تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: ..:: مشکل در خواندن و رایت cd و dvd رایتر گیگابایت در محیط ویندوز ::..

آخر فروم باز 9vin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

14 ..:: مشکل در خواندن و رایت cd و dvd رایتر گیگابایت در محیط ویندوز ::..

سلام دوستان . لطفا" توضيحي که دادم کامل و دقيق بخونيد بعد پاسخ دهيد.
    من يه مشکلي يک هفته اي هست واسم پيش اومده اونم اينه که نميتونم با dvd رايترم نه سي دي رايت کنم نه دي وي دي !! هر کاري هم ميکنم که سي دي يا dvd رو بخونه اصلا" نميخونه. نميدونم اشکال از چي هست؟ هر dvd يا cd امتحان کردم در dvd رايترم اجرا نميشه و اطلاعات روي اونو نميخونه !!
    حالا عکسي گذاشتم که هنگام رايت کردن يک سي دي Mp3 در رايترم مشکل پيش اومده!! البته من هر سرعتي رو امتحان کردم حتي کمترين سرعت ولي هنگام رايت اين ارور رو هم ميده و هيچي نميتونم رايت کنم چه vcd چه dvd چه Mp3 و .... !!!! چندين نرم افزار رايت هم نصب کردم ولي همين ارور رو ميده!! اشکال نرم افزاري نيست. بيشتر نرم افزارهاي رايت رو تست کردم. ولي مشکل همانطور ادامه داره. نکته جالب اينه که يک بار تست کردم و يک cd بوت ويندوز xp درون همين رايتر گذاشتم و سيستم رو ريست کردم و متوجه شدم که در قسمت بوت ويندوز cd من خوانده شد و عمليات براي نصب ويندوز شروع شد. خب حالا اينجا سواله که چرا توي محيط ويندوز رايتر من نميتونه اطلاعات cd يا dvd رو بخونه و نمايش بده يا بتونه رايـت کنه؟!!
    همه چي رو کامل بيان کردم ديگه چيزي نمونده که بگم. اين اشکالات رايتر منه. لطفا" دقيق و کامل راهنمايي ام کنيد. مرسي.

مـدل رايـتـر من اينه : گيگابايت -----> GIGABYTE GO-W161B SCSI ساتـا.

اگه ممکنه کامل راهنمايي کنيد. عکس ارور در هنگام رايت رو در زير گذاشتم ببينيد :
    *نکته : (همانطور که گفتم اين ارور در نگاه اول فکر ميکنيد که اشکال از سرعت رايت هستش. ولي نه اينطور نيست. من هر سرعتي رو امتحان کردم اين ارور رو ميده .حتي کمترين سرعت که 8x باشه.اشکال جاي ديگري است. مطمئنم. ميگم که اصلا" رايتر من در محيط ويندوز xp يا vista نه ميتونه CD بخونه نه DVD )* چـه ميشه کرد؟ فقط راهنمايي دقيق مشکل منو حل خواهد کرد. با تشکر از شما....

پروفشنال Rainbow's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    World Of Matrix

پيش فرض

این رایتر رو بر روی یک Case دیگه نصب کنید و بررسی کنید آیا اونجا هم دچار این مسئله هست یا نه

3. این کاربر از Rainbow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

این رایتر رو بر روی یک Case دیگه نصب کنید و بررسی کنید آیا اونجا هم دچار این مسئله هست یا نه
    حرف جالبی زدید دوست عزیز . من تازگیها سیستمم رو افزایش دادم و کیس رو هم تعویض کردم . ولی این قطعه که رایتر من باشه رو نفروختم. چون میدونستم کار دارم باهاش. روی کیس قبلی ام خیلی خوب جواب میداد و خیلی cd و dvd رایت کردم. ولی الان اصلا" نمیتونم نه رایت کنم نه cd یا dvd رو بخونه!! واقعا" تعجب کردم.!!!

حالا یه سوال: مگه کیس با کیس هم فرقی میکنه؟ اصلا" چه ربطی به رایتر داره؟! حالا فرض کنیم که من رایتر رو درآوردم و روی یک سیستم دیگه گذاشتم . اگه اونجا تونستم رایت کنم ولی در سیستم خودم نه پس میتونیم بگیم که مشکل از چیه؟!! میتونید بیشتر راجع به این موضوع توضیح بدید. ممنون میشم.
    Last edited by 9vin; 23-01-2009 at 13:51.

5. این کاربر از 9vin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه S@jj@d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    آریا شهر

پيش فرض

حرف جالبی زدید دوست عزیز . من تازگیها سیستمم رو افزایش دادم و کیس رو هم تعویض کردم . ولی این قطعه که رایتر من باشه رو نفروختم. چون میدونستم کار دارم باهاش. روی کیس قبلی ام خیلی خوب جواب میداد و خیلی cd و dvd رایت کردم. ولی الان اصلا" نمیتونم نه رایت کنم نه cd یا dvd رو بخونه!! واقعا" تعجب کردم.!!!

حالا یه سوال: مگه کیس با کیس هم فرقی میکنه؟ اصلا" چه ربطی به رایتر داره؟! حالا فرض کنیم که من رایتر رو درآوردم و روی یک سیستم دیگه گذاشتم . اگه اونجا تونستم رایت کنم ولی در سیستم خودم نه پس میتونیم بگیم که مشکل از چیه؟!! میتونید بیشتر راجع به این موضوع توضیح بدید. ممنون میشم.
    سلام دوست عزیز احتمالاً به مادربورد شما نمی خوره منم یه بار این مشکل واسم پیش اومد متاًسفانه مجبور شدم رایترم رو با دوستم عوض کنم. البته 20000 تومان هم ازش گرفتم.

لطفاً اگه فهمیدی چطور درست می شه یه پیغام خصوصی به من بزن منم بدونم. آخه نمی خوام دیگه تجهزیات نازنینم رو عوض کنم با کسی.

7. این کاربر از S@jj@d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

سلام دوست عزیز احتمالاً به مادربورد شما نمی خوره منم یه بار این مشکل واسم پیش اومد متاًسفانه مجبور شدم رایترم رو با دوستم عوض کنم. البته 20000 تومان هم ازش گرفتم.

لطفاً اگه فهمیدی چطور درست می شه یه پیغام خصوصی به من بزن منم بدونم. آخه نمی خوام دیگه تجهزیات نازنینم رو عوض کنم با کسی.
    دوست عزیز من مادربردم جدیده.سیستمم رو ارتقا دادم چطور به سیستم های جدید نمیخوره؟ در ضمن گفتم که من در حالت بوت تونستم cd یا dvd که درون dvd رایتر گذاشتم اجرا شد و کاملا اجراش کرد. فقط در محیط ویندوز cd یا dvd رو نمیخونه و اجرا نمیکنه. و اگه در حالت بوت هم سی دی اجرا نمیشد اون موقع میشه گفت که مادربردم ساپورتش نمیکنه ولی الان چی؟ پس نمیشه گفت قدیمیه ؟ درسته؟ واقعا" اگه نشه عوضش کرد خوبه.
    یک dvd درایو هم دارم که هم میتونه سی دی بخونه و هم dvd . ولی چطور این با مادربردم میخونه؟ و لازم به عوض کردنش نیست. راهنمایی کنید...
    Last edited by 9vin; 23-01-2009 at 18:30.

9. این کاربر از 9vin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    World Of Matrix

پيش فرض

درسته ... تولید کنندگان سخت افزارهای pc از استانداردهای مشخصی برای تولید قطعات استفاده می کنن و طبق صحبت شما نباید این رایتر با یک مادربرد دیگه دچار مشکل بشه ولی خوب می بینیم که این ساختارهای منطقی در خیلی از موارد بصورتی کاملا بی ربط و غیرمنطقی عمل می کنن
    حالا مارک و مدل مادربرد شما چیه ؟

11. این کاربر از Rainbow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

درسته ... تولید کنندگان سخت افزارهای pc از استانداردهای مشخصی برای تولید قطعات استفاده می کنن و طبق صحبت شما نباید این رایتر با یک مادربرد دیگه دچار مشکل بشه ولی خوب می بینیم که این ساختارهای منطقی در خیلی از موارد بصورتی کاملا بی ربط و غیرمنطقی عمل می کنن
    حالا مارک و مدل مادربرد شما چیه ؟
    باشه اینم مدل و مارک کامل مادربردم در زیر :

GIGABYTE ultra durable 3 EP45-UD3R ddr2 +1366

چکار کنم بالاخره؟ لطفا " یک پاسخ دقیق بدید که باید رایتر رو عوض کنم یا خیر؟!

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    World Of Matrix

پيش فرض

خوشبختانه مادربرد خوبی خریدی ... بد نیست یک دی وی دی رایتر از دوستی ، آشنایی قرض بگیری و روی سیستم خودت نصب کنی ببینی چطور خواهد شد

14. این کاربر از Rainbow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

خوشبختانه مادربرد خوبی خریدی ... بد نیست یک دی وی دی رایتر از دوستی ، آشنایی قرض بگیری و روی سیستم خودت نصب کنی ببینی چطور خواهد شد
    ممنون از راهنمایی ات. باشه حتما" از فامیل قرض میگیرم و تست میکنم ببینم DVD رایتر اون هم روی سیستم من کار میکنه یا نه؟
    ولی سوال منو جواب ندادید به خاطر همین گفتم کامل متن منو بخونید.سوالم اینه :

در بوت ویندوز هنگامی که یک cd بوت ویندوز در رایتر گذاشتم و فقط خواستم تست کنم ، در محیط بوت cd را اجر کرد. ولی در محیط ویندوز چندین بار امتحان کردم ولی نشد!!! خب همین برای من سواله اگه با مادربردم سازگاری نداره پس چرا باید توی محیط بوت ویندوز cd رو بخونه و اجــرا کنه؟؟!!! واقعا" جای سواله واسه من!!

لطفا" در این مورد توضیح بیشتری بدهید. ممنون میشم.... با تشکر.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    World Of Matrix

پيش فرض

شما از ویستا استفاده می کنید یا xp ؟

17. این کاربر از Rainbow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •