تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 40 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 397

نام تاپيک: پرسش و پاسخ درباره پرندگان زينتي

اگه نباشه جاش خالی می مونه McLarenF1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

6

سلام دوستان گلم ،
    واقعا ممنونم ، خيلي كارتون عالي است. ممنون از مقالات مفيد دوست عزيزمان mahe ziba .
    من هم به شخصه يكي از طرفداران پرندگان هستم ، بنابراين در اين مورد هر سوالي داشتيد مطرح نماييد.
    دوست من ، مگه چه اشكالي در اين انجمن كه در همه موارد بحث ميشه در اين مورد هم بحث بشه ؟؟؟
    تازه اين تاپيك در انجمن متفرقه است و هيچ گونه منافاتي با قوانين انجمن ندارد ، بنابراين خواهشمندم اگر نميخوايد در بحث شركت كنيد ، بحث را منحرف نكنيد.
    اما من به چند سوال دوستان عزيز كه در اين مطرح كرده بودند پاسخ ميدم ، اميدوارم براشون مفيد باشه.
    اين دوستمون كه طوطي سبز داشتند و ميخواستند بفروشنش ، ببينيد دوست خوبم من پرندگان زيادي دارم و يك طوطي سبز هم دارم و خيلي هم با هم دوست هستيم ، طوطي من در حدود 10 تا 20 كلمه را به صورت كامل ميتواند بگويد.
    اما يك كم توضيحات در مورد اين قبيل طوطي ها :
    اين طوطي ها طبيعت بسيار تند و خشني دارند و در اوايل خريد ممكن است ارتباط خوبي با صاحبش برقرار نكند ، اما شما بايد تمام خشونت آن را با محبت پاسخ بديد. معمولا اين طوطي ها سر صاحب خودشان جيغ ميكشند و بسيار نا آرام هستند ، اگر شما به جيغها اهميت ندهيد و با آن به نرمي رفتار كنيد بعد از حدود 2 تا سه هفته كاملا با شما ملايم خواهد شد.
    طوطي من هم اكنون در قفسش كاملا باز ميباشد ، خودش بيرون مي آيد و مجددا به درون قفس ميرود و هيچ مشكلي به وجود نمي آورد. طبق اطلاعات من اين مدل از طوطي ها در شرايط مناسب زندگي ميتوانند حدود 50 سال و يا بيشتر عمر كنند. بنابراين همدم خوبي براي دراز مدت ميباشند.
    غذاي آنها همان طور كه همه ميدانند تخمه آفتابگردان خام ميباشد ، اما هميشه سبزيجات تازه و ميوه را نيز در اختيارش قرار دهيد.
    هر چند وقت يك بار اجازه دهيد پرنده بيرون آمده ( البته بعد از اهلي شدن ) و دور اتاق يا ... پرواز نمايد تا خون در پرهايش جريان يابد و پرنده دچار پر ريزيهاي غير عادي نشود.
    با يك آب پاش ( مثلا ظرف شيشه شوها ) هر هفته يا دو هفته يك بار آب را به صورت باران بر سر پرنده بريزيد و آن را شستشو دهيد تا پرهاي او دچار شوره نشود. اصلا نگران نباشيد در مورد طوطي هاي سبز ميتوانيد كاملا آنها را خيس كنيد ، پرنده به هيچ عنوان ناراحتي از اين لحاظ احساس نميكند.
    بعد پرنده را در جاي گرم جا جلوي آفتاب بگذاريد تا خودش را خشك نمايد.
    معمولا پرنده زماني كه نياز به شستشو داشته باشد پرهاي خودش را باز ميكند و بدنش خودش را مدام به درون ظرف آبش ميبرد ، در اين لحظه ميتوانيد متوجه شويد كه پرنده به شستشو نياز دارد.
    قيمت طوطي هاي سبز در ايران از 10 هزار تومان به بالا ميباشد كه هميشه بهتر است شما پرنده جوان را كه قيمت كمتري نيز دارد انتخاب نماييد.
    جنس نر اين پرنده يك طوقه صورتي رنگ به دور گردنش دارد كه جنس ماده اين طوق را ندارد. البته تا 3 سالگي نميتوان جنس پرنده را تشخيص داد زيرا اين طوق از بعد از 3 سالگي كم كم ظاهر ميشود.
    اين طوطي هاي سبز هميشه سبز نيستند ، دو رنگ زرد و آبي اين پرنده نيز وجود دارند كه بسيار زيبا هستند.
    در اين شكلها اين مدل از طوطي ها را ميبينيد ( به ساير رنگ هاي اين طوطي زيبا توجه كنيد ) :

و اما در مورد طوطي سفيد كاكلي كه يكي از دوستان صحبت كرده بودند.
    قيمت اين طوطي بيش از 600 هزار تومان است و پرنده بسيار گراني ميباشد ، اما ميتواند به سرعت اهلي شده و به راحتي نيز بعد از مدتي صحبت ميكند ، اين پرنده قابليت جمله گويي هم دارد. اما با توجه به قيمت زيادش و اينكه اگر بيمار شود بسيار سخت درمان ميشود و هزينه زيادي نيز بر باد ميرود اغلب افراد عادي به سراغش نميروند. اين هم تصوير اين نوع طوطي :

در هر صورت طوطي سبز ارزان ترين و جالب ترين گزينه ميتواند باشد.
    اطلاعات من در مورد پرندگان زينتي و خانگي تقريبا زياد است ، ‌حالا كه ديدم دوستان اين تاپيك را ايجاد كردند و در آن به بحث و گفتگو نشستند گفتم اگر كمكي از دستم بر بيايد انجام بدهم.
    دوستان هر سوالي راجع به پرندگان زينتي داشتيد ( نه فقط طوطي ) ميتوانيد در اينجا مطرح كنيد ، من هر كمكي از دستم بر بياد انجام ميدم.
    ممنون...

2. این کاربر از McLarenF1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه omid_gogol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    qom

پيش فرض

از توضیحات شما ممنون
    اگه میشه آموزش یاد دادن کلمه به طوطی را هم به ما بیا موزید

داره خودمونی میشه FATIMA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

سلام
    بحث خیلی خوبی رو راه انداختید. دستتون درد نکنه.
    منم خیلی دنبال اطلاعات راجع به مرغ مینا بودم ولی چیزی پیدا نکردم که به دردم بخوره.
    من پنج ماهه که یه مینا خریدم ولی هنوز بهم عادت نکرده.
    لطفا اگه اطلاعاتی راجع به نگهداری یا تربیت مینا دارید منم در جریان بذارید ممنون

Banned 4Ever baba barghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    خلاصه ي مطلب من هم مي خوام بخرم چون شما هي مي گيد نازه حالا چنده و چه جوري حرف مي زنه و به من عادت مي كنه كه فرار نكنه؟؟؟
    راستي فراموش كردم
    من حدود 8 يا 7 سال پيش يه طوطي اسباب بازي از دبي خريدم كه هر چي بهش مي گي همون رو بهت مي گه يعني هر چي مي گي اون تكرار مي كنه اگر طوطي ها به اين خوبي ياد مي گرفتند خوب بيد نه غلام؟؟؟

ممنون
    باي

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2004
    محل سكونت
    Video Games !!!

پيش فرض

ولیزاده , شما مطالب مک لارن رو خوندین !؟!؟
    ما طوطی از 300 داریم تا بالای 600 الی 700 ! بستگی به نوعش داره !

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام سو سو جان
    اگر غلط نكن منظورتون 300000 تومن هست به بالا؟؟؟؟
    آخه اگر مرد چه خاكي بايد تو سرت بريزي؟؟؟
    آخه من الان 50000 تومن به زور دارم
    نمي شه يكي ارزون بخري بعد اساسي تربيتش كني؟؟؟

ممنون
    باي

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2004
    محل سكونت
    Video Games !!!

پيش فرض

من تا جایی که میدونم مینا هم 200 هزار تومنه ! ( البته اینو مطمین نیستم ) شما میگی که با 50 هزار تومن میخوای طوطی بخری و تربیتش کنی ؟!؟!
    یه پیشنهاد دارم اونم اینکه تله بذاری یکی بگیری ! اما بدون شوخی یکی از دوستام با تله گذاشتن 2 تا قناری گرفته !!! ( درباره ی طوطی شوخی کردم ! چون که غیر ممکنه )
    Last edited by Soso; 30-01-2006 at 22:35.

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام سو سو جان
    قناري با طوطي فرق فوكوله شما مي تونيد يه طوطي گير بندازي؟؟؟

ممنون
    باي

داره خودمونی میشه eis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    BE U CHE

پيش فرض

من یه سوال دارم آقای ولیزاده !
    شما چی کاره هستین ؟! اول که میخواستین کافی نت راه بندازی , الان که میخوای ترقه وارد ایران کنی و حالا هم میخوای پرنده صید کنی ؟
    ----
    اما کسانی که طوطی میگیرن باید حسابی هم حال و حوصله ی تمیز کردنش رو داشته باشن !!

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزيز
    من يك پشت كنكوري هستم و مي خوام دستم تو جيب خودم باشه براي همين همه كاره هستم حالا مگه كار بدي هست اگر مي توني شما هم همين كارها رو بكن ببينم مي توني يا نه؟؟؟
    من خودم تو شيراز ترقه گوني گوني مي فروشم اگر كسي خواست مي دم
    بسته ي نرم افزاري هم درست كردم و دارم مي فروشم و هنوزم دارم مي خورم ازش
    كافي نت هم اگر قبول نشدم تو دانشگاه و نتونستم براي ادامه تحصيل برم هند مي زنم
    طوطي هم براي كيف خودم مي زنم نه چيز ديگه با طوطي نمي خوام كاسبي كنم مي خوام حال كنم باهاش

حالا شما مشكلي داري؟؟؟

ممنون
    باي

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •