تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 431 از 531 اولاول ... 331381421427428429430431432433434435441481 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,301 به 4,310 از 5301

نام تاپيک: Windows Seven مباحث و مشکلات

حـــــرفـه ای AK1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    جهــــنم سبز

پيش فرض

دوست عزیز برای این که روزای هفتهخ رو توی 7 فارسی و شمسی ببینی برو توی کنترل پنل وتوی region and language توی همون تب اول پایین یه دکمه هست به نام additional setting حالا این دکمه رو که بزنی یه صفحه باز میشه که توی تب dateکه بری پایین یه گزینه کشویی هست به اسم calendar type از توی اون محلی شده یا localezed رو انتخاب کن البته اینو هم بگم باید قبلا باید فرمت و لوکیشن رو روی فارسی و ایران تنظیم کرده باشی
    سلام عزیز من این رو که گفتی رو ندارم اینجا رو میگی؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه soheilarfaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران بچه ایران

پيش فرض

شما یک عکس از قسمت Recording مثل عکس سومی که من براتون گذاشتم بگیر و اینجا بزار تا بهتر بشه بررسی کرد. اگر نمیتونی عکس بگیری تمام چیزهایی رو که اونجا در قسمت Recording وجود داره اینجا بنویس.

این سوالها رو هم جواب بده ...

آیا در کیس و لپ تاپ شما یک ورودی (سوراخ کوچک) به رنگ صورتی وجود داره؟ همون ورودی میکروفن رو میگم. اصلا به کامپیوتر یا لپ تاپت میتونی میکروفن وصل کنی؟

از اسپیکر های کامپیوترت میتونی صدایی بشنوی؟ مثلا اگر موزیکی پخش کنی میشنوی؟

اگر میکروفن وصل کردی تا حالا از طریق یاهو مسنجر و یا برنامه های آنلاین دیگه با کسی صحبت کردی تا متوجه بشی که صدای شما برای طرف مقابلت میره؟ شاید میکروفنت خراب باشه و یا درست وصل نکرده باشی.
    دوست عزیز نگاه کن من برنامه ی Cool Record Edit Deluxe را باز می کنم ، بعد یک پنجره ای باز میشه که من گزینه ی new recorder را می زنم ، بعدش همان طور که شما نشان دادید یک پنجره ی کوچکی بنام new sample که آنجا کیفیت آن را که میخواهی ضبط کنی را مشخص می کند، من همان 100/44 می گذارم ، و از بین گزینه های mono(single و Stereo (Dual یکی را انتخاب می کنم ، جالب اینجاست که هر یک از این ها را اگر انتخاب کنم یک کار مشخصی را انجام می دهند ، یعنی کارهای آن ها با هم هیچ فرقی نمی کند ، بعد از اینکه یکی از آن ها را انتخب کردم ، پنجره ی Recording console که شما عکس آن را گذاشتید می آید و در پایین آن در منوی Device فقط گزینه ی Microphone (high Definition Aud است در صورتی که شما گفتید در اینن جا دو گزینه وجود دارد یعنی Stereo Mix هم وجود دارد که برای من ندارد ... وقتی هم که record را می زنم فقط صدای خودم را یعنی میکروفن را ضبط می کند صدای کامپیوتر را با آن ضبط نمی کند.... من میخوام با هم ضبط شود ..
    راجع به سوال هایت هم بگویم که بله کیس من ورودی دارد و میکروفن من هم کار میکند و خراب نیست ...
    جالب اینجاست که ن در ویندوز Xp همچین مشکلی نداشتم و خیلی رحت با برنامه ی recoder که یک برنامه ی ساده ای هم هست صدای میکروفن با کامپیوتر را با هم ضبط می کردم اما در ویندوز 7 نمیشود.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

11

سلام عزیز من این رو که گفتی رو ندارم اینجا رو میگی؟
    افرین درسته حالا همون جایی که آبی هست بالاش نوشته تقویم میلادی ( محلیشده) اونو میگم بزنی میشه فارسی هفته هات

4. 2 کاربر از m.mahdi.k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز reza2pars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام دوتا سوال داشتم:
    1-وبکم اچ پی 1330 چطوری کار میکنه؟
    2- طریقه ساخت درایو جدید چه جوریه؟

آخر فروم باز M E H R A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

دوست عزیز نگاه کن من برنامه ی Cool Record Edit Deluxe را باز می کنم ، بعد یک پنجره ای باز میشه که من گزینه ی new recorder را می زنم ، بعدش همان طور که شما نشان دادید یک پنجره ی کوچکی بنام new sample که آنجا کیفیت آن را که میخواهی ضبط کنی را مشخص می کند، من همان 100/44 می گذارم ، و از بین گزینه های mono(single و Stereo (Dual یکی را انتخاب می کنم ، جالب اینجاست که هر یک از این ها را اگر انتخاب کنم یک کار مشخصی را انجام می دهند ، یعنی کارهای آن ها با هم هیچ فرقی نمی کند ، بعد از اینکه یکی از آن ها را انتخب کردم ، پنجره ی Recording console که شما عکس آن را گذاشتید می آید و در پایین آن در منوی Device فقط گزینه ی Microphone (high Definition Aud است در صورتی که شما گفتید در اینن جا دو گزینه وجود دارد یعنی Stereo Mix هم وجود دارد که برای من ندارد ... وقتی هم که record را می زنم فقط صدای خودم را یعنی میکروفن را ضبط می کند صدای کامپیوتر را با آن ضبط نمی کند.... من میخوام با هم ضبط شود ..
    راجع به سوال هایت هم بگویم که بله کیس من ورودی دارد و میکروفن من هم کار میکند و خراب نیست ...
    جالب اینجاست که ن در ویندوز Xp همچین مشکلی نداشتم و خیلی رحت با برنامه ی recoder که یک برنامه ی ساده ای هم هست صدای میکروفن با کامپیوتر را با هم ضبط می کردم اما در ویندوز 7 نمیشود.

دوست عزیز فعلا از بحث طرز کار نرم افزار و تعیین کیفیت صدای ضبط شده خارج شید. مشکل شما یک جای دیگه است. اول باید تشخیص بدیم که مشکل شما کجاست بعد توسط هر برنامه ای که خواستید میتونید صدا ضبط کنید. چه Cool Record باشه و چه برنامه های دیگه.

برای بهتر تشخیص دادن مشکل به شما در پست قبلی توضیح دادم که اگر میتونید یک عکس از قسمت Recording بزارید تا ببینم چه خبره. حتی اشاره کردم که مثل همون عکس سومی که من برای شما گذاشتم میخوام باشه. یعنی قبلش باید show disabled devices را تیک زده باشید.

یک عکس مثل عکس زیر از سیستم خودت بزار.

پس شما گزینه ای به اسم Stereo Mix داری که تونستی در اکس پی صدای پخش شده از کامپیوتر رو پخش کنید. Stereo Mix در کارت های مختلف صدا ممکنه اسمش متفاوت باشه. مثلا در عکس بالا Stereo Mix من مربوط به کارت صدای Realtek است. اما یدونه Stereo Mix دیگه هم دارم به اسم What U Hear.

What U Hear با Stereo Mix فرقی نمیکنه و تنها تفاوتش اینه که What U Hear مربوط به کارت صدای Creative میشه.

با توجه به این توضیحات و اینکه شما میگید در اکس پی تونستید صدای پخش شده از کامپیوتر را ضبط کنید پس ممکنه که شما Stereo Mix را داشته باشید اما با یک اسم دیگه. پس عکسی مثل عکس بالا را بزار تا بشه بهتر بررسی کرد.

وقتی هم که record را می زنم فقط صدای خودم را یعنی میکروفن را ضبط می کند صدای کامپیوتر را با آن ضبط نمی کند
    پس مشکل ضبط صدا از طریق میکروفنتون هم حل شد. چون در پست قبلیتون گفتید که حتی صدای میکروفن رو هم ضبط نمیکنه و ارور میده. منظورم این پسته.

وقتی گزینه ی record را می زنم ، این error رو میده :

Error opening audio device for input.
    bad device ID.
    یعنی چی؟؟؟
    در مورد ضبط صدای خودتون و صدای پخش شده از کارت صدا این رو بگم که همچین چیزی نه در اکس پی نه در هیچ ویندوزی وجود نداره. شما یا میتونید صداتون رو از طریق میکروفن ضبط کنید و یا از طریق Stereo Mix . هر رو با هم نمیشه. شما فقط میتونید از 1 سورس صدا رو بگیرید. البته این کار در استودیو ها و یا توسط دستگاه های صوتی جانبی امکان پذیره اما از طریق یک کارت صدا بر روی سیستم خانگی همچین چیزی تقریبا غیر ممکنه.

البته برنامه هایی هستند که در هنگام ضبط صدا از طریق میکروفن میتونند یک صدای بک گراوند را در پشت زمینه ی صدای شما قرار بدند. مثلا صدای آب و بلبل بیاد و روی Level 4 باشه و صدای ضبط شده ی شما روی Level 10. اما نکته ای که وجود داره اینه که این کار نرم افزاری انجام میشه و توسط کارت صدا نمیشه همچین کاری کرد.

اگر شما قبلا این کار رو کردید. یعنی هم میکروفن و هم Stereo Mix را تونستید همزمان با هم ضبط کنید من ممنون هم میشم که توضیح بدید تا ما هم یاد بگیریم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام دوستان.
    من يک نسخه از ويندوز سون رو نصب کردم ( Ultimate ) ، يک کرک رو هم که ويندوز رو آتوماتيک اکتيو ميکرد دانلود و نصب کردم.
    بعد از نصب ويندوز، آنتی ويروس خود ويندوز مدام پيغام ميده که انواع و اقسام ويروس هارو تو کامپيوترت داری ، وقتی گزينه Remove all رو ميزنم ازم ميخواد که با پرداخت پول اول اکتيوش کنم!!!
    من آمدم Nod32 Smart security نسخه 4.0.424 رو بريزم اما ريخته نميشه!! وسط نصبش پيغام ميده که نميتونه Start services کنه!! مشکل از کجاست؟ چيکار بايد انجام بدم؟

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

سلام دوستان.
    من يک نسخه از ويندوز سون رو نصب کردم ( Ultimate ) ، يک کرک رو هم که ويندوز رو آتوماتيک اکتيو ميکرد دانلود و نصب کردم.
    بعد از نصب ويندوز، آنتی ويروس خود ويندوز مدام پيغام ميده که انواع و اقسام ويروس هارو تو کامپيوترت داری ، وقتی گزينه Remove all رو ميزنم ازم ميخواد که با پرداخت پول اول اکتيوش کنم!!!
    من آمدم Nod32 Smart security نسخه 4.0.424 رو بريزم اما ريخته نميشه!! وسط نصبش پيغام ميده که نميتونه Start services کنه!! مشکل از کجاست؟ چيکار بايد انجام بدم؟

منظورتون از آنتی ویروس خود ویندوز چیه؟

هیچ کدام از نسخه های ویندوز 7 روشون آنتی ویروس نصب نیست مگر اینکه ویندوز دستکاری شده باشه و برنامه هایی از قبل تعیین شده رو مثل آنتی ویروس در هنگام نصب ویندوز باهاش نصب کنه.

اگر منظورتون Windows Defender است بهتره که غیر فعالش کنید و همچنین در مورد آپدیت های ویندوز که در پست های قبلی همین تاپیک و تاپیم های دیگه بحث شده با احتیاط رفتار کنید و هر آپدیتی را نصب نکنید چون باعث از کار افتادن کرک های ویندوز میشه و بعد هم چاره ای بغیر از نصب دوباره ویندوز براتون باقی نمیمونه.

وقتی گزينه Remove all رو ميزنم ازم ميخواد که با پرداخت پول اول اکتيوش کنم!!!
    مایکروسافت یک شرکتی پولکی هست اما نه تا این حد که به گدایی بیوفته و همونجا پول بخواد. به نظر من سیستم شما آلوده به یک تروجان دانلودر شده. این تروجان دانلودر یک آنتی ویروس قلابی در سیستم شما نصب کرده. این آنتی ویروس قلابی هم اطلاعات کامپیوتر شما رو میدزده و از طرفی هم تروجانهای دیگه رو در هر بار اتصال به اینترنت دانلود کرده و هر کدوم از این تروجانها هم تروجانهای دیگه رو دانلود میکنند. این روند ادامه پیدا کرده تا جایی که حتی سرویس های آنتی ویروس رو هم نمیزاره اجرا بشند. شما هر آنتی ویروس دیگه ای هم نصب کنی ممکنه که در لیست این ویروسها و تروجانها باشند و نزارند که نصب بشند. به همین دلیل نمیشه قطعا گفت کدام آنتی ویروس رو نصب کنید بلکه خودتون باید امتحان کنید.

اما برای شروع کار میتونی از برنامه کم حجم زیر استفاده کنی. بعد از دانلود حتما آپدیت و بعد هم فول اسکن کن.

Malwarebytes' Anti-Malware 1.44

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر مشکلتون حل نشد به قسمت اورژانس سیستم های آلوده برید و مشکلتون رو حل کنید.

کد:

اگه نباشه جاش خالی می مونه soheilarfaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران بچه ایران

پيش فرض

دوست عزیز فعلا از بحث طرز کار نرم افزار و تعیین کیفیت صدای ضبط شده خارج شید. مشکل شما یک جای دیگه است. اول باید تشخیص بدیم که مشکل شما کجاست بعد توسط هر برنامه ای که خواستید میتونید صدا ضبط کنید. چه Cool Record باشه و چه برنامه های دیگه.

برای بهتر تشخیص دادن مشکل به شما در پست قبلی توضیح دادم که اگر میتونید یک عکس از قسمت Recording بزارید تا ببینم چه خبره. حتی اشاره کردم که مثل همون عکس سومی که من برای شما گذاشتم میخوام باشه. یعنی قبلش باید show disabled devices را تیک زده باشید.

یک عکس مثل عکس زیر از سیستم خودت بزار.

پس شما گزینه ای به اسم Stereo Mix داری که تونستی در اکس پی صدای پخش شده از کامپیوتر رو پخش کنید. Stereo Mix در کارت های مختلف صدا ممکنه اسمش متفاوت باشه. مثلا در عکس بالا Stereo Mix من مربوط به کارت صدای Realtek است. اما یدونه Stereo Mix دیگه هم دارم به اسم What U Hear.

What U Hear با Stereo Mix فرقی نمیکنه و تنها تفاوتش اینه که What U Hear مربوط به کارت صدای Creative میشه.

با توجه به این توضیحات و اینکه شما میگید در اکس پی تونستید صدای پخش شده از کامپیوتر را ضبط کنید پس ممکنه که شما Stereo Mix را داشته باشید اما با یک اسم دیگه. پس عکسی مثل عکس بالا را بزار تا بشه بهتر بررسی کرد.

پس مشکل ضبط صدا از طریق میکروفنتون هم حل شد. چون در پست قبلیتون گفتید که حتی صدای میکروفن رو هم ضبط نمیکنه و ارور میده. منظورم این پسته.

در مورد ضبط صدای خودتون و صدای پخش شده از کارت صدا این رو بگم که همچین چیزی نه در اکس پی نه در هیچ ویندوزی وجود نداره. شما یا میتونید صداتون رو از طریق میکروفن ضبط کنید و یا از طریق Stereo Mix . هر رو با هم نمیشه. شما فقط میتونید از 1 سورس صدا رو بگیرید. البته این کار در استودیو ها و یا توسط دستگاه های صوتی جانبی امکان پذیره اما از طریق یک کارت صدا بر روی سیستم خانگی همچین چیزی تقریبا غیر ممکنه.

البته برنامه هایی هستند که در هنگام ضبط صدا از طریق میکروفن میتونند یک صدای بک گراوند را در پشت زمینه ی صدای شما قرار بدند. مثلا صدای آب و بلبل بیاد و روی Level 4 باشه و صدای ضبط شده ی شما روی Level 10. اما نکته ای که وجود داره اینه که این کار نرم افزاری انجام میشه و توسط کارت صدا نمیشه همچین کاری کرد.

اگر شما قبلا این کار رو کردید. یعنی هم میکروفن و هم Stereo Mix را تونستید همزمان با هم ضبط کنید من ممنون هم میشم که توضیح بدید تا ما هم یاد بگیریم.

اینم عکس از قسمت recorder .: اگر عکس نیامد از آدرسش بروید :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طبق صحبتی هم که شما کردید که ضبط کردن صدای کامپیوتر و میکروفن با هم غیر ممکن است ، باید بگم که من این را ممکن کردم ، خیلی راحت ، در واقع من کار استودیو را با یک سیستم خانگی انجام می دهم ، فقط متاسفانه در ویندوز 7 انگار باید کارهای دیگری را هم انجام بدهم که به این هدف برسم .
    Last edited by soheilarfaei; 17-03-2010 at 09:12.

کـاربـر بـاسـابـقـه Amir Hossein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ذهن فــــــاســــــد محل تحصیل:              ...Wrong Floor

پيش فرض

این فایل تو درایو ویندوزم نیست چیه پاک کنم

راستی دیدم اسمش page file هستش.من رمم 4gb هست احتیاجی دارم به حافظه مجازی
    Last edited by Amir Hossein; 17-03-2010 at 10:50.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

اینم عکس از قسمت recorder .: اگر عکس نیامد از آدرسش بروید :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طبق صحبتی هم که شما کردید که ضبط کردن صدای کامپیوتر و میکروفن با هم غیر ممکن است ، باید بگم که من این را ممکن کردم ، خیلی راحت ، در واقع من کار استودیو را با یک سیستم خانگی انجام می دهم ، فقط متاسفانه در ویندوز 7 انگار باید کاره
    ای دیگری را هم انجام بدهم که به این هدف برسم .
    حالا شد یک چیزی. الان دیگه من مطمئن شدم که شما Stereo Mix نداردید. بحث اینکه آیا واقعا ندارید رو بعدا در ادامه بحث توضیح میدم.

اما تا همین جا از روی عکس میشه فهمید که شما 2 نوع ضبط صدا را میتونید انجام بدید.

1. ضبط صدا از طریق میکروفن. در این حالت هر صدایی از طریق میکروفن وارد بشه ضبط میشه حتی صدای موزیکی که ممکنه از اسپیکر های کامپیوتر پخش بشه.

2. ضبط صدا از طریق سینمای خانگی, MP3 Player و یا هر دستگاه دیگه ای که خروجی لاین داشته باشه. این نوع ضبط صدا از طریق Line in که در عکسی که گذاشتید هم وجود داره انجام میشه.

چون تا اینجا در سیستم شما چیزی بنام Stereo Mix یا مشابهش وجود نداره پس شما نمیتونید صدای پخش شده از کارت صدا را بصورت Stereo یا Mono ضبط کنید. تنها کاری که میتونید برای ضبط صدای پخش شده از طریق کارت صدا بکنید اینه که اون رو بصورت Live ضبط کنید. به این صورت که میکروفن رو میگیری جلوی اسپیکر و دکمه ضبط صدا رو فشار میدی.

صدای کامپیوتر و میکروفن با هم غیر ممکن است ، باید بگم که من این را ممکن کردم ، خیلی راحت
    دوست عزیز من که گفتم اگر میدونید توضیح بدید تا من هم یاد بگیرم. شاید دوستان دیگه ای هم باشند که بخوان یاد بگیرن و از توضیحات شما پیشاپیش تشکر هم کردم.

همانطور که قبلا گفتم شما فقط میتونی از یک سورس صدا رو بگیری . یعنی امکان فعال کردن میکروفن بصورت Stereo و همچنین Stereo Mix بصورت Stereo وجود نداره. اما در یک حالت میشه همچین ضبط صدایی رو انجام داد و اون هم به این صورت.

پخش صدای میکروفن از Speaker بصورت Live
    و حالا ضبط تمام صدا های پخش شده از طریق Stereo Mix.

در این حالت تمام صدا های پخش شده از طریق کارت صدا بجز میکروفن بصورت استریو و با کیفیت عالی ضبط میشند اما صدای میکروفن بصورت Live مثل یک حالت اکو مانند روی صدای های دیگه ضبط میشند. در این حالت کیفیت صدای ضبط شده رضایت بخش نخواهد بود.

اگر در سیستم شما Stereo Mix وجود داشت و میخواستید که صدای میکروفن را با توجه به توضیحات بالا ضبط کنید میبایستی اول روی Microphone در قسمت Recording کلیک راست میکردید و بعد با انتخاب Properties و فعال کردن قسمت Listen to this device این کار را عملی کنید.

پس شرط ضبط صدا با این حالتی که توضیح دادم داشتن Stereo Mix بود. حالا باید بگردید و مشکل نداشتن Stereo Mix را حل کنید. طبق گفته های شما که در ویندوز اکس پی شما صدا را ضبط میکردید اما در ویندوز 7 نمیتونید باید نتیجه گرفت که کارت صدای شما از Stereo Mix پشتیبانی میکنه اما حالا چرا در لیست دستگاه های ضبط یعنی همون Recording نشون داده نمیشه یک بحث دیگه است.

آیا درایو کارت صداتون رو که از ویندوز 7 پشتیبانی بکنه خودتون نصب کردید؟ یا اینکه وقتی ویندوز 7 رو نصب کردید خودش کارت صدا رو تشخیص داده و چون صدا داشتید شما هم درایوی نصب نکردید.

اگر درایوشو نصب نکردید بهتره که درایو کارت صداتون رو که Realtek است رو آخرین نسخه اش رو نصب کنید. اگر نمیتونید درایو کارت صداتون رو پیدا کنید و یا درایو های دیگه ای که ممکنه در کامپیوتر شما نصب نشده باشند, میتونید از پست زیر که قبلا برای یکی از دوستان داده بودم استفاده کنید. در این پست چگونی دانلود اتوماتیک درایو های نصب نشده و یا قدیمی را توضیح دادم.

کد:
    بعد از نصب هر کدوم از درایو ها و یا تعدادیشون حتما ریستارت کنید و دوباره قسمت Recording رو چک کنید و ببینید که Stereo Mix اضافه شده یا نه.

بهر حال دوست عزیز اینها راههایی بودند که به ذهن من میرسیدند. اگر راه دیگه ای باشه حتما دوستان دیگه ای که پست های شما رو میبینند توضیح خواهند داد.

12. این کاربر از M E H R A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •