تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: تعويض بيش از اندازه ويندوز

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

2 تعويض بيش از اندازه ويندوز

سلام : مي خواستم با دليل به جوابم 1 نفر پاسخ بده . اينكه : آيا با فرمت كردن بيش از اندازه 1 درايو و تعويض ببيش اندازه ويندوز به ان درايو صدمه اي وارد ميشود يا كه نه ؟ مثلا هفته اي 2 بار اين كار انجام شود. با تشكر از هر كسي كه من رو راهنمائي مي كنه .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

من هر یک سالی شش ماهی اینکار را میکنم البته اگه ناچار باشم . اما فکر نمیکنم کسی هفته ای دوبار فرمت کند .
    حالا این درایوت اندازه اش چقدر هست . اینو پارتیشن بندی کردی . هر بار همه را فرمت میکنی یا فقط یک پارتیشن را .
    دلیل اینکه هی فرمت میکنی چیه . اگه اینو بگی بهتره .

پروفشنال hoseinquest's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    خودم ‌اينجا‌ قلبم ‌بين‌الحرمين

پيش فرض

نبايد ضرري داشته باشه. بهتره انجام ندي

حـــــرفـه ای 'POP''s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Farzad Navvab
    سلام : مي خواستم با دليل به جوابم 1 نفر پاسخ بده . اينكه : آيا با فرمت كردن بيش از اندازه 1 درايو و تعويض ببيش اندازه ويندوز به ان درايو صدمه اي وارد ميشود يا كه نه ؟ مثلا هفته اي 2 بار اين كار انجام شود. با تشكر از هر كسي كه من رو راهنمائي مي كنه .
    فرزاد جان سلام.
    در پاسخ شما بايد بگم كه صفحات ديسك سخت از نوعي مواد سراميكي و يا آلياژي آلومينيوم و در مواردي ويژه از جنس شيشه , اما در هر حال با روكشي از جنس "مواد مغناطيسي" هست . حتما شما هم با نوارهاي ويدئويي يا صوتي مغناطيسي كه كيفيت ضبط و پخش خود را از دست داده اند برخورد كرديد... . هر چند ديسك سخت بسيار مقاومتر از هر نوع نوار مغناطيسي هست اما با اينحال ميشه تخميني گفت بعد از چند(هزار)ساعت ممكنست ميزان بدسكتورهاش به اون درجه برسه كه ديگه قابليت حفظ مفيد داده رو نداشته باشه(روي اين اصل معمولا روي برچسب ديسك هاي سخت شاخصي از عمر مفيدشون درج ميشه)+(Smart Technology ) , و اون زمان , سيستم به شما اخطار ميده كه ميزان فرسودگي و بدسكتور ديسك به درجه اي رسيده كه بهتره شما از داده هاتون نسخه ي پشتيبان بگيريد.
    روي همين اصول هست كه توصيه ميشه بجاي فرمت كردن هر نوع درايوي... (براي پاك كردن اطلاعات) تا حد امكان از دستور Delete استفاده بشه . راجع به "درايوهاي ويندوز" هم بايد گفت كه تا حد امكان كمتر اقدام به فرمت كرد تا از كاهش عمر مفيد ديسك سخت پيشگيري بشود .
    ضمنا براي افزايش عمر ديسك سخت هم توصيه هايي وجود داره:
    اقدام به اسكن ديسك كردن هر هفته , جابجا نكردن كيس در حال روشن بودن سيستم , پيشگيري از آلوده شدن سيستم به ويروس(از لحاظ پيشگيري از وارد آمدن آسيب هاي سخت افزاري و حتي نرم افزاري احتمالي...) , انجام منظم عمليات تفرق زدايي( Defragment ) و... .
    موفق باشيد.
    Last edited by FARID_R; 13-01-2006 at 21:16.

پروفشنال hoseinquest's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    خودم ‌اينجا‌ قلبم ‌بين‌الحرمين

پيش فرض

ممنونيم جالي بود. واقعا جامع بود

آخر فروم باز zonealarm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط FARID_R
    فرزاد جان سلام.
    در پاسخ شما بايد بگم كه صفحات ديسك سخت از نوعي مواد سراميكي و يا آلياژي آلومينيوم و در مواردي ويژه از جنس شيشه , اما در هر حال با روكشي از جنس "مواد مغناطيسي" هست . حتما شما هم با نوارهاي ويدئويي يا صوتي مغناطيسي كه كيفيت ضبط و پخش خود را از دست داده اند برخورد كرديد... . هر چند ديسك سخت بسيار مقاومتر از هر نوع نوار مغناطيسي هست اما با اينحال ميشه تخميني گفت بعد از چند(هزار)ساعت ممكنست ميزان بدسكتورهاش به اون درجه برسه كه ديگه قابليت حفظ مفيد داده رو نداشته باشه(روي اين اصل معمولا روي برچسب ديسك هاي سخت شاخصي از عمر مفيدشون درج ميشه)+(Smart Technology ) , و اون زمان , سيستم به شما اخطار ميده كه ميزان فرسودگي و بدسكتور ديسك به درجه اي رسيده كه بهتره شما از داده هاتون نسخه ي پشتيبان بگيريد.
    روي همين اصول هست كه توصيه ميشه بجاي فرمت كردن هر نوع درايوي... (براي پاك كردن اطلاعات) تا حد امكان از دستور Delete استفاده بشه . راجع به "درايوهاي ويندوز" هم بايد گفت كه تا حد امكان كمتر اقدام به فرمت كرد تا از كاهش عمر مفيد ديسك سخت پيشگيري بشود .
    ضمنا براي افزايش عمر ديسك سخت هم توصيه هايي وجود داره:
    اقدام به اسكن ديسك كردن هر هفته , جابجا نكردن كيس در حال روشن بودن سيستم , پيشگيري از آلوده شدن سيستم به ويروس(از لحاظ پيشگيري از وارد آمدن آسيب هاي سخت افزاري و حتي نرم افزاري احتمالي...) , انجام منظم عمليات تفرق زدايي( Defragment ) و... .
    موفق باشيد.
    مرسي.
    استفاده كردم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

10

نه بابا خود من با هارد 120 sata tel كه خيلي حساسه روزي 2 دفعه ويندوز ميريزم يه نصيهت اگه ميخاي يه عمر هارد داشته باشي زير هاردت فن ببند هيچي نميشه

کـاربـر بـاسـابـقـه R e Z a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_moran
    نه بابا خود من با هارد 120 sata tel كه خيلي حساسه روزي 2 دفعه ويندوز ميريزم يه نصيهت اگه ميخاي يه عمر هارد داشته باشي زير هاردت فن ببند هيچي نميشه

خدايا توبه !!!! چي چيزا كه آدم نمي بينه ....روزي 2 بار ويندوز

اگه نباشه جاش خالی می مونه Am!d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هر جا که تو نباشی !!!

پيش فرض

اگه ميخاين بجاي ديسك سخت , ابكش داشته باشيد حتمآ روزي 2 بار با اون سوزن فرمت كنيد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

سلام :
    *Masih* آخه چرا ميزني ؟ اينو بدون آبكش نميشه
    با اين حال ممنون.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •