ چون ممکنه این آدم وقیح تر بشه و کارهای بدتری بکنه.
    5-این همسایه، آدم پرونده سفیدی نیست و احیاناً پرونده هم داره چون حدوداً 1 ماه پیش، ماشین پلیس با مامور اومده بود یکی از پسرهاش رو ببره ولی نمی دونم چی شد که اتفاقی نیوفتاد.

9. این کاربر از قله بلند بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

پيش فرض

مرسي عالي بود و كامل اما يه خورده از اصطلاحاتش سر در نياوردم
    منه يه مغازه خريدم سندش به اسم عموم هست اما چون هنوز كارت معافيم رو نگرفتم سند رسمي به اسمم نزدم فقط يه وكالت بلاعزل ازش گرفتم ميخواستم بدونم من چه اختياراتي دارم با اين وكالت؟وتا كي اين وكالت اعتبار داره؟ در ضمن سند اصلي اين ملك دست منه آيا عموم ميتونه بعدها اعداي كنه در مورد اين ملك ممنون ميشم به زبان ساده برام توضيح بدين چون اون پست خيلي كلماتش سخت و كتابي بود چيز زيادي دستگيرم نشد

با سلام

این وکالت هر چند تام الاختیار است ولی وکیل در این حالت تنها می تواند اموال موکل خود را اداره کند و نه اینکه هر کاری که خواست بکند مگر اینکه به داشتن آن حق تصریح شود(در وکالت نامه شروطی بیان گردد) . می تونید اجاره بدید.

در خصوص اعتبار:
    تعیین مدت برای وکالت وقراردادن وجه التزام آن رابه صورت وکالت بلاعزل درنمی آورد

یعنی اعتبارش تعیین شده نیست بعد از انتقال سند به نام خودتون دیگه این وکالت معنی پیدا نمیکنه.

خیر دوست عزیزنگران نباشید.اگر بلاعزل باشد و مثلا شرطی توسط موکل بر بر هم زدن وکالتوجود نداشته باشد مشکلی نیست.

11. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

پيش فرض

سلام
    ضمن تشکر از دقت و توجه شما، لطفاً به سوالاتی که می پرسم پاسخ بدید.
    1-صحنه کثافت کاری این سگ رو دو نفر از همسایه ها دیدند و یکی گفت که اگر بخواهی استشهاد پر کنی من امضا می کنم. حالا نمی دونم این همسایه مون که همه چیز رو دید و کمی هم با این همسایه خاطی صحبت کرد امضا بکنه یا نه؟ بقیه هم یه جوری هستن، شاید بگن دم در خونه ما که نبوده یا اینکه ما با ایشون سلام علیک داریم و نمی خواهیم خودمون رو درگیر کنیم.
    2-آیا کسانیکه امضا می کنن رو به عنوان شهود در نظر می گیرن؟
    3-آیا رفت و آمد و خرج و مخارجی داره؟ یعنی اینکه مایی که شکایت می کنیم باید کلی دوندگی کنیم و خرج کنیم؟ هزینه اش چقدر می شه؟
    4-اگر مامور اومد ولی کسی همکاری نکرد چه کار کنیم؟ برای مایی که شکایت کردیم بد می شه؟ چون ممکنه این آدم وقیح تر بشه و کارهای بدتری بکنه.
    5-این همسایه، آدم پرونده سفیدی نیست و احیاناً پرونده هم داره چون حدوداً 1 ماه پیش، ماشین پلیس با مامور اومده بود یکی از پسرهاش رو ببره ولی نمی دونم چی شد که اتفاقی نیوفتاد.

1.بله بعنوان شهود میتوان ان ها را در نظر گرفت. زمانی که پرونده به کلانتری انتقال داده می شود از شما بعنوان شاکی درخواست شهود می شود.

2.فقط رفتن به کلانتری و دادگاه.

3.مامور هر چی رو که بشنوه می نویسه.خوب اگر ثابت نشه میتونه اعاده حیثیت کنه.
    Last edited by france; 06-08-2010 at 08:49.

13. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    راجع به آپارتمان های بالای سه خانوار سوال دارم.
    خانواده من و خانواده طبقه اول به وظیفه خودشون در همه موارد توجه دارند ولی متاسفانه طبقه سوم و چهارم کاملاض مستمع آزاد تشریف دارند یعنی صاحب خانه محترم فقط کرایه رو می گیرن(البته ما صاحب خونه رو هم نمی بینیم) و اصلاً توجهی ندارند که مستاجرشون راه پله رو تمیز می کنه یا نه مشارکت در پرداخت قبوض آب و گاز داره یا نه؟ بد رفتار هست یا نه؟
    این دو طبقه که خوش نشین هستند، انگار براشون مهم نیست که باید راه پله رو تمیز کنن، آب اشغالشون رو توی راهرو نریزن، سیگار نکشن، توی پشت بام کباب درست نکنن، مهمان روند زیاد نداشته باشن(مثلاً به غیر از طبقه سوم، بقیه خیلی توی این زمینه مراعات می کنن) و...

مامانم دائم می ره و راه پله ها رو تمیز می کنه. پرداخت قبض آب و گاز هم که شده به عهده ما دو طبقه(اول و دوم). من به مامانم می گم نکن، این کار باعث گستاخی اینها می شه که همینه هم شده. بعضاً رفتار توهین آمیزیشون هم وجودم رو له می کنه. من اگر باشم هرگز نمی گذارم کسی به حدی برسه که گستاخانه حق دیگری رو پایمال کنه.
    حالا قانون چی می گه راجع به این مستاجران خوش نشین؟!!!!
    باز هم باید استشهاد جمع کنی و کلانتری و دادگاه وهزینه و...
    بابا، بعضی از خونواده ها چقدر مسامحه کارن و جلوی ظلم رو نمی گیرن و همش می گن وِلِش کن وِلِش کن.

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    P30World.Com

پيش فرض

سلام
    راجع به آپارتمان های بالای سه خانوار سوال دارم.
    خانواده من و خانواده طبقه اول به وظیفه خودشون در همه موارد توجه دارند ولی متاسفانه طبقه سوم و چهارم کاملاض مستمع آزاد تشریف دارند یعنی صاحب خانه محترم فقط کرایه رو می گیرن(البته ما صاحب خونه رو هم نمی بینیم) و اصلاً توجهی ندارند که مستاجرشون راه پله رو تمیز می کنه یا نه مشارکت در پرداخت قبوض آب و گاز داره یا نه؟ بد رفتار هست یا نه؟
    این دو طبقه که خوش نشین هستند، انگار براشون مهم نیست که باید راه پله رو تمیز کنن، آب اشغالشون رو توی راهرو نریزن، سیگار نکشن، توی پشت بام کباب درست نکنن، مهمان روند زیاد نداشته باشن(مثلاً به غیر از طبقه سوم، بقیه خیلی توی این زمینه مراعات می کنن) و...

مامانم دائم می ره و راه پله ها رو تمیز می کنه. پرداخت قبض آب و گاز هم که شده به عهده ما دو طبقه(اول و دوم). من به مامانم می گم نکن، این کار باعث گستاخی اینها می شه که همینه هم شده. بعضاً رفتار توهین آمیزیشون هم وجودم رو له می کنه. من اگر باشم هرگز نمی گذارم کسی به حدی برسه که گستاخانه حق دیگری رو پایمال کنه.
    حالا قانون چی می گه راجع به این مستاجران خوش نشین؟!!!!
    باز هم باید استشهاد جمع کنی و کلانتری و دادگاه وهزینه و...
    بابا، بعضی از خونواده ها چقدر مسامحه کارن و جلوی ظلم رو نمی گیرن و همش می گن وِلِش کن وِلِش کن.

با سلام

درصورتي كه آپارتمان بيش از سه واحد باشد مي بايست مجمع عمومي تشكيل شود و مدير يا مديران تعيين شود و مدير كارهاي اداري ساختمان را انجام مي دهد؛ اگر استفاده كننده از پرداخت سهم خود از هزينه هاي مشترك امتناع نمايد ازطرف مدير يا هيئت مديران به وسيله اظهارنامه با ذكر مبلغي بدهي مطالبه مي شود اگر ظرف 10روز پرداخت ننمايد، مدير ساختمان مي تواند از دادن خدمات مشترك ازقبيل شوفاژ، تهويه مطبوع، آب گرم، برق، گاز وغيره جلوگيري كند.

چنانچه با قطع خدمات عمومي بازهم از پرداخت بدهي اش امتناع نمود مدير ساختمان با دردست داشتن اظهارنامه و صورت جلسه اي مبني بر اينكه حق خدمات عمومي او قطع شده به اداره ثبت محل وقوع آپارتمان مراجعه و اداره ثبت براساس اظهارنامه ابلاغ شده عليه شخص امتناع كننده اجراييه (پيگيري وصول مطالبات) صادر مي كند.

درصورتي كه قطع خدمات مشترك ممكن ياموثر نباشد مدير يا مديران مجموعه مي توانند به مراجع قضايي شكايت كنند، دادگاه موظف است اين گونه شكايت را خارج از نوبت رسيدگي و بدهكار را از دريافت خدمات دولتي محروم كنند و تا دو برابر مبلغ بدهي به نفع مجموعه جريمه نمايند اجراي حكم دادگاه بدين صورت خواهد بود كه طي مكاتبه با ادارت برق، آب، گاز و غيره خدمات مربوط به مشترك موردنظر قطع خواهد شد.

اعتراض مالك به اظهارنامه
    نظر مدير يا هيئت مديره ظرف 10 روز پس از ا بلاغ اظهارنامه به مالك در دادگاه محل وقوع آپارتمان قابل اعتراض است.
    دفاتر اسناد رسمي موظفند در هنگام تنظيم هر نوع سند انتقال- اجاره- رهن و غيره گواهي مربوط به تسويه حساب هزينه هاي مشترك را كه به تاييد مدير و مديران ساختمان رسيده باشد از مالك يا قائم مقام او مطالبه نمايد و يا با موافقت مدير يامديران تعهد منتقل اليه را به پرداخت بدهي هاي معوق مالك نسبت به هزينه هاي موردنظر در سند تنظيمي قيد نمايد.

16. این کاربر از france بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    نه متاسفانه. آپارتمان ما فاقد مدیر هست چون عزم جدی ندارن توی این کارها.
    1-اگر کسی مدیر بشه، باید تمام صاحب خانه ها او رو انتخاب کنن؟
    2-وقتی کسی مدیر شد، بقیه باید هزینه ای بابت مدیریت بپردازند؟ این هزینه چقدر هست؟
    3-این اظهارنامه چی هست؟ یک برگ عادیه یا یک برگ مخصوصه؟ اگه برگ مخصوصه از کجا باید تهییه بشه؟
    4-جلوگیری از استفاده از آب و گاز چه جوریه؟ چون این دو مورد مشترک هست و نمی شه برای کسی رو قطع کرد.
    5-اونوقت این اظهارنامه رو باید به مستاجر بدیم یا به صاحب خونه اون مستاجر؟ بعد، اون فردی که اظهار نامه رو می گیره باید جایی رو امضا کنه و بگه که تحویل گرفتم؟ منظورم عدد 10 روز هست که می تونه اعتراض کنه.
    6-به نظرتون اگه به صاحب خونه بگیم و بعد ببینیم به مستاجرش تذکر نداد بهتر نیست؟
    7-آیا به خاطر مهمون روند زیاد هم می شه بهشون اعتراض کرد؟ امروز قبض آب اومده و واقعاً همه رو شکه کرده.

18. این کاربر از قله بلند بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •