تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: بهترین راه یادگرفتن زبان انگلیسی و بقیه زبان ها

داره خودمونی میشه A-freeman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    NewYork

پيش فرض بهترین راه یادگرفتن زبان انگلیسی و بقیه زبان ها

من همیشه دنبال راهی بودم که زبان رو در کمترین مدت یاد بگیرم و همیشه تعجب می کردم که چطور عده ای که قصد دارند به سفر خارج از کشور برن خیلی زود و در 6 ماه الی 1 سال زبان رو یاد می گیرند.

خوب - به نظر من هر مشکلی یه چاره ساده ای داره. ولی ما یادگرفتیم همه چیز رو پیچیده کنیم. یادم نمیره چه تلاشهایی در طول مدرسه و دانشگاه کردیم که یاد بگیریم و نشد.

حالا....

روش های جدید آموزشی... توصیه های زیر کاملا مفید هستند. می تونید امتحان کنید:

1) شرکت در یک کلاس زبان انگلیسی فقط جهت انگیزه داشتن. کلاس ها معمولا چیزی به آدم نمی دهند و اتفاق خاصی در کلاس ها نمی افتد. خود اساتید هم تاکید می کنند که 90 درصد یادگیری باید توسط خود دانش آموز انجام بشه و کلاس فقط سرنخ میده. بنابراین کلاس ها چه فایده ای دارند؟ یک فایده مهم. انگیزه. وقتی در جمع باشی انگیزه کافی برای ادامه دادن داری. تنهایی خیلی سخته که زبان رو یادبگیری.

2) فلش کارت ها.

تمام شد. شما بعد از حداکثر 1 سال زبان رو به خوبی صحبت می کنید و می فهمید.

فلش کارت ها از شیوه های جدید آموزشی هستند. چرا فلش کارت ها مفید هستند؟ فلش کارت ها یک راه میانبر برای یادگیری هستند. بیاد بیاورید که در دوران مدرسه یا دانشگاه یا حتی زمانی که یک کتاب انگلیسی جهت یادگیری تهیه می کنید، این کتابها چیزی جز مقدار زیادی مطالب انگلیسی خام نیستند. به این معنی که شما ابتدا باید معنی درست کلمات - اصطلاحات و جملات را از دیکشنری استخراج کنید و کمتر دانشجویی وجود داره که اونقدر حال داشته باشه که تلفظ صحیح رو هم از دیکشنری استخراج کنه. بعد از همه این تلاش ها تازه نوبیت یادگیری میرسه.

خوب - میبینید که یک اتلاف انرژی فوق العاده در روش سنتی وجود داره. ولی یک فلش کارت فقط آماده هست که شما مطالب رو یاد بگیرید.

محتوای فلش کارت:

1) لغات جدید
    2) تلفظ لغت مطابق علائم دیکشنری
    3) معنی لغت و مترادف ها به انگلیسی
    4) معنی صحیح لغت به فارسی
    5) سه مثال انگلیسی کاربردی از هر لغت به همراه معنی دقیق فارسی

کدام فلش کارت ها:

من درحال حاضر فلش کارتهای Essential words 500 , 504 رو پیشنهاد می کنم که حتی سی دی صوتی هم داره.

در حال حاضر با اینکه فقط مجموعه 504 رو در حال مطالعه هستم ولی در کلاس خودمون(IELTS) تقریبا در speaking از بقیه بالاتر هستم.
    برای تقویت listening هم از سی دی های صوتی به همراه کتاب های اونها استفاده کنید.

فلش کارت ها را فراموش نکنید. راه میانبر و با بازدهی بالا برای یادگیری زبان. هر روز 2 عدد فلش کارت. در طول 50 روز یعنی تقریبا دو ماه و برابر با طول دوره آموزشی می تونید این مجموعه رو تمام کنید.
    Last edited by A-freeman; 30-01-2009 at 12:48.

2. 11 کاربر از A-freeman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه گیسو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Where you live

پيش فرض

سلام دوست من
    از مطالبتون استفاده کردم ولی به نظر من فقط داشتن یه انگیزه قوی باعث میشه که با فلش کارت زبان را یادگرفت و خسته و دلزده نشد.ولی اجبار حضور داشتن در کلاس و رقابت سالم یادگیری را مستمر خواهد کرد.;-)

اگه نباشه جاش خالی می مونه fa13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

اتفاقا به نظر من فلش کارت خیلی هم انگیزه میده اگر از روی برنامه پیش بری هر روز مجبوری دنبال کنی وگرنه کارت هات expire میشه و این خودش خیلی به یادگیری کمک میکنه
    کلاس هم اگر واقعا میخوای زبان یاد بگیری کلاس هیچی به آدم offer نمیکنه مسیر رفت و آمد و وقتی که یزاری رو خودت برای زبان بذاری زودتر نتیجه میگیری
    البته انگیزه و تقویت speaking رو موافقم
    بهتری انگیزه هم اینه که اگر کسی الان در دنیای امروز یک زبان خارجی رو ندونه بیسواد حساب میشه
    پس بجنبین (از جمله خودم )

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    NewYork

پيش فرض

فقط ببین چقدر زود پیشرفت می کنی.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

ببینید اولا که من فکر می کنم بهترین راه یاد گیری هر زبانی در مرحله اول گوش دادن به اون زبانه اما بعد از گوش دادن باید

چیزهایی رو که شنیدیم تکرار کنیم اما بعد از این مسایل نوبت به خلاقیت میرسه اگر کسی بتونه خودشو به مرحله خلاقیت برسه

میشه گفت تونسته به زبان مورد نظرش مسلط بشه !

اما در این راه حتما باید از یک سری اساتید مثل کتابها استفاده کرد که من فکر می کنم بهترینشون کتابهایی مثل function /

1400 words & کتابهای آقای Longman هستند !

ثانیا من خیلی هم خودم رو ماهر در انگلیسی نمیدونم !!! ( به این میگن تریپ تواضع )

من تازه اومدم اگر منو حمایت کنید ممنون میشم !

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    NewYork

پيش فرض

گوش دادن خیلی خوبه. به شرطی که بدونی مثلا enthusiasm یعنی چی. اگر معنیشو ندونی نه معنی جمله رو میشه فهمید و نه حتی خود کلمه رو میشه به راحتی تشخیص داد. من الان سی دی گوش می کنم کلمات ساده رو مثلا خوب می فهمم. خیلی هم مفیده چون گاهی اوقات همین کلمات ساده یه جوری تلفظ میشن که آدم باید دقت کنه. ولی وقتی یه کلمه جدید رو بشنوی تشخیصش مشکله. پس ریدینگ و لیسنینگ بهتره همزمان باشه.
    برای سی دی صوتی اگر سرعت گوینده زیاد هست می تونید از طریق تنظیمات مدیاپلیر، سرعت رو روی 0.8 تنظیم کنید.
    view-> enhacements-> show enhacement->speed setting

اگه نباشه جاش خالی می مونه fa13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

ببینید اولا که من فکر می کنم بهترین راه یاد گیری هر زبانی در مرحله اول گوش دادن به اون زبانه اما بعد از گوش دادن باید

چیزهایی رو که شنیدیم تکرار کنیم اما بعد از این مسایل نوبت به خلاقیت میرسه اگر کسی بتونه خودشو به مرحله خلاقیت برسه

میشه گفت تونسته به زبان مورد نظرش مسلط بشه !

اما در این راه حتما باید از یک سری اساتید مثل کتابها استفاده کرد که من فکر می کنم بهترینشون کتابهایی مثل function /

1400 words & کتابهای آقای Longman هستند !

ثانیا من خیلی هم خودم رو ماهر در انگلیسی نمیدونم !!! ( به این میگن تریپ تواضع )

من تازه اومدم اگر منو حمایت کنید ممنون میشم !
    گوش دادن وقتی ندونی چی میگه به چه دردی میخوره باید لغت بلد باشی تا دامنه لغاتت خوب نباشه گوش دادن فایده ای نداره
    پس وقتی ندونی تکرارشم بیفایده است
    خلاقیت هم حاصل دانسته ها و طریقه جدید و نوی به کار گیری آنهاست پس اول دانستن مهمه
    جالبه آقای longman رو هم شناختیم (فکر کنم این یه موسسه است نه آقا و خانم )
    قصد راهنمایی و شفاف سازی بود
    ولی شما برای اینکه راه بیفتی باید با کتابهای inuse شروع کنی پایت قوی شه بعد بری سراغ کتاب هایی مثل کتابی که معرفی کردی
    موفق باشی

داره خودمونی میشه gladiator11's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

یه انگیزه قوی و تلاش مستمر ... یعنی باید هر روز و هرساعت فکری به نام یادگیری زبان توی ذهنت باشه (فلش کارت وغیره جزو ابزار یادگیریه یعنی طرز استفاده از ابزار مختلف برای یادگیری به سلیقه فرد بستگی داره با یه نرم افزار دیکشنری و گشت در اینترنت و دیدن فیلم ها و اخبار انگلیسی بهتر میتونید به هدف برسیدبه شرطی که اراده داشته باشید و ادامه بدید یعنی یادگیری زبان یه پرسه بلند مدته اگه کسی با اساتید زبان در ارتباط باشه میدونه که من چی میگم

تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    NewYork

پيش فرض

یکی از موارد کلیدی تکرار کردن هست. وقتی تکرار نکنی فراموش میشه. اما برای تکرار مثلا یک متن یک مقدار حالت تنبلی وجود داره. یک راه ساده و کارآمد اینه که چیزهایی رو که یاد می گیرید بصورت صوتی و با صدای خودتون ضبط کنید. بعدا برای تکرار کافی هست که صدای خودتون رو دوباره بشنوید و همه چیز رو یاد آوری کنید.
    Last edited by A-freeman; 21-03-2009 at 08:30.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

کسی فایلهای صوتی این کتاب را داره برای دانلود

من cd اونو گرفتم اما بصورت نرم افزاره و نمیشه فایلهای صوتی شو در آورد حالا کسی داره

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •