تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 40 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 397

نام تاپيک: پرسش و پاسخ درباره پرندگان زينتي

داره خودمونی میشه omid_gogol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    qom

11 پرسش و پاسخ درباره پرندگان زينتي

من یه طوطی خریدم که طرف به من گفت که اون دستیه اما وقتی می خوام بگیرمش دستمو گاز میگیره من باید چکار کنم؟

2. این کاربر از omid_gogol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام

اميد جان راستش مطلب جالبي بود تو اين سايت ...
    اما بر ميگرديم به همون سوال هميشگي : مشخصات كامل بده

ببين اميد جان طوطي هاي خاكستري در خانواده طوطي ها داراي بالاترين ضريب هوشي و بهترين زبان صحبت ميباشند . به اين طوطي ها اصطلاح بازاري ( كاسكو ) هم ميگن اما خب قيمتش بالاست و جوجه پردار اين ها كه حدود 4 ماهش باشه حدود 200 تا 250 هزار قيمتشه . سري طوطي ها سبز نيز دو تيره طوطي هاي سبز كوچك و طوطي هاي سبز بزرگ دارن كه به اين بزرگها اصطلاحا ( شاه طوطي ) هم ميگن . در رسته طوطي هاي رنگي ... شما طوطي هاي خيلي كوچك و الوان را خواهي ديد تا طوطي ها بسيار بزرگ كه در ايران به ندرت پيدا ميشن و خيلي گرون قيمت هستن . حالا كاش ميگفتي چي گرفتي !
    اما اصل كلي در دستي كردن طوطي ها بزرگ كردنشون از جوجه گي شونه .
    ولي خب براي اين كه پرنده شما با شما اشنا بشه اول اينكه نبايد براش جفت بگيري وگرنه هيچ وقت باهات دستي نميشه . دوم اينكه يه سري كار ناراحت كننده بايد براش انجام بدي !!! مثلا تا مدتها بايد براش غذايدر دسترس نذاري و هروقت ميخواي بهش غذا بدي خودت بهش بدي .. اول كم كم بريزي تو ضرفش بعدا كم كم كه با دست تو عادت كردو فرار نكرد غذاشو دستت بگيري تا بياد از دستت بگيره . ديگه اينكه براي اينكه ترسش از ادمها بريزه اگر امكانشو داري براي مدتي روزي دو سه ساعت در محلي كه تردد هست بزاريش مثل مغازه يا ...
    به طور كلي بايد با صبر و حوصله باهاش كار كني تا باهات رفيق بشه كار دو روز و سه روز نيست .
    عجب متني نوشتم اينجا

4. این کاربر از saghy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

اول از همه فوري سعي نكنين تو دست بگيرينش. بهش فرصت بدين به اندازه كافي باهاتون اشنا بشه. بعد كه احساس كردين كه ديگه شما رو به خوبي ميشناسه باز هم وقتي ميخواين تو دست بگيرينش دستكش دستون كنين. اين كار دو دليل داره . اول اينكه اونهايي كه كارشون تربيت طوطي هست ميگن كه دستكش به دست كردن باعث ميشه كه طوطي كمتر دچار استرس بشه و دوم اينكه خود شما هم از گاز گرفتن ناگهاني در امان خواهيد بود.
    بعدها كه ديد خطري از جانب شما تهديدش نميكنه و عادت كرد ميتونيد بدون دستكش بگيرينش.
    قبل از اينكه اموزش رو شروع كنين بايد بالهاشو بچينين(متاسفانه) براي اينكه فرار نكنه.
    هر بار 10 تا 15 دقيقه و حداكثر دو بار در روز تعليمش بدين.
    هرگز با خشونت باهاش رفتار نكنين و كتكش نزنين چون اعتمادش رو به شما از دست ميده و كار تعليم غير ممكن ميشه.
    فقط خودتون به تنهايي بايد بهش اب و دونه بدين و به خصوص در دسترس بچه ها كه ممكنه ناخواسته باعث وحشتش بشن نذارينش.
    اگر حركت بدي انجام داد و مثلا گازتون گرفت و يا به عنوان اعتراض شروع به جيغ زدن كرد راحتش بذارين و دعواش نكنين و اگر موقعي كه تو دستتون بوده و به علامت اعتراض گازتون گرفته يا داد و فرياد راه انداخته خيلي به ارومي و نرمش بزارينش زمين ولي به مدت 15 دقيقه تو تاريكي حبسش كنين(طفلكي).
    اگر براي اموزش چيزي بهش به عنوان جايزه خوراكي ميدين ولي خوراكي رو نميخوره و يا عصبي و خسته به نظر ميرسه راحتش بذارين و زياد پافشاري نكنيد.
    بايد در ابتدا اونو با يك شاخه درخت بگيرين يعني شاخه درخت رو دستتون بگيرين و طوري كه نترسه ازش بخواين كه بياد بشينه رو شاخه. دقت كنين كه شاخه محكم باشه و نشكنه. اينكار و يا اين اموزش راحت تيست و بايد صبر به خرج بدين. هربار كه ميپره رو شاخه بهش براي پاداش دونه بدين. بعدها انگشت دستتون يا دستتون رو جايگزين شاخه كنيد. در ابتدا اون توهمه جاي اطاق يا مكاني كه نگهش ميدارين ميپره جز روي شاخه و يا بعدها روي انگشت شما. اين طبيعيه. اما وقتي پريد رو انگشتتون و يا گاهي رو شونتون بهش دونه بدين. بعضي وقتها از خوردن دونه سرباز ميزنن. اشكالي نداره اصرار نداشته باشين كه حتما دونه رو بخوره. اما اگر پريد رو دستتون و يا شونتون به ارامي برش دارين و دوباره همين تمرين رو انجام بدين.
    ميتونين ازاد بزارينش كه تو خونه بگرده البته در زماني كه بالاش رو چيدين. اين باعث ميشه كه با محيط اطرافش بهتر اشنا بشه و خودشو ازادتر احساس بكنه اما مواظب خطر گربه ها باشين و فراموش نكنين كه اگر يكهو گربه اي پيداش بشه و به اون حمله كنه اون طفلكي حتي نميتونه بدون بال پرواز كنه.
    اگر موقع گشت و گذارش اومد روي پاي شما يا شونه شما نشست اصلا دستش نزنين و راحت بذارينش. گاهي هم ممكنه كه اصلا حاضر نشه از قفسش بياد بيرون كه اينهم در ابتدا طبيعيه و كافيه از قفس بيارينش بيرون و يك جا دور از قفسش ببرينش. بهش تا وقتي تو قفسه دونه ندين و وقتي خارج از قفسه دونه بدين البته بدون اينكه زياده روي كنين.
    اگه تا اينجا براتون جالب بوده بگين تا بقيه اش رو هم بگم.
    بقيه در مورد جلسات اموزش و ياد دادن صحبت كردن و سوت زدن و فرياد نزدن هست.
    اگر يك دفعه نمينويسم چون با كليك موش تايپ ميكنم وخسته ميشم.
    Last edited by mahe ziba; 28-01-2006 at 06:13.

6. 2 کاربر از mahe ziba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

براي اينكه صحبت كردن و سوت زدن رو ياد بگيره ميتونين مثلا صداي خودتون رو در حال صحبت ضبط كنين و در موقعي كه نيستين براش بذارين تا گوش كنه. هميشه قبل از اينكه سوت زدن رو بهش ياد بدين حرف زدن رو بهش ياد بدين. معمولا پرندگاني نظير طوطي براي جلب توجه سوت ميزنن و يا حرف ميزنن.
    يك راه ديگه براي ياد دادن كلماتي به اونها اينه كه اون و خودتون رو تو تاريكي حبس كنين و به مدت 5 دقيقه يك كلمه رو تكرار كنين. اينكارو ميتونين دو سه بار در روز انجام بدين. هيچوقت جلسات طولاني نذارين.
    سوت زدن و يا صحبت كردن با اطرافيان معمولا طوطي رو ترغيب به سوت زدن ياصحبت كردن ميكنه. با كمي صبر وتحمل و تلاش طوطي ميتون يك چند كلمه اي يا سوت زدني رو ياد بگيره ولي گاهي هم پيش مياد كه هرگز چيزي ياد نميگيرن.
    خوب حالا بريم سر اموزش جيغ نزدن.
    از همون ابتدا بايد بهش ياد بدين كه جيغ نزنه. هر موقع شروع به جيغ زدن كرد محلش نذارين و نرين ببينين چي شده. اينو اونهاييكه طوطي تربيت ميكنن ميگن ولي من باشم ميرم يه نگاه ميكنم البته يواشكي كه مبادا گربه رفته باشه سروقتش يا خداي نكرده يه بلايي سرش اومده باشه و من يك عمر دچار عذاب وجدان بشم. به نظر من شما هم يواشكي طوري كه نفهمه يك سري بزنين.
    ممكنه فرياد زدنش ده بيست دقيقه طول بكشه و بايد خيلي صبور باشين.
    بخصوص اصلا داد و فرياد نكنين و دعواش نكنين ولي اگه ديدين كه صبرتون لبريز شده و همه همسايه ها ممكنه هر ان بيان شكايت ميتونين به مدت يكربع تو تاريكي حبسش كنين. اما در هر حال ولو با حبس در تاريكي اون متوجه يك موضوع ميشه و اون اينه كه بالاخره تونسته توجه شما رو جلب كنه.
    راه ديگه اي كه پيشنهاد ميشه بستن زنگوله يا چيزي شبيه اون بالاي قفسشه. به محض اينكه بناي فرياد كشيدنو گذاشت از راه دور زنگوله رو تكون بدين. اينكار باعث وحشتش ميشه (طفلكي) و فوري ساكت ميشه. اما گاهي هم اتفاق ميفته كه به صداي زنگوله عادت ميكنه و نه تنها ديگه باعث وحشتش نميشه بلكه سعي ميكنه كه با صدايي بلندتر از صداي زنگوله فرياد بزنه.
    يادتون باشه كه زيادهم نبايد تنبيه بشه و يا تو تاريكي بمونه چون افسردگي ميگيره و ميميره. اما هميشه پاداش دادن رو به خاطر داشته باشين.
    در اخر اگر ديگه راه حلي براتون نمونده بود يك دوست براش تهيه كنين. هر چند اين روش زياد توصيه نميشه مگر ديگه چاره اي نداشته باشين. دليلش هم اينه كه مشكلتون ممكنه دو برابر بشه. در واقع ممكنه ماهها طول بكشه كه اون دو تا به هم عادت كنن و از طرفي اتفاق ميفته كه وقتي به هم عادت كردن كمتر به شما توجه نشون داده و كار اموزش رو مشكل كنن و يا گاهي پيش مياد كه هر دو با هم بناي فرياد زدن رو بذارن.

**راستي مواظب باشين كه موقع چيدن بالاش اگه خواستين اينكارو كنين زخمي نشه و نفس تنگي نگيره و اگر خودتون بلد نيستين از كسي كه وارده كمك بگيرين **.

اميدوارم كه اونچه نوشتم به دردتون بخوره و بهتون كمك كنه.

...كه عشق اسان نمود اول ولي افتاده مشكلها

8. این کاربر از mahe ziba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط omid_gogol
    من نمی دونم بایید چه جوری از شما تشکر کنم.
    از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم
    در ظمن طوطی من از این سبز ها ست
    اگه میشه این بحث رو بیشتر بازش کنیم؟
    تا من بدونم در شرایت مختلف باش چه کار کنم؟

خواهش ميكنم.
    اسمش و يا بهتر بگم نژادش رو بگين شايد بشه اطلاعات بيشتر به دست اورد.

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

اونطور كه دوستمون گفتن اكثرا افراد طوطي خاكستري دارن و دليلش اينه كه زود حرف زدن ياد ميگيره. طوطي خاكستري مال افريقاست.
    من دو تا طوطي سبز پيدا كردم.
    يكيشون كه نميدونم مال كجاست هر چند اصلش سبز بوده ولي حالا به رنگهاي ديگه هم وجود داره.رنگ چشماش روشنن و پاهاش ابي خاكستري.
    خيلي با هوشه و در زمان كوتاهي حرف زدن ياد ميگيره. خيلي هم با محبته.
    بازي رو دوست داره و ساعتها بازي ميكنه.
    تمام عمرش فقط يك شريك زندگي ميگيره ولي مادهه خيلي با نره مستبدانه و خشن رفتار ميكنه.
    يك طوطي سبز هم هست كه بازم نميدونم مال كجاست. گروهي زندگي ميكنه و اخلاق مخصوص خودشو داره. بعضيها بهش لقب هيولاي كوچولو رو دادن. عاشق سروصداست و خيلي جيغهاي بلند ميزنه.ولي بعضي هاشون وقتي حرف ميزنن درست مثل اينه كه يك بچه داره حرف ميزنه. خيلي خوب وبلند سوت ميزنه. خيلي باهوشه ولي ميتونه خيلي وحشي هم باشه. يك صاحب بيشتر نميشناسه و اگه صاحبش زن يا شوهر داشته باشه شديدا بهش حسودي ميكنه و ميتونه خيلي بد جور گازش بگيره.
    به احتمال خيلي زياد طوطي شما از اين نژاده.
    اينجا رو هم حتما حتما ببينين. طوطي خاكستريه و اسمش اينشتن هست و نه تنها حرف و سوت ميزنه خيلي كاراي ديگه هم ميكنه.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

شیطونه میگه برم بفروشمش یه کاسکو بخرما؟
    من که ندیدم حرف بزنه اما بابام گفت که فندوق(اسم طوطیمه) دیشب گفته مااااااااااماااااان؟؟؟؟؟
    من که خیلی خوش حال شدم ولی هنوز خودم نشنیدم

اخي نازي.
    چطور دلتون مياد بفروشينش؟ خيلي غمگين ميشه. چند بار صاحب عوض كنه؟
    باباتون كه گفتن يه چيزاي گفته. ترا خدا نفروشينش افسرده ميشه. فكر ميكنه هيچكي نميخوادش بدون اينكه بدونه چرا. اسمشم خيلي قشنگه.

داره خودمونی میشه omid_gogol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    qom

پيش فرض

نه شوخی کردم اصلا دلم نمی یاد
    الان باهام دوست شده راحت رو انگشتم می ایسته؟
    یه چیزه جالبه دیگه ؟ خودش میره دره قفسو باز می کنه.............جالب نیست
    Last edited by omid_gogol; 29-01-2006 at 20:34.

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

نه شوخی کردم اصلا دلم نمی یاد
    الان باهام دوست شده راحت رو انگشتم می ایسته؟
    یه چیزه جالبه دیگه ؟ خودش میره دره قفسو باز می کنه.............جالب نیست

چرا خيلي جالبه. موفق باشين.

داره خودمونی میشه shehni's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض طوطي؟

من در ارتباط pc و طوطي موندم

صفحه 1 از 40 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •