تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 24 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 238

نام تاپيک: ▓ Microsoft Outlook سوالات، مشکلات و مباحث در اینجا ▓

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض ▓ Microsoft Outlook سوالات، مشکلات و مباحث در اینجا ▓

سلام
    چون دیدم آتلوک جزو برنامه های پرکاربردی هست که همه ما، کم و بیش با آن مشکلاتی داریم و به همین دلیل مورد بی توجهیمان قرار گرفته، این تاپیک را باز کردم. به زودی مطالب آموزنده و جالبی در اینجا خواهم گذاشت و از دوستان کاربر آتلوک هم دعوت می کنم مشارکت کنند و کمک کنند تا این تاپیک را به مرکز مشاوره آتلوک تبدیل کنیم.

البته این را هم بگویم که شخصاً وقت خیلی زیادی برای رفت و آمد به تاپیک ندارم. پس خواهش می کنم همگی در پاسخگویی به سوالات یکدیگر فعال باشیم.

متشکرم
    Last edited by javad2625; 19-01-2009 at 00:39.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

آموزش مایکروسافت آتلوک 2003 و 2007
    الف) آتلوک چیست؟
    آتلوک نرم افزار ارسال و دریافت ایمیل و ثبت قرارها و کارهای روزمره می باشد. مزیت اصلی ارسال و دریافت ایمیل ها با آتلوک نسبت به روش معمول (استفاده از مرورگر اینترنت) این است که هنگام استفاده از مرورگر، باید به طور دائم به اینترنت وصل باشیم، اما با آتلوک، به صندوق ایمیل خود به طور آفلاین دسترسی داریم و مثلاً می توانیم بدون وصل شدن به اینترنت، پاسخ ایمیل ها را بنویسیم، آنها را مرور کنیم، ایمیل ها را روی فلاپی دیسک یا سی دی، ذخیره کنیم و... .

امکانات دیگری هم دارد که از جمله آنها: دسته بندی خودکار ایمیل ها بر حسب نام فرستنده یا گیرنده، حذف خودکار ایمیل های زائد (برای سرورهایی که Antispam ندارند)، ثبت گروه های دریافت کننده در دفترچه آدرس برای ارسال ایمیل های گروهی و...

ب) پیش نیاز استفاده از آتلوک
    1- باید ایمیل خود را از یک سرور (Server) گرفته باشیم که دارای سرویس POP3 یا IMAP باشد. ایمیل های رایگان یاهو، این سرویس را ندارند ولی ایمیل های گوگل (Gmail) و بسیاری سرورهای دیگر، این سرویس را دارند.
    2- باید آدرس سرویس POP3 یا IMAP و همچنین سرویس SMTP را برای سرور خودمان بدانیم. برای دانستن این آدرس ها باید به راهنمای صندوق ایمیل خود مراجعه کنیم. در مورد جیمیل اینها هستند:
    pop3.gmail.com
    smtp.gmail.com

ضمناً گاهی اوقات (مثلاً در مورد اکانت های جیمیل) لازم است که از طریق مرورگر، وارد صندوق ایمیل خود شده، در تنظیمات صندوق ایمیلتان در قسمت Mail Forwarding گزینه Pop3 یا Imap را فعال کنید.

پ) تنظیمات آتلوک
    موقعی که آتلوک را برای اولین بار باز می کنید، یک ویزارد ظاهر می شود که مشخصات ایمیل و سرویس Pop3 شما را می گیرد و به طور خودکار تنظیمات را انجام می دهد. اما چون قسمتی از این تنظیمات، به طور خودکار انجام می شود، معمولاً خطاهایی در آن به وجود می آید که ناچار می شویم به طور دستی اصلاح کنیم. به همین دلیل، روش تنظیم دستی را می گویم:

فرض می کنیم شما یک اکانت جیمیل دارید، تنظیمات اکانت جیمیل برای انواع Mail Client ها در اینجا به تفصیل ذکر شده:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ما توضیحات آتلوک 2007 را می گوییم.

تنظیم دستی آتلوک 2007 برای اکانت جیمیل
    1- مراحل زیر را طی کنید:
    Tools> Email Account>
    حالا اگر اکانت خود را از قبل ساخته اید، آن را انتخاب کرده و Change را بزنید و اگر نساخته اید، گزینه New را بزنید و مشخصات ایمیل خود از قبیل Username, Password و همان دو تا آدرسی را که قبلاً دادم (Pop3, smpt) وارد کنید. نوع ایمیل هم معمولاً POP3 است مگر آن که خلافش ثابت شود.
    اگر اکانت جیمیل دارید، باید گزینه SPA هم فعال باشد. ضمناً برای اکانت های جیمیل، باید به جای Username آدرس کامل ایمیل را وارد کنیم مثلاً [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا دکمه Test Account Settings را بزنید. اگر همه چیز OK بود، ابتدا Close و سپس Next را می زنید. اما اگر با پیغام خطا مواجه شدید، ابتدا Close را می زنید و سپس تنظیمات خود را با تنظیمات ذکر شده در اینجا مقایسه می کنید:
    کد:
    نهایتاً وقتی همه تنظیمات درست شد و Test Your Account را زدید و همه چیز درست بود، گزینه Next و بعد هم Finish و بعد هم Ok را بزنید. اکنون آماده ارسال و دریافت ایمیل های خود هستید.

پ) استفاده از آتلوک

برای نوشتن ایمیل جدید، گزینه New را بزنید. ایمیل خود را نوشته، آدرس دریافت کننده و موضوع ایمیل را هم بنویسید و گزینه Send را بزنید. موقعی که Send را می زنید، ایمیل شما به پوشه Outbox می رود. پس از نوشتن همه ایمیل های مورد نظر خود، با زدن گزینه Send & Receive All همه ایمیل های نوشته شده را ارسال نموده، همه ایمیل های جدید خود را دریافت نمایید. ایمیل های جدید هم که به پوشه Inbox می روند و بقیه چیزها هم مثل صندوق ایمیل عادی است و با کمی دستکاری، از آ«ها سر در می آورید.

ت) غیر از آتلوک، چه برنامه های دیگری برای ارسال و دریافت ایمیل داریم؟
    به طور کلی به برنامه هایی مثل آتلوک که برای ارسال و دریافت ایمیل به کار می روند، Mail Client (مشتری ایمیل) گفته می شود. برنامه های زیادی برای این کار هستند که از جمله معروف ترین آنها:
    Outlook
    Outlook Express
    Windows Live Mail
    Mozilla Thunderbird
    Eudora
    Mozilla Mail & Newsgroups
    و....
    برای مقایسه بین این برنامه ها و اطلاعات بیشتر درباره تفاوت های آنها به اینجا رجوع کنید:
    کد:
    Last edited by javad2625; 19-01-2009 at 01:04.

3. 4 کاربر از javad2625 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

دوستان عزیز
    من برنامه آتلوک 2007 و اکانت جیمیل دارم، اما نسخه 2007 چندتا باگ (ایراد) داره که هیچ راه حلی نتونستم براش پیدا کنم و باعث شد که دوباره به سراغ Outlook Express برگردم. اگر شما راهی بلدید یا مشکل مشابه دارید لطفاً بگویید:
    1- گزینه Send All کار نمی کند و هر بار آن را می زنم مدت زیادی طول می کشد ولی هیچ ایمیلی ارسال نمی کند. البته گزینه Send/Receive All بیشتر وقت ها درست کار می کند (ابتدا ایمیل ها را دریافت و بعد هم ایمیل های آماده ارسال را ارسال می کند.)
    2- موقعی که حجم ایمیل، زیاد باشد و (با اینترنت دایال آپ) دانلود آن طول بکشد، بیشتر وقت ها دانلود، نیمه کاره می ماند و دریافتی صورت نمی گیرد، موقعی هم که این اتفاق بیفتد، از دریافت مابقی ایمیل ها هم محروم می مانم.
    3- کلیدهای میانبر Alt+S که برای Send هستند بعضی وقت ها کار می کنند و بعضی وقت ها نمی کنند.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

اگه بخوایم از امکانات دیگه ی آتلوک استفاده کنیم مثل تقویم یا کانتکتها چی کار باید بکنیم؟

داره خودمونی میشه zinor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    Tehran

8 8 درباره outlook

با سلام
    من outlook 2007 دارم میخواستم بک آپ بگیرم ولی اصلا تو import and export file در منوی file نمیره و خطای can not implementing ....میده ؟
    میخواستم بپرسم اگه دوباره outlook2007 رو نصب کنم ممکنه که ایمیلهام از بین بره ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اگه بخوایم از امکانات دیگه ی آتلوک استفاده کنیم مثل تقویم یا کانتکتها چی کار باید بکنیم؟
    منظورتون رو نمی فهمم. چه مشکلی برای استفاده از آنها دارید؟ منظورت اینه که برای استفاده از اونها باید ایمیلهامون رو هم با آتلوک ارسال و دریافت کنیم؟ میل خودتونه، ولی من شخصاً دیدم که آتلوک برای ارسال و دریافت ایمیل، باگ داره و اذیت می کنه. OE خیلی بهتره.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام
    من outlook 2007 دارم میخواستم بک آپ بگیرم ولی اصلا تو import and export file در منوی file نمیره و خطای can not implementing ....میده ؟
    میخواستم بپرسم اگه دوباره outlook2007 رو نصب کنم ممکنه که ایمیلهام از بین بره ؟؟؟
    بله. کاملاً امکانش هست. البته مطمئن نیستم. توصیه می کنم برای Backup گیری، از این روش استفاده کنی:
    ایمیل های دلخواه را انتخاب کن و با کشیدن و رها کردن، آنها را در یک پوشه دلخواه، ذخیره کن.
    ضمناً همیشه در تنظیمات آتلوک، تنظیم کنید که یک کپی از ایمیل ها را روی سرور باقی بگذاره تا در صورت از بین رفتن ایمیل های آتلوک، اطلاعات مهمتون رو از دست ندید. این خیلی مهمه.
    Last edited by javad2625; 06-05-2009 at 20:05.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

خودم هم سوال دارم.
    من از OE استفاده می کنم. وقتی گزینه Create Email را می زنم، در قسمت آدرس دریافت کننده، یک گزینه To دارم و یک گزینه CC. اگر بخواهم گزینه BCC هم همیشه اینجا باشد، باید چکار کنم؟ یادم هست که قبلاً یک راه بلد بودم ولی حالا هر چه می گردم پیدا نمی کنم.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام
    مدتی است که برای دریافت ایمیل های Gmail مشکل دارم. Send مشکلی ندارد ولی Receive بیشتر وقت ها قطع است و گاهی هم وصل می شود. کسی مشکل مشابهی دارد یا راه حل را می داند؟

آخر فروم باز DariushGreat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    همین حوالی...

1

سلام
    من یه اکانت جی میل دارم. الان بیش از 4 ماهی هست که ایمیل هام رو دانلود نکردم و روی هم تلنبار شده و شده بیش از 400 مگابایت. بک آپ های اوت لوک قبلیم هم پاک شده! الان اینترنت پر سرعت دارم و می خوام همه ی اون چیزایی که توی جی میلم هست یکجا دانلود کنم. در خود جی میل در بخش Settings می باس چه کارایی بکنم؟ چه تنظیماتی باس انجام بدم؟

و دیگه این که هر وقت با اوت لوک 2007 ایمیل دانلود می کنم، تصاویر و فلش های ایمیل رو نشون نمی ده. بجاش می گه روش کلیک کنید تا دانلود بشه. الان 3000 تا ایمیل هست که اگر بخوام برای دانلود تصاویر محتوای هر کدوم اقدام کنم، موهام به اندازه دندون هام سفید می شه!!! چی کار کنم که اوت لوک 2007 بطور خودکار تمامی تصاویر و فلش های ایمیل ها رو دانلود کنه...؟ لطفا کامل راهنمایی کنید.

بسیار سپاسگذارم

صفحه 1 از 24 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •