تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما کدوم بهتره؟

راي دهنده
662. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • سمند معمولي

59 8.91%
  • پژو 405

230 34.74%
  • پژو پارس

373 56.34%
صفحه 116 از 178 اولاول ... 1666106112113114115116117118119120126166 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,151 به 1,160 از 1772

نام تاپيک: پــــــژو 405 و پژو پــــارس ( Peugeot )

حـــــرفـه ای Hamid Reza's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

ممنون از شما . در مورد گاز نیتروژن نظرتون چیه؟
    تاثیری رو نرمی ماشین و فرمون داره؟

یه سوال دیگه . بهرین روغن واسه 405 موتور xu7 چی هست و اینکه هر چند هزارتا باید روغن رو عوض کرد؟

بعدش یه چیز دیگه . من رو اون جلوی ماشینم همونجا که کیلومتر و دور موتور هست چندتا گزینه هست که اصلا کار نمیکنه . مثلا یکیش برای باز بودن در هست ولی وقتی در رو باز میذارم اصلا روشن نمیشه

حـــــرفـه ای shadows_funeral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یه سوال دیگه :
    من ماشینم تو مشخصاتش نوشته فرمون هیدرولیک و ترمز ABS و درستم هست ولی دیروز سوار SLX رفیقم شدم و فرمونش نرم تر از ماشین من بود در صورتی تو مشخصات خودروی اونم نوشته فرمون هیدرولیک
    فرمونش هم پهن تر از مال من هست . این پهنی فرمون رو میدونستم از قبل و فک میکردم چون میخواستن یه تفاوتی نسبت به معمولیا داشته باشه پهنش کردن و وسطش ایربگ گذاشتن ولی فک نمیکردم تو هیدرولیک بودن فرق داشته باشن

میشه کاری کرد فرمون من هم به نرمی اون بشه؟؟
    فکر کنم بعضی 405 ها فرمونشون نیمه هیدرولیک باشه. برای همین فرق می کنه. نوع اتصالات فرمون کیفیت هم روی نرمی فرمون تاثیر داره. یه مطلب دیگه هم هست که من بطور تجربی فرهمیدم. هرچی قطر فرمون کلفت تر باشه به نظر نرم تر میاد. مثلا شما اگه دور فرمونی به فرمون ماشینتون اضافه کنید به نظر نرم تر می رسه.اصولا 405 ها فرمون سفت تری دارند.

3. این کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون از شما . در مورد گاز نیتروژن نظرتون چیه؟
    تاثیری رو نرمی ماشین و فرمون داره؟

یه سوال دیگه . بهرین روغن واسه 405 موتور xu7 چی هست و اینکه هر چند هزارتا باید روغن رو عوض کرد؟

بعدش یه چیز دیگه . من رو اون جلوی ماشینم همونجا که کیلومتر و دور موتور هست چندتا گزینه هست که اصلا کار نمیکنه . مثلا یکیش برای باز بودن در هست ولی وقتی در رو باز میذارم اصلا روشن نمیشه
    والا تاثیر گاز نیتروژن خیلی محسوس نیست. اما تاثیر خودشو داره مثلا تو خنک نگه داشتن چرخ ها تو مسافت های خیلی بالا. در کل به نظر بنده خیلی تاثیر محسوسی تو سرعتهای معمولی و مسافتهای کم حس نمی کنی.
    توتال امارات اگه بتونی گیربیاری برای XU7 روغن خوبیه.
    اون گزینه ها اکثرا تزئینی هستن. خیلیهاش هم فعال نیست. اما در مورد دربها همه ی 405 ها این مشکل رو دارن. به خاطر طراحی بد اون پین مشخص بودن باز بودن درب تا در مقدار زیادی باز نباشه کار نمی کنه. هیچ کاریش هم نمیشه کرد. من خودم با 405 ام این مشکل رو داشتم هرجا بردم گفتن همهشون همین طوریه. طراحیش مضخرفه.

5. این کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز oghyanoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

فکر کنم بعضی 405 ها فرمونشون نیمه هیدرولیک باشه. برای همین فرق می کنه. نوع اتصالات فرمون کیفیت هم روی نرمی فرمون تاثیر داره. یه مطلب دیگه هم هست که من بطور تجربی فرهمیدم. هرچی قطر فرمون کلفت تر باشه به نظر نرم تر میاد. مثلا شما اگه دور فرمونی به فرمون ماشینتون اضافه کنید به نظر نرم تر می رسه.اصولا 405 ها فرمون سفت تری دارند.
    از کجا میشه فهمید فرمون یه 405 هیدرولیک هست یا نیمه هیدرولیک؟؟

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

از کجا میشه فهمید فرمون یه 405 هیدرولیک هست یا نیمه هیدرولیک؟؟
    به نظرم همه ی 405 ها نیمه هیدرولیک هستن. همینطور بعضی سری های پارس و سمند. البته تو دفترچشون می نویسن هیدرولیک ولی در واقع اینطور نیست. اگه شما پشت یه فرمون هیدرولیک رانندگی کنید تفاوقتشو حس می کنید. فرمون هیدرولیک باید به راحتی با انگشت کوچک چرخانده بشه. ولی فرمون نیمه هیدرولیک اینطوری نیست.
    البته تا اونجا که من فهمیدم این واژه تو عامه رواج داره. در اصل بصورت علمی همه هیدرولک نامیده می شن. اما فرمون هیدرولیک خودش سه دسته می شه.: الف- فرمان هیدرولیک با اتصالات مکانیکی (همون چیزی که به نام نیمه هیدرولیک تو عوام رواج داره که شامل اتصالات مکانیکی و عملکرد هیدرولیک هستش) ب- فرمان هیدرو استاتیک(اتصال مکانیکی وجود ندارد) ج- فرمان هیدرولیکی با پمپ مقیاس (هیچ اتصال مکانیکی وجود ندارد)
    بنابر این موارد ب و ج فرمونها بسیار نرم تر هستند.

8. این کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه shiraz522's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیــــــــــSHZـــــــــراز

پيش فرض

سلام
    چطور میشه چراغ های :
    باز بودن در ها ، کمربند

رو فعال کنم ؟؟ ( خودم میتونم انجام بدم ؟؟؟؟ )

چطور میتونم فلاشر ها رو به ایموبلایزر وصل کنم، یعنی وقتی با ایمو دربها رو قفل کردم فلاشر بزنه (مثله 206) ؟؟؟

ممنون از راهنمایی هاتون

اگه نباشه جاش خالی می مونه shiraz522's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    شیــــــــــSHZـــــــــراز

پيش فرض

ماشین هم پژو پارس مدل 88 هست

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    چطور میشه چراغ های :
    باز بودن در ها ، کمربند

چطور میتونم فلاشر ها رو به ایموبلایزر وصل کنم، یعنی وقتی با ایمو دربها رو قفل کردم فلاشر بزنه (مثله 206) ؟؟؟

ممنون از راهنمایی هاتون
    یه مدتی من دنبال فعال کردن اون چراغهای جلوی فرمون بودم هرجا رفتم از نمایندگی ها بگیر تا تعمیرکارا و برق کارها همه گفتن باید فابریک اونا فعال باشن اگه نباشن کاری نمی شه کرد.
    اگه ماشینتون مالتی پلکس هست که هیچ کار برقی نمی شه روش انجام داد. اگه نیست و فقط ایمولایزر داره چون اونم ربطی به دزدگیر نداره باید دزدگیر روی خودروتون نصب کنید. اون موقع تنظیمات دزدگیر باید مطابق با قلاشرها باشن تا فلاشر بزنه. یعنی دزدگیرتون باید این قابلیت رو داشته باشه. ایمولایز تنها کاری که می کنه اینه که چک می کنه ببینه سویچ تقلبی نباشه و بدون سویچ کد دار ماشین روشن نشه. نه آژیر می زنه و اعلام خطر می کنه. فقط نمی ذاره موتور بدون سویچ کیت دار روشن بشه.

12. این کاربر از shadows_funeral بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

1- سیستمی به اسم نیمه هیدرولیک موجود نیست اگر هست خواهش میکنم توضیح بدید چطوری ممکنه؟ یک سیستم کمکی هیدرولیکی وجود داره یک سیستم الکتریکی و یک سیستم الترو هیدرولیکی که پمپ هیدرولیک این سیستم الکتریکی هست و توان خودش رو از موتور نمیگیره این موارد اشتباه رو خواهش میکنم پخش نکنید تمام 405 های موجود هیدرلیک هستن یعنی یک پمپ هیدرولیک توان کمکی مورد نیاز رو برای چرخش راحتتر فرمان تامین میکنه من شدیدا روی این مسایل حساس هستم وقتی چیزی رو دقیق و به صورت فنی نمیدونید اظهار نظر نکنید حتی شما دوست عزیز . تفاوت هیدرولیک یک اتومبیل با اتومبیل دیگه تنها و تنها میتونه به توان پمپ هیدرولیک اون باشه و چیزی به اسن نیمه هیدرولیک وجود نداره . هر مکانیکی این نیمه هیدرولیک رو گفته با عرض معذرت از دوستان یک نفهم بوده .
    روغن موتور من پیشتاز هم ریختم توتال 7000 هم ریختم ولی 5000 رو بیشتر توصیه کردن پیشتاز هم از نظر قیمت بهرته هم از نظر کیفیت و اطمینان .
    در مورد مواردی کیه دوست عزیز shiraz522
    سلام
    چطور میشه چراغ های :
    باز بودن در ها ، کمربند

ممنون از راهنمایی هاتون
    در مورد اول یعنی اینکه میشه اونها رو راه اندازی کرد بله میشه
    در مورد دوم اینکه خودتون میتونید انجام بدید بستگی به آشنایی شما با سیمکشی ماشین داره . بله میشه انجام داد .
    برای باز بودن درها شما میتونید یک سیم از کلید لا دری مربوط به چراغ سقفی استفاده کنید به این صورت که از اون کلید یک سیم به فلاشر بکشید . ولی میشه از کلید لای قفل هم استفاده کرد که هم میشه یک میکرو سویچ لای قفل در جا سازی کرد که در این صورت حساسیت بیشتری داره و اگه در خوب هم بسته نشده باشه هشدار میده (از کلید پراید هم میشه استفاده کرد) برای فعلا سازی هشدار باز بود در روی پشت امپر باید امپر باز بشه و led اون نصب بشه
    برای کمر بندها هم از سنسور کمربند پراید میشه استفاده کرد که باید توی قفل کمربند جا سازی بشه و برای چراغش هم باید همنطور از پشت آمپر فعال و نصب بشه
    و اما برای عمل کردن فلاشر همراه با قفل مرکزی باز هم باید یک سیم از پایه مثبت قفل مرکزی به فلاشرها کشیده بشه که با زدن کلید روی ریموت فلاشر یک بار روشن و خاموش میشه

14. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

1- سیستمی به اسم نیمه هیدرولیک موجود نیست اگر هست خواهش میکنم توضیح بدید چطوری ممکنه؟ یک سیستم کمکی هیدرولیکی وجود داره یک سیستم الکتریکی و یک سیستم الترو هیدرولیکی که پمپ هیدرولیک این سیستم الکتریکی هست و توان خودش رو از موتور نمیگیره این موارد اشتباه رو خواهش میکنم پخش نکنید تمام 405 های موجود هیدرلیک هستن یعنی یک پمپ هیدرولیک توان کمکی مورد نیاز رو برای چرخش راحتتر فرمان تامین میکنه من شدیدا روی این مسایل حساس هستم وقتی چیزی رو دقیق و به صورت فنی نمیدونید اظهار نظر نکنید حتی شما دوست عزیز . تفاوت هیدرولیک یک اتومبیل با اتومبیل دیگه تنها و تنها میتونه به توان پمپ هیدرولیک اون باشه و چیزی به اسن نیمه هیدرولیک وجود نداره . هر مکانیکی این نیمه هیدرولیک رو گفته با عرض معذرت از دوستان یک نفهم بوده .
    روغن موتور من پیشتاز هم ریختم توتال 7000 هم ریختم ولی 5000 رو بیشتر توصیه کردن پیشتاز هم از نظر قیمت بهرته هم از نظر کیفیت و اطمینان .
    در مورد مواردی کیه دوست عزیز shiraz522

در مورد اول یعنی اینکه میشه اونها رو راه اندازی کرد بله میشه
    در مورد دوم اینکه خودتون میتونید انجام بدید بستگی به آشنایی شما با سیمکشی ماشین داره . بله میشه انجام داد .
    برای باز بودن درها شما میتونید یک سیم از کلید لا دری مربوط به چراغ سقفی استفاده کنید به این صورت که از اون کلید یک سیم به فلاشر بکشید . ولی میشه از کلید لای قفل هم استفاده کرد که هم میشه یک میکرو سویچ لای قفل در جا سازی کرد که در این صورت حساسیت بیشتری داره و اگه در خوب هم بسته نشده باشه هشدار میده (از کلید پراید هم میشه استفاده کرد) برای فعلا سازی هشدار باز بود در روی پشت امپر باید امپر باز بشه و led اون نصب بشه
    برای کمر بندها هم از سنسور کمربند پراید میشه استفاده کرد که باید توی قفل کمربند جا سازی بشه و برای چراغش هم باید همنطور از پشت آمپر فعال و نصب بشه
    و اما برای عمل کردن فلاشر همراه با قفل مرکزی باز هم باید یک سیم از پایه مثبت قفل مرکزی به فلاشرها کشیده بشه که با زدن کلید روی ریموت فلاشر یک بار روشن و خاموش میشه
    توضیحات کامل رو در مورد نیمه هیدرولیک و انواع و اقسام فرمون هیدرولیک دادم. لطف کنید وقتی اطلاعاتی ندارید نگید همیچین موضوعی وجود نداره. دوستان یه سرچی تو مطالب علمی مکانیک خودرو بکنن اتفاقا مسئله اوناع و اقسام فرمون هیدرولیک و نیمه هیدرولیک رو می تونن پیدا کنن.
    فرمون 405 فرمون هیدرولیک با اتصالات مکانیکی هستش. یعنی هم درگیری مکانیکی برای چرخوندن چرخا لازمه (که همین باعث سختی فرمون می شه) و هم از قطعات هیدرولیکی استفاده شده مثل پمپ هیدرولیک و ... ساده بگم اینکه اون قطعات هیدرولیکی کمک می کنن که قطعات مکانیکی راحت تر چرخها رو بچرخونن.
    در ضمن برای بعضی از اون چراغها باید سیم کشی انجام بشه. اگه دوستان هزینه سیم کشی رو حاضرن انجام بدن برن برای روشن شدن یه چراغ کلی هزینه کنن برن انجام بدن. تازه هر جایی هم این کار رو نمی تونن انجام بدن. اما بصورت استاندارد اون چراغها (کمربند و خیلیهاش که اصلا سیستمش تو ماشین شما نیست) روشن نمیشن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •