تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: ریموت کردن به یک سیستم داخل شبکه داخلی از اینترنت

پروفشنال anarchist60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Utopia

13 ریموت کردن به یک سیستم داخل شبکه داخلی از اینترنت

با درود
    من می خوام از کامپیوتر خونه به یه سیستم داخل شبکه داخلی ریموت کنم
    IP که وب سایت ها از سیستم نشون میدن رو می دونم ، یوزر و پسورد ویندوز هم وی دونم...
    چه تنظیمات آی پی و پورت و یا چه تنظیمات خاصی برای ریموت کردن به اون سیستم مورد نظر باید انجام بدم و موقع ریموت کردن چطور بایست بفهمونم که به کدوم سیستم از اون شبکه می خوام ریموت کنم؟
    ممنون میشم جوابم رو بدین
    Thnx

آخر فروم باز paranoid_android's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

نکته ای که در ابتدا باید در نظر بگیری اینه که برای اینکه بتونی از کامپیوتر خونت به کامپیوتری که داخل شبکه داخلیت هستش remote کنی، باید IP پابلیک داشته باشه (یا همون valid) تا اینکه از اینترنت قابل دسترسی باشه.

به کامپیوتری که میخوای ریموت کنی باید اول این گزینه رو روش فعال کنی:

توی My Computer کلیک راست میکنی و از Properties میری تو تب Remote و از قسمت Remote Desktop گزینه Allow users to connect remotely to this computer رو تیک میزنی. اگه فایروال خارجی رو اون سیستم نصبه خاموشش کن یا اینکه پورت 529 که مال RD هستش رو باز کن. البته windows firewall بعد از فعال کردن اون گرینه که گفتم این پورت رو خودش باز میکنه.

بعد تو اون کامپیوتر یه یوزر میسازی و به گروه Remote Desktops ادش میکنی.
    من یه یوزر با اسم RDuser ساختم و به گروه Remote Desktops اضافش کردم:

بعد از انجام این کارها روی کامپیوتر مقصدت کافیه با برنامه Remote Desktop Connection با استفاده از IP به اون کامپیوتر remote کنی.

3. این کاربر از paranoid_android بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

ممنون پارانُید عزیز
    وقتی ریموت کنم با فرض اینکه 15 تا سیستم داخل شبکه داخلی هست
    چطور میفهمه که بایست وارد کدوم سیستم بشه ، چطور با کامپیوتر مورد نظر من ارتباط برقرار میکنه؟
    ریموتکانکشن ، یوزر پسورد رو رو تک تک سیستم ها تست میکنه؟

5. این کاربر از anarchist60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

ممنون پارانُید عزیز
    وقتی ریموت کنم با فرض اینکه 15 تا سیستم داخل شبکه داخلی هست
    چطور میفهمه که بایست وارد کدوم سیستم بشه ، چطور با کامپیوتر مورد نظر من ارتباط برقرار میکنه؟
    ریموتکانکشن ، یوزر پسورد رو رو تک تک سیستم ها تست میکنه؟

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

خواهش میکنم.
    ببینید Remote Desktop دقیقا مثل اینه که شما پشت یه کامپیوتر نشستید و دارید به اون login میکنید. آیا در یک زمان بیشتر از یک یوزر میتونن به یک سیستم logon locally کنن؟ مسلما خیر. هر چند تا سیستم هم که داخل شبکه شما باشن، فقط در یک لحظه یک یوزر میتونه به سیستم شما remore کنه و اگر حتی خود شما در اون لحظه در حال کار کردن با سیستم خودتون باشید شما رو logoff میکنه تا یوزر مربوطه بتونه وارد سیستم شما بشه. وقتی یک یوزر به کامپیوتر شما ریموت میکنه در واقع از اکانت یوزری که در داخل دیتابیس یوزرهای موجود در کامپیوتر شما هست استفاده میکنه. پس فردی که میخواد به سیستم شما کانکت شه باید اولا دارای یوزر/ پسوردی باشه که در کامپیوتر شما موجود باشه و به گروه Remote Desktop موجود در کامپیوتر شما add شده باشه و ثانیا اینکه IP آدرس کامپیوتر شما رو بدونه تا بتونه به کامپیوتر شما کانکت شه.

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

من امروز تمام مواردی که گفته شد رو آماده کردم و ریموت کانکشن رو تست کردم:
    The Computer can't connect to the remote computer
    همون یوزر و پسوردی که الان سیستم داخل شبکه باهاش لوگین هست رو وارد کردم
    من هنوز احساس میکنم برای اینکه به ریموت کانکشن بفهمونم که می خوام به کدوم سیستم کانکت بشم یه تنظیماتی نیازه! این هیچ مهم نیست که مثلا آی پی داخل شبکه سیستمی که مورد نظرمه 192.168.10.117 هست؟
    اگه اشتباه می کنم مشکل میتونه از کجا باشه؟
    ممنون

9. این کاربر از anarchist60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

من امروز تمام مواردی که گفته شد رو آماده کردم و ریموت کانکشن رو تست کردم:
    The Computer can't connect to the remote computer
    همون یوزر و پسوردی که الان سیستم داخل شبکه باهاش لوگین هست رو وارد کردم
    من هنوز احساس میکنم برای اینکه به ریموت کانکشن بفهمونم که می خوام به کدوم سیستم کانکت بشم یه تنظیماتی نیازه! این هیچ مهم نیست که مثلا آی پی داخل شبکه سیستمی که مورد نظرمه 192.168.10.117 هست؟
    اگه اشتباه می کنم مشکل میتونه از کجا باشه؟
    ممنون
    شما از کجا به کجا ریموت کانکشن رو انجام میدید؟!
    شما فرمودید که میخواید از کامپیوتری که داخل خونتون هستش به یکی از کامپیوترهای شبکه داخلی ریموت کنید. آیا IP آدرسی که روی اون سیستم که تو اون شبکه هستش IP آدرس پابلیکه؟ فکر میکنم به این موضوع توجه نکردید!، IP آدرس پابلیک رو برای موارد خاص مثلا استفاده برای یک وب سرور استفاده می کنن که باید این IP رو از یک ISP خریداری کنید و ماهیانه هم پول بابتش پرداخت کنید. دلیلش اینه که کامپیوتری که میخواید ازش عمل ریموت کانکشن رو انجام بدید (کامپیوتر داخل خونه) خارج از اون شبکه ای هستش که مورد نظرتونه، یعنی کامپیوتر داخل خونه عضوی از اون شبکه نیست در نتیجه برای ایجاد ارتباط از اینترنت استفاده میکنید، پس این خیلی مهمه که IP آدرسی که روی کارت شبکه کامپیوتر شبکه داخلی که عمل ریموت کانکشن رو بهش انجام میدید پابلیک و به عبارتی Valid باشه تا قابل ردیابی و شناسایی توسط روترهای اینترنتی باشه.

در مرحله بعدی فرض کنیم که Public IP ای رو روی اون کامپیوتر ست کردید.
    آیا یوزری که داخل اون کامپیوتر ساختید رو عضو گروه Remote Desktops کردید؟
    آیا تیک Allow users to connect remotely to this computer رو زدید؟
    آیا فایروال خارجی احتمالی فعال روی سیستم داخل شبکتون رو غیر فعال کردید؟

اینها همه کارهایی هستش که باید روی کامپیوتر مقصدتون باید انجام بدید (بازم تاکید میکنم کامپیوتری که میخواید بهش عمل ریموت کانکشن رو انجام بدید نه کامپیوتر داخل خونتون!)

این قسمت رو نگه داشتم برای آخر تا بعد از خوندن توضیحات بالا متوجهتون کنم که همه اشتباه شما در این قسمت از حرفاتون نهفته س! :

دوست من اگر به توضیحات قبلی من دقت می کردید که نکردید متاسفانه بنده عرض کردم که همه عملیات مربوط میشه به کامپیوتر مقصد نه کامپیوتر داخل خونتون. تنها کاری که روی کامپیوتر داخل خونه انجام میدید اینه که برنامه Remote Desktop Connection رو اجرا کنید و در فیلد مربوط به کامپیوتر IP آدرس کامپیوتر داخل شبکتون رو درش وارد میکنید که برای بار n ام تاکید میکنم که باید یک آدرس پابلیک باشه. این IP آدرس 192.168.10.117 که فرمودید یه آی پی آدرس Private هستش نه Public! اگه این IP همون IP آدرس ست شده روی کامپیوتر داخل شبکتون باشه تا 200 سال آینده هم نخواهید تونست از خونه بهش عمل remote connection رو انجام بدید!! و تنها این عمل در حالتی ممکنه که از یکی از کامپیوتر های موجود داخل شبکه به اون کامپیوتر عمل ریموت رو انجام بدید. اگر هم منظورتون از این IP آدرس IP ست شده روی کامپیوتر داخل خونه بوده هیچ اهمیتی نداره چون در عمل Remote Connection مهم IP آدرس کامپیوتر مقصد مهمه نه IP کامپیوتر مبداء.

موفق باشید.
    پایان کلاس درس Remote Connection

11. 2 کاربر از paranoid_android بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

نخست از پاسخ های شما سپاس گذارم
    مهندس من دیگه اینقدر هم بی اطلاع نیستم ، اصطلاحا داخل باغم!
    من خواستم تو سوالاتم ابهامات رو بیان کنم. می دونم که اون آی پی که گفتم فقط به دسترسی داخل شبکه مربوطه ، ولی خواستم بدونم که برای ریموت فقط آی پی valid نیاز بوده یا به این هم نیازه ، مثل آدرسه یه خونه مثلا شما وارد یه آپارتمان میشی (Valid IP) حالا باید بدونی که با کدوم واحد کار داری دیگه (Private IP) البته خوب فقط یه سوال بود...
    برای آی پی معتبر که گفتی ، کاری که کردم این بود که از سایت های زیر استفاده کردم که ببینم آی پی اصلی تو اینترنت این سیستم داخل شبکه چیه :
    whatismyip.com
    whatismyip.net
    ipchicken.com
    ...
    همشون یه آی پی رو بهم گفتن...
    من بر خلاف تصور شما تنظیمات رو رو همون سیستمی که می خواستم بهش وصل شم انجام دادم نه رو سیستم خونم
    حالا ممکنه که این آی پی بازم اون آی پی نباشه که من نیاز دارم؟ یا اصلا امکانش هست که ریموت کامکشن برای کاربرای اون شبکه داخلی بلاک شده باشه؟ اگه اینطوره چه کار بایست کرد؟
    در مرحله بعدی فرض کنیم که Public IP ای رو روی اون کامپیوتر ست کردید.
    آیا یوزری که داخل اون کامپیوتر ساختید رو عضو گروه Remote Desktops کردید؟
    آیا تیک Allow users to connect remotely to this computer رو زدید؟
    آیا فایروال خارجی احتمالی فعال روی سیستم داخل شبکتون رو غیر فعال کردید؟
    یوزری که بود بطور پیشفرض دارای دسترسی ریموت بود (با دسترسی administrator) ، حتما یوزر جدیدی که نیاز نیست!
    تیک Allow users to connect remotely to this computer رو زدم...
    فایروال ویندوز و کسپراسکای فعال هستن ، فایروال خارجی احتمالی رو چطور بایست تشخیص داد؟ بصورت نرم افزاری رو سرور شبکه؟

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

خواهش میکنم اختیار دارید شما سرورید
    برای ریموت وقتی به IP پابلیک نیازه که بخواید از اینترنت عمل ریموت کانکشن رو انجام بدید وگرنه داخل یه شبکه نیازی به استفاده از این نوع IP نیست و از همون Private IP ست شده روی کارت شبکه کامپیوتر مقصد استفاده می کنیم.
    از تشبیه شما نسبت به Valid IP و Private IP چیزی متوجه نشدم متاسفانه. کلا اصطلاح Valid در مورد IP تو مملکت ما غلط جا افتاده و همه جا هم رواج داره! هر IP که قابل ست کردن روی یه کارت شبکه باشه غیر از loopback و this network و آدرس های multicast و کلاس D در حقیقت valid محسوب میشن، چه پرایویت باشن و چه پابلیک. حالا اونایی که تو این سه تا رنج قرار میگیرن private هستن و توی شبکه های داخلی مورد استفاده قرار میگیرن:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    IP های غیر از این رنج پابلیک هستن و برای وب سرور و ... استفاده میشن.
    در نتیجه هر IP رو که بتونی رو کارت شبکت ست کنی میشه valid و هر IP که قابل ست کردن نباشه میشه invalid مثل 127.0.0.1 و 192.168.0.0 که به ترتیب آدرس loopback و this network هستن. امیدوارم این سوء تفاهم در مورد تعریف IP ولید و پابلیک و تشخیص اونا از همدیگه برطرف بشه.

سوال من از شما اینه که دقیقا چه IP آدرسی رو اون کامپیوتر ست شده؟
    تصور به نظر غلط بنده از نظر شما از اینجا ناشی شده که توی این قسمت از فرمایشاتتون:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به این IP اشاره کردید که یه IP پرایویته و به درد عمل ریموت کانکشن شما از اینترنت نمیخوره و من گمان کردم این IP روی کامپیوتر داخل شبکه ست شده.

شما موارد بالا رو که گفتم روشن کنید تا بعدا بررسی کنیم که آیا ریموت کانکشن بلاک شده یا خیر، و اینکه چکار باید کرد.

منظور من این بود که هر یوزری که انتخاب میکنید چه یوزر معمولی و چه administrator باید به گروه Remote Desktops اضافه شده باشه. شما روی My Computer رایت کلیک کنید و از Manage و قسمت Local Users and Groups بخش Groups روی گروه Remote Desktops رایت کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید. آیا Administrator ای که میفرمایید تو قسمت Members وجود داره؟ یعنی در تصویر زیر بجای RDUser مثال من Administrator یا هر یوزر دیگه ای دیده میشه؟:

اگه وجود نداره پس به این قسمت Add کنید. اگر هم بود که هیچی. امیدوارم به اکانت Administrator سیستم داخل شبکه دسترسی داشته باشید و پسوردش رو داشته باشید که در موردش صحبت کردید. دارید؟

فایروال ویندوز مشکلی نداره چون بعد از اینکه تیک Allow users to connect remotely to this computer رو زدید Remote Desktop Connection رو جزو exception های خودش قرار میده و پورتش رو باز میکنه:

اما برخی از فایروال های دیگه ممکنه پورت مربوط به Remote Connection رو ببندن و مانع از دسترسی remote به اون کامپیوتر بشن. برای همین یا پورت مربوط به Remote Desktop Connection رو که پورت شماره 3389 داره باز کنید یا اینکه اگه نتونستید پیداش کنید فایروال رو disable کنید که مانع کار شما نشه.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    in My Earphones

پيش فرض

---اشتباه شد. لطفا مدیران محترم حذف کنند---

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •