تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: 2 هسته اي يا 4 هسته اي ؟

راي دهنده
12. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • 2 هسته اي

2 16.67%
  • 4 هستهاي

7 58.33%
  • بدون هسته

1 8.33%
  • هستشو قورت بده :-)

3 25.00%
Multiple Choice Poll.
نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: انتخاب cpu براي سيستم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

13 انتخاب cpu براي سيستم

سلام من كارم بيشتر فلش هستش و فتوشاپ و نرم افزار هاي گرافيكي و در مجموع طراحي و كارهاي گرافيكي . يه راهنمايي براي اينكه من CPu دو هسته اي بگيرم يا 4 هسته اي . در سري AMD مدل
    9550 phenon خوبه يا همونو يه دو هسته اي بالاتر بگيرم ؟ مادر بردشم راهنمايي كنيد كه ABIT مدل AX78 چجور مادربرديه ؟ اگه MSI ببندم مادر بردو چي ؟ چون شنيدم MSI با AMD بيشتر مچ ميشه . ممنونم .

آخر فروم باز Professor Massoud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام.
    سي پي يو Intel Q6600 و مادربرد Asus P5Q كه سي پي يو 190 تومن و مادربرد 130 تومنه . اگه گرونه مادربرد رو P43 A7 با قيمت 87 تومن بخريد . در ضمن شما بودجه مشخص نكرديد ؟!‌

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

من ميخوام حتما amd بگيرم . فقط ميخوام ببينم 4 هسته اي بهتره يا 2 هسته مثلا 4 هسته اي 2.2 بگيرم بهتره يا 2 هسته اي 4.4 . دوتاييش همون 8800 ميشه ولي دو هستهاي براي كار من بهتره يا 4 هسته اي ؟
    مادر برد هم مي دونم msi با سري amd فوق العاده مچ ميشه ولي abit سري ax78 خيلي امكانات توپي روش داره . نظرتون چيه ؟ مين ديگه اي هست كه اين امكاناتو با حول و هوش 80 تا 100 تومان واسه من تامين كنه ؟
    ممنونم .

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

مادر برد هم مي دونم msi با سري amd فوق العاده مچ ميشه ولي abit سري ax78 خيلي امكانات توپي روش داره . نظرتون چيه ؟ مين ديگه اي هست كه اين امكاناتو با حول و هوش 80 تا 100 تومان واسه من تامين كنه ؟
    هيچ اجباري بر اينتل گرفتن شما نيست ،‌ ولي ما هم بيخود پيشنهاد اينتل نمي كنيم ! شما ميخواي ضعيفتر رو برداري برو به سمت Amd . مشكلي نيست ولي اين بنچها رو هم ببين :

من ميخوام حتما amd بگيرم . فقط ميخوام ببينم 4 هسته اي بهتره يا 2 هسته مثلا 4 هسته اي 2.2 بگيرم بهتره يا 2 هسته اي 4.4 . دوتاييش همون 8800 ميشه
    محاسبه شما كاملا اشتباهه !! اولا 2 هسته اي 4.4 نداريم ، در ضمن فركانس هسته ها رو نميشه با هم جمع كرد و كار كاملا غلطيه . مهم ترين مسئله معماري عالي پردازنده هاي اينتل هست.

5. این کاربر از Professor Massoud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mhv_kntu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

من ميخوام حتما amd بگيرم . فقط ميخوام ببينم 4 هسته اي بهتره يا 2 هسته مثلا 4 هسته اي 2.2 بگيرم بهتره يا 2 هسته اي 4.4 . دوتاييش همون 8800 ميشه ولي دو هستهاي براي كار من بهتره يا 4 هسته اي ؟
    ممنونم .
    اینارو از کجا فهمیدید؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

9

محاسبه شما كاملا اشتباهه !! اولا 2 هسته اي 4.4 نداريم ، در ضمن فركانس هسته ها رو نميشه با هم جمع كرد و كار كاملا غلطيه . مهم ترين مسئله معماري عالي پردازنده هاي اينتل هست.[/quote]

مجددا سلام
    ببينيد من مثال زدم كه مثلا اگر يه 2 هسته اي مثلا 8000 داشته باشيم چه فرقي داره با 4 هسته اي 8000 چون يه جا خوندم مثلا با 4 هسته اي ميشه 4 تا برنامه سنگين رو در آنه واحد اجرا كرد . مثلا هم بازي كرد هم رندر گرفت و همونجا گفت كه اگه 1 يا دو كار سنگين دارين از 4 هسته اي استفاده نكنيد چون 2 هسته اي براتون بهتر ، بخاطر اينكه مي تونيد 2 بيشتر سرعت CPU رو اختصاص بديد به او دو تا كارتون و اينجور چيزا ...
    حالا مي خوام ببينم من اگه مثلا 8000 رو 2 هسته اي بگيرم بهتره يا 4 هسته اي چون حين كار گرافيكي و طراحي سي دي كاتالوگ هم بايد فتوشاپ باز باشه ، هم فلش ، هم 3d Max . تازه شايد Corel يا نرم افزار هاي ديگه اي هم باشه . با اين اوصاف چي بهتره . يا واضح تر بگم اولا فرق 2 هسته اي با 4 هسته اي چيه ( در اجراي كارها ) . 2 واسه من دو هسته اي بهتره يا 4 هسته اي . حلا اگه شما مي گيد Intel خوب Intel ولي 4 هسته اي با دو هسته ايش چه فرقي داره كدوم واسه من بهتره . اگه ميشه دليلشم لطف كنيد بگيد كه من قانع شم . ممنونم .
    رم هم مي خوام 4 گيگ بگيرم نظرم رو Patriot هستش پولم به Gel نمي رسه در مورد پاتروت يه توضيح بديد .
    در ضمن قيمت 2 تا 2 گيگشو اگه داريد بگيد .
    يه گرافيك XFX 9400 Geforce 1 Gig هم مي خوام بگيرم تا حدود 80 تومان تا 90 تومان اين خوبه ؟
    خيلي خيلي ممنونم

در ضمن من CPU AMD 9550 Phenon Box قيمت 145000 تومان دارم اگه خوبه قيمتم بگيد . ممنونم ( البته اين ربطي به دوامون بين AMD و Intel نداره ;-) شوخي مي كنم ) دوستم يه تعداد CPU آورده كه همين 9550 و با اين قيمته مي خوام ببينم خوبه بخرم ازش ؟ ارزش داره ؟

سلام .
    لطفا جواب بديد من فردا دارم مي رم خريد .

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

در ضمن من cpu amd 9550 phenon box قيمت 145000 تومان دارم اگه خوبه قيمتم بگيد . ممنونم ( البته اين ربطي به دوامون بين amd و intel نداره ;-) شوخي مي كنم ) دوستم يه تعداد cpu آورده كه همين 9550 و با اين قيمته مي خوام ببينم خوبه بخرم ازش ؟ ارزش داره ؟
    سلام. کارایی این پردازنده به دلیل فرکانس پایینش چندان جالب نیست!!بهتره که یک چهار هسته ای با فرکانس بالاتر مثل 9850 یا 950 بگیرید!

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

در ضمن من CPU AMD 9550 Phenon Box قيمت 145000 تومان دارم اگه خوبه قيمتم بگيد . ممنونم ( البته اين ربطي به دوامون بين AMD و Intel نداره ;-) شوخي مي كنم ) دوستم يه تعداد CPU آورده كه همين 9550 و با اين قيمته مي خوام ببينم خوبه بخرم ازش ؟ ارزش داره ؟
    اگه حتما Amd ميخوايد يه 9950 X4 با قيمت 185 تومن مناسبه فركانسش هم 2.6 گيگاهرتز هست و هم سطح Q6600 .
    رم هم مي خوام 4 گيگ بگيرم نظرم رو Patriot هستش پولم به Gel نمي رسه در مورد پاتروت يه توضيح بديد .
    پاتريوت برند متوسطيه .
    يه گرافيك XFX 9400 Geforce 1 Gig هم مي خوام بگيرم تا حدود 80 تومان تا 90 تومان اين خوبه ؟
    خيلي بده !‌اصلا اين كار رو نكنيد ! شما 2 گيگ رم پاتريوت بخر ،‌ 22 تومن بعدا 2 گيگ ديگه اضافه كن . بجاش الان گرافيك رو Inno3D 9600GT بخر كه 130 تومنه . اگر نميتوني با 100 تومن Sappire ATI 4670 رو بخر كه 100 تومنه و 9400 يه كارت بسيار ضعيفه و از كارهاي عادي خودش بر نمياد !!!‌

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •