تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: با بومی گزینی موافقید ؟

راي دهنده
74. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • تهران هستم و موافقم

17 22.97%
  • تهران نیستم و موافقم

11 14.86%
  • تهران هستم و مخالفم

7 9.46%
  • تهران نیستم و مخالفم

39 52.70%
صفحه 3 از 12 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 111

نام تاپيک: با بومی گزینی موافقید ؟

پروفشنال separate's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    برزخ

پيش فرض

من پارسال با این خیال درس میخوندم که توی پیام نور یکی از شهرستانای کوچیک برم حقوق بخونم....ولی موقع اعلام نتایج یهو اعلام کردن ما طرح بومی گزینی داریم...آخر شدیم پشت کنکوری...من یکی که کلا مخالفم

اگه نباشه جاش خالی می مونه panizir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

مگه به جز تهرانيها افراده ديگه اي هم با اين طرح موافقن؟؟ منم اگه الان با رتبه 208 برق شريف مي خوندم با اين طرح موافق بودم!! من يه سري آمار عجيب غريب دارم از افراد تاپ كه به جاي قبول شدن تو دانشگاه هاي درجه 1 ، دارن دانشگاه هاي درجه 2 و 3 رو متر مي كنن! در عوض اونايي كه خيلي هم زحمت نكشيدن چون تهرانين مي تونن برن هر دانشگاهي كه دلشون خواست هر رشته اي مي خوان قبول بشن.
    اين طرح به جز نامردي براي افراد نخبه شهرستانها چيز ديگه اي رو در بر نداشت. زماني بايد سياست بومي گزيني اجرا بشه كه امكانات تو تمام استانها يكسان بشه نه با اين وضعيت افتضاح شيب امكانات به طرف تهران...

البته شايد براي تنبلايي كه تو مراكز استانها هستند هم خوب شده باشه!! اما به نظرم اين طرح فقط باعث مي شه فرار نخبه ها بيشتر و بيشتر بشه! اگه باور نمي كنين بذارين چند سال ديگه اين طرح اجرا بشه.

اين نتايجو ببينين!
    دختر- رتبه 70 - تجربي -از اهواز تهران هيچ دانشگاهي هيچ كدوم از دكتراهارو قبول نشده!
    پسر- رتبه 70 - رياضي - از بندرعباس برق نه شريف نه اميركبير نه تهران ، علم و صنعت.
    پسر- رتبه 170 - رياضي - از بندرعباس نه برق نه مكانيك نه عمران و نه هيچي بهتر از نفت ، شريف نيورده
    پسر- رتبه 700 - رياضي - از بندرعباس نه تهران ، نه اصفهان! نه برق نه مكانيك نه عمران! برق شيراز
    تازه بد نيست بدونين رتبه 21 رياضي هم اول برق شريف قبول نشده بوده! بعد شريف گفته همه زير 100 ها بيان ثبت نامشون مي كنيم چون با اين دانشجوهاي جديد سطح دانشگاه خيلي اومده پايين!!!

از اين نمونه ها زيادن كه به خاطر اينكه تهراني نيستن بايد يه دانشگاه بدتر نسبت به كسي كه رتبش بيشتره و تهراني هست درس بخونن.
    اينم نتيجه بومي گزيني!

آخر فروم باز MaaRyaaMi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

من پارسال با این خیال درس میخوندم که توی پیام نور یکی از شهرستانای کوچیک برم حقوق بخونم....ولی موقع اعلام نتایج یهو اعلام کردن ما طرح بومی گزینی داریم...آخر شدیم پشت کنکوری...من یکی که کلا مخالفم
    پیام نور اصلا بدون وجود همچین طرحی هم فقط بومی میگیره
    شرایطشو تو دفترچه نوشته !

منم اگه الان با رتبه 208 برق شريف مي خوندم با اين طرح موافق بودم!!
    بنده نه شریف می خونم نه هیچ جای دیگه !
    ولی حداقلش می دونم این طرح واسه دخترایی مثل من خیلی خوبه !

داره خودمونی میشه * BriAnNa *'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    پل 17ام سی و سه پل D:

پيش فرض

منم نظرم اینه که این طرح واسه دخترایی مثل من خیلی بده !

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

منم نظرم اینه که این طرح واسه دخترایی مثل من خیلی بده !
    بله چون شما تهران یا ... نیستی !
    ولی خیلی از دخترا نمی تونن یا خونواده ها شون این شرایطو ندارن که شهر دیگه ای درس بخونن بنابراین حداقل بومی گزینی یه درصدی بهشون کمک میکنه تا شهر خودشون قبول بشن و به قول معروف آواره این شهر و اون شهر نشن !

البته به شرطیکه در کنارش درس بخونن وگرنه همه چیز به این راحتی نیس

پروفشنال majid.khaledi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

اين نتايجو ببينين!
    دختر- رتبه 70 - تجربي -از اهواز تهران هيچ دانشگاهي هيچ كدوم از دكتراهارو قبول نشده!
    پسر- رتبه 70 - رياضي - از بندرعباس برق نه شريف نه اميركبير نه تهران ، علم و صنعت.
    پسر- رتبه 170 - رياضي - از بندرعباس نه برق نه مكانيك نه عمران و نه هيچي بهتر از نفت ، شريف نيورده
    پسر- رتبه 700 - رياضي - از بندرعباس نه تهران ، نه اصفهان! نه برق نه مكانيك نه عمران! برق شيراز
    تازه بد نيست بدونين رتبه 21 رياضي هم اول برق شريف قبول نشده بوده! بعد شريف گفته همه زير 100 ها بيان ثبت نامشون مي كنيم چون با اين دانشجوهاي جديد سطح دانشگاه خيلي اومده پايين!!!
    از اين نمونه ها زيادن كه به خاطر اينكه تهراني نيستن بايد يه دانشگاه بدتر نسبت به كسي كه رتبش بيشتره و تهراني هست درس بخونن.
    اينم نتيجه بومي گزيني!
    من یادمه اخرین چیزی که مجلس تصویب کرد این بود که پذیرش کل کشور به جز دانشگاه های برتر تهران بومی هستش (پذیرش در تهران کشوری و بدون هیچ سهمیه ای که باز هم به نفع تهرانی ها هستش چون منطقه یک هستند)

پروفشنال dampayi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    همین دور و ورا

پيش فرض

100% موافقم
    شاید فکر کنید چون بچه تهرانم می گم!
    ولی باور کنید اینجوری نیست!!
    شما می دونید چه قدر هزینه می شه تا یه ددانشجو از یه شهر به یه شهر دیگه بره!!
    چقدر وقت تلف می شه!!
    مسلما هر کسی توشهر خودش راحتره!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mary Anne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    طــهــران

پيش فرض

یه نکته خیلی مهم دیگه رو هم فراموش کردین!
    بومی گزینی به خصوص حق از دست رفته بچه های تهرانی رو خیلی الان رعایت می کنه. چرا؟ چون شهرستانها معمولا مشکلات ایاب ذهاب و ترافیک دیوانه کننده تهران رو نداره و یک کلام درس خوندن توش راحتتره. نمی خواد تو هزار جور کلاس کنکور مختلف که هر کدوم یه گوشه شهرن آواره بشی و بعد این همه سختی آخرشم یه بچه شهرستانی که نه مشکلات تو رو داشته نه از اول عمرش دود و دم تهران رو خورده بیاد صاف بشینه رو صندلی که حق تو بوده تو دانشگاهی که تو شهر توئه. در واقع مشکلات این شهر رو داوطلبای تهرانی به دوش بکشن ولی خوبیاش مال بچه شهرستانیا باشه. چون اونا که دغدغه ای ندارن بیشترشون یه کتاب رو میگیرن دستشون هی می زنن تو سر خودشون و کتاب تا بالاخره چهار تا تست رو درست جواب میدن میان بالا ولی فقط طوطی وار و هیچی واقعا از کاربرد و معنای درس نفهمیدن.
    من که دوره دانشجوییم از دست شهرستانیا خیلی کشیدم. دانشگاه دولتی هم می خوندم.
    با این که خوابگاه چسبیده به دانشگاه بود هیچ کدومشون حاضر نبودن برای برنامه امتحانا یه ذره راه بیان یا برای واحدای آزمایشگاه بذارن ساعتای صبح مال تهرونیا باشه. اونوقت اون بنده خدایی که از شهرری یا کرج میومد بهش خوابگاه نمیدادن چون مال تهران بود و مجبور بود ساعت 8 شب تازه از شمال شهر تهران راه بیفته بره سمت جنوب یا غرب توی این ترافیک ساعتای شلوغی. چرا؟ چون جنابان شهرستانی حاضر نبودن ساعتای عصر بیان آزمایشگاه و می خواستن برن خوشگدرونی خیابونای تهران! در حالی که خوابگاه بغل گوششون بود.
    نصف جمعیت کلاسمون رو گرفته بودن از مهمون نوازی شهر هم سواستفاده می کردن و به هیچ صراطی هم مستقیم نبودن. تازه مدعی هم میشدن.
    من که از تصویب این طرح واقعا خوشحالم.
    Last edited by Mary Anne; 29-12-2008 at 15:00.

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

من یادمه اخرین چیزی که مجلس تصویب کرد این بود که پذیرش کل کشور به جز دانشگاه های برتر تهران بومی هستش (پذیرش در تهران کشوری و بدون هیچ سهمیه ای که باز هم به نفع تهرانی ها هستش چون منطقه یک هستند)
    این مربوط به تکمیل ظرفیت و اینا بود !

اگه نباشه جاش خالی می مونه panizir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

بنده نه شریف می خونم نه هیچ جای دیگه !
    من منظورم فقط شما نبود. هر كسي بدونه كه با هرجور درس خوندن مي تونه دانشگاه مورد علاقش قبول بشه با اين طرح موافقه.

ولی خیلی از دخترا نمی تونن یا خونواده ها شون این شرایطو ندارن که شهر دیگه ای درس بخونن بنابراین حداقل بومی گزینی یه درصدی بهشون کمک میکنه تا شهر خودشون قبول بشن و به قول معروف آواره این شهر و اون شهر نشن !
    اگه هر كسي (چه دختر چه پسر) مي خواد براي دانشگاه رفتن آواره اين شهر و اون شهر نشه بايد درس بخونه. نه اينكه خودش درس نخونه و به فكر خودش نباشه بقيه بيان بشن كاسه داغ تر از آش! حق يه بدبختيو بگيرن بدن به اين كه چي حوصله نداشته درس بخونه!

چون شهرستانها معمولا مشکلات ایاب ذهاب و ترافیک دیوانه کننده تهران رو نداره و یک کلام درس خوندن توش راحتتره. نمی خواد تو هزار جور کلاس کنکور مختلف که هر کدوم یه گوشه شهرن آواره بشی و بعد این همه سختی آخرشم یه بچه شهرستانی که نه مشکلات تو رو داشته نه از اول عمرش دود و دم تهران رو خورده بیاد صاف بشینه رو صندلی که حق تو بوده تو دانشگاهی که تو شهر توئه. در واقع مشکلات این شهر رو داوطلبای تهرانی به دوش بکشن ولی خوبیاش مال بچه شهرستانیا باشه.
    اينكه تهرانيا براي قبولي تو كنكور آواره اين كلاس و اون كلاسن مشكل خودشونه. تو بعضي از شهرستانها حتي امكانات براي كلاس رفتن هم نيست . اما اون شخص خودش درس مي خونه و يه رتبه بهتر هم مياره. اين نشون ميده نيازي به كلاس رفتن نيست. حالا تهرانيا ميخوان خودشونو با اين همه امكانات بدبخت كنن بايد يه حق ديگه هم براشون قائل شد؟؟؟

چون اونا که دغدغه ای ندارن بیشترشون یه کتاب رو میگیرن دستشون هی می زنن تو سر خودشون و کتاب تا بالاخره چهار تا تست رو درست جواب میدن میان بالا ولی فقط طوطی وار و هیچی واقعا از کاربرد و معنای درس نفهمیدن.
    من که دوره دانشجوییم از دست شهرستانیا خیلی کشیدم. دانشگاه دولتی هم می خوندم.
    با این که خوابگاه چسبیده به دانشگاه بود هیچ کدومشون حاضر نبودن برای برنامه امتحانا یه ذره راه بیان یا برای واحدای آزمایشگاه بذارن ساعتای صبح مال تهرونیا باشه. اونوقت اون بنده خدایی که از شهرری یا کرج میومد بهش خوابگاه نمیدادن چون مال تهران بود و مجبور بود ساعت 8 شب تازه از شمال شهر تهران راه بیفته بره سمت جنوب یا غرب توی این ترافیک ساعتای شلوغی. چرا؟ چون جنابان شهرستانی حاضر نبودن ساعتای عصر بیان آزمایشگاه و می خواستن برن خوشگدرونی خیابونای تهران! در حالی که خوابگاه بغل گوششون بود.
    نصف جمعیت کلاسمون رو گرفته بودن از مهمون نوازی شهر هم سواستفاده می کردن و به هیچ صراطی هم مستقیم نبودن. تازه مدعی هم میشدن.
    اول اينكه كي گفته تهرانيا درسارو مفهومي مي فهمن كه شما مي گين شهرستانيا طوطي وار مي فهمن؟؟ دوم اينكه دليل نداره چون شما با بچه هاي دانشگاهتون حال نمي كردين در حق همه بچه هاي شهرستاني اجحاف بشه. سوم اينكه هر كسي اختيار وقتشو داره كسي ميتونه ساعت كلاسشو انتخاب كنه كه زودتر بجنبه نه اينكه شما هر وقت دلتون خواست بياين و انتظار داشته باشين ساعت هاي خوبو شهرستانيا براتون گذاشته باشن.
    چهارم اينكه كي گفته تهرانيا مهمون نوازن؟؟؟

در ضمن من كه نگفتم اين طرح كلا بده فقط گفتم زماني بايد اجرا بشه كه حداقل تو هر مركز استاني يك شريف و يك تهران و يك اميركبير و يك بهشتي باشه تا امكانات به طور عادلانه به همه مردم داده بشه.

11. 3 کاربر از panizir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •