تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 11 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 104

نام تاپيک: مقاله : تيونينگ محصولات ايران خودرو از 180 اسب بخار تا 450

داره خودمونی میشه 405BAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    United Kingdom-India-Iran

پيش فرض

خب اینجا خیلی داغ شده
    شما ها خیلی رفتین روی 405 ولی من میخوام در مورد اینکه میشه یه 205 رو یه بلایی سرش آورد .البته من دنبال موتورها و سیستمهایی هستم که بتونن awd بکنم .ماشینای کوچیک هم به خاطر جسه کوچیکشون جذابیت خاصی واسه تیون دارن .
    راستی این موتورا از کدوم ور وارد میشن مثل موتورهای ژاپنی کره ای و آمریکایی از جنوب یا از اروپا و مسیر ترکیه؟
    سلام

دقيقا همينطوره . معمولا در پيست ها از 205 استفاده ميكنند . من حتي 205 رو ديدم كه موتور تي 16 روش سوار بود و حدود 4 ثانيه 0 تا 100 ميزد .

موتور هم بسته به شخصش داره ! يكي كارش از دبي هست و از پايين مياره . يكي با نرك ها همكاري ميكنه ...

فرقي نميكنه ...

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

ممنونم خیلی جالب شده
    متوتورهای جتلبی هستش توی ایران .

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

بچه ها اگه بخوایم یکم هم در مورد گلف صحبت کنیم براش یه تاپیک جدا بزنیم یا همینجا در بارش صحبت کنیم؟؟
    این تاپیک تیونیگ خودرو خیلی سوت و کوره!!!
    نمیدونم فکر میکنم این سوال رو قبلا هم پرسیدم ولی هرچی گشتم پیداش نکردم!!!!
    نمیشه با همین mi16 به 0 - 100 حدود 7 ثانیه دست پیدا کرد؟
    یه سوال دیگه میشه روش توربو شارژ نصب کرد؟ یا بهتره از همون t16 استفاده کنیم؟
    یکمم در مورد کپسول های نیتروژن و هزینه نصب و هزینه شارژ (فکر کنم) و.... توضیح بدین!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نمیشه با همین mi16 به 0 - 100 حدود 7 ثانیه دست پیدا کرد؟!!
    در دنيا هيچ راه بن بستي وجود نداره . يا راهي خواهي يافت يا راهي خواهي ساخت ( اين جمله رو از من داشته باش)

قطعا ميشه به 7 ثانيه رسيد . حتي به 6 ثانيه و 5 ثانيه

اگر به پست هاي من دقت بفرماييد من مينويسم هزينه از 5 تومن شروع ميشه به بالا ... و محدوديتي هم در كار نيست

هر چي جيب شما داشته باشه به همون اندازه تنيجه ميگيري ... يه تعريف استانداردي داره موتور Mi :ه ما هم گفتيم حدود 8.5 تا 9 ثانيه در حالت استاندارد ميزنه ! وقتي شما ميتوني با يك مقدار خرج 405 با موتور عهد عتيق xu7 2 ثانيه بهبود بدي خوب اين هم ميشه ..

یه سوال دیگه میشه روش توربو شارژ نصب کرد؟ یا بهتره از همون t16 استفاده کنیم؟
    یکمم در مورد کپسول های نیتروژن و هزینه نصب و هزینه شارژ (فکر کنم) و.... توضیح بدین!
    بله . چرا نشه توربو سوار كرد . مهمترين خاصيت توربو فشار بسيار بالاي اون هست . ماشين هاي ساخت داخل به دليل كيفيت پايين آلياژ ها به كار رفته در ادوات موتور نظير ميل لنگ سيلندر و پيستون و ... توانايي تحمل فشار بالاي 3 Psi رو ندارند ...

اما موتور Mi به دليل فرانسوي بودن و كيفيت بالاش ميشه تا 5 Psi بدون دردسر ازش فشار گرفت . توجه كنيد هر Psi در يه ماشين مثل 405 حدود 10 اسب بخار قدرت رو افزايش ميشه ...

كيت هاي نايتروس هم زياد شده در تهران و براي درگ هاي خياباني خوب جواب ميده . هزينه كيت بسته به برند و يه سري پارامتر هاي ديگه داره

براي رانندگي با شتاب بهتر توصيه ميكنم اگر استون ( هموني كه دختر خانم ها لاكشون رو پاك ميكنن ) پيدا كرديد برييزيد تو باك ... بسيار موثر در شتاب خواهد بو د . نيترو متان هم سوخت خوبيه كه حدود 2.5 براير بيشتر از بنزين انرژزي توليد ميكنه ...كه بيشر در مسابقات درگ و ايندي استفاده ميشه .... نيترو متان براي ماشين هاي مونتاژ ايران با محدوديت 100 سي سي در 60 ليتر بايد استفاده شه و گر نه بوم !

موفق باشيد

5. 5 کاربر از 405BAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

امیر واسه گلف کمی متخصص کم داریم .راستش من دلم نمیاد گلف رو تغییر بدم چون ذاتا ماشین قشنگی هستش .
    بازم با بچه ها توی گروه صحبت کنیم وحید تو این موارد (ماشینای آلملانی اطلاعات خوب داره.)
    راستی یه سوال کسی میدونه اگه اتانول قاطی بنزین کنیم یعنی یه سوخت الکلی درست کنیم چه تغییراتی روی موتور باید بدیم ؟
    مثلا همینe85 85 درصد اتانول داره و 15 درصد بنزین .میخواستم ببینم این چطوری میشه.توی این موتورها چطور جواب میده.
    Last edited by rami_hemi; 07-01-2009 at 15:30.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

امیر واسه گلف کمی متخصص کم داریم .راستش من دلم نمیاد گلف رو تغییر بدم چون ذاتا ماشین قشنگی هستش .
    بازم با بچه ها توی گروه صحبت کنیم وحید تو این موارد (ماشینای آلملانی اطلاعات خوب داره.)
    راستی یه سوال کسی میدونه اگه اتانول قاطی بنزین کنیم یعنی یه سوخت الکلی درست کنیم چه تغییراتی روی موتور باید بدیم ؟
    مثلا همینe85 85 درصد اتانول داره و 15 درصد بنزین .میخواستم ببینم این چطوری میشه.توی این موتورها چطور جواب میده.
    نه خودش واقعا قشنگه
    تنها کاری مه میشه بهش کرد عوض کردن رینگ ولاستیک هاش هست
    چون منم هرچی گلف اسپرت دیدم البته خارج ها فقط رینگ ولاستیک و چراغ ها رو عوض کردن!!!
    من از نظر عوض کردن موتور یا تقویت موتورش میگم
    بد نیست یکم اطلاعاتم در مورد گلف بالا بره!!!!!

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

حالا ببینیم دیگه امیر من که خیلی دوس دارم یکی داشته باشم
    اگه من موقعیتش رو داشتم الان یه پارکینگ پر ماشینای مختلف قدیمی داشتم مثل 205 گلف یه پراید هاچبک بی ام و320 مدل پایین
    انواع شورلت کامارو وفورد ماستنگ چند نمونه ژاپنی مثل هوندا سیویک گالانت و از همه جالبتر یه فولکس بیتل و یه زیان حتما میخریدم.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

من از نظر عوض کردن موتور یا تقویت موتورش میگم
    بد نیست یکم اطلاعاتم در مورد گلف بالا بره!!!!!
    عزيز

گلف هاي موجود در ايران 3 نسل داره ...

به ترتيب فسيليتيس ها از 1 ميره تا 3 .

حتي دو دربش هم هست كه بسيار زيباست ولي انگشت شماره . گلف نسل سوم خيلي كم گير مياد خيلي كم

عموما مردم گلف هاي نسل دوم رو ميخرند كه بايد هنگام خريد فكر فروش ضربالعجل رو بزني .

گلف هاي نسل دوم از 5 نوع موتور بهره بردند :

1.6 ليتري 8 سوپاپ كه اكثرا در ايران و در دست مردم هست

1.8 ليتري 8 سوپاپ
    1.8 ليتري 16 سوپاپ
    2.0 ليتري 8 سوپاپ
    2.0 ليتري 16 سوپاپ

كه 4 تاي آخر در كل انژكتوري هستند . اما اونهايي كه رو ماشين ميبندن كاربراتوري ميكنند . چون ست آپ اين ها و تنظيمات اي سي يو بسيار سختي داره و كار هر كسي نيست .

بهترين تغييرات براي يه گلف نسل دوم

يك موتور 2.0 ليتري و 16 سوپاپ هست با میل سوپاپ های GTI که معمولا روشون هست ( حدود 1 تا 1.5 قيمتش هست كه نسبت به موتور هاي موجود براي 405 و اينا كمتره ) و روي شاسي خودش جواب ميده .

استفاده از 2 تا وبر 40*40

بجای انژکتور باید کاربراتور بزاری

گیربکسش 200-250

یه رادیاتور بزرگتر هم می خواد

ترمز های گلف زیاد قوی نیست پس باید یه قکر ترمزاش باشی.

200-400 هم باید براش کمک فنر و فنرای ریس بخری ( عقباشم فنر لوله) ولی رانندگیش خیلی خشک می شه

تغيير سيستم تخليه كه باید هدرز گلف که تقریبا نیم هدرز هست رو با یک سنتر و مافلر ببندید .. تاثیرشم خوبه
    صداشم البته در میاد.

براي گلف هاي نسل سوم هم كه انگشت شماره فقط موتور هاي 2.0 vr6

اگر خواستيد اين پست من رو به عنوان تاپيك عمومي تينونيگ گلف قرار بديد .

موفق باشيد

10. 3 کاربر از 405BAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سهیل جان یه سوال دیگه هم دارم!
    این توربو رو که ببندی رو ماشین چقدر هزینه بر میداره؟
    من یه جا خوندم که توربینی که سر راه اگزوز نصب میشه خوب یه جورایی باعث فشار اومدن برای خروج گاز از اگزوز میشه
    و نمیدونم یه جاییش میترکه و یا خراب میشه!!!!
    پس فکر کنم باید در کنارش ست اگزوز هم از اون اول تا این آخر به طور کامل عوض کنیم
    درسته؟
    و فکر کنم ست کامل سوپر اسپرینت که فکر کنم مارک معتبری هم باشه حدود 1 تومن آب بخوره!!!!
    یه گلف با 200 اسب قدرت و تمام نکات امنی که خودت گفتی بو هندلینگ بهتر چقدر آب میخوره؟(بدون قیمت خودش!!)
    سهیل جان ما هرچی سوال داشتیم داریم ازت میپرسیم یه موقع حوصلت سر نره!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

این توربو رو که ببندی رو ماشین چقدر هزینه بر میداره؟
    من یه جا خوندم که توربینی که سر راه اگزوز نصب میشه خوب یه جورایی باعث فشار اومدن برای خروج گاز از اگزوز میشه
    و نمیدونم یه جاییش میترکه و یا خراب میشه!!!!
    !!!
    ببين عزيزم . اين بحثي كه شما ميگي مربوط به توربو هاي نسل قديم هست كه با بالارفتن دور موتور ميتونست همچين اتفاقي بيفته .

اما كمپاني معظم مرسدس با يه ابتكار بسيار زيبا اين نقص رو حل كرد . به اين شكل كه با قرار دادن 2 توربين سري و همچنين 2 خروجي سوپاپ در دو طرف توربين ها باعث ميشه در مواقعي كه فشار بيش از حد تعريف شده حاصل ميشه از اين 2 سوپاپ بيرون بره .

در حقيقت همون تكنولو‍ژي تويين توربو هاست .... به اون دو خط قرمز توجه كن

ما تو زير محموعه طراحي توربو كاملا اين ابتكار جديد رو آورديم . اما حالا در حال تغيير سرور به سرور اختصاصي هستيم . هر وقت تكميل شد عين اون مقاله جديد رو اينجا قرار ميدم .

در مورد گلف هم از 3.5 ميليون خرج شروع ميشه ... و تا 5 تومن گرد ميشه .
    Last edited by 405BAZ; 07-01-2009 at 19:34.

13. 6 کاربر از 405BAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •