تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 71 از 82 اولاول ... 216167686970717273747581 ... آخرآخر
نمايش نتايج 701 به 710 از 812

نام تاپيک: سوالاتی در مورد هارد اکسترنال

داره خودمونی میشه aalarma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

دلیلی برای ارسال به گارانتی وجود ندارد چون اینمورد عیب و ایراد محسوب نمیشه . بعضی از مدلها کم صداتر و بلعکس بعضی مدلها پرصداتر هستند. ولی مطمئن بشید که هارد اکسترنال مورد نظر کاملاً تراز روی میز قرار گرفته . منظورم این هست که شاید یکی از پایه ها (عکس زیر) کوتاه تر از دیگری هست که باعث تشدید لرزش و صدا میشه و یا شاید به خاطر سطح تماس اندک بین شیشه روی میز و پایه های هارد اکسترنال و مخصوصاً وزن کم آن باشه که باعث تشدید لرزش و صدا شده .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر هم روی صدا حساسیت دارید روی همان کتاب یا یه چیز مشابه بذارید ، بنظر من اشکالی ندارد .
    از شما استاد عزیز و همینطور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که همیشه کمک افراد هستید بینهایت سپاسگذارم . دفعه قبل هم با راهنمایی های شما تونستم مشکل هاردم رو برطرف کنم .
    الان که هارد رو روی کتابی گذاشته ام صدای لرزش نزدیک 0 شده و اصلاً صدایی نمیاد پس اگر این لرزش طبق گفته شما عادی باشه روی همون کتاب گذاشتن مشکلم رو حل میکنه .

فقط در پایان سه سوال ازتون دارم
    1)) هارد 2 ترا آیا بدلیل وجود سیلندر بیشتر هست که موتورش قویتر کار باید بکنه و بالطبع آن لرزش بیشتری داره ؟ یا من اشتباه میگم
    2)) چراغ هارد موقع اتصال آبی و ثابت است موقع کپی چشمک زن و اگر مدتی (15 دقیقه) هارد بدون استفاده باشد چراغ شروع به چشمک زدن میکند این چشمک زدن آیا هارد میره تو استند بای ؟
    3)) نظرتون رو درباره این عکس که مربوط به همین هارد 2 ترا هست میشه بفرمایید .

از لطف شما بینهایت سپاسگذارم .

Last edited by aalarma; 27-02-2015 at 18:48.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از شما استاد عزیز و همینطور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که همیشه کمک افراد هستید بینهایت سپاسگذارم . دفعه قبل هم با راهنمایی های شما تونستم مشکل هاردم رو برطرف کنم .
    الان که هارد رو روی کتابی گذاشته ام صدای لرزش نزدیک 0 شده و اصلاً صدایی نمیاد پس اگر این لرزش طبق گفته شما عادی باشه روی همون کتاب گذاشتن مشکلم رو حل میکنه .

فقط در پایان سه سوال ازتون دارم
    1)) هارد 2 ترا آیا بدلیل وجود سیلندر بیشتر هست که موتورش قویتر کار باید بکنه و بالطبع آن لرزش بیشتری داره ؟ یا من اشتباه میگم
    2)) چراغ هارد موقع اتصال آبی و ثابت است موقع کپی چشمک زن و اگر مدتی (15 دقیقه) هارد بدون استفاده باشد چراغ شروع به چشمک زدن میکند این چشمک زدن آیا هارد میره تو استند بای ؟
    3)) نظرتون رو درباره این عکس که مربوط به همین هارد 2 ترا هست میشه بفرمایید .

از لطف شما بینهایت سپاسگذارم .

1. بنظر من اونچیزی که باعث افزایش لرزش شده طراحی نا صحیح باکس مخصوصاً قسمت پشتی آن هست . حذف اون چهار نقطه برجسته و افزایش سطح تماس با میز و یا استفاده از برجستگیهای لاستیکی و پهن تر میتونست در کاهس لرزش موثر باشد .
    ضمناً پلاتر صحیح تر هست . این مدل احتمالاً چهار پلاتر دارد که در افزایش صدا و لرزش هم بی تاثیر نیست مدلهای دوترابایتی سیگیت به خاطر چگالی بیشتر پلاترها ، تعدادشون کمتر هست .

2. در مورد حالتهای مختلف چراغ ، پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را مطالعه کنید .

3. SMART Status هارد دیسک OK هست و مشکلی دیده نمیشود ولی ظاهراً وقتیکه هارد دیسک همچنان روشن هست از سیستم جدا میکنید (با توجه به قسمت Unsafe Shut Down Count) . توصیه میکنم طبق روش گفته شده در سایت زیر رجیستری ویندوز را اصلاح کنید تا پس از Safely remove کردن هارد دیسک خاموش شود و سپس از سیستم جدا کنید (روش Global Setting را انجام بدهيد) .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

1. بنظر من اونچیزی که باعث افزایش لرزش شده طراحی نا صحیح باکس مخصوصاً قسمت پشتی آن هست . حذف اون چهار نقطه برجسته و افزایش سطح تماس با میز و یا استفاده از برجستگیهای لاستیکی و پهن تر میتونست در کاهس لرزش موثر باشد .
    ضمناً پلاتر صحیح تر هست . این مدل احتمالاً چهار پلاتر دارد که در افزایش صدا و لرزش هم بی تاثیر نیست مدلهای دوترابایتی سیگیت به خاطر چگالی بیشتر پلاترها ، تعدادشون کمتر هست .

2. در مورد حالتهای مختلف چراغ ، پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را مطالعه کنید .

3. SMART Status هارد دیسک OK هست و مشکلی دیده نمیشود ولی ظاهراً وقتیکه هارد دیسک همچنان روشن هست از سیستم جدا میکنید (با توجه به قسمت Unsafe Shut Down Count) . توصیه میکنم طبق روش گفته شده در سایت زیر رجیستری ویندوز را اصلاح کنید تا پس از Safely remove کردن هارد دیسک خاموش شود و سپس از سیستم جدا کنید (روش Global Setting را انجام بدهيد) .

آقا بخدا خیلی مردی پس بگو چرا من هر وقت با اینکه safe remove میکردم یه صدای تَق از هارد میومد یعنی هنوز داشته کار میکرده تو ویندوز .

طبق فرمایش شما و اون استراکچر که گفتید عمل کردم منتهی تو اون گفته یکی بسازید (
    HubG) ولی برای من خودش داشت و من تو همون ادیت کردم آیا نیازه پاک کنم و از نوع بسازم یا همین ادیت کافیه این هم عکسه یک کلید دیگه هم از قبل بوده زیر همینی که من ساختم اون باید باشه یا پاک شه؟. خیلی لطف دارید

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا بخدا خیلی مردی پس بگو چرا من هر وقت با اینکه safe remove میکردم یه صدای تَق از هارد میومد یعنی هنوز داشته کار میکرده تو ویندوز .

طبق فرمایش شما و اون استراکچر که گفتید عمل کردم منتهی تو اون گفته یکی بسازید (
    HubG) ولی برای من خودش داشت و من تو همون ادیت کردم آیا نیازه پاک کنم و از نوع بسازم یا همین ادیت کافیه این هم عکسه یک کلید دیگه هم از قبل بوده زیر همینی که من ساختم اون باید باشه یا پاک شه؟. خیلی لطف دارید

اگر قبلاً بوده كه نيازي نيست حذف كنيد و دوباره بسازيد . همان اديت كردن كفايت ميكند . اگر همه مراحل درست باشه پس از Safely remove ، چراغ هارد اكسترنال بايد خاموش بشه (چندثانيه اي صبر كنيد) . ضمناً اون صداي تق بخاطر هد پاركينگ هست كه عاديه .

یک کلید دیگه هم از قبل بوده زیر همینی که من ساختم اون باید باشه یا پاک شه؟
    نه ، لازم نيست به اون دست بزنيد .
    Last edited by ata.royalfalcon; 15-04-2015 at 10:26.

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

اگر قبلاً بوده كه نيازي نيست حذف كنيد و دوباره بسازيد . همان اديت كردن كفايت ميكند . اگر همه مراحل درست باشه پس از Safely remove ، چراغ هارد اكسترنال بايد خاموش بشه (چندثانيه اي صبر كنيد) . ضمناً اون صداي تق بخاطر هد پاركينگ هست كه عاديه .

نه ، لازم نيست به اون دست بزنيد .

این پست فقط بخاطر جمع بندی و تایید نهایی شماست ، من تمام مراحلی رو که شما معرفی کردیدو رفتم و فقط به همون ادیت بسنده کردم و وقتی remove میکردم باز هم همون صدای تِق میومد و همچنین تو اون برنامه گزارش گیری همچنان بر مقدار خاموش شدن های غیر ایمن افزوده میشد تا اینکه زدم کلا کلید رو حذف کردم و وقتی دوباره ساختم در کمال ناباوری دیدم بله چند باری که remove میکنم نه دیگه از صدا تق خبری هست و نه دیگه به اون مقدار اضافه میشه .

نتیجه : وقتی رو safe remove کلیک میکنم و میخوام خارج کنم هارد رو اول هارد یک چشمک میزنه ، بعد چراغ چند لحضه ثابت میمونه و بعد کلا خاموش میشه (قبلا حتی وقت safe remove باز هم چراغ روشن میموند) و بعد فیش رو در میارم و اون عدد در مراجعه بعدی به برنامه HD pro دیگه ثابت مونده .

حالا برای اینکه دیگه این پروسه رو پایان بدیم : ""آیا اشکالی نداره دیگه اون مقدار پایینی رو که حذف کردم و دیگه نیست ( اما الان دیگه همه چیز نرمال شده ؟)""

امثال آدمهایی مثل شما در ایران خیلی کم هست (اگر نگیم که اصلا نیست) اگر بدونید من بخاطر این داستان به چه جاهایی زنگ زدم یا ازشون پرسیدم اما همه در جواب از سر ندونستنشون میگفتند که این حالت نرمال هست !!!

در حالی که من مشکل اولیه ام رو که با شما مطرح کردم اصلا چیز دیگه ای بود و شما از روی عکس این مورد رو پیدا کردید، بازهم صمیمانه از شما متشکرم

8. این کاربر از aalarma بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

دوستان سلام من یه هارد اکسترنال وسترن 1 ترا دارم نمیدونم چش شده وقتی میزنم به پی سی فقط چراغش روشن میشه و ثابت میمونه ولی دیتکت نمیشه.نابود شده آیا؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سلام من یه هارد اکسترنال وسترن 1 ترا دارم نمیدونم چش شده وقتی میزنم به پی سی فقط چراغش روشن میشه و ثابت میمونه ولی دیتکت نمیشه.نابود شده آیا؟
    سلام .

روی سیستمهای دیگه هم تست کنید . اگر به کابل دیگه ای دسترسی دارید بد نیست با آنهم تست کنید . از Usb Hub یا کابلهای رابط با طول بلند هم استفاده نکنید . اگر بازهم Detect نشد حتماً دچار مشکلی شده و بهتره که بفرستید گارانتی (البته اگر هنوز گارانتی داره) .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام دوستان:هرچی جستجو کردم مطلب بدرد بخوری پیدا نکردم.هارد مناسب برای اتصال به تلویزیون چیه؟اگه کسی استفاده کرده مدل هارد و تلویزیون را بنویسه.چون شنیدم تلویزیون ها هر هاردی را پشتیبانی نمیکنن.

پروفشنال sky1sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    فعلا هنوز از سکونت و زندگی خبری نیست

پيش فرض

سلام در هارد اکسترنال Book WD 2 T ، کلا 1.8 T available total space هست اگه از کل این 1.8 ترا استفاده کنم
    1- ایا برای هارد مشکلی پیش میاد در آینده ؟ یعنی یهویی هارد دچار مشکل شه که بسوزه و یا اطلاعاتش از بین بره یهو ؟
    2-یا همیشه باید مقداری از ظرفیت هارد رو خالی نگه داشت ؟
    3-اگه باید خالی نگه داریم حدود چن گیگ رو همیشه برای اطمینان باید خالی نگه داشت ؟؟

4- چن وقتی هست که وقتی هارد رو به لپ تاپ متصل می کنم و داخل هارد سرچ می زنم و یا بین فولدر ها دنبال فولدری خاص هستم ، از هارد یک صدای خوورخوور میاد (این صدا نه خیلی بلند هست نه خهیلی ضعیف) در حال حاضر حدود چن صد گیگ از هارد خالی هست

تا به حال هم ، وقتی روشن بوده هارد اصلا جا به جاش نکردم و در حالت سکون بوده
    مشکل از چی می تونه باشه ؟ قبلا ها که صدا نمی داد که !

مرسی پیشاپیش
    Last edited by sky1sky; 17-04-2015 at 23:06.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام در هارد اکسترنال Book WD 2 T ، کلا 1.8 T available total space هست اگه از کل این 1.8 ترا استفاده کنم
    1- ایا برای هارد مشکلی پیش میاد در آینده ؟ یعنی یهویی هارد دچار مشکل شه که بسوزه و یا اطلاعاتش از بین بره یهو ؟
    2-یا همیشه باید مقداری از ظرفیت هارد رو خالی نگه داشت ؟
    3-اگه باید خالی نگه داریم حدود چن گیگ رو همیشه برای اطمینان باید خالی نگه داشت ؟؟

4- چن وقتی هست که وقتی هارد رو به لپ تاپ متصل می کنم و داخل هارد سرچ می زنم و یا بین فولدر ها دنبال فولدری خاص هستم ، از هارد یک صدای خوورخوور میاد (این صدا نه خیلی بلند هست نه خهیلی ضعیف) در حال حاضر حدود چن صد گیگ از هارد خالی هست

تا به حال هم ، وقتی روشن بوده هارد اصلا جا به جاش نکردم و در حالت سکون بوده
    مشکل از چی می تونه باشه ؟ قبلا ها که صدا نمی داد که !

مرسی پیشاپیش
    سلام .

1.2.3 - طبق تجربه شخصي كه چند هارد ديسك اكسترنال WD my book دارم و از تمام حجم آنها هم استفاده كردم ، مشكلي براي اطلاعات ، فايل سيستم و حتي خود هارد ديسك ايجاد نشده .

4. صدايي كه بخاطر جستجو در بين فايلها از هارد ديسك شنيده ميشود ناشي از حركت هدها هست و با توجه به پر بودن هارد ديسك و پراكنده بودن (Fragment) اطلاعات عادي هست .

14. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •