تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 82 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 812

نام تاپيک: سوالاتی در مورد هارد اکسترنال

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض سوالاتی در مورد هارد اکسترنال

سلام به همه دوستان
    من میخواستم یه هارد 1 ترابایتی بگیرم ممنون میشم تو چند تا سوال که دارم راهنماییم کنید
    اول اینکه من خودم میخوام هارد اکسترنال بگیرم برای راحتی کار

سوال اولم اینه که میگن هارد اکسترنال سرعتش پایین تره خوب چون از پورت usb استفاده میکنه
    و نسبت به ساتا سرعتش پایین تره البته این سرعت خیلی که محسوس نیست؟

سوال دوم داشتن پورت فایروار باعث پایین امدن سرعت هارد میشه؟ و کلا داشتن پورت اضافه چی؟

سوال سوم هاردهای اکسترنال فقط پورتهای usb و ای ساتا دارن+فایروار
    (یعنی طوری نمیشه که مثلا پورت ساتا هم داشته باشه که بشه مثه اینترنال ازش استفاده کرد)

سوال چهارم و دیگه آخر اینکه من شنیدم میگن هارد های اکسترنال فقط فرمت fat رو ساپورت میکنن مثه فلش ها و دیگه نمیشه فرمت دیگه ای مثه ntfs رو برای هارد ها تعریف کرد پس یعنی نمیتونیم روی این هارد لینوکس هم نصب کنیم دیگه چون فرمت لینکوس ext هست

شرمنده سوالهام زیاد شد :43: ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    با تشکر

هارد اکسترانالی هم که من میخوام بگیرم
    وسترن دیجیتال

2. 2 کاربر از sina_sina _ams بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shahramcat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    من میخواستم یه هارد 1 ترابایتی بگیرم ممنون میشم تو چند تا سوال که دارم راهنماییم کنید

سوال اولم اینه که میگن هارد اکسترنال سرعتش پایین تره خوب چون از پورت usb استفاده میکنه

سوال دوم داشتن پورت فایروار باعث پایین امدن سرعت هارد میشه؟ و کلا داشتن پورت اضافه چی؟

(یعنی طوری نمیشه که مثلا پورت ساتا هم داشته باشه که بشه مثه اینترنال ازش استفاده کرد)

سوال چهارم و دیگه آخر اینکه من شنیدم میگن هارد های اکسترنال فقط فرمت fat رو ساپورت میکنن مثه فلش ها و دیگه نمیشه فرمت دیگه ای مثه ntfs رو برای هارد ها تعریف کرد پس یعنی نمیتونیم روی این هارد لینوکس هم نصب کنیم دیگه چون فرمت لینکوس ext هست

با تشکر

وسترن دیجیتال
    دوست عزیز ......

3 نوع کلی هارد اکسترنال داریم ... یکی 2.5 اینچی مخصوص لپتاپ مه کوچیکتر و سبکتر هست / یکی 3.5 اینچی برای دستکتاپ / یکی هم باکس که هارد اینترنال رو میزاری توش و به کیس وصل میکنی .....

در حالت کلی USB با ساتا اونقدر اختلاف سرعت نداره که محسوس باشه Firewire هم که سرعتش بالاس در حدود 44 مگ در ثانیه .... سری COMBO از مکستور دارای انواع پورت برای اتصال هستن :
    FireWire 400, IEEE 1394a, iLink and SBP-2 compliant
    USB 2.0 and 1.1 compliant

سوال آخر اینکه این هاردها ویستا ساپورت هستن پس حتما میشه NTFS کرد هارد رو ! مشکلی نداره

4. 10 کاربر از shahramcat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام به همه دوستان

با تشکر

وسترن دیجیتال
    دوست عزیز

همونطوری که دوست خوبمون shahramcat گفتند هارد های اکسترنال در 2 مدل 2.5 اینچی و 3.5 اینچی عرضه میشن که تفاوت هایی باهم دارند.
    هاردهای 2.5 اینچی سرعت نسبتا پایین تری دارند ، به منبع تغذیه احتایجی ندارند و در بعضی مدل های پرتابل خیلی منعطف و مقاوم هستند.
    اما هاردهای 3.5 اینچی سرعت بالاتری دارند (اکثرا 7200 دور هستند و بافر بیشتری دارند)
    به منبع تغذیه ی جداگانه احتیاج دارند و بیشتر برای آرشیو مناسبند و حمل و نقل زیاد براشون مشکل ساز میشه.

برای اتصال این دستگاه ها به سیستم از پورت مختلفی استفاده میشه که هرکدام سرعت خاص خود رو دارند.
    توجه داشته باشید که همه سرعت ها بر اساس مگابیت بر ثانیه است.
    USB 1.1 با سرعت 14 مگابیت بر ثانیه
    USB 2 با سرعت 480 مگابیت بر ثانیه
    Firewire IEEE 1394b با سرعت 400 مگابیت بر ثانیه
    Firewire IEEE 1394a با سرعت 800 مگابیت بر ثانیه
    External Serial ATA که مخفف E-sata هستش با سرعت 1.5 و 3 گیگابیت بر ثانیه به ترتیب در دو ورژن 1 و 2

بعضی از هارد ها هم در حجم های بسیار بالا طوری طراحی شدن که میشه از اونها به صورت استوریج استفاده کرد ، این هارد ها مجهز به پورت های اترنت و فایبر هستند که سرعت های بسیار بالایی دارند و متعاقبا قیمت بسیار بالا این هارد ها مستقیم به شبکه متصل می شوند.

بعضی از هار های اکسترنال از هر 3 پورت E-Sata ، IEEE و USB پشتیبانی میکنند که قیمت بالاتری دارند ، اما خیلی کار رو راحت میکنند.
    اگر شما تصمیم دارید که از هارد اکسترنال در نقش اینترنال سود ببرید پیشنهاد میکنم از هاردهایی استفاده کنید که مجهز به پورت E-Sata باشن.
    اگر قصد خرید از براند WD رو دارید از لینک زیر برای انتخاب مناسب کمک بگیرید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید
    یلدا بر شما خوش
    یا علی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

از هر دو دوست عزیز بابت راهنمایی ممنونم

vioman عزیز شما هم موفق باشید
    امیدوارم شما هم شب یلدای خوبی رو پشت سر گذاشته باشید

خوب من میخوام از هاردهای 3.5 اینچی استفاده کنم یعنی یه هارد 1 ترابایتی

بعضی از هار های اکسترنال از هر 3 پورت E-Sata ، IEEE و USB پشتیبانی میکنند که قیمت بالاتری دارند ، اما خیلی کار رو راحت میکنند.
    اگر شما تصمیم دارید که از هارد اکسترنال در نقش اینترنال سود ببرید پیشنهاد میکنم از هاردهایی استفاده کنید که مجهز به پورت E-Sata باشن.
    اگر فقط 2 پورت USB و E-Sata هم داشته باشه خوبه پورت IEEE زیاد مهم نیست

میتونید بگید برندی هست که فقط و فقط 2 پورت بالا رو که گفتم ساپورت کنه چیه؟ وقیمتش در چه حدی هم هست البته (با حجم 1 ترابایت)

این مدل از وسترن دیجیتال از هر 3 نوع پورت استفاده میکنه آیا این نوع مدل در ایران هست و اگر هست قیمتش چنده؟

My Book Home Edition

1TB, USB 2.0, FireWire 400, eSATA

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در ضمن مادربورد من P5QC ایسوس هست

حالا این مادربورد پورت های E-Sata و IEEE رو ساپورت میکنه؟

و سوال آخرم این که خوب از فرمت NTFS میتونیم استفاده کنیم توی سایت وسترن هم زده ویندوز و مک ولی من هنوز متوجه نشدم
    که میشه روی این نوع هاردها لینوکس هم نصب کنیم یا نه؟ فرمت لینوکس EXT هست

واقعا ممنون میشم تو این سوالها هم منو راهنمایی کنید
    با تشکر
    Last edited by sina_sina _ams; 22-12-2008 at 00:33.

7. این کاربر از sina_sina _ams بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض سوال در مورد هارد اکسترنال

با عرض سلام خدمت تمام دوستان گرامی
    یک سوال در مورد هارد های اکسترنال دارم و اون اینه که این هاردها که در این تاپیک به آن اشاره کردید از چه تکنولوژی استفاده می کنند.
    بعضی از هاردها اکسترنال موجود در بازار تقریبا یه جور فلش هارد هستند. یعنی مثل هاردهای اینترنال دارای سیلندر نیستند. دارا بودن سیلندر این مزیت رو داره که اگر هارد دچار مشکل بشه میشه به طریقی اطلاعات اون رو برگردوند ولی اونهایی فلش هارد هستند اگر دچار مشکل بشن اطلاعات موجود در اون هم باطل میشه.
    اساتید اگر این مورد اطلاعاتی دارند خوشحال میشم ما رو هم بی نصیب نگذارید.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

البته سوال دوست اولمون قدیمی شده، من اون موقع ندیدم وگرنه جواب میدادم حتما ولی سرعت ساتا حداقل حداقل دوبرابر سرعت USB در هاردهای اکسترنال هست، معمولا هاردهای اکسترنال بسته به ظرفیت روی USB سرعتی بین 25-35 مگ در ثانیه دارن این مقدار در صورت استفاده از پورت Fire-wire تقریبا 7-10 مگ بیشتر میشه به حدود 40 میرسه البته بازم بسته به ظرفیت سرعت ها فرق میکنه، اون عدد 48 مگ در اصل تئوری هست و هیچ وقت سرعت اون مقدار نمیشه، اینا که میگم همه رو خودم تست کردم خودم هارد اکسترنال 200 و 500 دارم 1 ترابایت هم تو شرکت داشتیم تست کردم.

با عرض سلام خدمت تمام دوستان گرامی
    یک سوال در مورد هارد های اکسترنال دارم و اون اینه که این هاردها که در این تاپیک به آن اشاره کردید از چه تکنولوژی استفاده می کنند.
    بعضی از هاردها اکسترنال موجود در بازار تقریبا یه جور فلش هارد هستند. یعنی مثل هاردهای اینترنال دارای سیلندر نیستند. دارا بودن سیلندر این مزیت رو داره که اگر هارد دچار مشکل بشه میشه به طریقی اطلاعات اون رو برگردوند ولی اونهایی فلش هارد هستند اگر دچار مشکل بشن اطلاعات موجود در اون هم باطل میشه.
    اساتید اگر این مورد اطلاعاتی دارند خوشحال میشم ما رو هم بی نصیب نگذارید.
    خوب این هاردهایی که گفتیم همون هاردهای معمولی که اصطلاحا بهشون مغناطیسی میگن هست، که یه سیستم مکانیکی دارن
    یک یا چند پلاتر و هد برای خوندن اطلاعات و... ولی هاردهای SSD هم داریم که اونها از تکنولوژِی Dram یا همین فلش ها توشون استفاده شده که خوب جدید هستن و البته خیلی گرون قیمت فعلا، و بدون شک سریعتر، چون قطعه مکانیکی ندارن عمر بیشتری هم بدون شک دارن، این هاردها بدون شک آینده هاردهای فعلی هستن فعلا هم تا ظرفیت 512 گیگشون البته با قیمت های خیلی بالا ساخته شده.
    Last edited by milky way; 22-02-2009 at 13:44.

10. این کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دوستان عزيز لطفا كمكم كنيد
    يه هارد اكسترنال وسترن ديجيت 160 گيگي دارم از توي فولدر recycler يه چيزايي پاك كردم. حالا وقتي وصلش ميكنم به لپ تاپ دتكت ميشه اما بالا نمياد. درايو ها هم تو ماي كامپيوتر نمياد. بايد چيكارش كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون ميشم

داره خودمونی میشه pouriapesar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام دوستان من دو تا هارد اکسترنال وسترن یک ترا بایتی مدل my book essential edition دارم مشکلی که با هاشون دارم اینه که اگه هنگام روشن کرد یا کلا بوت شدن سیستم متصل باشن به سیستم ،سیستم در قسمت پست به ترتیب شروع به شناسای سخت افزارها میکنه به اینا که میرسه در همون حالت میمونه و اصلا بالا نمیاد دیگه.اما اگه رو سیستم نباشن بی هیچ مشکلی میاد بالا و حتی در زمان لود ویندوز هم متصل کنم موردی پیش نمیاد و کلا فقط در هنگام روشن کردن یا ریاستارت باید جداشون کنم.من اینارو رو xp seven vista linux mac هم امتحان کردم اما نشد.یعنی میخوام بگم ربطی به سیستم عامل نداره اصلا.

13. این کاربر از pouriapesar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه pouriapesar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

cpu
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    CPU Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.60GHz

Package (platform ID) Socket 775 LGA
    .................................................. ...
    Mainboard Model ASUS P5LD2-SE

Chipset Northbridge Intel i945P rev. A2

BIOS
    vendor American Megatrends Inc.
    version 1301
    date 08/16/2007
    .................................................. ...
    Memory type DDR2

Manufacturer Apacer Technology

Size 2048 MBytes
    .................................................. ..

.................................................. ........
    VGA ASUS NVIDIA GeForce 8500 GT
    .................................................. ..........
    Windows Version Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (Build 2600)
    DirectX Version 9.0c
    -------------------------------------------------------------------------------------------

داره خودمونی میشه alisam44's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان
    من یک سوال داشتم چند وقت پیش خواستم یک فایل 6 گیگ را روی هارد اکسترنال(3.5 اینچی وسترن با حجم یک ترابایت) بریزم ارور می داد!
    بعد دوستم گفت چون فرمت هاردت FAT32 هست اینطوری می شود!گفت باید تبدیلش کنی به NTFS! حالا سوالم این است که حرفش درست است؟مشکلی برای هارد پیش نمی آید با اینکار؟
    برای اینکار از همین گزینه فرمت تو my computer استفاده کنم یا با سی دی xp فرمت با NTFS کنم؟

صفحه 1 از 82 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •