تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 40 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 397

نام تاپيک: پرسش و پاسخ درباره پرندگان زينتي

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط valizadeh4
    سلام دوست عزيز
    من يك پشت كنكوري هستم و مي خوام دستم تو جيب خودم باشه براي همين همه كاره هستم حالا مگه كار بدي هست اگر مي توني شما هم همين كارها رو بكن ببينم مي توني يا نه؟؟؟
    من خودم تو شيراز ترقه گوني گوني مي فروشم اگر كسي خواست مي دم
    بسته ي نرم افزاري هم درست كردم و دارم مي فروشم و هنوزم دارم مي خورم ازش
    كافي نت هم اگر قبول نشدم تو دانشگاه و نتونستم براي ادامه تحصيل برم هند مي زنم
    طوطي هم براي كيف خودم مي زنم نه چيز ديگه با طوطي نمي خوام كاسبي كنم مي خوام حال كنم باهاش

حالا شما مشكلي داري؟؟؟

ممنون
    باي

خيلي خوبه. موفق باشين. تا زماني كه تلاش ميكنين كه از راهي شرافتمندانه درامدي داشته باشين قابل تحسينه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه McLarenF1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

10

سلام دوستان گلم ،
    خيلي خوشحال هستم كه ميبينم علاقمندان به اين موضوع كم نيستند ، من هم سعي ميكنم تا جايي كه ميتونم كمكتان كنم ( در مورد سوالات دوستان گلم در ادامه توضيح دادم ، بعد از يك مقدمه كوتاه ).
    ببينيد دوستان بسياري از ما ممكنه پرنده در منزلمان نگه داري كنيم ، حالا از روي علاقه و يا هر چيز ديگه ، مهم اينه كه بتونيم خوب ازش نگه داري كنيم تا پرنده احساس راحتي كند.
    خيلي ها ميگن پرنده بايد آزاد باشه و نبايد در قفس باشه ، من به اين دوستان ميگم ببينيد دوستان حالا متاسفانه يا خوشبختانه عده اي از گذشتگان ما پرنده هاي خاصي رو اسير كردند و در قفس نگه داري كردند. اين پرنده ها در دراز مدت در قفس توليد مثل كردند و بزرگ شدند و كاملا خلق و خوي وحشي و طبيعي خودشون رو از دست دادند و حالا در دوران ما شاهد تعدادي از اين انواع پرنده در قفس هستيم.
    اگر شما اين قبيل پرنده ها را آزاد كنيد و به دامان طبيعت برگردانيد ، مطمئن باشيد مدت زيادي دوام نخواهند آورد. اينها در تهيه غذا به مشكل بر خواهند خورد ، از جانب پرندگان شكاري ( مانند شاهين و كلاغ و ... ) مورد حمله قرار خواهند گرفت و با توجه به محدوديت پرواز و ضعف بالها كه در قفس برايشان ايجاد شده در پرواز دچار مشكل ميشوند و ممكن است حتي به زير چرخ خودروها بروند و هزاران مشكل ديگر برايشان پيش آيد. برخي از انسانها احساس و عاطفه زيادي دارند ( مثل خود من و اين دوستان عزيز كه در اينجا به بحث نشستيم ) ، پرنده را به منزل خود مي آوردند تا با مراقبت از آن محيط خوبي را براي عمر كوتاهش فراهم كنند. پس بهتره حالا كه اين تصميم رو گرفتيد به خوبي از آن مراقبت كنيد تا پرنده بتواند به بهترين نحو زندگي كند و شما نيز از وجود آن لذت ببريد.
    بنابراين خواهشمندم هر سوالي در مورد نگه داري پرندگان خود داريد در اين جا مطرح كنيد تا در حد توانم به شما در نگهداري اين نعمتهاي زيباي الهي كمك كنم تا بتوانيد هم شما از وجود پرنده لذت ببريد هم پرنده در محيط آرام و راحتي زندگي كند و باعث رنج و عذاب آن نشويد.
    اول در مورد سوال شما اميد جان ، در مورد حرف زدن طوطي ها همان طور كه ميدانيد كاملا بسته به نوع پرنده شما دارد و اينكه آيا تارهاي صوتي اش اين قابليت را دارند يا خير.
    با توجه به اينكه طوطي شما طوطي سبز طوق دار است ، ميتوانيد به حرف زدنش اميدوار باشيد ، اول بايد به اين نكته توجه كنيد كه اين نوع طوطي به هيچ وجه قابليت جمله گويي ندارد ، بلكه تنها ميتواند كلمات محدودي در يك فركانس خاص را تلفظ كنند ، در آخر توضيحاتم حتما به شما اين قبيل كلمات را ميگويم.
    و اما در مورد نحوه ياد دادن كلمات به اين طوطي ها ، ببينيد دوست خوبم اين كار مستلزم صرف زمان بسيار زياد و صبر بسيار بيشتر در مورد صاحب طوطي است.
    من تجربه خودم را در ياددهي كلمات به طوطي ام به شما ميگويم كه اميدوارم برايتان مفيد باشد.
    در ابتدا مهم اين است كه طوطي در محل شلوغي پر از سرو صدا قرار بگيرد. از صداي ماشين بگيريد تا صداي افرادي كه يكديگر را با فرياد صدا ميكنند. بنابراين اول طوطي را در محيط شلوغي قرار دهيد نه در يك اتاق و به صورت تنها.
    بعد يك آينه بزرگ در بيرون قفس براي اون در نظر بگيريد ، براي مثال آينه دراور مناسب است. قفس طوطي را به فاصله يك يا دو متر از آينه قرار دهيد. طوري كه طوطي خودش را در آينه ببيند.
    بعد نوبت به شما ميرسد كه وارد عمل شويد. بايد با صداي بلند يك كلمه را مدام براي پرنده خود تكرار كنيد. سعي كنيد با لحن خاصي اين كار را انجام دهيد ، مثلا با صدايي شبيه صداي عروسكها در برنامه هاي كودك !!! كه البته ميدونم كار سختيه اما اثرش خيلي زياده.
    شما بايد ظهر ها و شب ها پرنده را از جلوي آينده به يك مكان خلوت و تنها ببريد تا پرنده با خودش خلوت كند.
    پس از مدتي در يكي از اين ظهرها مشاهده خواهيد كرد كه پرنده با خودش كلمات خاصي را ، در ابتدا كمي نامفهوم و سپس بعد از مدتي كاملا شيوا و رسا كلمات رو بيان ميكند.
    و اما در مورد كلماتي كه ميتوانيد در ابتدا با طوطي خود تمرين نماييد.
    حنجره اين طوطي ها طبق تحقيقات علمي به فركانس هاي خاصي حساس ميباشند ، در زبان فارسي صداهايي كه در اين فركانس قرار ميگيرند ( در مورد طوطي سبز ) اينها هستند :
    خ ، ب ، ر ، گ ، ش ، او ، ي
    كلمات تركيبي كه با اين كلمات ساخته ميشوند را اگر به صورت مكرر به طوطي خود بگوييد ميتوانيد شاهد تكرار كلمات توسط او باشيد.
    كلماتي مثل " برو " ، " بيا " ، " خانوم " ، " سلام " ،‌" خداحافظ" و ...
    اين قبيل كلمات تركيبي رو طوطي سبز به خوبي ياد ميگيره و بهتره شما نيز با اين كلمات شروع كنيد.
    در مورد كلمه " مامان " زياد اميدوار نباشيد ، توناژ صداي اين كلمه متاسفانه جزء كلماتي نيست كه اين نوع طوطي بتواند به درستي ( نه اينكه اصلا ) تقليد و تكرار كند. ممكن است كلمه را به شكلي نزديك به آن بيان كند ، اما هرگز موفق نخواهد شد براي مثال مانند كلمه " سلام" و يا " خانوم" آن را شفاف و واضح بيان كند.
    دوست خوبم ، سعي كنيد كلمه اي كه با طوطي خود شروع ميكنيد را تا انتهاي روز به پيش ببريد.
    براي مثال از كلمه " سلام " شروع كنيد ، مثلا يك روز تماما سلام را به او تكرار نماييد ( در لحظه تكرار شما ، بايد پرنده خودش را مقابل آينه بزرگ ببيند و نبايد احساس كند شما در حال بيان كلمه هستيد ، بلكه در اين حالت وقتي خودش را مقابل آينه نگاه كند به اين طرف و آن طرف ميپرد ، انگار دارد با خودش بازي ميكند. در اين لحظه شما بايد كلمه را مدام تكرار نماييد ، ممكن است پرنده جيغ بزند اما شما به كار خود ادامه دهيد ).
    روز بعد شما بايد كلمه متفاوتي را انتخاب نماييد و به همين ترتيب بايد حدود يك ماه و يا حتي بيشتر ، كه بسته به حوصله شما دارد با پرنده كار كنيد تا بتوانيد نتيجه كار خود را مشاهده كنيد.
    در مورد طوطي هاي سبز متاسفانه يادگيري مانند طوطي هاي سفيد كاكلي به صورت فراگير نيست ، يعني شما بايد بسيار با طوطي خود كار كنيد تا بتوانيد به آن كلمه اي را ياد بدهيد. اما در مورد طوطي هاي سفيد كاكلي اصلا به اين شكل نيست ، اين طوطي ها با شنيدن جملات و كلمات مداوم روزانه از زبان انسانهاي كه در منزل در تكاپو هستند و آن جملات و كلمات را مدام تكرار ميكنند خودشان قابليت فراگيري را دارند و بعد از مدتي ميتوانيد شاهد صحبت كردن او باشيد.
    در هر صورت اميدوارم بتوانيد به طوطي خود چند كلمه آموزش دهيد ، البته اميدوارم حوصله اش را داشته باشيد ، چون كار بسيار طاقت فرسايي است.
    اگر بازم سوالي بود حتما بپرسيد.
    راستي اميد جان چون شما اين تاپيك را راه اندازي كرديد من ميخواستم ازتون خواهش كنم از مسئولين انجمن بخوايم عنوان تاپيك رو به " پرسش و پاسخ درباره پرندگان زينتي " تغيير بديم تا همه دوستاني كه تمايل دارند بتونن از اين تاپيك استفاده كنند. اگر موافق هستيد اعلام كنيد . البته من پيشاپيش اين رو از مسئولين ميخوام تا اين كار رو انجام بدن .
    ممنون ...

***توضيحاتي در مورد مرغ مينا ***
    يكي از دوستان در مورد مرغ مينا اطلاعات خواسته بودند.
    ما در طبيعت به صورت كلي چند نوع مرغ مينا داريم ، يك نوع آن طبيعتي كاملا وحشي دارد و در باغهاي ميوه ميتوانيد آنها را فراوان پيدا كنيد ، نوع ديگر به مرغ ميناي گريتر هيل معروف است ( كه در مورد آن در ادامه حتما توضيح ميدم ).
    نوع وحشي متاسفانه توسط افراد سود جو به دام انداخته ميشوند و به فروش ميرسند. قيمت اين نوع مرغ مينا حدود 2 تا 4 هزار تومان ميباشد. متاسفانه بايد خدمت اين دوست عزيز بگويم كه اگر مرغ ميناي شما از اين نوع باشد و اگر آن را در سني بزرگسالي پرنده خريداري نموده ايد ، اين پرنده ديگر به هيچ عنوان به شما عادت نخواهد كرد و آرام نخواهد شد و تا پايان عمر طبيعت وحشي خودش را حفظ ميكند.
    حرف زدن و به صحبت آمدن اين پرنده در قفس ، اگر در سن بزرگسالي آن را تهيه كرده باشيد تقريبا صفر است و شما هر چه قدر تلاش نماييد بي نتيجه خواهد ماند. اگر اين نوع را از جوجگي بزرگ نماييد و توسط دست خود به آن غذا دهيد تا بزرگ شود به شما عادت ميكند و ممكن است تنها يك تا نهايتا دو كلمه نيز ياد بگيرد ، آن هم به صورت كاملا گنگ و نامفهوم. بنابراين توصيه ميكنم اگر واقعا به پرنده خود علاقه داريد آن را به دامان طبيعت بازگردانيد ، زيرا در اين حالت نه تنها هيچ تلاش شما نتيجه بخش نخواهد بود ، بلكه پرنده نيز بسيار زجر خواهد كشيد ( البته اگر آن را از جوجگي بزرگ نكرده ايد ) در غير اين صورت قضيه فرق ميكند. ضمنا توجه داشته باشيد كه اين پرندگان به هيچ عنوان در قفس جفت گيري و توليد مثل نميكنند ، با توجه به اينكه ارزش مالي زيادي نيز ندارند بهترين توصيه ام به شما رها كردن آن در يك باغ ميوه است ، البته اگر واقعا تمايل به اين كار داريد ، مطمئن باشيد با توجه به خوي وحشي آن هيچ آسيبي در طبيعت به آن نميرسد و ميتواند به خوبي از خودش مراقبت نمايد. ضمنا توجه داشته باشيد كه همين افراد سود جو ممكن است به شما اين وعده ها را بدهند كه ، پرنده حرف هم ميزند و خيلي سريع به شما عادت ميكند و ... اما يادتان باشد تمام اين حرفها تنها بازار گرمي است و اگر اين پرنده وحشي باشد هيچ اميدي به اهلي كردن آن نميتوانيد داشته باشيد.
    و اما در مورد نوع دوم اين پرنده ، يعني مرغ ميناي گريتر هيل ، اين پرنده را به جرئت ميتوانم بگويم سلطان پرندگان در تقليد صدا و حرف زدن ميباشد !!!!!!
    اين نوع مرغ مينا به سادگي اهلي ميشود، در واقع بهتر است بگويم از ابتدا اهلي است ، زيرا طبيعت پرنده معمولا در قفس شكل ميگيرد ، به راحتي با صاحب خود ارتباط برقرار ميكند و بر خلاف تمام پرندگان زينتي طبيعت بسيار ( معذرت ميخوام ) پر رو و غير خجالتي دارد ( به هيچ از از جدا شدن از صاحبش احساس دل تنگي و ... نميكند و به سرعت با صاحب جديدش خو ميگيرد ) و جزء فضول ترين پرندگان نيز ميباشد.
    اين پرنده به همه چيز كار دارد و از سرو كله صاحبش بالا ميرود ، به همه جا سرك ميكشد و در همه امور كنجكاوي ميكند.
    قدرت تقليد صداي فوق العاده قوي دارد. نياز به هيچ گونه آموزشي ندارد زيرا خودش همه چيز را به سادگي فرا ميگيرد ( البته به صورت تقليدي ). اين پرنده صدا هاي مختلف را به قدري زيبا و دقيق تقليد ميكند كه حتي صاحب او نيز به صحت آن شك خواهد كرد. صداهايي از قبيل زنگ تلفن ، زنگ ساعت ، صداي گربه و يا سگ ، صداي ساير پرندگان موجود در داخل و يا خارج منزل و صداي افراد درون منزل ( از قبيل جملات و اصطلاحات خاصي كه به زبان مي آورند ، آن هم با همان شيوه بيان ، براي مثال اگر صحبت ملايم باشد و يا فرياد گونه باشد ، پرنده عينا و با همان حس جملات را بيان ميكند ) و ...
    جالب است بدانيد در چند مورد اين پرنده از روي راديو توانسته بود چند سوره از قرآن كريم را نيز از حفظ نمايد و تقليد نمايد ، كه جاي بسي شگفتي است اما كاملا حقيقت دارد !!!!!
    در كل اينكه قدرت تقليد اين پرنده در صداهاي گوناگون از تصور شما خارج ميباشد و تا آن را از نزديك نبينيد باور نخواهيد كرد !!!
    در مورد غذاي مرغ مينا ( هر نوعي ) ، اين پرندگان پلت ، گرانول يا دانه كوچك ( به صورت خرد شده و نرم شده ) و يا غذاهاي نرم مثل انواع ميوه هاي نرم و غذاهاي زنده مثل انواع كرمها تغذيه ميكنند. توجه داشته باشيد كه مرغ مينا نميتواند دانه بخورد و بايد حتما غذاهاي نرم در اختيارش قرار گيرد.
    جنس نر و ماده اين پرنده تقريبا شبيه به هم هستند و تشخيص آنها بسيار مشكل است ، اما اين پرندگان ريشي دارند كه در پرندگان بالغ ديده ميشود و پرنده نر را ميتوان از روي ريش بلندتر آن تشخيص داد ( كه كاملا محسوس است ).
    نزادهاي ديگري از اين پرنده كه ارزشمند هستند علاوه بر نوع گريتر هيل ، نژادي معروف به جاوان بزرگ است كه تقريبا خصوصيات و خلق و خوي گريتر هيل را دارد.
    و اما كمي هم راجع به نگهداري اين پرنده :
    نگهداري اين پرنده بسيار كار دشواري است و شما بايد در اين مورد بسيار وسواس به خرج دهيد و صبور باشيد و وقت زيادي را براي آن بگذاريد. قفس اين پرنده بايد به صورت مداوم تميز شود ، روزنامه كف قفس اين پرنده بايد هر روز يك بار و يا روزي دوبار تعويض گردد. ميله داخل قفسش بايد به صورت مداوم تميز و شستشو شود تا پاي پرنده دچار بيماري نشود. امكانات شناي آن بايد هر روز در قفسش مهيا باشد و آب آن بايد مدام عوض گردد ( براي مثال ميتوانيد از يك كاسه سفالي پر از آب براي اين كار استفاده كنيد ). با توجه به اينكه در هنگام شنا اين پرنده بسيار جنب و جوش دارد ميتوانيد با قرار دادن يك ورقه فويل آلومينيومي جلوي قسمت شنا از خيس شدن منزلتان جلوگيري كنيد.
    اين پرنده به قدري فعاليت دارد كه اگر شما يك روز كامل هم با آن باشيد هرگز احساس خستگي نميكنيد ، براي همين گاهي به اين پرنده دهان باز هم ميگويند چون به قدري به خوردن غذا از دست صاحبش عادت ميكند كه مدام جلوي قفس مينشيند و با دهان باز انتظار غذا از دست صاحبش را ميكشد !!!
    براي اينكه بتوانيد سن پرنده را تشخيص دهيد تنها كافي است به پرهايش نگاه كنيد. پرنده جوان پرهايي بسيار شفاف و ملون دارد و بسيار نيز جنب و جوش دارد ، برعكس پرنده پير پرهايش در قسمتهايي از بدن ميريزد و حالت كسالت بسيار مشخصي دارد ( حالت كز كرده و گوشه گير ).
    اين پرندگان را بايد در فصل زمستان در دماي معتدل نگهداري كنيد وگرنه دچار بيماري لرز شده و جان خود را از دست ميدهند.
    قفس اين پرنده بايد به اندازه كافي بزرگ باشد تا پرنده بتواند به راحتي در آن جنب و جوش نمايد ، كليه امكانات رفاهي نيز بايد برايش فراهم باشد وگرنه دچار آسيب روحي خواهد شد !!!
    در كل در عين اينكه پرنده بسيار جالبي است نگهداري بسيار مشكلي دارد.
    و اما در مورد قيمت نوع گريتر هيل ، جنس جوان اين نوع پرنده قيمتي در حدود 100 هزار تومان دارد ، جوجه اين پرنده در صورتي كه بتوانيد آن را تهيه كنيد ، قيمتي در حدود 30 تا 50 هزار تومان خواهد داشت.
    فقط توجه داشته باشيد كه نوع وحشي آن را تهيه نكنيد زيرا هيچ قابليت مفيدي براي شما نخواهد داشت و به هيچ وجه نميتوانيد از نگهداري آن رضايت داشته باشيد.
    نوع وحشي اين پرنده بدن كشيده تري نسبت به نوع گريتر هيل دارد و مشخصه زرد رنگ روي صورت ( نزديك چشم ) آن نيز متفاوت است. در مورد مرغ ميناي وحشي اين زائده زرد رنگ دور چشم است ( دقيقا ) و در مورد ميناي گريتر هيل همان طور كه در شكل هم ميبينيد زير چشم است.
    در شكل زير نوع گريتر هيل اين پرنده را مشاهده ميكنيد :

اين پرنده براي آنهايي كه به دنبال يك هم صحبت مناسب هستند بسيار مفيد است و نسبت به مثلا طوطي سفيد كاكلي هم ارزان تر است و هم بسيار جالب تر و شاداب تر.
    هر سوال ديگري داشتيد بپرسيد ، خوشحال ميشوم بتوانم كمكتان كنم.
    موفق باشيد ...

3. این کاربر از McLarenF1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه omid_gogol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    qom

پيش فرض

مقا له شما بسیار پر محتوا بود ممنون

Banned 4Ever baba barghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من يك طوطي مي خوام كه كودن نباشه و زود حرف زدن ياد بگيره و رو دستم بشينه و فرار نكنه و با ادب باشه همچنين ارزون باشه حالا چنده و كي مي تونه به من بده؟؟؟

ممنون
    باي

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2004
    محل سكونت
    Video Games !!!

پيش فرض

فکر نکنم کسی از دوستان طوطی بفروشن دوست خوبم !
    اما من برات دنبالش میگردم !!!

Banned 4Ever baba barghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام سوسو جان
    ممنون از لطفتون
    بي زحمت تو شيراز باشه

ممنون
    باي

داره خودمونی میشه FATIMA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

ممنون
    اطلاعات خیلی خوبی بود

داره خودمونی میشه 6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام
    با تشکر فراوان از دوست خوبمون که ماها رو از اطلاعات غنی شون بهره مند ساختند
    اما من اینقدر پولدر نیستم که مثل شماها طوطی بخرم و این که میگن خیلی کثیفه از خریدن این حیوون نیز منو بیشترمیروند
    اما حالا واسه دلخوشی یه جفت مرغ عشق خریدیم اما یه هفته نکشید که ماده هه مرد و این مرغ عشق بیچاره ی ما بی عشق شده، یه ماهی هست که به همین منوال میگذره و جیکش هم در نمیاد .
    الان هر دو سه روز یه ذره جیغ میزنه بعدش دوباره خاموش میشه(وقتی که صدایه گنجشکها رو میشنوه جیغ میزنه)
    حالا ما موندیم اینو رد کنیم بره یا واسش یه جفته دیگه بگیریم؟
    تو رو خدا یه راهی بگین تا مام با این مرغ بی عشقمون حال کینم .

داره خودمونی میشه omid_gogol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    qom

پيش فرض

به نظر من یه جفت براش بگیر گناه داره به خدا !

داره خودمونی میشه 6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

ممنون از راهنماییت اما میخواستم درباره ی این پرنده و شیوه نگهداریه اون و کلا خلق وخوی اون بدونم
    اگه کسی میدونه لطفا بگه بابا بالاخره این پرندم سنبل عشقه کم از طوطی نیست
    thank you

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •