تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 328 از 334 اولاول ... 228278318324325326327328329330331332 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,271 به 3,280 از 3333

نام تاپيک: تیبا ( TIBA )

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

به نظرم ارزش داره یه تفاوت هایی بین این دوماشین هست که براتون میگم
    صدای موتور ۲۰۶ بسیار کمتر از تیباست .
    ۲۰۶ ماشین عایقی هست که صدای بیرون رو اصلا متوجه نمیشید . همینطور صدای باد
    به نسبت تیبا آیرودینامیک بیشتری داره
    چسبندگی ۲۰۶ خیلی بیشتر از تیباست
    کولر ۲۰۶ واقعا عالیه و ترمزهاش هم همینطور
    مصرف ۲۰۶ به مراتب کمتر از تیباست
    امنیت ۲۰۶ کاملا برتراز تیباست
    کیفیت ۲۰۶ هم طبق دیده ها و بررسی ها و کارشناسی ها از تمام برندهای داخلی بهتر بوده ( مساوی با کیفیت ال ۹۰ وبعد از سراتو )
    مزایا :
    از نظر موتوری تیبا خیلی قوی هست و میتونه پا به پای تیپ ۵ بیاد ولی تیپ ۲ موتور بسیار ضعیفی داره خصوصا در سربالایی ها
    قطعات تیبا ارزانتر از ۲۰۶ هست
    تیبا کم اصهلاک تر از ۲۰۶ است
    تیبا ماشین جادار و نرمی هست سرنشینان عقب مثل ۲۰۶ له نمیشن

در مورد ظاهر هم تیبا عامه پسند نیست .
    در مورد اصالت هم ۲۰۶ متولد ۱۹۹۸ هست و تیبای سایپا ارتقا یافته ی مزدا ۱۲۱ مدل ۱۹۹۰ میلادی میباشد .

Last edited by Pourya-pc; 06-08-2015 at 10:51.

2. 6 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ДŁI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    کـــــــرج

پيش فرض

دوست عزیزم
    206 چندین رده از تیبا فاصله داره. اصلا قابل قیاس نیست. به مراتب 206 از خیلی از ماشینای ایران خودرو سرتره
    الان تیپ2دارم ..
    توی پستی هم که از خودم نقل قول کردم.. 3 سال پیش همینجا درخواست نظرسنجی برای تیبا کردم.( تیبا رو سال 91 خریدم و اواخر 92فروختم)

به نظر شما و بقیه دوستان ، تیبا 2 چطوره ؟ معایب و مزایا و کلا هر چیز دیگه ..

به نظرم ارزش داره یه تفاوت هایی بین این دوماشین هست که براتون میگم
    صدای موتور ۲۰۶ بسیار کمتر از تیباست .
    ۲۰۶ ماشین عایقی هست که صدای بیرون رو اصلا متوجه نمیشید . همینطور صدای باد
    به نسبت تیبا آیرودینامیک بیشتری داره
    چسبندگی ۲۰۶ خیلی بیشتر از تیباست
    کولر ۲۰۶ واقعا عالیه و ترمزهاش هم همینطور
    مصرف ۲۰۶ به مراتب کمتر از تیباست
    امنیت ۲۰۶ کاملا برتراز تیباست
    کیفیت ۲۰۶ هم طبق دیده ها و بررسی ها و کارشناسی ها از تمام برندهای داخلی بهتر بوده ( مساوی با کیفیت ال ۹۰ وبعد از سراتو )
    مزایا :
    از نظر موتوری تیبا خیلی قوی هست و میتونه پا به پای تیپ ۵ بیاد ولی تیپ ۲ موتور بسیار ضعیفی داره خصوصا در سربالایی ها
    قطعات تیبا ارزانتر از ۲۰۶ هست
    تیبا کم اصهلاک تر از ۲۰۶ است
    تیبا ماشین جادار و نرمی هست سرنشینان عقب مثل ۲۰۶ له نمیشن

در مورد ظاهر هم تیبا عامه پسند نیست .
    در مورد اصالت هم ۲۰۶ متولد ۱۹۹۸ هست و تیبای سایپا ارتقا یافته ی مزدا ۱۲۱ مدل ۱۹۹۰ میلادی میباشد .

سلام دوستان.. وقت بخیر..

تا اواخر شهریور ، تیباSXتحویل میگیرم..
    میخوام نظرات شما دوستان رو بدونم...
    موتوری .. شتاب..
    بدنه ..
    خدمات پس از فروش و..

ممنون میشم تجربیات ِگرانبهاتون رو در اختیارم قرار بدید .

مرسی@};-

Last edited by ДŁI; 18-11-2012 at 15:30.

4. این کاربر از ДŁI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوستان یه سری سوال دیگه هم دارم.
    میرزه 5-6 تومن بزارم سرش 206 تیپ 2 بگیرم در صورت داشتن این 3 فاکتور؟ این سه فاکتور برام مهمه خیلی. امنیت بهتر، مصرف کم و کیفیت. به فکر کلاس و شتاب و سرعت نیستم اصلا
    اگه قراره تيپ دو بگيرين به نظرم اينکارو نکنيد.
    يا تيبا بگيرين يا اگه قراره 206 بگيرين تيپ 5

6. 3 کاربر از Payam121 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hami_tiba2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014
    محل سكونت
    iran.gilan.kelachay

پيش فرض

اگه قراره تيپ دو بگيرين به نظرم اينکارو نکنيد.
    يا تيبا بگيرين يا اگه قراره 206 بگيرين تيپ 5
    سلام . من خودم تیبا2 دارم . الان میگم چی به چیه . 206 هم دو تا تو خانوادمون هست . یکی مدل 90 یکی 89
    شماره میزنم خلاصه :
    1_امنیت = 206 2_بیصدا بودن و ارامش صوتی= 206 3_شتاب تا سر دنده 3 = 206 4_ کیفیت ساخت
    بقیه رو برو رو تیبا . احتمال داره بگی خب همه چیزای خوبو که 206 داره دیگه چرا تیبا ؟؟؟؟ یچیزایی هست مثل سوار بر جاده بودن که تیبا سرتره . نرم بودن سواری تیبا سرتره . مصرفش پایینتره . یکبار با 206 برو مسافرت یک بار با تیبا برو ببین تو کدوم بدنت بیشتر رنج میبره مطمیین باش 206 داغونترت میکنه تو این جاده ها . اینکه عشق 206 باشی بنزم بهت بدن میگی 206 و برعکس درباره تیبام همینطور اصن اینا نه ژیان .
    تیبا2 دارم بنزم نیست بخوام ببرمش رو عرش بزارمش بگم زبونم لال خداست . ماشین خوبی هم نیست اما این اما از همه مهمتره . از 206 تیپ دو یک جهان سرتره. نگا به قیافش نکن زنونه میزنه گازو بهش بچسبون اونوقت بهت میگه چقد بارشه.
    اینم یادت باشه ماشین تو ایران شانسیه اگه کسی تیبا داشته راضی نبوده بدون ماشینش خوب در نیومده . 206 سوار داریم تیبا خریده میگه از دست 206 راحت شدم . گرفتی مطلبو ؟!!
    حالا که کمپین شده اما اگه ماشین لازمی ازت خواهش میکنم بیا اینجا سوال و پرسش کن اطلاعات بدست بیار نتیجه بگیر از ادماییکه نه 206 نشستن نه تیبا نظ نگیر . الان علی نظرشو گفت منم نظرمو گفتم . ما هر دو تجربه رانندگی داریم با این ماشینا.
    تیبا = شتاب . قدرت . سواری عالیه . ماشین اهل جوش اوردن و این سوسول بلزیا نیست . سرحال نگهش دار ازش لذت ببر . تیبا هیچی جز یک لاستیک خوب و یک روغن خوب نمیخاد.
    تیبا داخلش و بیرونش جالب نیست اما زیر کاپوتش خیلی جالبه باید بری تو جاده تا متوجه منظورم بشی. تیبا عین موتور هوندا 125 میمونه هرچی داغتر بشه رانندگی باهاش لذت بخش تره.
    اینارو که گفتم مقایسه تیبا با تیپ دو 206 بود . از تیپ دو به بالارو تا الان پشت فرمونشون ننشستم. نظری ندارم.

8. 3 کاربر از hami_tiba2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

تیبا یه ماشین بی اصالته از نظر من مشخص نیست در یک تصادف برای سرنشینان چ اتفاقی میفته!؟؟؟ جز اینکه ارتقا یافته پراید هست و همه میدونیم پراید تو کشته هایی ک میده تو رده اوله جدوله!؟اصلا بهینه سازی شده به چقدر امنیت 206 میرسه؟ تازه امکانات رفاهی 206 هم اصلا در نظر نگیریم ترمز های 4 چهار چرخ دیسکی در نظر نگیریم آخه اینا کجاشون قابل مقایسس از کلاس کاری دو ماشین هم اصلا بگذریم بازم 206 سرتره و سرشناس تره مگه هم یه خرچش اینقدر مهم باشه ک اونم 206 چنس اصل میندازی خوب فرداش ک قرار نیست خراب بشه عمرش هم بیشتره به هر حال هر چه قدر پول بدی همونقدرم آش میخوری پراید میخری کمتر خرج میکنی 206 میخری بیشتر پول میدی سواری خیلی بهتری میگیری
    منم تمام مقایسم با تیپ 5 بود تیپ 2 از نظر من ارزش حرید نداره اصلا و ابدا با این قیمت و موتور
    من ک شخصا حاضرم گاری سوار بشم از سایپا پراید و تیبا نخرم! نه ک سوار نشدم چرا سوار همشون شدم ولی حال نمیکنم با ماشینی ک من در آوردیه مهندسان با کفایت ایرانیه!!
    Last edited by ArashMiniStar; 21-09-2015 at 23:42.

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

تیبا یه ماشین بی اصالته از نظر من مشخص نیست در یک تصادف برای سرنشینان چ اتفاقی میفته!؟؟؟ جز اینکه ارتقا یافته پراید هست و همه میدونیم پراید تو کشته هایی ک میده تو رده اوله جدوله!؟اصلا بهینه سازی شده به چقدر امنیت 206 میرسه؟ تازه امکانات رفاهی 206 هم اصلا در نظر نگیریم ترمز های 4 چهار چرخ دیسکی در نظر نگیریم آخه اینا کجاشون قابل مقایسس از کلاس کاری دو ماشین هم اصلا بگذریم بازم 206 سرتره و سرشناس تره مگه هم یه خرچش اینقدر مهم باشه ک اونم 206 چنس اصل میندازی خوب فرداش ک قرار نیست خراب بشه عمرش هم بیشتره به هر حال هر چه قدر پول بدی همونقدرم آش میخوری پراید میخری کمتر خرج میکنی 206 میخری بیشتر پول میدی سواری خیلی بهتری میگیری
    منم تمام مقایسم با تیپ 5 بود تیپ 2 از نظر من ارزش حرید نداره اصلا و ابدا با این قیمت و موتور
    من ک شخصا حاضرم گاری سوار بشم از سایپا پراید و تیبا نخرم! نه ک سوار نشدم چرا سوار همشون شدم ولی حال نمیکنم با ماشینی ک من در آوردیه مهندسان با کفایت ایرانیه!!
    دوست من ٬ تیبا خیلی هم بی اصالت نیست چیزی جز چراغ جلو و عقبش رو سایپا طراحی نکرده . شاسی و اتاق و موتور این خودرو متعلق به مزدا ۱۲۱ هست که با تغییرات به این صورت امروزی دراومده .
    توضیحات و تفاوتهای این خودرو با ۲۰۶ رو در اولین پست همین صفحه دادم .

- - - Updated - - -

دوست من ٬ تیبا خیلی هم بی اصالت نیست چیزی جز چراغ جلو و عقبش رو سایپا طراحی نکرده . شاسی و اتاق و موتور این خودرو متعلق به مزدا ۱۲۱ هست که با تغییرات به این صورت امروزی دراومده .
    توضیحات و تفاوتهای این خودرو با ۲۰۶ رو در اولین پست همین صفحه دادم .

11. 3 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Royce's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    چطور مگه؟

پيش فرض

سلام دوستان من قصد خرید تیبا صفر دارم ولی توی بعضی از سایتها یکم بد نوشتن دربارش.
    این مشکل صدای زیاد موتور که میگن داخل اتاق میاد چقدر جدیه؟با نمد کاپوت حل میشه؟
    فاصله زیاد درز درها رو که به چشم میبینم با ریگلاژ درست میشه؟
    چه مشکلات دیگه ای این ماشین داره و اینکه آیا توی سری های جدید هم این مشکلات پابرجاست؟

در آغاز فعالیت mohamadrezash72n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سی هزار کیلومتر تیبا دستمون بوده و چند مسافرت هم باهاش رفتیم
    مصرف سوختش در حد تیپ ۲ هست ، قدرت موتورش از تیپ ۲ بیشتره ، تعلیق نرمی داره ، جادار تر از پراید هست ، و تو این مدت یک بار منبع اگزوز و یک بار سیبک ها تعویض شدن
    صدای موتور هم کاملا معقول هست ، در دور زیر سه هزار کمه
    در مقایسه قیمت با پراید ارزش خرید بالایی داره

14. 2 کاربر از mohamadrezash72n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

درسته طرح ملی هسش ولی به نظرم از ظاهرش و فنی از پراید مستحکم تره و زیباتر. قیمتش هم چند میلیونی با پراید فرق داره . ولی تیبا 2 خیلی قیمتش زیباد میزنه . نزدیک 30 میلیون . حالا نسبت به چند سال پیش بهتر شده از نظر فنی و کیفیت. من قصد خرید دارم و توانم در حد یه صندوق دارش هست. با این سرمایه میتونم پارس .سمند . 206.سورن . 405 بخرم . و میدونم از لحاظ کیفیت ایران خودرو بهتره. ولی قطعات . تعمیرات. و مصرف سوخت خیلی بیشتره. و برای یه کارمند در این وضع تورم زا مجبورم. لطفا کسی اگه از لحاظ فنی قویتره و انگار خودش میخواست خودرو با سرمایه 30 میلیونی بخره و از لحاظ اقتصادی و همهجوره چه پیشنهادی میده.اگه به دل باشه یه پارس که خیلی هم ظاهر داره ولی ....

16. این کاربر از مهرشادراد بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hesam.ah's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    سه ماهی هست یه تیبا صفر گرفتم. وقتی موتور رو روشن میکردم یه صدای سوت از موتور میومد که گفتند مال تسمه دینام هست و همه تیبا این صدارو دارند! اوایل فقط وقتی صبح سرد بود ماشین صدا میداد ولی الان دیگه صداش خیلی بیشتر شده و یه وقتایی توی ترافیک ایستادم و ماشین گرمه هم شروع میکنه به صدا دادن!
    کسی این مشکل رو داره؟! راه حل براش سراغ دارین؟!
    سلام...
    منم این مشگلو داشتم و دارم هنوزم...
    یکی میگفت از تسمه هست یکی میگفت از بلبرینگ دینامه یکی میگفت از هیدرولیک و...هست...
    واسه منم وقتی سرد هست صداش تو مخه و زیاده اما کمی که کار میکنه بهتر میشه...
    بردم پیش مکانیک ماشینم گفت با سرنگ 4 5 تا قطره مایع ظرف شویی بریز زیر تسمه و قسمتی که بلبرینگ دینام و تسمه هیدرولیک هست...صداش افتاد...
    شما ام اینکارو بکنید اگر اوکی شد بگید تا دوستان هم که این مشگلو دارن مشگلشون حل بشه...واسه من نزدیک بود باطریساز 100 تومن برام خرج بتراشه...
    دلیل اینکه میگن مایع ظرفشویی اینه که اون باعث میشه تسمه شل نکنه و بلکه سفت تر میشه اما روغن باعث میشه شل کنه تسمه...
    البته اگر بتونید وقتی ماشین روشن هست و تسمه داره کار میکنه یه تیکه صابون گلنار دی: کوچیک بگیرید زیر تسمه خیلی خوبه اینجوری کل تسمه صابون میخوره و خیلی خوبه...
    تست کنید اوکی بود اطلاع بدید...
    ارادتمند دوستان
    پوریا

18. این کاربر از hesam.ah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •