تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 37 از 37

نام تاپيک: اشکال این مساله چیه ؟! ( خیلی جالبه...)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    ناکجا

پيش فرض

مثل اینکه اینجا کسی به حرف ما توجهی نداره
    یه بار دیگه پاسخ خودم رو میگم
    تو این شکل مثلثی که تو مرحله ی بی نهایت بوجود میاد با مثلثی که تو مرحله ی اول بوجود اومده متشابه یعنی فقط اندازه اش کوچیک شده و اگه ما ابزار بزرگنمایی کافی رو داشته باشیم میتونیم این کار رو تا ابد انجام بدیم و شکلی که بدست میاد همون مثلثهای اولن که اندازشون کوچیک شده
    پس ما نمی تونیم بگیم که شکل داره به خط راست میل می کنه

کـاربـر بـاسـابـقـه Iron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

پس اختلاف نظرمون یه سوء تفاهم بود.مقصود من هم همینه.در این مورد هم میشه گفت "در حد،خطوط شکسته به خط راست مبدل می شوند."
    سلام

البته منظور من این بود که در حد هم خطوط شکسته به خط راست مبدل نمی شوند.

چون حتی در حد هم پاره خطهای تشکیل دهنده اون دارای زاویه اند.

رضا جون منظورم سری مجموع پاره خط ها بود
    مخلصم!

جناب mohammad24 توی پست 16 این مجموع رو محاسبه کرده و پاسخ رو L*(2)^0.5 بدست آورده که بنظر من هم درسته.

آخر فروم باز linkin_park's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب پاسخشو از معلمم پرسیدم . همون حرف behnam karami رو گفت .
    در واقع ما فکر میکنیم که خود L میشه . اما حدش هم هیچ وقت خود L نمیشه همیشه خط شکسته خواهد بود ... حتی اگه این کارو تا ابد تکرار کنیم . همون 2L خواهد بود و برابر L نمیشه .

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamid6885's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Iran_Tehran

پيش فرض

سلام . من 1 هفته اس در گیر این مساله ام که معلم دیفرانسیلمون مطرح کرده .

عکس رو ببینید واضحه :

میگه که اگه یه آقایی بخواد از a به b بره ... دو راه داره یکی مستقیم که همون ab هست که طولش میشه l .
    راه دیگه راه a1 هست که بصورت زیگ زاگ میره . (راه مشکی) میدونیم که راه زیگ زاگ یعنی a1 از l طولانی تره .
    حالا ما میگیم :
    بیایم راه a2 رو بریم . راه a2 (راه قرمز) با راه a1 برابره از لحاظ هندسی چون اضلاع مثلث ها به موازات مثلث های a1 هستن و طولشون هم برابر خواهد بود . این کار رو بار دیگر با راه a3 انجام میدیم ......... این کار رو بینهایت بار انجام میدیم .... و میبینم که در بینهایت راه ما میشه همون راه ab که طولش برابر l بود . خوب
    به یه تناقض میرسیم . اینکه راه a1 = ab ....

به نظر شما اشکالش کجاس ؟! من که نفهمیدم مشکلش چیه ! اما معلممون راهنمایی کرد گفت اشکال هندسی داره .... حالا چیه نمیدونم ....

منتظرم ببینم جواب شما چیه ...
    مختصر بگم: شما در اینجا قضیه حمار رو زیر سوال بردید(یعنی مجموع دو ضلع مثلث از ضلع سوم بزرگتره) به نظر من همون طوری که قوانین فیزیک نیوتونی در ابعاد اتمی و زیر اتمی جواب نمیدهند در اینجا هم وقتی عمل مسیرهای زیگزاگی بینهایت بار تکرار میشوند ممکن است قضیه حمار دیگر کارآمد نباشد. علت آن هم واضح است چون در حوالی بینهایت ما به خط راست میرسیم در حالی که قضیه حمار برای مثلث برقرار است نه خط راست!

اگه نباشه جاش خالی می مونه m1367m2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت بوم ایران

پيش فرض

در واقع ما فکر میکنیم که خود L میشه .
    والا من که نفهمیدم معنی اشکال هندسی چیه؟
    اما بهتون بگم از یه بچه سوم دبیرستانی بپرسی حد یعنی چی ( حالا هر حدی سری و ...) بهتون میگه که وقتی حد شد x واقعا کهx نمیشه در واقع داره میل میکنه به سمتش
    از تعریف حدم میشه فهمید اونجا که تعریف میگه فاصله بین ضابطه و مقدار حد کمتر ار اپسیلونه
    دوستان درست نمیگم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ولی صفر مطلق نمیشه
    چرا میشه-در حد 0 مطلق میشه.به خدا 0 مطلق میشه!
    البته منظور من این بود که در حد هم خطوط شکسته به خط راست مبدل نمی شوند.
    چون حتی در حد هم پاره خطهای تشکیل دهنده اون دارای زاویه اند.
    نه دیگه نشد.پس شما معنی حد رو درست متوجه نشدی.

کـاربـر بـاسـابـقـه Iron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

چرا میشه-در حد 0 مطلق میشه.به خدا 0 مطلق میشه!

نه دیگه نشد.پس شما معنی حد رو درست متوجه نشدی.
    اگرچه ظاهرا ایجاد کننده تاپیک به جوابش رسید ولی فکر می کنم ادامه بحث مفید باشه.

دوست من

وقتی شما دارید یک مساله حدی رو بررسی می کنید و می خواهید x که بسمت a میل می کنه رو برابر با a بگیرید، باید مطمئن بشید که اینکار در پاسخ موردنظر شما خطایی ایجاد نمی کنه (یا بهتره بگم خطا هم میل می کنه بسمت صفر). یعنی اگر :

وقتی x میل کرد بسمت a
    f(x) هم میل کنه بسمت f(a)

میشه جای x عدد a رو قرار بدیم و بگیم حد f(x) برابره با f(a) وقتیکه x میل کنه بسمت a.

همونطورکه قبلا گفتم یکی از وجوه تمایز این خط شکسته با خط راست زاویه دار بودن پاره خطهای تشکیل دهنده اونه.
    حالا اگر طول پاره خطهای تشکیل دهنده این خط شکسته رو هر عدد مثبت و هرقدر کوچک درنظر بگیرید باز زاویه بین پاره خطها 90 درجست. اما برای اینکه این خط شکسته میل کنه به یک خط راست زوایای بین پاره خطهای اون هم باید میل کنه به 180 درجه.
    به همین خاطره که می گم با توجه به موضوع مورد نظر ما (زاویه بین پاره خطها) طول پاره خطها هرچقدر هم کوچک بشه، باز هم نمیشه اونو صفر مطلق فرض کرد.

اما اگر بطور مثال مساحت زیر این خط شکسته موضوع مورد نظرتون بود می تونستید اینکار رو انجام بدید.

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •