با سلام خدمت دوستان عزیز
من تازه سی شارپ رو یاد گرفتم و می خوام یه برنامه ساده بنویسم . از شما دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنید .
چند تا مشکل اولیه دارم که به شرح زیر هستند .

1-می خوام دو تا روال عمومی داشته باشم که هر شی ای مثلاً textbox فعال میشه به صورت خودکار رنگ اونا عوض بشه به یه رنگ خاص مثلاً زرد . یکیشون رو نوشتم به این صورت که در متد enter از fucos هر شی روالی به شکل زیر را فراخوانی می کند و درست هم کار می کند .

public void BackColorChange() {this.ActiveControl.BackColor = SystemColors.ControlDark;}

همین کار رو برای موقعی که شی غیر فعال میشه باید انجام بدم ولی نمی دونم در چه متدی (برای برگرداندن رنگ شی به حالت اولیه) . مثلاً در متد leave می نویسم ولی کنترل بعدی را تحت تأثیر قرار می ده . لطفاً بگین از چه راهی یا چه متدی استفاده کنم .

2- یه روال عمومی می خوام که در اطلاع های عددی فقط عدد وارد بشه و اگر کلید های enter یا tab زده شد به کنترل بعدی بره .

3- یه روال می خوام که اگر کلید راست ماوس روی یک اطلاع زده شد هیچ اتفاقی نیفته یعنی بی تأثیر باشه .

4- و اما مهمترین سئوال .... ارتباط سی شارپ با اکسس ... لطفاً اگه مقدورهست قدم به قدم و با جزئیات بفرمایید .
قبلاً از همکاریتون متشکرم ...