تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: هورمون پرولاکتین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض هورمون پرولاکتین

من نازیلا الان مدت سه سال است که افزایش پرولاکتین دارم و در این مدت به متخصص زنان زایمان مراجعه نموده ام و فقط در این مدت قری بروموکریپتین مصرف کرده ام در اولین آزمایشم میزان افزایش 76 بود که رج آزمایشگاه نرمال از 18-1 ذکر کرده بود که این میزان در سال 1387 در تیرماه مقدارش 8/16 شده بود و باز قرص خوردم که در بهمن ماه 1387 دوباره آزمایش دادم اینبار توسط پزشک معالج دیگری که میزان افزایش 545 بود که رج آزمایشگاه از 555-113 نرمال بود که دکترم مرا به فوق تخصص غذذ معرفی کرد و دکتر دیگری نیز به متخصص مغز و اعصاب معرفی کرد تو را به خدا قسمتان میدهم راهنمائیم کنید البته لازم به ذکر است که الان 5 ماه است پریود نمیشوم . با تشکر

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

من نازیلا الان مدت سه سال است که افزایش پرولاکتین دارم و در این مدت به متخصص زنان زایمان مراجعه نموده ام و فقط در این مدت قری بروموکریپتین مصرف کرده ام در اولین آزمایشم میزان افزایش 76 بود که رج آزمایشگاه نرمال از 18-1 ذکر کرده بود که این میزان در سال 1387 در تیرماه مقدارش 8/16 شده بود و باز قرص خوردم که در بهمن ماه 1387 دوباره آزمایش دادم اینبار توسط پزشک معالج دیگری که میزان افزایش 545 بود که رج آزمایشگاه از 555-113 نرمال بود که دکترم مرا به فوق تخصص غذذ معرفی کرد و دکتر دیگری نیز به متخصص مغز و اعصاب معرفی کرد تو را به خدا قسمتان میدهم راهنمائیم کنید البته لازم به ذکر است که الان 5 ماه است پریود نمیشوم . با تشکر
    درود...
    دوست گرامي...
    هورمون لاكتوژن ( يا همان پرولاكتين )‌ يكي از هورمون هاي 6 گانه ترشح شده از غده هيپوفيز است.
    غده هيپوفيز در حالت طبيعي اندازه يك نخود است و در كف مغز و چسبيده به آن قرار دارد.
    علت افزايش پرولاكتين ممكن است در اثر اختلال در خود غده هيپوفيز و يا اختلال در مهار كننده آن كه از هيپوتالاموس ترشح مي شود باشد.
    به هر حال درمان اوليه ( پس از انجام آزمايشات پاراكلينيك لازم ) استفاده از همان برومو كريپتين است. در حالت بعد در صورتي كه اختلال عملكرد غده شديد باشد و قابل كنترل با قرص نباشد ممكن است لازم شود كه غده را از راه بيني جراحي كنند....
    بهترين راه همان است كه همكاران گرامي توصيه كرده اند. مراجعه به متخصص و در صورت نياز و صلاح ديد ايشان جراح مغز و اعصاب.
    اميدوارم هر چه زودتر مشكل شما حل شود.

3. 3 کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

نازیلا خانم عزیز.سلام .قرص dostinex بهتر از بروموکریپتین جواب میدهد.اگر سردرد شدید یا تاری دید داری حتما هر چه سریعتر به فوق تخصص غدد مراجعه کن.

داره خودمونی میشه Aqu-NELLY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ببخشيد اگه يكي هورمونپرولاكتينش زياد شده باشه ايا نازايي مياره؟

آخر فروم باز shalineh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    فعلا ایران

پيش فرض

ببخشيد اگه يكي هورمونپرولاكتينش زياد شده باشه ايا نازايي مياره؟
    بله . دقیقا.
    افزایش پرولاکتین خون ( هایپر پرولاکتینمی ) از علل اولیه نازایی هستش و با علائم بی نظمی های قاعدگی، آمنوره و گالاکتوره ( ترشح شیر از پستان ) خودش رو نشون میده.

7. این کاربر از shalineh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    پرولاکتین من در رنجه 18-1 عدد 36 است 1 ماه دیگه عمل ivf دارم دکترم 10 عدد قرص dostinx داده که 2 تا رو تا حلا هفته ای 1 عدد خوردم . آیا تا اون روز پایین میاد ؟ اگه پایین نیاد ممکن تاثیر منفی تو عمل ivf ام بزاره ؟ لطفا راهنمایی ام کنید .

پروفشنال ehsan_update's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Medical Laboratory

پيش فرض

یه سوال: آیا در مردان هم پرولاکتین ترشح میشه؟ اگه میشه آیا مردان هم دچار هایپرپرولاکتینمی میشن؟
    Last edited by ehsan_update; 10-08-2010 at 23:47.

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

یه سوال: آیا در مردان هم پرولاکتین ترشح میشه؟ اگه میشه آیا مردان هم دچار هایپرپرولاکتینمی میشن؟
    بله امکان بروز این مورد در مردان هم وجود داره .

11. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •