تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: پروژ ساخت یک شبه کاترهام

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض پروژ ساخت یک شبه کاترهام

این موضوع رو قبلا با چند نفر از دوستان در میون گذاشته بودم و بهترین جا رو اینجا دیدم چون اینجا رو میخوام جایی برای طرح ایده های جالب و شاید ناب و بکر برای دوستان بکنیم و یع8نی اینکه هر کس ایده خاصی داشت و فکر میکنه حتی در یه دروه زمانی بسیار طولانی به اون دست پیدا میکنه هم بتونه توی بخش تیون مطرح کنه
    البته من به فرشاد گفته بودم یه کلمه ایده ها و پروژه ها هم به اینم عنوان بخش اضافه کنن ولیخب دست خودش نیست.
    خب برگردیم به به موضوع اصلی.
    سر منشا پروژه :
    اولین جرقه ذهنی من برای اولین بار با دیدن یه مقاله در مورد کاترهام سوپر 7 توی مجله به ذهنم خطور کرد البته اون زمان دانش کافی نداشتم پس کم کم با افزایش دانشم نسبت به اتومبیل دیدم نسبت به طرح واضحتر و بهتر شد.
    بعدها با تحقیق در مورد شاسی بدنه و موتور ای ن اتومبیل که در واقع الگوی کاملی برای من بود طرح رو گسترش دادم .در طی این دوره من با نمونه های مشابه این اتومبیل دست ساز با نامهای مختلف(نمخونه هایی هم در ایران با نشان تجاری وست فیلد با قیمت سرسام آور وجود داره)
    در واقع اصلیترین عامل بروز این فکر توی ذهنم این بود که فهمیدم شرکت کاترهام در صورت درخواست مشتری ماشین رو به صورت کیت(قطعات مجزا)تحویل میده تا مشتری خودش اقدام به مونتازو یا حتی تغییر در سیستمها بکنه.
    ابتدا شاسی اتموبیل رو مورد بررسی قرار دادم وبعد از کلی کلنجار رفتن (حتی طرح رویایی شسی مونو کوک کربنی)به این نتیجه رسیدم آسانترین و کم هزینه ترین مورد شاسی های فولادی قفس مانند مشابه نمونه های اصلی یعنی لوله ای یا مشابه نمونه های الفین پروفیل چهار گوش بهترین انتحخاب میتوهه باشه .هم اکنون پروژه در حد اسکچهای بدنه و طراحی اولیه شاسی در محیط cad هستش بدون تستهای تنشی که با همکاری دوستان و آشنایان متخصصم داریم به اون مرحله هم میرسیم .بعد از طراحی کامل شاسی و سیستم تعلیق و تخمین وزن نوبت به انتخاب سیستم تولید و انتقال نیرو میرسه(به احتمال قوی نمونه 6 سیلندر خطی یا خورجینی و به صورت استاندارد دیفرانسیل عقب)
    در مورد بدنه تصمیم داریم بدنه رو از جنس فایبر گلاس بسازیم(به خاطر شکل دهی و طراحی و ساخت آسان قالبها)
    ولی مشکلی در مورد سقف و درها داریم یعنی با توجه به اندازه خیلی کوچیک ماشین طراحی یک اتاق یعنی سقف و در ماشین برامون هزینه هنگفتی داره یا باید یک طرح ابتکاری مانند باز شدن کلی سقف (مثل هواپیماهای جنگی)
    باشه .
    حالا کم کم با ت.جه به پیشرفت طرح اطلاع میدم.
    (از دوستانی که طرحهای مشابه حتی طرحی در مورد تغییر در مورد خودروهای موجود دارن میخوام توی بخش تیونینگ اطلاع رسانی کنن تا بتونیم از دانسته های همدیگه استفاده کنیم و این بخش از یکم بخش کاملا ساده تبدیل به بخشی پر بار بشه.)

گفتم بدون عکس شاید جالب و مفهوم نباشه واسه همین عکسهایی از ماشینهایی که الهام گرفتم رو میذارم(در ضمن ممکن هستش این پروژه قبلا توی ایران انجام شده باشه)شاید هم نومنه های کیت کارتهام قبلا وارد شده باشن ولی من خودم شخصا طراحی و ساخته شدن یه باگی با موتور فولکس بیتل رو (یک نمونه نه چند نمونه)رو به یاد دارم.ولی من روی طرح اصلی تغییراتی دادم .
    و اینم عکسهایی از کاترهام و الفین :
    کاترهام

الفین کلاب منms8

و اما وست فیلد که توی ایران با قیمت 100 میلیون موجود هستش
    Last edited by rami_hemi; 09-02-2009 at 13:12.

2. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

شدیدا دوستان نا امیدم کردین .
    از ادامه تاپیک منصرف شدم از مئریت تقضا دارم به ترش منتقلش کنن.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

آقا رامین ایول من تازه این تاپیک دیدم

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

سعید جان جمش میکنیم تختش میکنیم
    این ملت رو ول کن برن با دهن باز مرسدس sl350 رو نگا کنن
    پروژه طراحی ماشین دستساز به چی ایناس.
    دور از جون دوستان گل مثل شما فرشاد و امیر و به خصوص سهل 405baz متاسفانه بقیه دوستان ماشین رو یه اسبسب بازی فرض میکنن و فقط گارز دادنش رو یاد گرفتن(این رو به عینه بین دوستان خودم هم میبینم)و اصطلاح ماشین فقط ماشین بابا خیلی بینشون رایج هستش.
    حتی من توی این بخش تیونینگ هم چیز زیادی جز توجه خیلی از دوستان به صدای اوپس اوپس و خوابندن ماشین و رینگ انداختن ندیدم .
    باز هم درو از جون بعضی از دوستان.
    بازم میگم میخوام ننویسم .چون نا امیدم میکنه.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

بی خیال رامین
    ولی کلا خود کاترهام هم خیلی جالبه اتومبیل خودت با دست های خودت مونتاژ می کنی واقعا لذت بخشه

طراحی شاسی و مقاومت شاسی چطوری تعیین می کنی ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

سعید اولش یه سری اسکچ از اون شاسی که میخواستم زدم انواع مختلفی رو توی ذهنم داشتم.
    بعدا با دیدن یه عکس از سالن مونتاژ شرکت الفین و شایس مدل کلاب من به فکرم رسید همون شاسی قفسی با پروفیل فولاد چهار گوش رو که کار کردن باهاش رو یه زمانی داشتم انتخاب کنم بعد دادم یکی از آشناهامون که مهندس مکانیک بود و تجربه کافی هم داشت برام توی کتیا مدلسازی کنه و تست مقاومت و رو اونجا با کتیا شبیه سازی کنه الانم هنوز بهینه سازیهای اون تموم نشده داره روش کار میکنه .یعنی هنوز نوع پروفیل و آلیاژ مورد نظرش رو نگفته .فعلا من خودم زیاد از روند پیشرفت شاسی خبر ندارم .

8. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

رامین ساختن شاسی ها پیشرفته مثل شاسی های زنبوری و نردبونی خیلی سخت و وقت گیره ؟؟؟؟؟؟؟

راستی 6 سیلندر برای این اتومبیل احتمالا سبک زیاد نیست چون خود وست فیلد و کاترهام تو بیشتر نمونه ها از موتور 4 سیلندر استفاده می کنن
    دیفرانسیل عقب هم که کاملا مشخصه و جون میده برای اسپین زدن و لیز خوردن سر پیچ
    گیربکس هم به نظرم 5 دنده براش مناسبه فقط باید ضریب دنده هاش باید خیلی دقیق باشه

آخر فروم باز poria_mc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

رامین جان مگه غیر از اینه که شما واسه دل خودت یه ماشین رو میسازی! حین ساختنش کلی لذت میبری! وقتی هم که تموم شد مطمئن باش کنار مرسدس sl350 که هیچی کنار بوگاتی ویرون هم وایسی بازم ماشین شما رو نیگاه میکنن! اینو مطمئن باش خودم تجربه اش رو با یه هوندا سیویک قرمز که خودم و پس عموم بازسازیش کردیم دارم! پس حرف دیگران رو به حساب نیار و کار خودت رو بکن!
    مطمئنا موفق خواهی شد!
    کمک هم خواستی رو ما حساب کن!

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

رامين جان مثلا مني كه از اين چيزا سر در نميارم چي بگم خوب شما بايد كارتو ادامه بدي تا براي بقيه هم الگو بشي ديگه
    ولي كارت درسته حتما ادامه بده

آخر فروم باز poria_mc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

رامين جان مثلا مني كه از اين چيزا سر در نميارم چي بگم خوب شما بايد كارتو ادامه بدي تا براي بقيه هم الگو بشي ديگه
    ولي كارت درسته حتما ادامه بده
    اول که تاپیک رو دیدم فکر کردم میخوای تو یه شب یه کاتر هام بسازی! بعد دیدم یه شبه کاترهامه! تاپیک عنوانش کژتابی داره
    رامین جون فکر نمیکنی فایبرگلاس یک کم نا امنه؟ خطرناک نیست؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •