تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: مشکل با درایوره کارت گرافیک!!!(کمک)

پروفشنال justmp3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

14 مشکل با درایوره کارت گرافیک!!!(کمک)

من از یک لپ تاپ IBM استفاده میکنم مدل R52 که از یک کارت گرافیک اینتل روش استفاده میشه...

مشخصات کارت گرافیک:

Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family

خوب بریم سره اصله مطلب:

وقتی درایوره این کارت گرافیک را نصب میکنم...سرعت سیستم میاد پایین و CPU Usage کم و زیاد میشه...

البته اصله مشکل موقعی هست که روی دسکتاپ راست کلیک میکنه و CPU Usage حتی به 100% هم میرسه و بعد از 7 یا 8 ثانیه منوی راست کلیک باز میشه...

اینم بگم که اگر درایور را غیر فعال کنم همه چیز عالی میشه!!!

و نکته اخر اینکه درایور به روز هست و از اخرین نسخه استفاده میکنم...

راستی وقتی درایور نصب میشه 2 گزینه به راست کلیک اضافه میشه البته اگر روی دسکتاپ راست کلیک کنیم

1.Graphics Properties
    Graphics Option.2

ممنون میشم کمکم کنید

راستی ایا این اورکلاک را روی لپ تاپ ها هم میشه انجام داد و ایا شما توصیه میکنید؟!

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

خوب شما درايور قديمي رو بزاريد اگه مشكل نداره !
    احتمالا در سي دي بك آپي كه همراه لپ تاپ ها ارائه ميشه درايور مخصوص هست

شما يك بار ديگه سعي كنيد و به سايت سازنده سري بزنيد شايد اين نسخه شما داراي اين مشكلات باشه كه در ورژن هاي بعدي برطرف شده باشه

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط amir_p30
    خوب شما درايور قديمي رو بزاريد اگه مشكل نداره !
    احتمالا در سي دي بك آپي كه همراه لپ تاپ ها ارائه ميشه درايور مخصوص هست

شما يك بار ديگه سعي كنيد و به سايت سازنده سري بزنيد شايد اين نسخه شما داراي اين مشكلات باشه كه در ورژن هاي بعدي برطرف شده باشه
    من درایور های قدیمی را هم از سایت گرفتم ولی همین مشکل را داره!!!

راستی نمیشه راست کلیک را مدیریت کرد ؟!

مثلآ از طریق رجیستری راهی نداره که گزینه ها را کم یا زیاد کنیم؟!

اگر اون 2 گزینه اضافی را از بین ببرم فکر کنم درست بشه الته اگر راهی باشه

در ضمن من اون CD را ندارم چون لپ تاپ را از مدرسه گرفتم و اون CD ها را در اختیار ما قرار ندادند

من منتظر کمک های سبزتان هستم

داره خودمونی میشه saeid_2001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

شما درايور رو remove كن و دوباره نصي كن و سعي كن درايور اولي كارت گرافيك رو كه روش بوده نصب كني ميتوني بزاري خوده ويندوز هم درايور رو تشخيص بده اگه بازم مشكلت حل نشد .سعي كن با customer care خوده IBM ارتباط برقرار كني از طريق email يا تلفن.ولي در هر صورت اگر نتونستي تماس بگيري يا اينكه نخواستي بايد اونوقت ويندوز بريزي كه البته cd درايورهاي نوتبوكت حتما بايد باشه و اگه cd ويندوز خوده نوتبوك هم بود بهتر .
    در مورد over clock هم دوست عزيز براي نوتبوك اصلا توصيه نميشه البته بستگي به برند نوتبوك هم داره من ديدم كسايي كه نوتبوكهاي cent يا p4 رو over ميكنن ولي كلا نوتبوك over نشه خيلي بهتره

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز.
    در مورد درايورها دوستان عزيزم نكات كاملي را ارائه دادند.
    اما در مورد مديريت منوي راست كليك شما ميتوانيد به اين تاپيك و مقالات مراجعه نماييد ، اين مقالات ميتوانند به شما بسيار كمك نمايند:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگر سوالي در اين رابطه داشتيد حتما مطرح نماييد.
    در خصوص اين دو قسمتي كه ذكر كرديد ، توصيه ميكنم اگر واقعا به آنها احتياج نداريد آنها را از Startup ويندوز حذف نماييد. اين دو گزينه معمولا بايد در قالب يك Utility باشند كه در اكثر لپ تاپها براي مديريت تصاوير مانيتور و ... استفاده ميشود. اگر ميبينيد كه استفاده چنداني از آنها نميكنيد آنها را غير فعال نماييد و نتيجه را بررسي كنيد. تنظيمات گرافيكي عام را ميتوانيد به سادگي با ابزارهاي خود ويندوز اعمال نماييد و از اين لحاظ به مشكلي بر نخواهيد خورد.
    شاد و پيروز و موفق باشيد .

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

M.r.m جان خیلی ممنون از معرفیه لینک ها:
    من اینارو خواندم ولی هیچ کدام راجب کنترل راست کلیک بر بروی صفحه دسکتاپ توضیح داده نشده بود...

همشون برای راست کلیک روی یک فایل بخصوص بود...

اگر در اون مورد هم من را راهنمایی کنید ممنون میشم...

البته من مشکلم حل شده ولی دوست دارم این موضوع را یاد بگیرم ...

مشکلم هم با انجام یک حرکت غیر عادی حل شد به طوری که من درایور ویندوز 2000 را توسط Xp اجرا کردم و Vga نصب شد و اون 2 گزینه هم اضافه نشد

ولی اگر در اون مورد برام توضیحاتی بدین ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز.
    ضمن تشكر از توجه و كنجكاوي قابل تحسين شما ، من سعي ميكنم به صورت خلاصه توضيحي در مورد آن قسمت نيز براي شما ذكر كنم كه اميدوارم براي شما مفيد باشد .
    و اما در مورد منوي Right Click بر روي دسكتاپ :
    قسمت كنترل مديريت منوي راست كليك بر روي دسكتاپ به صورت كلي در كليد زير وجود دارد :
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory
    اين كليد شامل چند زير مجموعه است كه گزينه ها و قسمتهاي مختلف منوي راست كليك ( بخشهاي مختلف آن ) در دسكتاپ را مديريت ميكنند.
    من هميشه به كاربران توصيه ميكنم كه اگر قصد اعمال تغييري در منوي راست كليك در دسكتاپ را دارند ، از برنامه هاي Utility موجود براي اين كار استفاده نمايند. نرم افزارهايي همچون TuneUp Utility و ... كه به سادگي هر چه تمام تر ميتوانند اين كار را براي كاربر انجام دهند.
    براي اين توصيه ام دليل محكمي دارم ، كافي است شما نحوه مقدار دهي به آيتم ها و كليدهاي مسيري را كه ذكر كردم نگاه كنيد. اكثر اين موارد شما را با يك ارجاع به قسمت CLSID ها در رجيستري هدايت ميكنند. اين قسمت مهمترين قسمت در رجيستري ويندوز ميباشد و تقريبا به عنوان مرجع كليدهاي رجيستري و كنترلها و كامپوننتهاي مختلف ويندوز به حساب مي آيد.
    كوچكترين خطا و اشتباهي در اين قسمت ميتواند عواقب بسيار جدي را براي ويندوز به دنبال داشته باشد. متاسفانه اكثر كاربران به اين نكته توجه نميكنند و يقين دارم كاربران بسيار اندكي وجود دارند كه حداقل يك نسخه پشتيبان از رجيستري خود در گوشه اي از هارد ذخيره داشته باشند. به همين دليل اغلب از توضيح در مورد اين قسمت به صورت كامل و جزئي خودداري ميشود.
    برنامه هاي مديريت اين كار مسلما كمترين اشتباه را در اين گونه اعمال تغييرات انجام ميدهند و به همين علت استفاده از آنها همواره توصيه شده است.
    بنابراين من نيز طبق گفته بزرگان عمل ميكنم و استفاده از اين نرم افزارها را توصيه ميكنم .
    اگر واقعا قصد اعمال تغييري در آن قسمت را داريد پيشنهاد ميكنم حتما يك نسخه پشتيبان از رجيستري خود در گوشه اي هارد ذخيره نماييد ( اين كار را در هر صورت انجام دهيد زيرا واقعا ميتواند در زماني مفيد واقع شود و ضمنا حجم بسيار اندكي نيز دارد ) .
    و اما در مورد كليد ، من در مورد مشكل كارت گرافيك شما يك تحقيق كلي انجام دادم ، طبق بررسي هاي من كارتهاي گرافيك Intel در مدلهاي زير دقيقا اين مشكل را دارند و متاسفانه مدل كارت گرافيك شما نيز جزو آن ميباشد :
    Intel® 82810 Graphics Controller
    Intel® 82815 Graphics Controller
    Intel® 82830M Graphics Controller
    Intel® 82845G Graphics Controller
    Intel® 82852/82855 Graphics Controller Family
    Intel® 82865G Graphics Controller
    Intel® 82915G/82910GL Express Chipset Family
    Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family
    و اما راه حل رفع مشكل ، راه حل مشكل شما دقيقا در همان كليدي است كه در بالا ذكر كردم ، اما به صورت جزئي تر در مسير زير :
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\Con textMenuHandlers\igfxcui
    شما براي رفع مشكل تنها كافي است كليد igfxcui را از مسير حذف نماييد. به اين ترتيب كل مشكل شما برطرف خواهد شد كه ميتوانيد در آينده از آن براي رفع مشكل استفاده نماييد.
    پيشنهاد ميكنم متن زير را كپي كنيد و در برنامه Notepad پيست نماييد و سپس آن را با نامي دلخواه و با پسوند reg ذخيره نماييد. به اين ترتيب كافي است هر بار پس از نصب درايورها اين فايل را اجرا نماييد تا مشكل شما برطرف شود :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و اما در مورد جزئيات بيشتر در مورد آن كليد ، با توجه به كنجكاوي شما ، فكر ميكنم نيازي به توضيحات تكميلي تر نداشته باشيد و خودتان كل موضوع را بررسي نماييد .
    براي كسب اطلاعات كلي تر ميتوانيد كليد زير را از آن مسير بررسي نماييد :
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex
    و مخصوصا اين كليد را :
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shellex\ContextMenuHan dlers
    با بررسي كليد هاي موجود در اين مسير ها ميتوانيد جزئيات كاملي را در مورد منوي راست كليك روي دسكتاپ بدست آوريد. موارد منوي راست كليك را با كليدهاي اين دو مسير مقايسه نماييد.
    اما كماكان توصيه ميكنم از اعمال تغييرات كلي در اين قسمت پرهيز نماييد و يا در صورتي كه قصد تغيير خاصي را داريد حتما آن را در انجمن مطرح نماييد تا دچار مشكلات بعدي نشويد. من و دوستان عزيزم ميتوانيم شما را در مورد چگونگي اعمال تغيير راهنمايي نماييم ( شايد راههاي بسيار ساده تري نسبت به رجيستري وجود داشته باشد ).
    در پايان باز هم از اينكه كاربراني مثل شما در اين انجمن فعاليت ميكنند افتخار ميكنم و آرزوي موفقيت روز افزون براي شما دوست عزيز و گرامي را دارم و اميدوارم در تمام مراحل زندگيتان همواره موفق و سربلند باشيد .
    باز هم اگر سوالي داشتيد حتما مطرح نماييد.

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

M.R.M جان خیلی ممنون از توضیحات زیبای شما...

واقعآ هر موقع به مشکلی بر میخورم و اینجا تاپیک باز میکنم یکی از ارزوهام اینه که شما تاپیکه من را ببینید...

اما در مورده جوابتون :

من با رفتن به این مسیر و اعمال کارهایی که گفته بودید مشکلم حل شد:

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\Con textMenuHandlers\igfxcui

اما در مورد اون فایل تکست که گفته بودین بسازم و تبدیل به REG بکنم عمل نکرد ولی احتمالآ خودم یک جا را اشتباه میکنم ...

اما یک سوال داشتم این که میگید از رجیستری بک اپ بگیریم که من تو اکثره مقاله هاتونم دیدم به این موضوع اشاره میکنید اما چطور میشه این کار را انجام داد؟×؟

ببخشید اگر سوال ها مبتدیانه میپرسم...

بازم ممنون از شما...

موفق باشید

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز.
    از محبت شما بسيار سپاسگذارم ، بسيار خوشحال هستم كه مشكلتان برطرف شده است .
    در مورد فايل REG اشتباه از شما نبوده ، گويا اشكال از نوشته بنده است كه همين جا از شما از اين بابت عذر خواهي ميكنم ، در اين نوشته يك فاصله در كلمه ContextMenuHandlers ايجاد شده است كه مشكل را براي شما به وجود آورده است ( به اين شكل Con textMenuHandlers ) . شما اگر اين فاصله را حذف نماييد ، ميتوانيد از فايل استفاده نماييد و مشكل را برطرف نماييد.
    مثل اينكه متن هاي طولاني به اين شكل شكسته ميشوند ( اگر در كد قرار بگيرند ) ، در هر صورت با حذف آن فاصله كوچك ميتوانيد مشكل را رفع نماييد.
    و اما در مورد تهيه نسخه پشتيبان از رجيستري ، به سادگي ميتوانيد اين كار را انجام دهيد. مراحل زير را به ترتيب دنبال نماييد :
    وارد ابزار Regedit شويد.
    از قسمت انتخاب كليدها بر روي كليد ريشه كه با نام My Computer نمايش داده است راست كليك نماييد و گزينه Export را انتخاب نماييد.
    در صفحه اي كه ظاهر ميشود به مسير مورد نظر خود رفته و فايل را با نامي دلخواه ذخيره نماييد.
    به اين ترتيب يك نسخه پشتيبان از رجيستري ويندوز شما تهيه ميشود كه ميتوانيد در آينده از آن استفاده نماييد.
    شما با كمك نرم افزارهاي موجود مانند انواع برنامه هاي تعمير Registry نيز اين كار را انجام دهيد. اما معمولا ساده ترين روش همين مراحلي بود كه ذكر كردم.
    ضمنا توجه داشته باشيد كه در اين روش شما عملا از تمام كليدهاي رجيستري ويندوز خود نسخه پشتيبان تهيه ميكنيد و اطمينان بالايي در اين نسخه پشتيبان وجود دارد.
    معمولا نرم افزارهايي كه از رجيستري نسخه پشتيبان تهيه ميكنند تنها چند فاكتور اصلي رجيستري را در نظر ميگيرند و تمام كليدهاي رجيستري در نظر گرفته نميشود ، كه البته اين يك عيب نيست ، بلكه تنها براي سرعت بيشتر پشتيبان گيري و بازگرداني سريعتر فايل پشتيبان صورت ميگيرد. اما من روش كلي را پيشنهاد ميكنم زيارا ضريب اطمينان بيشتري دارد.
    باز هم اگر سوالي داشتيد حتما مطرح نماييد.

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

M.r.m جان ممنون از توضيحات من اخر نتونستم از اون فايل كار بگيرم ولي از طريقه رجيستري هم كاره اسوني بود...

البته شما اين كار را براي من اسون كردين ممنون از زحماتت...

موفق باشيد

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •