تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 59

نام تاپيک: وضعیت هارد دیسک های ssd در بازار

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

حالا ما کدومش رو بگیریم ؟ والا همه انگار میگن ساتا بده حالا نمیدونم چی بگم. کدام اینترفیس برای اس اس دی خوبه ؟ هر چند واسه هارد های کلاسیک که همه باید ساتا بگیرن چون سرعت اینترفیس های دیگه کم هست. ولی گویا تو اس اس دی دیگه اینترفیس مطرح نیست و سرعت حد ومرزی نداره. حالا آخرش چی بیگیرم ؟؟؟
    نه ببین کسی این حرفه نزد که ssd یا ساتا بده! حرف اینه که واسه hdd این فناوری جدیده بهمین خاطر نسبت قیمت به کاراییش جالب نیستش....
    اگه واسه نصب ویندوز میخوای باید ساتا بگیری ولی اگه برای ذخیره ی اطلاعات میخوای میتونی نوع pci-e هم بگیری که سرعت و ظرفیتش بالاتره.تووووی بازار ایران دقیقن نمیدونم بهش چی میگن ولی یکجور کارت جانبی واسه ذخیره ی اطلاعات هستش

2. این کاربر از avecina.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

نه کارم اداری هست.
    همان ویندوز هست فقط ...
    32 گیگ هم کارم رو راه میندازه.
    پس ساتا بگیرم دیگه ؟ حالا چه مارکی خوبه ؟ چون گویا اس اس دی خیلی متنوع هست. یک اسم بگین ما همونو بگیریم (پولوس موجود - لا مشکل ! )

حـــــرفـه ای Javad_Ed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

تا الان فکر میکردم ssd ها برای نصب سیستم عامل طراحی شدند و باید در کنارشون از یک hdd برای data استفاده کرد
    یعنی >>>>>>>>>.حافظه با سرعت بالا برای اصلی ترین کار یک pc >>>>>بالا اومدن سیستم عامل!
    الان فکر میکنم اشتباه میکردم
    نمیدونم!

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

سلام
    امیدوارم این کاهش قیمت های هوشمندانه ی اینتل در خصوص ssd هاش رو بازار ایران هم تاثیر بذاره و ارزون بشه!

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

تا الان فکر میکردم ssd ها برای نصب سیستم عامل طراحی شدند و باید در کنارشون از یک hdd برای data استفاده کرد
    یعنی >>>>>>>>>.حافظه با سرعت بالا برای اصلی ترین کار یک pc >>>>>بالا اومدن سیستم عامل!
    نمیدونم!
    ضرفیت اس اس دی خیلی بیشتر از اچ دی دی هست. سال یعد اس اس دی دو ترابایتی میاد با سرعت انتقال داده بسیار زیاد ! (فکر کنم چند گیگ در ثانیه باشه)
    سلام
    امیدوارم این کاهش قیمت های هوشمندانه ی اینتل در خصوص ssd هاش رو بازار ایران هم تاثیر بذاره و ارزون بشه!
    پس اینتل خوبه ؟ اینتل بخرم ؟ من تو بازار ندیدم اینتل رو

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نه کارم اداری هست.
    همان ویندوز هست فقط ...
    32 گیگ هم کارم رو راه میندازه.
    پس ساتا بگیرم دیگه ؟ حالا چه مارکی خوبه ؟ چون گویا اس اس دی خیلی متنوع هست. یک اسم بگین ما همونو بگیریم (پولوس موجود - لا مشکل ! )
    بهتره از محصولات اینتل استفاده کنی. اون GSkill یا Patriot هایی که در بازار هست Performance خیلی جالبی ندارند. گرچه من باز هم فکر می کنم برای کار اداری خیلی سنگین هم نیازی به SSD نیست.

نمیدونم!
    نه اینطوری نیست از SSD برای هر کاری میشه استفاده کرد.

ضرفیت اس اس دی خیلی بیشتر از اچ دی دی هست. سال یعد اس اس دی دو ترابایتی میاد با سرعت انتقال داده بسیار زیاد ! (فکر کنم چند گیگ در ثانیه باشه)
    نه به این سرعت.
    اگه قرار باشه تا آخر سال آینده SSD ظرفیت بالا (1 یا 2 ترابایتی) عرضه بشه باید سایز چیپ های حافظه خیلی پایین بیاد و از چیپ های MLC هم استفاده بشه. همین باعث میشه سازنده ها نیاز به تحقیقات وسیع توی این زمینه داشته باشند. تحقیقات هم یعنی سرمایه گذاری وسیع. پایین اومدن سایز چیپ ها نیاز به معماری حافظه جدید داره که در کنار MLC بودنشون با Performance و سرعت بالا خیلی جور در نمیاد.

هزینه این سرمایه گذاری ها موقع عرضه اولین نسل باید به کمپانی برگرده تا زمینه برای سرمایه گذاری های بعدی آماده بشه که باعث میشه SSD های ظرفیت بالا در سال های اول عرضه اشون قیمت خیلی بالایی داشته باشند در کنار Performance نه چندان مناسب. من شک ندارم سال آینده اگه SSD چند ترابایتی عرضه بشه Performance ای خیلی بهتر نسبت به HDD های چند ترابایتی اون زمان نخواهند داشت در کنار اینکه شاید یک SSD دو ترابایتی اون موقع قیمتی نزدیک 5,000 دلار داشته باشه در مقابل یک HDD که شاید در اون زمان نزدیک 100 دلار قیمت داشته باشه.

مدل های پرسرعت چیپ های خیلی گرون قیمت تری دارند و همین باعث میشه برای متعادل کردن قیمت فقط در مدلهای کم ظرفیت ازشون استفاده بشه. الان بهترین SSD های Engineering Sample هم سرعتشون به بیشتر از 400MB/s نمی رسه که در مدلهای زیر 100 گیگابایت قابل دسترسیه. اینکه تا سال دیگه هم ظرفیت به از 20 برابر برسه برسه و هم سرعت بهترین مدل نزدیک به 10 برابر بشه بیشتر شبیه به معجزه است. شاید یک بازه 4-5 ساله برای این کار کافی باشه.

به نظر من سال های 2013-2014 باید این انتظارات رو از SSD داشت نه حالا.

8. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

بهتره از محصولات اینتل استفاده کنی. اون gskill یا patriot هایی که در بازار هست performance خیلی جالبی ندارند. گرچه من باز هم فکر می کنم برای کار اداری خیلی سنگین هم نیازی به ssd نیست.
    پس کدوم رو بخرم ؟ یک اسمی چیزی بگین حداقل تا بدونم چی بخرم

نه به این سرعت.
    اگه قرار باشه تا آخر سال آینده ssd ظرفیت بالا (1 یا 2 ترابایتی) عرضه بشه باید سایز چیپ های حافظه خیلی پایین بیاد و از چیپ های mlc هم استفاده بشه. همین باعث میشه سازنده ها نیاز به تحقیقات وسیع توی این زمینه داشته باشند. تحقیقات هم یعنی سرمایه گذاری وسیع. پایین اومدن سایز چیپ ها نیاز به معماری حافظه جدید داره که در کنار mlc بودنشون با performance و سرعت بالا خیلی جور در نمیاد.

هزینه این سرمایه گذاری ها موقع عرضه اولین نسل باید به کمپانی برگرده تا زمینه برای سرمایه گذاری های بعدی آماده بشه که باعث میشه ssd های ظرفیت بالا در سال های اول عرضه اشون قیمت خیلی بالایی داشته باشند در کنار performance نه چندان مناسب. من شک ندارم سال آینده اگه ssd چند ترابایتی عرضه بشه performance ای خیلی بهتر نسبت به hdd های چند ترابایتی اون زمان نخواهند داشت در کنار اینکه شاید یک ssd دو ترابایتی اون موقع قیمتی نزدیک 5,000 دلار داشته باشه در مقابل یک hdd که شاید در اون زمان نزدیک 100 دلار قیمت داشته باشه.

مدل های پرسرعت چیپ های خیلی گرون قیمت تری دارند و همین باعث میشه برای متعادل کردن قیمت فقط در مدلهای کم ظرفیت ازشون استفاده بشه. الان بهترین ssd های engineering sample هم سرعتشون به بیشتر از 400mb/s نمی رسه که در مدلهای زیر 100 گیگابایت قابل دسترسیه. اینکه تا سال دیگه هم ظرفیت به از 20 برابر برسه برسه و هم سرعت بهترین مدل نزدیک به 10 برابر بشه بیشتر شبیه به معجزه است. شاید یک بازه 4-5 ساله برای این کار کافی باشه.

به نظر من سال های 2013-2014 باید این انتظارات رو از ssd داشت نه حالا.
    این که سال بعد اینا این اس اس دی یک یا دو ترابایتی با اون سرعت خفن میاد شکی توش نیست چون تو یه سایت معتبر خبرش رو خوندم که گفتن سال بعد تولید انبوهش شروع میشه. ولی خوب گفته بود واسه سرور هاست . فکر نکنم برای کاربرای خونگی باشه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

پس اینتل خوبه ؟ اینتل بخرم ؟ من تو بازار ندیدم اینتل رو
    سلام
    اینتل به نوعی پدر ssd محسوب میشه!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

پس کدوم رو بخرم ؟ یک اسمی چیزی بگین حداقل تا بدونم چی بخرم
    یک مدل اینتل 80 گیگابایتی در بازار هست که سرعت Read خیلی خوبی داره. البته Write اش در کپی فایل های حجیم کمی کندتر از HDD های 7200 دور هست و در لود فایل های کوچک ولی تعداد بالا هم کند عمل می کنه.

این که سال بعد اینا این اس اس دی یک یا دو ترابایتی با اون سرعت خفن میاد شکی توش نیست چون تو یه سایت معتبر خبرش رو خوندم که گفتن سال بعد تولید انبوهش شروع میشه. ولی خوب گفته بود واسه سرور هاست . فکر نکنم برای کاربرای خونگی باشه
    خبرهایی بود که Seagate قصد داره SSD با حجم بالا تا پایان 2010 تولید کنه ولی من هیچ خبری درباره تولید انبوه SSD های حجم بالا و سریع نشنیدم. منبع خبر رو بدید تا دقیق ببینیم چی گفتند.

استفاده سرور نیاز به محصول حجم بالا نداره و به این زودی از SSD برای بک آپ ها و آرشیو در سرور ها استفاده نمیشه. برای Workspace هم نیازی به حجم چند ترابایتی نیست. اگه قرار باشه SSD در رده ترابایت تولید بشه تمرکزشون Home & Office بوده.

اگه نباشه جاش خالی می مونه I HAVE RETURNE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    NO WHERE

پيش فرض

امروز وسترن دیجیتال در اقدامی انقلابی ssd های 1 ترابایتی را معرفی نمود!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •