تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: درخواست كتاب عمراني براي ترجمه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

6 درخواست كتاب عمراني براي ترجمه

با سلام

من امسال دانشجوي سال اول رشته مهندسي عمران هستم.
    استاد درس زبان تخصصي من ما رو موظف به ترجمه يك كتاب تخصصي درباره ي رشتمان كرده.
    من از دوستان مي خواهم كه كتابي را در اين زمينه به من معرفي كنند. فقط تا جايي كه امكان دارد كتاب قبلا ترجمه نشده باشد و متن آن هم زياد سنكين نباشد.

با تشكر

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

اولا که استاد شما نمی دونم چه هدفی داشته...ترجمه یک کتاب تخصصی زبان عمرا کار دانشجوی سال اول نیست...حتی دانشجوی سال آخرم نمی تونه...چون نیاز هست علاوه بر پایه زبان عمومی قوی...اصطلاحات تخصصی و کاربردهای اونها و همچنین خیلی از مسائل تئوری و علمی رو بدونید تا بتونید ترجمه کنید.
    ثانیا کلا روالش اینه که طرف مثلا مدرکشو می گیره...چندین سال کار و تحقیق می کنه...تازه میاد سراغ ترجمه.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درسته. ولی خب چی کار می شه کرد. فعلا باید این پروزه رو تا آخر ترم ارائه بدم. زبان عمومی هم در سطح خوبی است ولی چون سال اولی هستم به بیان دیگر با هیچ یک از اصطلاحات عمرانی آشنایی ندارم.
    حالا اگر شما چیزی رو در این زمینه می شناسید که اصطلاحات عمرانی کمی داشته باشد ، لطفا آن را به من معرفی کنید.

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

والا کتابی که حجمش کم باشه به زبون انگلیسی و ترجمه هم نشده باشه و اصطلاحاتشم کم باشه پیدا کردنش سخته یکم!...باهاش صحبت کن که مثلا یه مقاله رو ترجمه کنی..مقاله هم از اینترنت می تونی بگیری.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

شما باید یه دیکشنری عمرانی بگیری اگه کامپیوتری باشه بهتره
    در ضمن نگفتی چند صفحه باشه
    می خوای توی یک ترم کتاب ترجمه کنی
    ماشالله کتاب های عمرانی حجمشون کمه
    من با اینکه ترم آخر عمرانم ولی استادی ندیدم که ترجمه بالای 5 صفحه به کسی بده
    من برات گشتم ولی کتاب زیر 300 صفحه تو کامپوترم پیدا نکردم
    برنامه eMule رو دالود کن توش کتاب عمرانی زبان انگلیسی زیاد هست کافیCIVIL ENGINEERING رو سرچ کنی البته با یه اسپیس pdf رو هم تایپ کن که فقط نوشته ها بیاد
    البته باید adsl داشته باشی

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اتفاقا اینجوریه. کتاب های حجیم رو الان یه سری بردن و اون گفته که مثلا 50 یا 60 یا 40 صفحه اش رو ترجمه کن. همین قدر رو برای ترجمه می خواهد. اتفاقا مقاله هم گفته می تونید ترجمه کنید. ولی خب ظاهرا یک مقاله توش اصطلاحات بیشتره.
    پس الان یه چیزی می خوام که کتاب یا مقاله ساده است که توش اصطلاحات عمرانی کمتر به کار برده شده باشد. حجمش زیاد مهم نیست. ولی خب حداقل 50 صفحه رو داشته باشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •