تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 28 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 274

نام تاپيک: یادگیری زبان به صورت خود اموز شما چه پیشنهاد میکنین!؟

پروفشنال mr6768's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ســـــــــاری

پيش فرض

ببین هر چی زورتر شروع کنی به نفعته.
    نرم افزار های آموزشی به این دلیل خوبن که جورایی یه Lab خونگی هستند.
    مثلا نرم افزار Learn to speak english deluxe این قابلیت رو داره که بعد از آموزش از شما تست Speaking بگیره و بگه خوبید یا بد ؟!!

2. این کاربر از mr6768 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت viper2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    گوشه کویر

1 یادگیری زبان

سلام

به نظر من دوستانی که زبانشون خوب هست و می خوان بهتر بشه من پیشنهاد می کنم که با یک فرد خارجی چت کنه چون بیشتر به نکته ها و اصطلاحاتشون آشنا می شه.

آخر فروم باز amintnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

عیناً در مورد موسیقی هم اینطوره ، همه دوست دارن گیتار بزنن، اما نه حوصله یادگیری اش رو دارن و نه وقتش ...
    برنامه نویسی هم به لیست اضافه کنید... متشکرم!

با تشكر فراوان از همه دوستان ولي من بالاخره نفهميدم با چي شروع كنم من زياد از زبان خوشم نمياد براي همين حاضر نيستم سر كلاس بشينم و اصلا وقتش هم ندارم مي خوام همون چند ساعت كلاس رو تو خونه بخونم يه جوري كه تا 6 سال ديگه مدرك تافل يا IELTS با نمره بالا بگيرم انگليسيم هم در حد متوسطه مثلا يه كتاب گرامر خوب باشه كه كم كم با هاش جلو بيام و همه چيرو برا اين آزمون ها ياد بگيرم البته GRAMMER IN USE رو خوندم ولي بعد يه هفته درساي قبلي رو يادم ميره چون زياد تمرين نداره. READING و WRITING رو هم بايد طي يكي دو سال خيلي با لا بكشم
    خواهشا كمك كنيد من تقريبا همه تاپيكاي اينجا با 200 سايته ديگرو رو خوندم ولي جواب نگرفتم
    يه سوال كتاب Study English - IELTS Preparation چه طور به درد من مي خوره؟
    شبیه کنکوریا که انواع و اقسام روش ها و کتابا و موسسه ها و کلا هرچی دم دست میاد واسه کنکور میخوان استفاده کنن!

واقعا اصل مطلب فراموش میشه! من دیدم کسانی رو که پا میشن میرن یه شهر دیگه واسه ی کلاس خصوصی، و بعد نتیجه ای هم نمیگیرن(زیاد هم دیدم!).

شما میخواین همه چیز مرتب پیش بره... که مثلا الآن شروع میکنید به درس خوندن و بعد از مدتی زبانتون خوب بشه! تا حالا وارکرافت بازی کردین؟ اینکه شما ساختمون ها رو توی یه ردیف بچینید دردی رو دوا نمیکنه!

من به شدت پیشنهاد میکنم موارد زیر رو در نظر بگیرید:
    1.انرژی بیش از حد روی چیزی که قدرت انجامشو ندارین، نذارین! که دلسردی شما رو موجب میشه! آهسته، پیوسته!
    2.قرار نیست همه چیز مرتب و تر و تمیز پیش بره!
    3.یادگیری به روش صحیح رو ممکنه کسی نتونه به شما یاد بده... شاید( به احتمال زیاد!) مجبور بشین خودتون تجربه کنید و کشفش کنید! و این یه روزه ممکن نیست!

"اگر تلاشگرید، موفق باشید!"

5. 6 کاربر از amintnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال minizoro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    مهد خوشمزه ترین غذاهای ایران و بهترین آب و هوا؛ تبریز

پيش فرض

سلام دوستان من ضمن نقل قول بعضی چیزایی که به نظرم مهم میاد یه چیزایی هم خودم درباه روش خود آموز با اجازه اساتید خواهم گفت.
    جاهای اضافی رو حذف میکنم.

قطعاً بدون کلاس هم عملیه ... من اصلاً خودم معتقدم موفق ترین ها کلاس چندانی نرفتند . . .

من در این پست یه روش خوب رو برای خود آموزی میگم.
    اون چیزی که آخرش یه نفر رو در زبان آموزی موفق میکنه  . . . اصلش اینه که چقدر زحمت کشیده ، چقدر علاقه مند بوده و در کنارش چقدر هم استعداد داشته
    من 5سال رفتم زبان یه سال گرامر 4 سال اینترچنج وقتی که من میرفتم زبان پنجم رو میخوندم یعنی من اینترچنج ها رو در بازه اول راهنمایی تا اول دبیرستان خوندم. اون زمونا چیز زیادی نمیفهمیدم ولی نفس این زبان رفتن تو ضمیر ناخودآگاهم حک شد یعنی میخوام بگم من الان که دانشگاه میرم و 4سال پیش زبون رو ترک کردم مرور درس حسابی هم نکردم ولی خیلی چیزا یادمه (آدم فک میکنه یادش رفته در حالیکه اینطور نیس مغز تا به چیزی احتیاج نداشته باشه به یاد نمیارتش ما هیچی رو فراموش نمیکنیم؛ فکر میکنیم که فراموش میکنیم)
    اولش زیاد علاقه نداشتم و فقط اینو میدونستم که لازمه ولی بعدش جو کلاس دوستام نفس یادگیری زبان خیلی علاقه مندم کرد و باعث شد من بفهمم که من خیلی دوس دارم که یه زبون جدیدو یاد بگیرم! الان میفهمم که چقدر روی من اثر گذاشته الان من به انگلیسی به چشم یه زبون بیگانه نگاه نمیکنم. انگلیسی الان یه زبونیه در نظرم مثل ترکی و فارسی فقط تنها فرقی میکنه که لغت کمتر میدونم که اینم مهم نیس زیاد چون تا به یه لغتی احتیاج نداشته ام یادش نگرفته ام یا به عبارتی در مکالمه روزمره در هر زبانی لغات خیلی خیلی زیادی استفاده نمیشه! که من بیام خودمو بکشم و لغات جدید یاد بگیرم ولی نتونم با یه خارجی حرف بزنم یا کارمو نتونم راه بندازم.
    انگلیسی در یک آموزشگاه خوب شیرین خواهد بود خیلی زیاد . . . در نتیجه علاقه ام دنبالش میاد درنتیجه تلاشم میاد... استعداد خیلی کمتر از تلاش مهمه.
    وگرنه راههای رسیدن به خدا متعدده.  
    بله درسته ولی کوتاه و بلند داره یعنی منظورم اینه که شاید کلاس رفتن زمان زیادی میگیره ولی این کلاس رفتن خودش به تنهایی اگه حتی نتونی یه کلمه ام حرف بزنی یه چیزی رو داره که خودآموزی هیچ وقت نخواهد داشت : تجربه درگیر شدن
    من الان دارم با یه طریقی فرانسه یاد میگیرم (در ادامه خواهم گفت) ولی تا تو محیطش قرار نگیرم قادر نخواهم بود ازش استفاده کنم.

من وقتی شروع کردم به خود آموزی نه نرم افزاری داشتم ، نه 5 تا دیکشنری ، نه انواع و اقسام کتابهای آموزشی: دیکشنری 1974 آکسفورد مامانم رو فقط داشتم، با سری streamline بابام و یکی دوتا کتاب دست دوم دیگه
    من یک معلمی داشتم که اند انگلیسی بود البته خودش شیمی میخوند میگفت من تو دوره دبیرستان کم کمش با یه دیکشنری دس دوم که زورکی خریده بودمش حداقل روزی 5-6 ساعت لغت باهاش یاد میگرفتم که شدم این!
    سلام
    انسان هرکاری که بخواد می تونه انجام بده.
    آقای علی پیرهانی بدون داشتن استاد توانسته 19 زبان دنیا رو یادبگیره . . .
    بله البته روش ایشون کمی فرق داشته و منحصر بوده یعنی ایشون چون در زمان بچگی لغات رو نمیفهمیده و تلفظشون رو هم نمیدونسته اونا رو به شکل یه تصویر با ترجمه اش به ذهن میسپرده است.
    در برنامه ماه عسل امسال ایشون گفتند که دارم روشی رو تدوین میکنم که بشه باهاش راحتتر زبان یاد گرفت و اینکه کدوم زبان رو اول یاد بگیریم بهتره.

. . . من بالاخره نفهميدم با چي شروع كنم.
    برای شرو اگه واقعا نمیخواهید که به کلاس روید پیشنهاد میکنم این سایتی را که من خودم فرانسه را ازش شرو کردم امتحان کنید خوبه. (همینی که در امضام هست)
    من زياد از زبان خوشم نمياد براي همين حاضر نيستم سر كلاس بشينم و اصلا وقتش هم ندارم مي خوام همون چند ساعت كلاس رو تو خونه بخونم يه جوري كه تا 6 سال ديگه مدرك تافل يا IELTS با نمره بالا بگيرم
    مجبورید یاد بگیرید چون لازم که نه واجب و ضروریه در دنیای امروزی.
    اگه حاضر نیستید سرکلاس بشینید یک مدتی خودتان بخوانید و وقتی دیدید میتوانید به خوبی حرف بزنید و بشنوید اگر در توانتان بود سفر خارج بروید. یا انیکه انگلیسی با رفیق های خودتان یا دیگران که انگلیسیشان از شما بهتر است چت کنید و ازشان بخواهید نقصهایتان را گوش زد کنند.
    بدون کلاس بسیار سخت خواهد بود احتمالا رسیدن به تافل.
    انگليسيم هم در حد متوسطه مثلا يه كتاب گرامر خوب باشه كه كم كم با هاش جلو بيام و همه چيرو برا اين آزمون ها ياد بگيرم البته GRAMMER IN USE رو خوندم ولي بعد يه هفته درساي قبلي رو يادم ميره چون زياد تمرين نداره
    خوب اگر یادتان میره دوباره بخونید به این شکل : هربار که درس جدیدی میخوانید درس قبل را مروری کوتاه کنید و این کار را تا 8 درس ادامه دهید.(شبیه روش تیک ایت گاج)
    . READING و WRITING رو هم بايد طي يكي دو سال خيلي با لا بكشم
    برای ریدینگ کتاب داستان به نظرم خوبه (متناسب با سطحتون)
    رایتینگ هم چت کنید و با اصطلاحات آشنا شوید البته خود ریدینگ رایتینگ شما را هم اتو ماتیک ارتقا میدهد.
    خواهشا كمك كنيد من تقريبا همه تاپيكاي اينجا با 200 سايته ديگرو رو خوندم ولي جواب نگرفتم
    با این اوصاف فکر میکنم باید اراده قوی ای داشته باشید
    در ضمن به سایتی که در امضایم هست لینکش و معرفیش کرده ام هم حتما سر بزنید.

wow ...
    اما اینو یادت باشه که راه ساده ای وجود نداره ؛ مسیر سخته و همینه که هست... و تنها توصیه ای که به ذهنم میاد اینه که یا سعی کن قضیه رو یه جوری واسه خودت شیرین کنی (با دوستت درست بخون - یا با دوستت کلاس برو - یا معلم بگیر - یا...) یا اینکه بجای قرص از آمپول استفاده کن (دوره های فشرده که صرفاً می خوان مباحث رو مثل قیف به شما منتقل کنن تا بتونی توی اون امتحان موفق بشی) ... زندگی سخته و همینه ...
    خداوند میفرماید ما انسان را در سختی قرار داده ایم.
    باید زحمت بکشیم تا به چیزی برسیم این بزرگترین اصله و رعایت قانون جاذبه (یعنی موج منفی ندی به خودت که من نمیتونم نمیتونم)
    باید تلاش کرد همین سعی کن شیرین کن اگرم فکر میکنی که نمیتونی خوب پس بروید کلاس خود به خود شیرینتر از اینی که هست میشه

هر چی زورتر شروع کنی به نفعته.
    مثلا نرم افزار Learn to speak english deluxe این قابلیت رو داره که بعد از آموزش از شما تست Speaking بگیره و بگه خوبید یا بد
    این قابلیت در سایتی که من میگم هم هست اما نه کامپیوتری بلکه انسانی و بهتر.
    من پیشنهاد می کنم که با یک فرد خارجی چت کنه چون بیشتر به نکته ها و اصطلاحاتشون آشنا می شه.
    لازم نیس حتما خارجی باشه ایرانی ای هم باشه که انگلیسی بلده بهتره تا اشکلاتونو بهتون بگه.

شبیه کنکوریا که انواع و اقسام روش ها و کتابا و موسسه ها و کلا هرچی دم دست میاد واسه کنکور میخوان استفاده کنن.
    واقعا اصل مطلب فراموش میشه!
    زحمت، پشتکار و وقت گذاشتن اصله مطلب اینه.
    من دوستی داشتم که 3-4 میلیون خرج معلم کرد برای کنکور اما آخرش؟ اومد بغل خودم تو آزاد. دو نفر بودن.
    1.انرژی بیش از حد روی چیزی که قدرت انجامشو ندارین، نذارین! که دلسردی شما رو موجب میشه! آهسته، پیوسته!
    2.قرار نیست همه چیز مرتب و تر و تمیز پیش بره!
    3.یادگیری به روش صحیح رو ممکنه کسی نتونه به شما یاد بده... شاید( به احتمال زیاد!) مجبور بشین خودتون تجربه کنید و کشفش کنید! و این یه روزه ممکن نیست!
    انسان هر کاری رو میتونه انجام بده ولی همون اصل مطلب لازمه...
    اگر تلاشگرید، موفق باشید
     بله این جمله خیلی زیباییست اگــــــــر تلاش میکنیم.
    خداوند میفرماید: هیچ چیزی برای انسان نیست مگر آن چیزی که تلاش میکند برایش : لیس للانسان الا ما سعی. این جمله همیشه تو گوشمه و وقتی موفقیت یه آدم رو میشنوم این جمله رو با خودم تکرار میکنم... لیس ...

دوستانی که دنبال روش سریعتر یاد گرفتن زبان و خودآموز هستن حتما لینک امضای منو ببینند و اون سایتو امتحان کنند.

دوستان میبخشند که دراز شد!

Last edited by minizoro; 29-09-2009 at 17:55.

7. 9 کاربر از minizoro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

اولش كه اومدم به اين پست سرزدم، فك كردم نمي تونه كمكم كنه. ولي حالا كه همه ي پستاشو خوندم مطمئن شدم كه راهمو پيدا كردم.
    از همه دوستان ممنونم

در آغاز فعالیت whitewolf7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض ...

نارسیس رو پیشنهاد می کنم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

برای یادگیری لغات ماکزیمم نارسیس رو پیشنهاد می کنم.
    به نظر منم ایشون درست میگن . چون خودم تستش کردم این اجازه رو میدم که نظر بدم
    واقعا معرکه ست . خب دیگه نارسیس خودش کله ست تو زبان . این نرم افزارش هم بر پایه
    لایتنره .
    امتحان کنید ضرر نمی کنید . بدبختی آدرسش رو ندارم ولی با یه سرچ پیداش می کنید
    چند تا بانک آموزشی داره که بنا بر نیازتون یکی رو انتخاب می کنید . از پایه تا پیشرفته
    قیمت بانکاش هم نزدیک نه یا ده تومنه ( هزار ) که به نسبت عظمت کارش خیلی هم عادلانست
    ( اندازه پول یه دیکشنری معمولی )

پروفشنال minizoro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    مهد خوشمزه ترین غذاهای ایران و بهترین آب و هوا؛ تبریز

پيش فرض

نارسیس رو پیشنهاد می کنم.
    بله خوبه میتونی نسخه تریال یا مجانی رو از
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دانلود کنید و ببینید اگه خوشتون میاد بخرید قیمت 9 تومن
    روش پروفسور لایتنر بهترین روش هست ولی چون روش سنتیش زمان بره برا بعضیا سخته این ماکزیمم که خیلی بهتر میکنه زمان رو کاهش میده
    جزیات بیشر
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اولش كه اومدم به اين پست سرزدم، فك كردم نمي تونه كمكم كنه. ولي حالا كه همه ي پستاشو خوندم مطمئن شدم كه راهمو پيدا كردم.
      از همه دوستان ممنونم
    بله فروم واسه همینه داداش یا آبجی
    برای تقویت رایتینگ بهترین و جدیدترین راهی که اخیرا پیدا کردم نوشتن خاطرات به زبان انگلیسی است 
    و کلماتی را که نمیدانید را داخل پرانتز و فارسی بنویسید بعدا آن کلمه را پیدا کنید یا بپرسید و اونجا بنویسید
    اگه بعضی از دوستا میددونستن که هیچ...

به نظر منم ایشون درست میگن . چون خودم تستش کردم این اجازه رو میدم که نظر بدم
    واقعا معرکه ست . خب دیگه نارسیس خودش کله ست تو زبان . این نرم افزارش هم بر پایه
    لایتنره .
    امتحان کنید ضرر نمی کنید . بدبختی آدرسش رو ندارم ولی با یه سرچ پیداش می کنید
    چند تا بانک آموزشی داره که بنا بر نیازتون یکی رو انتخاب می کنید . از پایه تا پیشرفته
    قیمت بانکاش هم نزدیک نه یا ده تومنه ( هزار ) که به نسبت عظمت کارش خیلی هم عادلانست
    ( اندازه پول یه دیکشنری معمولی )
    بله نارسیس خیلی عالیه ولی مطمئنم که سورسش خارجیه ! 
    Last edited by minizoro; 09-10-2009 at 22:17.

12. 2 کاربر از minizoro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام

Tell me More 9 بهتره یا Rosseta Stone?

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام

Tell me More 9 بهتره یا Rosseta Stone?
    من دیدم که کمتر به tell me more بد و بیره میگن!! ...

منظورم اینه که هر دو ظاهراً بیشتر متکی به تبلیغات گسترده هستند، تا اینکه واقعاً بخاطر کارآیی شون معروف شده باشن ... من دیده ام که بسیاری از دوستانی که برای خرید اینها اقدام کرده ان، خیلی زود اونا رو کنار گذاشته ان ..

15. 3 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •