تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: سوال در مورد ساخت صدای سه بعدی

آخر فروم باز p30worldapm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

13 سوال در مورد ساخت صدای سه بعدی

حتما از این صدا های سه بعدی شنیدین که وقتی هدفون می ذارین رو سرتون صدا از همه طرف میاد!
    فرض کنین دارم یه انیمیشن می سازم که دوربین از چشم یه آقایی نشون داده می شه و آقاهه همین جوری داره راه می ره و صدای پاش دقیقا از زیر پای شما شنیده می شه و بعد از پشت سر صدای زمین خوردن یه توپ میاد و دوربین 180 درجه می چرخه و دفعه بعد که توپ به زمین می خوره صداش از جلو میاد.
    حالا من با مکس انیمیشنش رو ساختم صداهای راه رفتن و زمین خوردن توپ هم دارم حالا چه جوری باید این صداها رو اون جوری درست کنم؟
    توجه کنین که بلدم صدا رو به فیلم بچسبونم. فقط نحوه سه بعدی کردنش رو می خوام که بهش بگم می خوام که صدای توپ از پشت با فاصله انقدر شنیده بشه.

حـــــرفـه ای animeditor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام جميعاً

بالاخره بعد چند وقت اومدم اظهار وجود كنم.

سوال خيلي خوبيه.
    صداي سه بعدي اين جوري كه فكر مي كني ساختني نيست ... و توي هدفون هم شنيده نمي شه.
    چرا؟
    هدفون و اكثر دستگاه هاي پخش موسيقي كه ما باهاش كار مي كنيم فقط دو تا باند مجزاي صدا دارن: چپ و راست.
    با اين دو باند، فقط مي شه مكان چپ و راست صدا ايجاد صدا رو واقعاً نشون داد.
    قضيهء سيستم صداي دالبي هم به اين صورته كه همهء باندهاي صدا رو به صورت مجزا صدابرداري و بعدش پخش مي كنن.

يعني اگه كسي بخواد صداي دالبي 16 باند فيلم برداري كنه، دقيقاً همون جاهايي كه قراره بيننده 16 باند صدا رو بشنوه، ميكروفون وصل مي كنن و هر 16 باند رو جدا جدا ضبط مي كنن و بعدش توي مونتاژ، ريزه كاري ها رو انجام مي دن و فيلم رو آماده مي كنن.

اوني هم كه شما مي گي با هدفون صداي سه بعدي مي شنوي، واقعاً اين جوريا نيست.
    قضيه اينه كه صدايي كه از پشت سر به گوش مي رسه كمي ضعيف تر از صداييه كه از روبرو شنيده مي شه. روي همين حساب، بعضي از نرم افزارها جوري بلندي صداهاي چپ و راست رو تنظيم مي كنن كه به نظر مياد سه بعدي هستن.

التماس دعا
    يا علي

آخر فروم باز p30worldapm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

13

خب من چه جوری و با چه برنامه ای اون غیر واقعی رو بسازم؟
    واقعیه چی؟ اونی که برای دالبی کار کنه؟
    Last edited by p30worldapm; 06-09-2009 at 17:17.

داره خودمونی میشه adame_haji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

شاید تا الان به سوالت رسیده باشی
    ولی اینا رو میگم تا بقیه سوالاتشون حل بشه
    با نرم افزارهای میکس صوتی اکثرا میشه این کارو کرد ولی Adobe Audiotion بهترینه
    ببین فقط با چپ و راست کردن کانال صدا میشه صدای چپ و راست رو مشخص کرد
    حالا اکه میخوای سرف فکر کنه که صدا از 1 متر سمت چپ ترش به نظر بیاد کافیه اینجوری تنظیم کنی :
    کانال چپ 100 درصد کانال راست 60 درصد
    حالا اگه خواستی از 3 متر سمت چپش صدا افتادن چیزی رو بشنوی مثلا اینجوری تنظیم کن
    کانال چپ 60در صد (چون از گوشت 3 متر دورتره ) از کانال راست 10 درصد (چون کمی هم صدا باید به گوش راستت از 3 متر دورتر رسیده باشه
    اما برای بالا و پایین کردن صدا یه سری از افتکها هستند که با تغییر فرکانس این کارو برات تداعی میکنن و گوش رو حسابی گول میزنن
    بهت پیشنهاد میکنم تمام فیلتر های این برنامه رو ظرف 3-4 ساعت بازی کنی و هر کدومشون رو یه بار اجرا کنی و نمونش رو ببینی و میشی استاد افکت گذاری
    فقط حمت میخواد

یا علی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •