تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما کدوم بهتره؟

راي دهنده
662. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • سمند معمولي

59 8.91%
  • پژو 405

230 34.74%
  • پژو پارس

373 56.34%
صفحه 117 از 178 اولاول ... 1767107113114115116117118119120121127167 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,161 به 1,170 از 1772

نام تاپيک: پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

دوست عزیز شما سیستم هیدرولیک به چی میگید ؟ یعنی کل فرمان با نیروی هیدرولیک بچرخه اون موقع دیگه میل فرمان نیاز نیست که اونقدر از مکانیک سر در میارم که بفهم فرق مبدل گشتاور چیه و یک فرمان هیدرولیکی چیه
    دوست عزیز هیچ فرمانی وجود نداره که صرفا با نیروی هیدرولیک بچرخه و نیروی هیدرولیک برای افزاریش توان استفاده میشه . من توی این همه درگیری خودم با خودرو تنها در تجهیزات راهسازی مبدلهای گشتاور رومستقیما دخیل توی سیستم چرخش چرخها دیدم حتی توی کامیونهای سنگین هم نیروی هیدرولیک تنها تامیکن کننده نیروی کمکی هست اگه به تعریف شما وابسته باشه باید تمام ماشینهای سواری و سنگین با فرمان هیدرولیک رو باید نیمه هیدرولیک حساب کنیم
    نمیدونم من سیستمی شبیه گیربکسهای اتومات ندیدم که بتونه با یک تورک کانورتور مستقیما نیروی فرمان رو منتقل کنه .
    در مورد اون چراغها هم توضیح کافی دادم باید راه اندازی بشن روی ماشن خود من هم همشون موجود هست مدل 88 ولی باید یک بار کل آمپرها پیاده بشه و بعد از بررسی اینکه آیا LEd اونها نصب شده یا باید smd led مناسب براشون نصب بشه . اگه دست به آچار نیستید و از الکترونیک و برق هم اطلاعات کمی دارید توصیه نمیکنم خودتون انجام بدید و هر باطری سازی هم نمیتونه این کار رو بکنه
    Last edited by rami_hemi; 26-10-2012 at 14:37.

2. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای shadows_funeral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست عزیز شما سیستم هیدرولیک به چی میگید ؟ یعنی کل فرمان با نیروی هیدرولیک بچرخه اون موقع دیگه میل فرمان نیاز نیست که اونقدر از مکانیک سر در میارم که بفهم فرق مبدل گشتاور چیه و یک فرمان هیدرولیکی چیه
    دوست عزیز هیچ فرمانی وجود نداره که صرفا با نیروی هیدرولیک بچرخه و نیروی هیدرولیک برای افزاریش توان استفاده میشه . من توی این همه درگیری خودم با خودرو تنها در تجهیزات راهسازی مبدلهای گشتاور رومستقیما دخیل توی سیستم چرخش چرخها دیدم حتی توی کامیونهای سنگین هم نیروی هیدرولیک تنها تامیکن کننده نیروی کمکی هست اگه به تعریف شما وابسته باشه باید تمام ماشینهای سواری و سنگین با فرمان هیدرولیک رو باید نیمه هیدرولیک حساب کنیم
    نمیدونم من سیستمی شبیه گیربکسهای اتومات ندیدم که بتونه با یک تورک کانورتور مستقیما نیروی فرمان رو منتقل کنه .
    در مورد اون چراغها هم توضیح کافی دادم باید راه اندازی بشن روی ماشن خود من هم همشون موجود هست مدل 88 ولی باید یک بار کل آمپرها پیاده بشه و بعد از بررسی اینکه آیا LEd اونها نصب شده یا باید smd led مناسب براشون نصب بشه . اگه دست به آچار نیستید و از الکترونیک و برق هم اطلاعات کمی دارید توصیه نمیکنم خودتون انجام بدید و هر باطری سازی هم نمیتونه این کار رو بکنه
    جای این بحث اینجا نیست. سیستم فرمان هیدرولیک معلومه چیه. شما که اینهمه جوش می زنی یه سرچ ساده تو اینترنت بکن میفهمی سیستم هیدرولیک، نیمه هیدرولیک و مکانیکی چی هستش. من در مورد ماشینهای سنگین چیزی نگفتم. صرفا بحث خودرو بود. اونم اگه دقت می کردید گفتم به اشتباه یکی از سامانه های سیستم هدیرولیک (فقط فبرای فرمون رو عرض می کنم) که ترکیبی از کنترل مکانیکی و هیدرولیکی هست سیستم نیمه هیدرولیک گفته می شه.

جهت اطلاع شما:
    سیستمهای فرمان هیدرولیکی
    :

در ماشین های امروزی سه نوع سیستم فرمان وجود دارد: 1-سیستم فرمان دستی 2- سیستم فرمان نیمه هیدرولیکی 3- سیستم فرمان
    هیدرولیکی شامل: الف- فرمان هیدرولیکی با اتصالات مکانیکی ب- فرمان هیدرواستاتیک ج- فرمان هیدرولیک با پمپ مقیاس
    1- سیستم فرمان دستی:
    غربیلک فرمان در این نوع سیستم مستقیما" به چرخها اتصال یافته و اپراتور تمام عملیات فرمان گیری را انجام می دهد. در این جا از سیستمهای هیدرولیک استفاده نشده و کار بصورت مکانیکی صورت می پذیرد.
    2-فرمان هیدرولیکی:
    در سیستم تمام هیدرولیکی نیروی اعمالی از سوی اپراتور به غربیلک فرمان تنها برا ی باز کردن شیرهای هیدرولیک به کار می رود.تمام نیروی لازم برای فرمان گیری چرخها توسط پمپ در سیستم هیدرولیک
    تأمین می گردد. این سیستمها به سه دسته تقسیم می شوند.
    الف- فرمان هیدرولیک با اتصالات مکانیکی
    برای فرمان دهی ماشین به سمت راست اپراتور غربیلک را به سمت راست می چرخاند. بدلیل وجود مقاومت در مقابل چرخش از جانب چرخها ، شفت فرمان از داخل مهره حلزونی به بیرون رانده می شود. با حرکت اسپول شیر فرمان روغن به سمت چپ پیستون جک راه می یابد.
    حرکت پیستون جک باعث حرکت یک پینیون و شانه و نهایتا" چرخها به سمت مورد نظر می گردد.روغن سمت دیگر جک از طریق شیر قرقره ای به مخزن باز می گردد.تا زمانیکه غربیلک فرمان گردانده می شود،روغن به حرکت دادن جک فرمان
    ادامه می دهد . با متوقف شدن غربیلک،فشار هیدرولیک باعث می شود چرخها کمی بیشتر به سمت راست گردش کنند و این باعث می شود اتصالات مکانیکی فرمان به سمت جلو حرکت کرده و شیر قرقره ای را به حالت خلاص بر گردانند.
    ب- فرمان هیدرو استاتیک
    در این نوع سیستم فرمان هیچ گونه اتصال مکانیکی بین شیر فرمان و جک فرمان وجود ندارد. اساس کار مانند حالت قبل است با این تفاوت که بجای اتصالات مکانیکی از شلنگهای هیدرولیک استفاده شده است.
    وقتی اپراتور غربیلک فرمان متصل می باشد را به سمت راست می چرخاند،شفت فرمان که بصورت رزوه دار به صورت مکانیکی به پیستونی فرمان متصل می باشدسعی دارد پیستون را به سمت بالا بکشد. بدلیل محبوس بودن روغن در این زمان ، بجای بالا آمدن، پیستون شفت به سمت پایین حرکت کرده و حلقه اتصالی را نیز هل می دهد.در این حالت صفحه محوری حول محور چرخیده و باعث رانش میله باز کننده شیر فشار و شیر برگشت می شود.
    وقتی شیرها باز شدند، روغن پر فشار وارد شیرفرمان شده و پیستون آن را به سمت بالا می راند.به این ترتیب روغن سمت دیگر پیستون به جک سمت راست فرمان انتقال یافته ،چرخهای جلو را به سمت راست می گرداند.
    زمانیکه چرخها به سمت راست می گردند، روغن جک سمت چپ تخلیه شده و از طریق شیر برگشت روغن به مخزن ویا ورودی پمپ باز می گردد.وقتی اپراتور غربیلک فرمان را متوقف می کند، شفت فرمان بوسیله پیستون
    شیر فرمان به سمت بالا رانده شده و با خود حلقه اتصالی را نیز بالا می برد. در این زمان صفحه محوری به حالت اول برگشته و شیرها را مسدود می سازد.با فرمان گیری به سمت چپ همین عملیات بصورت معکوس رخ می دهد.
    ج- فرمان هیدرولیکی با پمپ مقیاس
    این سیستم فرمان شامل سه قسمت عمده می باشد که عبارتند از:1- پمپ مقیاس 2- شیر فرمان 3- موتورفرمان در این نوع فرمان نیز مانند فرمان هیدرواستاتیک، هیچ اتصال مکانیکی بین اجزاء وجود ندارد.وقتی اپراتور غربیلک فرمان را به سمت راست می گرداند،چرخ دنده های پمپ مقیاس روغن را به پوسته شیر فرمان و به انتهای سمت چپ پیستون باز خورد هدایت می کند. این روغن ( با فشارکم) شیر فرمان را به سمت راست می راند.
    حرکت شیر فرمان مدار روغن پر فشار را به انتهای سمت چپ پیستون جک فرمان باز می کند. روغن سمت راست پیستون به راهگاه روغن در شیر فرمان رفته و از آنجا به مخزن باز می گردد.
    روغن انتهای سمت راست پیستون بازخورد با حرکت پیستون به بیرون رانده شده و از طریق شیر فرمان به پمپ مقیاس باز میگردد.
    این حرکت پیستون های باز خورد و جک فرمان از چپ به راست سبب چرخش محور چرخها در جهت عقربه های ساعت و گردش چرخهای جلو به سمت راست می گردد.
    وقتی اپراتور گرداندن غربیلک فرمان را متوقف می سازد،چرخ دنده های پمپ مقیاس راندن روغن را به شیر فرمان قطع می کنند. فشار مدار، از سمت راست پیستون بازخورد به شیر فرمان( ناشی از حرکت پیستون بازخورد) به سمت راست شیر فرمان نیرو وارد می سازد. شیر به سمت چپ رانده می شود، و راه گاه روغن پر فشار از پمپ اصلی را مسدود ساخته و حرکت گردشی را متوقف می سازد.شیر به حالت مرکزی باز گشته و روغن را در دوسمت پیستون جک فرمان محبوس می کند. روغن محبوس چرخها را رد خالت راست نگه می دارد تا اپراتور مجددا" غربیلک فرمان را بگرداند. اگر روغن مدار کنترل نشتی داشته باشد ، فشار مدرا افت خواهد کرد. کاهش فشار سبب باز شدن شیر جبران کننده شده و اجازه می دهد روغن برگشتی از پیستون جک فرمان کمبود روغن مدار کنترل را جبران نماید.فرمان گیری دستی با پمپ مقیاس فرمان در صورتیکه روغن پر فشار به پوسته شیر فرمان تغذیه نشود، فرمان گیری ماشین می بایست بصورت دستی انجام گیرد. در صورت نبودن روغن پر فشار ، شیر یکطرفه ورودی مانع ورود روغن سیستم فرمان به مدار فشاری سیستم هیدرولیک می گردد.
    وقتی اپراتور فرمان را به سمت راست می چرخاند،روغن سیستم فرمان مجددا" به سمت چپ در شیر فرمان و سمت چپ پیستون باز خورد هدایت می شود.در این حالت فشار کافی به سمت چپ در شیر فرمان اعمال می شود تا شیر
    یکطرفه دستی باز شود.سپس روغن از شیر فرمان به سمت چپ پیستون جک فرمان راه می یابد. نیروی روغن موجود برروی پیستون بازخورد و پیستون جک ،هر دو پیستون را به سمت راست رانده و در نتیجه محور چرخها و چرخها به سمت راست گردانده می شوند.با حرکت پیستون، روغن از سمت راست پیستون بازخورد به خارج رانده شده و از طریق پوسته شیر فرمان به پمپ مقیاس بازمی گردد.
    روغن سمت راست پیستون جک فرمان به راهگاه روغن راه می یابد ، اما به مخزن روغن باز نمی گردد. این باعث می شود شیر جبران کننده سمت راست باز شده و روغن راهگاه به روغن برگشتی از پیستون باز خورد متصل شود. به این ترتیب روغن در مدار فرمان یک چرخه را طی می کند. وقتی اپراتور گرداندن غربیلک فرمان را متوقف می سازد ، جریان روغن از پمپ مقیاس به شیر فرمان قطع می گردد.شیر یکطرفه فرمان گیری دستی در جای خود می نشیند وحرکت گردشی را متوقف می سازد. تمام روغن سیستم فرمان محبوس شده و تا زمانی که اپراتور مجددا" فرمان را بگرداند چرخها در جهت راست باقی می مانند.
    3- فرمان نیمه هیدرولیک :
    در فرمانهای نیمه هیدرولیک نیروی لازم برای فرمان گیری چرخها بصورت ترکیبی از نیروی دستی و نیروی هیدرولیکی تأمین می گردد. این سیستم ها در ماشین هایی بکار میروند که می بایست اپراتور فرمان گیری را کاملا" حس نماید. در این سیستمها میزان فشاری که در سیستم فرمان بوجود می آید نسبت مستقیمی با نیروی اعمالی از سوی اپراتور دارد. معمول ترین استفاده از این سیستم در تراکتورهای زنجیری می باشد.
    فرمان گیری در تمام شرایط:
    اگر در سیستم های فرمان هیدرولیک فشار روغن از بین برود ، اپراتور میتواند بصورت دستی فرمان گیری نماید. این مسئله در فرمانهای هیدرواستاتیک نیز صادق می باشد. این کار با محبوس شدن روغن در شیر فرمان واستفاد از پیستون شیر فرمان بعنوان یک موتور، انجام می گیرد. در گردش به راست ،پیستون شیر فرمان به سمت بالا کشیده می شود و روغن را به سمت راست جک فرمان می راند . در گردش به چپ ، پیستون شیر فرمان به سمت پایین رانده شده ،روغن را به سمت چپ جک هدایت می کند.

جعبه فرمان هیدرولیکی - مکانیکی (نیمه هیدرولیکی):
    جعبه فرمانهای هیدرولیکی جعبه فرمانهایی هستند که در آنها علاوه بر نیروی مکانیکی از نیروی روغن تحت فشـار نیز برای کمک به نیـروی مکانـیکی به منظور راحت تر شـدن عمل فرمان دادن استفاده می کنند .
    یکی از مزایای این نوع جعبه فرمان نسبت به جعبه فرمان های مکانیکی این است که اجازه نمی دهد نیروهای خارجی ویا جانبی که به چرخ وارد می شود روی فلکه ی فرمان تاثیر بگذارند.
    همانـطوریـکه قبلا هم گفتـیم در این نوع جعـبه فرمان از دو نیروی هیـدرولیکی ومکانیکی استفاده می شود پس در این نوع جعبه فرمان برای عمل فرمان دادن توسط راننده نیروی کمتری لازم است.

اجزای جعبه فرمان نیمه هیدرولیکی:

1. میل فرمان 2- میله ی ورودی شیر هیدرولیکی که از میل فرمان نیرو می گیرد 3- شیر هیدرولیکی که اصلی ترین بخش جعبه فرمان است 4- پوسـته ی شیر هیدرولیکی که دارای چهار سـوراخ است 5- لوله های سیاه رنگ آهنی 6- لوله ی پلاستیکی 7- پوسته ی جعبه فرمان 8- شانه فرمان.

طرز کار جعبه فرمان هیدرولیکی:
    نیروی دست راننده از طریق فلکه ومیل فرمان به محور ورودی شیر هیدرولیکی می رسد واین محور را به چرخش در می آورد بر روی این شیر یک استوانه قرار دارد که روی این استوانه سه ریل به وجود آمده که در هر ریل سه سوراخ وجود دارد. ریل وسط به سوراخ ورودی روغن راه دارد که روغن تحت فشار پمپ به این سوراخ می رسد ، .با حرکت کوچک محور ورودی شیر هیدرولیک،ریل وسط از داخل به یکی از ریل های بالا ویا پایین راه پیدا می کند که در این صورت روغن از طریق سوراخهای ریل وسط به یکی ازسوراخ های بالا یا پایین رسیده واز آنجا بطرف لوله های ارتباطی رفته وبه پشت یا جلوی پیستون پرس شده روی شانه تاثیر می گذارد وچون این پیستون روی شانه ثابت است شانه را با خود به طرف راست یاچپ می برد.
    شیر هیدرولیکی درون یک پوسته ی کوچک قرار می گیرد که روی این پوسته چهار سوراخ وجود دارد :
    1- دو سوراخ بدون رزوه که بالایی به ریل وسط راه دارد و ورودی است وپایینی که خروجی نام دارد وروغن بر گشتی را به مخزن می فرستد.
    2- دوسوراخ با رزوه که به این سوراخها لوله های ارتباطی (از شیر به طرفین پیستون کشویی) متصل می شود که یکی برای سمت راست پیستون کشویی ودیگری برای سمت چپ پیستون است.

نکته: وظیفه سوراخ برگشتی برگرداندن روغن گرم شده به مخزن مباشد.
    نکته: در این جعبه فرمان روغن مخصوص وجود داردکه توسط پمپ از مخزن به طرف شیر فرستاده می شود . پمپ هیدرولیکی نیروی خود را از موتور می گیرد، چون دور موتور ثابت نیست این پمپ باید طوری طراحی شود که در همه ی دورها بتواند به وظیفه ی خود عمل کند.
    نکته: در حالت عادی که به فلکه ی فرمان نیرویی وارد نمی شود سوراخ ورودی(سوراخ ریل وسط شیر)
    به سوراخ خروجی یعنی سوراخ برگشت روغن به مخزن ارتباط دارد وروغن بدون هیچگونه تاثیری در مدار به مخزن باز می گردد.
    نکته: اگر در این نوع جعبه فرمان قسمت هیدرولیک از کار بیفتد قسمت مکانیکی به کـار خود ادامه می دهد.
    نکته: همانطوریکه قبلا هم گفتیم دو سوراخ روی پوسته ی شانه قرار دارندکه یکی به طرف راست پیستون ودیگری به طرف چپ آن راه دارد .این پیستون نسبت به پوسته آبندی شده است.
    نکته: یک پلاستیک سبز رنگ روی پوسته وجود دارد که باعث تنظیم لقی بین شانه وپوسته می شود.
    نکته: در وسط سوراخ ها(ی بدون رزوه روی پوسته ی شیر) یک جای پیچ وجود دارد که آن جای بستی است که لوله های ورودی وخروجی را به پوسته متصل می کند .
    مورد استفاده ی جعبه فرمان هیدرولیکی در خودروهای 206 ، پراید و405 است البته در پژو 405 به جای میله های آهنی که سوراخ خروجی شیر را به طرفین پیستون انتقال می دهند از دو جک استفاده شده است.

4. این کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه sar be hava's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

من 32 هزار تومن یه جفت پروژکتور رو خریدم
    14 تومن دادم سپر ساز تا جای پروژکتور رو روی سپر درآورد
    9 تومنم دادم باطری ساز واسه سیم کشی
    کلا شد 55 تومن

میخوام واسه خود چراغ بزرگا هم یه جفت چراغ پرنور بگیرم . دوستان چه مارکی باید بگیرم که نورش زیاد باشه؟
    راستی یه سوالم واسه لاستیک پهن دارم . 4 تا لاستیک پهن بخوام بندازم رو 405 ام چقد حدودا هزینه داره؟ بعد این لاستیکای پهن ضرری هم واسه ماشین داره و میتونه بهش صدمه بزنه؟
    مه شکنتو خیلی خوب جمش کردی تو این گرونی
    اما در مورد لامپ قوی تر:
    منم 405 دارم. با یه برقکار صحبت کردم گفت با تعویض لامپ هیچ تغییری توی نور ایجاد نمیشه و تنها راهش بستن آفتومات هست که کارش تقویت برق ورودی به لامپ هست. ما هم حدود 15 هزاری خرج کردیم و بستیم. هرچند تفاوت محسوسی ایجاد نشده و به مقدار بسیار کمی نور جلو تقویت شده.
    Last edited by sar be hava; 27-10-2012 at 09:40.

6. این کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

سلام . نمیدونم دیدید یا نه رو یه سری 405 ها وقتی از سمت راننده یه بار رو دکمه بالابر یا پایین بر شیشه ها دست میذارید خودش تا آخر میره بالا یا پایین و نیاز نیست دستت رو رو بالابر نگه داری . گاهی وقتا واسه من واقعا لازم میشه این قابلیت . کسی میدونه چطور میشه فعالش کرد؟
    همونطور که آقا رامین گفتن کافیه دکمه ی AUTO رو با اعمال نیرو! ی بیشتری بفشارید تا این وضعیت فعال بشه. ما که power windows بستیم خیلی از این وضعیت (البته موقع بالا بردن شیشه) استفاده نمیکنیم.

8. این کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

یه سوال دیگه :
    من ماشینم تو مشخصاتش نوشته فرمون هیدرولیک و ترمز ABS و درستم هست ولی دیروز سوار SLX رفیقم شدم و فرمونش نرم تر از ماشین من بود در صورتی تو مشخصات خودروی اونم نوشته فرمون هیدرولیک
    فرمونش هم پهن تر از مال من هست . این پهنی فرمون رو میدونستم از قبل و فک میکردم چون میخواستن یه تفاوتی نسبت به معمولیا داشته باشه پهنش کردن و وسطش ایربگ گذاشتن ولی فک نمیکردم تو هیدرولیک بودن فرق داشته باشن

میشه کاری کرد فرمون من هم به نرمی اون بشه؟؟
    من 405ام رو با پارس مقایسه کردم. نه هیدرولیکش به نرمی پارسه (فرمون پراید هم راحت تر از 405 میچرخه!) و نه ترمزش به تیزی پارسه(ترمز ABS من که تعطیله اساسا). شاید اسمن هردو مشخصات یکسانی دارن، اما این کجا و آن کجا (اینجا فکر کنم بحث کیفیت قطعات مطرح باشه). فکر کنم علت گرونتر بودن پارس هم نسبت به 405، همین موارد این شکلیه.
    Last edited by sar be hava; 27-10-2012 at 10:00.

10. این کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

ممنون از شما . در مورد گاز نیتروژن نظرتون چیه؟
    تاثیری رو نرمی ماشین و فرمون داره؟

یه سوال دیگه . بهرین روغن واسه 405 موتور xu7 چی هست و اینکه هر چند هزارتا باید روغن رو عوض کرد؟

بعدش یه چیز دیگه . من رو اون جلوی ماشینم همونجا که کیلومتر و دور موتور هست چندتا گزینه هست که اصلا کار نمیکنه . مثلا یکیش برای باز بودن در هست ولی وقتی در رو باز میذارم اصلا روشن نمیشه
    در مورد این گزینه ها خیلی هاشون قابلیت فعال کردن رو (از طریق سیم کشی و سایر دست کاری های لازم) دارن. اما مطمعنا به دنگ و فنگ و هزینه و یا خطر برقکاری اون نمیرزه.

12. این کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

سلام
    چطور میشه چراغ های :
    باز بودن در ها ، کمربند

رو فعال کنم ؟؟ ( خودم میتونم انجام بدم ؟؟؟؟ )

چطور میتونم فلاشر ها رو به ایموبلایزر وصل کنم، یعنی وقتی با ایمو دربها رو قفل کردم فلاشر بزنه (مثله 206) ؟؟؟

ممنون از راهنمایی هاتون
    در مورد فلاشر، هیچ نیازی به نصب دزدگیر نیست. کافیه به یه نصاب دزدگیر حرفه ای مراجعه کنید تا با قدری سیمکاری سیستم قفل مرکزی حلش کنه. در این حالت وقتی ریموت رو میزنید موقع باز و بسته شدن درها، فلاشر یک بار عمل میکنه.

14. این کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

اما یه نظرخواهی از اساتید:
    تو فکرم راهنماهای بغل (توی گلگیر) رو به لامپهای کوچیک (همون وضعیت قبل از روشن کردن لامپهای اصلی) وصل کنم. البته میخوام موقع راهنما زدن تو شب هم روشن خاموش بشن و راهنما رو که خاموش کنی دوباره روشن بمونن. توی روز هم که مثل وضعیت عادی کار کنه. البته دیدم که یه سره میکنن اما ندیدم که موقع راهنما هم کار کنه. با یه برقکار صحبت کردم گفت شدنیه و یه 15 هزاری خرج داره ( مزد دست+سیم کشی). حالا بحث من اینه که نمیدونم به ماشین میاد یا نه؟ آیا ارزش این هزینه رو داره؟ ماشینو تابلو نمیکنه؟ اگه به جای نور نارنجی، سفید یخی بندازم چطور میشه؟ ماشینم 405 خاکستری

حـــــرفـه ای Hamid Reza's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

همونطور که آقا رامین گفتن کافیه دکمه ی AUTO رو با اعمال نیرو! ی بیشتری بفشارید تا این وضعیت فعال بشه. ما که power windows بستیم خیلی از این وضعیت (البته موقع بالا بردن شیشه) استفاده نمیکنیم.
    چقدی خرج کردی واسه power windows?
    وصل میشه به دزدگیر دیگه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

چقدی خرج کردی واسه power windows?
    وصل میشه به دزدگیر دیگه؟
    4 ماه پیش بستم 25 هزار. الان یه 30 تومنی باید باشه (البته فقط شیشه های جلو)
    بله. به سیستم قفل مرکزی وصل میشه. بعد از زدن ریموت، شیشه ها یکی یکی میان (میرن!) بالا. البته نیازی نیست ماشین دزدگیر داشته باشه.
    Last edited by sar be hava; 28-10-2012 at 14:25.

18. این کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •