تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 11 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 107

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر موتور سیکلت

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

13 عیب یابی و تعمیر موتور سیکلت

سلام دوستان من zzrrrrrrrrr هستم شما هر اشكالي راجعبه موتور داريد بگيد جواب ميدم

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Bangalore,India

پيش فرض

سوال من!کلاجم تنظیم نمیشه!یا که من خیلی حساسم!مثلا بعضی وقتها اگه برای تعویض دنده 2 به 3 گاز بدم و ناگهانی دنده رو عوض کنم دنده با صدای زیادی عوض میشه!به سرویس سنتر نشون دادم گفته مشکلی نداره!!من حساسم یا همه ی موتورها اینجوری هستن؟؟اسم موتورم هم از نام کاربریم مشخصه!

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

لازمه بگم در مورد سوال بالایی بحث های زیر در تاپیک موتور سیکلت انجام شده. اگه ره جدیدی دارید لطفا بگید.

امروز یه کاری با موتور انجام دادم میخواستم نتیجش چیه!!:
    در جا ایستاده بودم!موتور خلاص بود(موتورسیکلت)!کلاج رو گرفتم گاز دادم و گاز رو تا نصفه پر کرده بودم بعدش انداختم تو یک!!!!ناگهان صدای چرخ دنده و انواع صداهای گیربکس متصاعد شدن!!!!!میخواستم ببینم من که کلاج رو گرفته بودم پس چرا وقتی گاز دادم و اونوقت انداختم تو دنده یک صدای تق تق گیربکس بلند شد؟؟؟؟باید گاز رو بخوابونیم اونوقت کلاج بگیریم و بندازیم تو دنده یک؟؟؟؟یکی منو روشن کنه!!!نکنه موتور من مشکل داره!!!!
    شما وقتی کلاج می گیری ارتباط موتور و گیربکس به طور کامل قطع نمی شود و به دلیل اصطکاک کمی که هنوز بین دیسک و صفحه قرار داره دور گیربکس هم دور موتور میشه
    و چون جا رفتن دنده باید تو دور پایین گیربکس انجام شه
    به همین دلیل دندتون تو دور بالا گیریکس صدا داده
    ضمن اینکه ممکنه کلاج شما خوب ریکلاژ نشده... کمی سیم کلاج رو سفت تر کنید و باز هم این کارو تست کنید...

اقا گفتید!!دهنم سرویس شده با این کلاج!!دیگه اون پلاستیکش پاره شد از بس بردم سرویس سنتر کلاج رو تنظیم کنند و دستکاریش کنند!!دیگه چسب زدم بهش که دست نزنم!!ولی هنوز باهاش کمی مشکل دارم!مثلا دنده ی 2 کمی بعضی مواقع سفت جا میره و باید کلاج رو ول کنم دوباره بگیرم تا نرم دنده رو عوض کنم!گاهی اوقات دنده ی 2 به 3 که میخوام بندازم راحت جا میره ولی صدایی که میده بیشتر از دنده های دیگه هست و مانند اینه که کلاج رو نگرفته باشی و دنده رو عوض کنی!!!4 بار بردمش سرویس سنتر هر چهار بار هم تنظیمش کردن گفتن مشکلی نداره!!!!!!مجبور شدم برم سرویس سنتر دیگه!!اونجا هم گفتمش جریان چیه منو نشوند پشت سرش و رفتیم یه دور زدیم 5 تا دنده رو عوض کرد گفت هیچ مشکلی نداره!!جل الخالق!!!من هنوز گهگاهی این مشکلاتی رو که گفتم با کلاجم دارم و نمیدونم چیکار کنم!!!بابام که خودش قبلا تو کار تعمیرات ماشین بوده میگه دیگه دست دستش نکن و با همون شیوه ی کلاج رو دو بار گرفتن با دنده ها اروم بازی کن تا خودشون نرم بشن!!!
    به نظرتون مشکلی برای گیربکس پیش نمیاد؟؟؟؟
    یه چیز دیگه اینکه کلاج من قبلش تا ته بالا بود و از همون اول که دسته ی کلاج رو فشار میدادم عمل میکرد و مشکلم بیشتر بود!نمایندگی الان کلاج رو تنظیم کرده به طوری که از حد وسط دسته ی کلاج عملش شروع میشه (امیدوارم متوجه منظورم شده باشید)و وضعیت بهتر شده!!
    یه سوال دیگه!!دلیل خفه کردن موتور چی هست؟؟؟تو ترافیک گاهی اوقات صدایی مانند ترقه از اگزوز میاد و موتور خفه میکنه و خاموش میکنه(وقتی میخوام گاز بدم)دیروز هم موتور رو با سرعت بالا راندمش توی سرعت 95 تا بود که موتور برا چند لحظه گاز نمیخورد و خفه کرد مثل اینکه بنزین نمیرسوند و بعدش دوباره خوب شد!!از شمع یا از کاربراتور؟؟؟(میدونم یکی از این دو تا باید باشه!!)
    این همه سوال و درد دل بابا منم اینقدرا بلد نیستم ها...

به نظر من اشکال اول از همون کلاج هست. نیاز نیست اونقدر هم شل باشه که از وسط سفت بشه. شما یکم سفتش کن و همون حرکت رو که اول گفتی امتحان کن. تا جایی که اون صدا رو نده باهاش ور برو.

صدای ترقه در موتور سیکلت به دو دلیل میتونه باشه... همون دلایلی که گفتید. ولی احتمال 90 به بالا از شمع هست. در واقع شمع رو جرم گرفته. برای رفع این ایراد هم میتونید شمع رو تمیز کنید و هم میتونید یکی بندازید بهش. چون وقتی سوخت میاد توی سیلندر و شمع جرقه نمیزنه سوخت به صورت خام وارد اگزوز میشه و در اونجا منفجر میشه و باعث ایجاد صدای ترقه میشه.
    وایر رو هم چک کن، چون اون هم میتونه باعث این ایراد بشه ( اگه خوب برق نرسونه و یا برق دزدی داشته باشه)
    (لازم به ذکره در خودرو میتونه این اشکال در دلکو هم باشه که برق رو خوب پخش نکنه)

و اما دلیل دوم هم که میشه همون کاربرات... شما در کاربرات رو باز کن و نگاه کن که ژیگور زیاد پایین نرفته باشه.

فعلا همینا اومد به ذهنم.

به طور کلی سیم کلاج برای تنظیمش یه پیچ که بیشتر وجود نداره؟؟؟درسته؟؟؟خوب اگه اون پیچ تا اخر باشه و باز هم مشکل داشته باشم چی؟؟؟اونوقت مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟که بار اول کلاج بعضی وقتا خوب عمل نکنه و دنده براحتی عوض نشه ولی اگه ولش کنم دوباره بگیرم درست بشه!!!؟؟
    پمپ کلاج داره ؟ (روغنی)

منظور شما کدوم یه پیچ هست؟ برخی موتور ها در وروودی همون دسته کلاج یه پیچ دارن بعضی ها هم ندارن. اگه منظورتون اون هست که باید خدمتتون عرض کنم که یه پیچ دیگه هم در انتهای وروودی سیم به اهرمی که صفحه رو باز میکنه وجود داره.

خوب من اگه دو تاشون رو تا ته ببندم مشکلم حل میشه×؟؟؟یا دست بهش نزنم بهتره؟؟؟چون وارانتی و گارانتی 2 ساله ی موتور با دست زدن به یه پیچش باطل میشه!!سرویس سنتر بهم گفت!میترسم دست بزنم بلایی سر موتور بیاد!!!!فردا میبرم سرویس سنتر دوباره!!میدونم طرف دیگه با چوب میزنه دنبالم!ممنون از پاسخهات و انتقالم به اینجا!!!!!
    نه تنها سرویس سنتر لعنتی کاری نکرد که هیچ بردمش تعمیرگاه سر کوچه پیچی رو که در انتهای سیم کلاج هست (قسمتی که از انجین میاد بیرون")رو تنظیم کرد والسلام!!!دنده ها شدن ژله!!!فقط نمیدونم چرا دسته ی کلاج رو وقتی میگیرم دوباره ولش میکنم خیلی فنری شده و سریعا برمیگرده!!این نرماله؟؟؟؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Bangalore,India

پيش فرض

اره!بحثهای بالا انجام شده ولی من هنوز با دنده مشکل دارم!!!!دنده 3!!!!!!!!فردا یه تایم سرویس دیگه گرفتم مثل اسکلها دارم میرم سرویس!!دیگه همه ی سرویسهای شهر میشناسن منو!!!!!!ببینم چی میشه!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه aghaye h's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

اره!بحثهای بالا انجام شده ولی من هنوز با دنده مشکل دارم!!!!دنده 3!!!!!!!!فردا یه تایم سرویس دیگه گرفتم مثل اسکلها دارم میرم سرویس!!دیگه همه ی سرویسهای شهر میشناسن منو!!!!!!ببینم چی میشه!!!
    دوست عزیز
    اگه مشکلت فقط دنده 3 است
    و اگه موتور هم مثل ماشین دارای دنده برنجی(یا هر مکانیزم مانند اون در خودروهای جدید) باشد باید اونو عوض کنی تا تعویض دنده برات راحت تر باشه
    بد عوض شدن یک دنده خاص به کلاچ ربط نداره و به گیربکس مربوط میشه
    من از موتور زیاد سررشته ندارم
    ببخشید اگه بیشتر نمی تونم راهنمایی کنم.
    "بعد از ویرایش"
    میل zr هم بد نیست
    Last edited by aghaye h; 15-01-2009 at 12:26.

6. این کاربر از aghaye h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه jamshidjap's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    از کجا ميشه فهميد که کلاج نياز به تعويض داره (سي دي آي)

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام
    از کجا ميشه فهميد که کلاج نياز به تعويض داره (سي دي آي)
    سلام جمشید جان.

کلاج یه سیستم هست. و از چند قطعا تشکیل میشه. مثلا دسته (اهرم)، سیم و ...

از روی علائم و مشاهدات میشه فهمید که سیستم کلاج مشکل داره یا نه.

مثلا خراب و با صدا جا رفتن همه دنده ها...

9. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سوال من!کلاجم تنظیم نمیشه!یا که من خیلی حساسم!مثلا بعضی وقتها اگه برای تعویض دنده 2 به 3 گاز بدم و ناگهانی دنده رو عوض کنم دنده با صدای زیادی عوض میشه!به سرویس سنتر نشون دادم گفته مشکلی نداره!!من حساسم یا همه ی موتورها اینجوری هستن؟؟اسم موتورم هم از نام کاربریم مشخصه!
    با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز شما به سرويس سنتر اهميتي نده چون اصلا موتورو نگاه نميكنند چه برسه به .. .... .... ..... .. .من 3 راه جلوي شما قرار ميدم . 1-بيچ دسته كلاج سفت بيچ بايين شل2- اگر موتورو تازه خريداري كرده ايد روغن موتورو زود به زود عوض كن3-واحتمالا ديسك و صفحه درگيري لازم را ندارن.ولي به نظر من قسمت اول با موتور شما صدق كنه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام جمشید جان.

کلاج یه سیستم هست. و از چند قطعا تشکیل میشه. مثلا دسته (اهرم)، سیم و ...

از روی علائم و مشاهدات میشه فهمید که سیستم کلاج مشکل داره یا نه.

مثلا خراب و با صدا جا رفتن همه دنده ها...

سلام خدمت همه ي دوستان اگر ميخواهيد سيستم كلاج موتور شما مثل ژله كار كنه فقط يه مقدار روغن به سيم كلاج بزنيد واگر جمشيد جان ميخاي دنده ي موتورت روان كار كنه بيچ كارتر سمت دنده كه بيچ بزرگي هم هست باز كن بعد از اينكه روغنو تو ظرف ريختي توري رو با مسواك تميز كن و يه روغن 40 بريز ببين دندهات چطوري جا ميرن

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Bangalore,India

پيش فرض

ببین درست متوجه نشدم!!یعنی چی پیچ دسته کلاج سفت پیچ پایین شل؟؟؟من پیچ دسته کلاج رو تا اخر اوردم بالا!یعنی کلاج بالای بالا بود!دنده ها نرم نرم عوض میشن ولی گاهی اوقات وقتی گاز میدم فقط دنده ی 3 با صدای شوپ خاصی عوض میشه!میگه شوپ!دقیقا همین صدا!گاهی اوقات!با برخی صحبت کردم گفتن نرماله و مشکلی نداره!به نظرت همینجوری ولش کنم یا مشکل خاصی داره؟؟؟

منظورت اینه پیچ پایین رو که پیش موتوره اونقدر شل کنم که دسته کلاج شل بشه و در عین حال پیچ پیش خود دسته کلاج رو اونقدر سفت کنم تا ایندفعه دسته کلاج بیاد بالا و سفت بشه؟؟؟؟؟خواهشا هلپ برسون!
    Last edited by Farshadd; 22-01-2009 at 22:40.

صفحه 1 از 11 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •