تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: گیر کردن غذا در مری و ترش کردن غذا

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

14 گیر کردن غذا در مری و ترش کردن غذا

من کمی جستجو کردم و این رو پیدا کردم :

یکی از دلایل ترش کردن غذا گیر کردن یک تیکه از غذا در مری است .

برای حل این مشکل چه راهی را پیشنهاد می کنید یعنی چکار کنیم که این تیکه غذاهه که گیر کرده بره پایین ؟

در ضمن تا یادم نرفته یه چیزی بگم :
    آیا با ماساژ دادن می شه این غذا را از مری به معده انداخت ؟

برای مثال افرادی هستن که با ماساژ دادن مچ دست و بازوی بیمار این مشکل را حل می کنند و وقتی که از بیمار می پرسی چطور بود می گه وقتی که مچ دستم را ماساژ می داد احساس کردم که داخل سینه ام داره کش می آد بعد وقتی که بازویم را ماساژ داد احساس کردم که یک چیزی از سینه ام به طرف شکمم ( از مری به معده ) رفت

یادآور میشم که اون شخص یک پیره مرد 70 و خرده ای ساله است که این کار را می کنه و هیچ پولی هم بابت کارش نمی گیره .

آیا کسی از دوستان از این جور کارها چیزی می دونه ؟ اگه می دونه یه توضیحی بده خیلی خوب می شه

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

از این که به سوالات جواب دادید خیلی خیلی ممنون هستم

من وقتی که جستجو می کردم به یک سایت رسیدم که برام خیلی جالب بود :

نقل قول :
    ************************************************** ***********************************************
    همه ما در زندگی روزمره‌مان حالت ترش کردن یا سوزش سردل را تجربه‌ کرده‌ایم و بسیاری نیز به راحتی از کنار آن گذشته‌ایم و با یک لیوان آب، شیر یا شربت آلومینیوم ام.جی‌.اس آن را درمان کرده‌ایم اما شاید ندانید که این علامت در صورت تداوم، نشانه بیماری خطرناکی به نام ریفلاکس است که می‌تواند حتی موجب سرطان مری شود. برای آشنایی بیشتر با این مشکل شایع دکتر ایرج خسرونیا نظرات خود را خواهند گفت .

ا● فرادی که دچار سوزش سردل هستند اغلب از ترش کردن شکایت می‌کنند. به نظر شما این مشکل نوعی بیماری است یا اینکه طبیعی به شمار می‌رود؟
    به احتمال زیاد شما نیز تا به حال احساس ناخوشایند ترش کردن را تجربه کرده‌اید. این فرآیند که به علت برگشت محتویات معده به ویژه اسید به داخل مری ایجاد می‌شود، در حدود پنج تا هفت درصد مردم جامعه را مبتلا می‌کند.

آیا به جز ترش کردن و احساس جوشش در پشت جناغ سینه، این بیماری علامت دیگری نیز دارد؟
    بله، احساس جوشش در پشت جناغ سینه شایع‌ترین علامت این بیماری است، اما آروغ زدن مکرر، خشکی و تلخی مزمن دهان، افزایش ترشحات بزاق دهان و جمع شدن آب در دهان، درد پشت جناغ سینه، گرفتگی صدای صبحگاهی و خس‌خس سینه، پوسیدگی سریع دندان‌ها و همچنین برگشت محتویات معده به دهان و اختلال و درد در بلع غذا(در موارد پیشرفته و شدید بیماری) از دیگر علایم این بیماری به شمار می‌رود.

● گاهی این علایم به معنی تشخیص حتمی تلقی می‌شود؟
    همان‌طور که اشاره کردم، علایم این بیماری بسیار متنوع است و بسیاری از آنها حداقل یک بار در طول زندگی تجربه می‌شوند، ولی باید توجه داشت که بروز گاه‌به‌گاه این علایم نمی ‌تواند بیماری تلقی شود، بلکه ترش کردن بیش از دو تا سه بار در هفته و وجود حالت مزمن علایم یاد شده می‌تواند حاکی از بیماری مزمن ریفلاکس یا برگشت اسید معده به مری باشد.

● ساز و کار این بیماری چگونه است؟
    ساز و کار این بیماری از بین رفتن عملکرد صحیح دریچه‌ای است که بین معده و مری قرار دارد و در حالت طبیعی مانع برگشت محتویات معده به مری می‌شود. همچنین صنعتی شدن زندگی انسان‌ها و به دنبال آن کم‌تحرکی، چاقی، مصرف فست‌فودها(غذاهای آماده و فوری) و غذاهای کنسروی شیوع بیماری ریفلاکس را افزایش داده است.

● اهمیت تشخیص و پیشگیری از بیماری ریفلاکس چیست؟
    بسیاری از مردم بر این باورند که ترش کردن چند بار در هفته آن‌قدر اهمیت ندارد که نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشد، ولی باید توجه داشت که بیماری ریفلاکس در صورت درمان نشدن می‌تواند عوارض مهمی در پی داشته باشد.

● مهم‌ترین این عوارض شامل چه مواردی می‌شود؟
    نخست ایجاد جراحت در مری است، به طوری که محتویات معده به علت خاصیت اسیدی می‌تواند موجب آسیب به سلول‌ها شود. جدار معده دارای ساز و کارهای دفاعی متعددی برای جلوگیری از صدمه اسیدی است، ولی جدار مری چنین خاصیتی ندارد و تماس مداوم اسید با آن می‌تواند به جراحت‌هایی در مخاط مری منجر ‌شود که به آن ورم انتهای مری یا ازوفاژیک می‌گویند. جراحت‌های حاصل از برگشت اسید به مری در صورت درمان نشدن پیشرفت می‌کند و ممکن است به زخم در مری منجر شود.

عارضه دیگر، تنگی مری و گیر کردن غذا در مری است. بروز زخم و جراحت در مری ممکن است موجب تنگی انتهای مری شود و عبور غذا را با مشکل مواجه کند. این عارضه اغلب در ریفلاکس‌های شدید و طولانی مدت ایجاد می‌شود.

تغییر ماهیت بافت انتهای مری نیز از عوارض دیگر است. در اثر تحریک مداوم اسید در مری، سلول‌های مخاط مری ممکن است تغییر ماهیت دهند و به اصطلاح مری بارت ایجاد شود که برای بروز سرطان مری بسیار مستعد است و مهم‌ترین عارضه نیز ایجاد سرطان مری است که در نهایت بعد از سال‌ها ریفلاکس و ایجاد بارت در مری احتمال بروز سرطان مری در فرد افزایش می‌یابد.

● با توجه به اینکه این بیماری حتی می‌تواند به سرطان مری منجر شود، چه توصیه‌هایی برای تشخیص و درمان به موقع آن دارید؟
    هر فردی که بیش از دو تا سه بار در هفته علایم یاد شده را که مهم‌ترین آن ترش کردن و جوشش پشت جناغ است تجربه کند، باید به پزشک مراجعه کند. در صورت سن بالای ۴۰ سال، طول کشیدن علایم بیشتر از پنج سال، احساس گیر کردن غذا یا کاهش وزن باید برای بررسی عوارض احتمالی، اقدامات تشخیصی از جمله اندوسکوپی انجام شود، ولی در صورتی که سن فرد کمتر از ۴۰ سال و مدت شروع علایم کمتر از پنج سال باشد، توصیه می ‌شود در دوره‌ای چهار تا شش هفته‌ای با تجویز پزشک از داروهای آنتی‌اسید استفاده شود.

● به جز درمان دارویی، چه توصیه‌هایی از نظر رژیم و عادات غذایی خاص برای این افراد دارید؟
    افرادی که دچار چنین مشکلی هستند، بهتر است از دراز کشیدن بلافاصله پس از مصرف غذا پرهیز کنند. از مصرف غذاهای حجیم و پرچرب و پرخوری خودداری کنند. همچنین از مصرف مایعات زیاد همراه غذا اجتناب کنند و بیش از حد قهوه، شکلات و نوشابه‌های گازدار نخورند. هنگام خواب نیز توصیه می‌شود سر و شانه‌ها ۱۵ درجه بالاتر از کمر قرار گیرد. به همین دلیل برای مثال، با گذاشتن پتو زیر تشک یا شیب‌دار کردن تخت می‌توان این کار را انجام داد. همچنین باید از پوشیدن لباس‌های تنگ و کمربند سفت هنگام غذا خوردن و تا دو ساعت بعد از صرف غذا پرهیز شود.

منبع :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ************************************************** ************************************************

راستی این مطلب رو هم از یه انجمن برداشتم برام جالب بود گفتم اینجا هم قرار بدم :
    نفل قول :
    ************************************************** ************************************************
    جام جم آنلاين: مردی در جنوب شرقی چین می گوید : 40 سال قورت دادن 3 قورباغه و موش زنده در روز به او کمک کرده هرگز شکایتی از امراض روده ای نداشته باشد و او را قوی کرده است.
    به گزارش رویترز ، جیانگ موشنگ 66 ساله ساکن جیانگ هی در سن 26 سالگی از ناراحتی شدید روده و معده رنج می برد تا اینکه مردی به اسم یانگ دینگسای به او گفت خوردن 3 قورباغه زنده در روز باعث علاج درد او می شود.
    جیانگ موشنگ اوایل جرات نداشت قورباغه زنده بخورد تا اینکه با چشم خودش دید که دینگسای قورباغه لزج و زنده را خورد.
    بعد از یک ماه خوردن قورباغه زنده ، دردهای شکمی او به طور کامل از بین رفت.
    جیانگ بعد از یکسال خوردن موش زنده را نیز به برنامه خود اضافه کرد و بچه موش ها و قورباغه های سبز جزء رژیم غذایی او شدند.
    جیانگ موشنگ در یک روز می تواند 20 موش بخورد.

منبع :
    کد:

حالا کسی برای انداختن اون تیکه غذا که در مری گیر کرده فکری به ذهنش نمی رشه ؟ چه کار کنیم که اون تیکه هه بره پایین ( یا در حالت سختر بیاد بالا و بندازیمش بیرون )

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

کسی از دوستان از روش سنتی رد کرد تیگه غذای گیر کرده در مری چیزی نمی دونه ؟

یعنی با ماساژ دست و فشاری که روی بازو بیمار انجام می شه اون تیکه هه می افته ولی کجا رو باید ماساژ داد و دقیقا نمی دونم یکی نیست یه کمکی به ما بکنه ؟

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

از این که به سوالات جواب دادید خیلی خیلی ممنون هستم

من وقتی که جستجو می کردم به یک سایت رسیدم که برام خیلی جالب بود :
    دوست گرامی ...
    مطمئن باشید بنده یا همکاران گرامی که در انجمن هستند ، اگر کسی در موردی که گفتید _ یا هر مورد دیگه_ مطلب مورد اطمینانی بدونه قطعا خواهد گفت!

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

سلام برادر.

ممنون که حداقل یه پستی دادید.

ولی به من گفتن که دکتر ها برای این که غذای گیر کرده در مری را رد کنند از هوا استفاده می کنند یعنی یه لوله می فرستن و با فشار هوا اونو خارج می کنند که درد بیشتری داره . آیا این واقعیت داره ؟

ببینید من وقتی که عکس هایی از مری و معده را جستجو کردم هیچ جایی برای گیر کردن غذا پیدا نکردم یعنی مری که به صورت یک لوله بود و به معده وصل شده بود که نه خمیدگی داشت نه پیچی و نه چیزه دیگری حالا این تیکه غذا کجا گیر می کنه ؟

اگه کمی درباره نحویه گیرکردن و مکان گیر کردن تیکه غذا توضیح بدید کلی ممنون شما می شم.

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

دوست گرامی ...
    بطور معمول همونطور که گفتید مری جایی برای گیر کردن لقمه های معمولی غذا نداره...
    ولی برخی بیماری ها هستند که باعث تنگی مری یا اشکال در بلع میشن...
    این که چگونه غذای گیرکرده در مری رو رد ! کنیم بستگی به این داره که علت گیرکردن چی هست...
    اگر شما یا نزدیکانتون همچین مشکلی دارید بهترین راه مراجعه به پزشک هست...سعی کنید خودتون درباره درمان تصمیم گیری نکنید...
    به هر حال اگر خیلی بیشتر می خواید بدونید ، می تونید از لینک زیر استفاده کنید..
    کد:

7. این کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •