سلام به تمام دوستان عزیز!

من دنبال سیستمی هستم که بتونم:

1. به طور دائم از اطلاعات دو تا PC دو تا لپ تاپ که یکیشون مک هست! بک آپ بگیرم!
2. می خوام اینترنت و فیلم و موزیکهامو روی یه فضای ابری داشته باشم تا بتونم بدون جابجایی هارد و فلش اونها رو روی دستگاه های مختلف شامل: تلویزیون ، لپ تاپ ، تبلت و گوشی بدون افت سرعت و.... ازشون استفاده کنم!
3. چون دوبار اطلاعات خیلی مهمی رو از دست دادم! برام مهمه که حتما دو سری بک آپ داشته باشم! که بنظرم باید سراغ رید برم!

با توجه به موارد بالا ممنون میشم منو راهنمایی کنید:

1. باید از چه مودم و روتری استفاده کنم؟ مثلا مودم هایی با پروتکل N و با چه سرعتی مثلا 300Mb/s کافیه؟ یا بالاتر نیاز دارم؟
2. آیا زمانیکه چند دستگاه در حال استفاده از شبکه وایرلس هستند؟ مشکلی برای استریم یک فیلم فول اچ دی به وجود میاد؟
2. برای بک آپ گیری از دو سری هارد استفاده کنم؟ یا مثلا یک سری هارد و یک سری DVD ؟
3. آیا کارکد دستگاه های بک آپ گیری مثل تایم کپسول اپل یا WD DX4000 ارزش پرداخت مبلغ اضافه رو داره؟
4. از چه نوع ریدی باید استفاده کنم که در صورتی که مشکلی برای یکی از هارد ها پیش اومد بتونم بدون مشکل اطلاعاتم رو برگردونم؟
6. آیا غیر از ریسیور وایرلس در TV به دستگاه دیگه نیاز دارم؟

متاسفانه من اطلاعات کمی از شبکه و ذخیره سازی دارم! و ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنند!
فعلا بودجه برام مهم نیست می خوام بدونم آیا میتونم این قابلیت ها رو در کنار هم داشته باشم؟ و بعدش درباره میزان هزینه که باید انجام بشه فکر میکنم!

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون!