تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: عمر ssd evo 960 سامسونگ

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض عمر ssd evo 960 سامسونگ

سلام
    من یه ssd سامسونگ evo 960 با ظرفیت 500 گیگ با طول عمر 200 ترا بایت رایت را روی لپ تاپ ایسوس gl 503 vm نصب کرده ام بعد از نصب ویندوز 10 چند بار با نرم افزار crystal disk تست سرعت گرفتم که میزان رایت روی درایو به حدود 1.5 ترابایت رسید بعد از حدود 2 ماه بدون اینکه رایتی روی ssd انجام بدهم هر روزی 0.01 ترا بایت یا 10 گیگابایت به این میزان افزوده می شه که با توجه به 200 ترا بایت عمر رایت باز مشکلی نیست مشکلی که وجود داره چند روز پیش بدون اینکه کاری انجام بدهم عمر رایت از 2.22 ترا بایت به 2.84 ترا بایت در همان روز رسید یعنی حدود 620 گیگا بایت رایت روی درایو ssd که از کل حجم ssd منم بیشتره. آیا این اطلاعاتی که در مورد حجم رایت شده روی درایو ssd توسط نرم افزر خود سامسونگ و همچنین hard disk sentinel نشون می ده صحیحه؟ و اگر صحیحه چظور همچین چیزی امکان داره ؟بدون اینکه چیزی روی یک درایو بنویسیم یهو 600 گیگا بایت اطلاعات روی ssd نوشته بشه که از خود حجم درایو هم بیشتره؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

یه سوالم در مورد دمای مجاز برای ssd داشتم آیا دمای 55 الی 60 برای درایو ssd خطرناکه؟ دمای بحرانی برای ssd های m2 pci چقدره؟

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

نه دمای بحرانی دیگه بالای 80 نشه که آب پز میشه من سامسونگ ایکس پرو 950 دارم الان سال سومی که داره کار میکنه عمر مفید این هارد ها 5 سال اعلام شده

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

SSD m.2 باید گرم باشه ، اصلا خنک بودن و سرد بودنش باعث ایجاد مشکل براشون میشه .
    برای همین کامپیوتر هایی که خنک کنندگی های قدرتمندی دارند ، ترتیبی براشون اتخاذ میشه که این حافظه سرد نشه .
    البته خیلی داغ هم نباید بشه .
    ممکنه نرم افزار اشتباه کرده باشه ، اما به هرحال اگه عمرش تموم شه چکاری از دستتون بر میاد که انجام بدین ؟

بنظرم فکرتون رو مشغولش نکنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

عادیه زیاد فکرت رو مشغول‌ نکن مطمئن باش به یک سوم عمرش هم نرسیده ارتقاش میدی ایشالا چیز بهتر میگیری..

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

ببخشید دوستان من متوجه نشدم.

یعنی هارد های SSD عمر خاصی دارن؟

یعنی همینطور که کامپیوتر روشن هست از عمرشون کم می شه؟

با هارد های معمولی فرق دارن؟ مثلا من یک هارد 1 ترا دارم الان 10 ساله ازش استفاده می کنم و کامپیوترم 24 ساعته برای پردازش های سنگین روشنه.

روی لپ تاپ SSD دیدم ولی هیچ وقت چنین چیزی که استارتر فرمودن نه دیدم نه شنیدم.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

ببخشید دوستان من متوجه نشدم.

یعنی هارد های SSD عمر خاصی دارن؟

یعنی همینطور که کامپیوتر روشن هست از عمرشون کم می شه؟

با هارد های معمولی فرق دارن؟ مثلا من یک هارد 1 ترا دارم الان 10 ساله ازش استفاده می کنم و کامپیوترم 24 ساعته برای پردازش های سنگین روشنه.

روی لپ تاپ SSD دیدم ولی هیچ وقت چنین چیزی که استارتر فرمودن نه دیدم نه شنیدم.
    حافظه های فلش که ssdها هم جزوشون میشه،محدودیت write دارند.یعنی مثلا همانطور که دوستمون بالا گفتن تا سقف 200 ترابایت یعنی تا 200 ترابایت میتونید توش فایل بریزید و بعد ازون قفل میشه.البته محدودیت رو خود شرکت ها مینویسن که تا چقدره

البته محدودیت خواندن یا read ندارن.شاید تجربه داشته باشید فلشی که رایت پروتکت شده باشه.اینگونه فلش ها نمیشه توش فایلی بریزید ولی مشکلی با خواندن فایلها نداره و حتی میتونید فایلهایی که تو فلش هست رو کپی کنید جای دیگه ای

8. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

حافظه های فلش که ssdها هم جزوشون میشه،محدودیت write دارند.یعنی مثلا همانطور که دوستمون بالا گفتن تا سقف 200 ترابایت یعنی تا 200 ترابایت میتونید توش فایل بریزید و بعد ازون قفل میشه.البته محدودیت رو خود شرکت ها مینویسن که تا چقدره

البته محدودیت خواندن یا read ندارن.شاید تجربه داشته باشید فلشی که رایت پروتکت شده باشه.اینگونه فلش ها نمیشه توش فایلی بریزید ولی مشکلی با خواندن فایلها نداره و حتی میتونید فایلهایی که تو فلش هست رو کپی کنید جای دیگه ای
    عجب....

ممنون از پاسخ تون. من که خودم مدتی در این کار ها بودم چنین چیزی در مورد SSD ها نمی دونستم. البته فلش ها رو که بله.

پس SSD ها بعد یه مقدار کار قفل می شن. چجوری باید فهمید که این مقدار چقدر هست؟ جایی می نویسه؟

10. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

عجب....

ممنون از پاسخ تون. من که خودم مدتی در این کار ها بودم چنین چیزی در مورد SSD ها نمی دونستم. البته فلش ها رو که بله.

پس SSD ها بعد یه مقدار کار قفل می شن. چجوری باید فهمید که این مقدار چقدر هست؟ جایی می نویسه؟
    خود شرکتها مینویسن اما احتمالا عدد ایده‌آل رو مینویسن

این اطلاعات ویکی پدیا خوبه

حافظه فلش تعداد محدودی حلقه نوشتن و پاک کردن را پشتیبانی می‌کند. بیشتر فلش‌های در دسترس ما، به‌طور تضمینی قبل از اینکه تحلیل رفتن حافظه کیفیت آن را پایین بیاورد، حدود ۱۰۰۰۰۰ حلقه نوشتن و پاک کردن را پوشش می‌دهند. برای کمتر کردن آثار این مشکل در بعضی از سیستم‌ها از روشی استفاده می‌شود که در آن با شمارش تعداد عملیات نوشتن و بازنگاری پویای بلوک‌ها جهت توزیع عملیات نوشتن در بین بخش‌های مختلف، باعث پایین آمدن سطح تحلیل حافظه می‌شویم. این روش یکسان کردن تحلیل نام‌گذاری شده‌است. در سال ۲۰۱۲، مهندسان تایوانی در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، نشست دستگاه‌های الکترونی ۲۰۱۲، اعلام کردند که با استفاده از پروسه‌ای به نام خوداصلاحی، موفق شدند تعداد چرخه‌های حافظه فلش نند را از ۱۰۰۰۰ به ۱۰۰ میلیون افزایش دهند. نتیجه این پروسه این است که یک تراشه می‌تواند بارها و بارها پاک و دوباره‌نویسی شود، بدون اینکه از کار بیفتد.

12. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

خود شرکتها مینویسن اما احتمالا عدد ایده‌آل رو مینویسن

این اطلاعات ویکی پدیا خوبه

حافظه فلش تعداد محدودی حلقه نوشتن و پاک کردن را پشتیبانی می‌کند. بیشتر فلش‌های در دسترس ما، به‌طور تضمینی قبل از اینکه تحلیل رفتن حافظه کیفیت آن را پایین بیاورد، حدود ۱۰۰۰۰۰ حلقه نوشتن و پاک کردن را پوشش می‌دهند. برای کمتر کردن آثار این مشکل در بعضی از سیستم‌ها از روشی استفاده می‌شود که در آن با شمارش تعداد عملیات نوشتن و بازنگاری پویای بلوک‌ها جهت توزیع عملیات نوشتن در بین بخش‌های مختلف، باعث پایین آمدن سطح تحلیل حافظه می‌شویم. این روش یکسان کردن تحلیل نام‌گذاری شده‌است. در سال ۲۰۱۲، مهندسان تایوانی در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، نشست دستگاه‌های الکترونی ۲۰۱۲، اعلام کردند که با استفاده از پروسه‌ای به نام خوداصلاحی، موفق شدند تعداد چرخه‌های حافظه فلش نند را از ۱۰۰۰۰ به ۱۰۰ میلیون افزایش دهند. نتیجه این پروسه این است که یک تراشه می‌تواند بارها و بارها پاک و دوباره‌نویسی شود، بدون اینکه از کار بیفتد.
    واقعا ممنون.

خیلی برام جالبه. با این همه تجربه حتی 1 بار هم در مورد SSD ها چنین چیزی نه شنیده بودم و نه خونده بودم.

خیلی خیلی ازت ممنونم که یه چیز جدید و خیلی مهم بهم یاد دادی کاری که معمولا ایرانی ها در حق هم وطن شون نمی کنن. خیلی آقایی.

خودمم دارم پول جمع می کنم که یه SSD 960 pro سامسونگ 1 ترا بگیرم الان که اینو فهمیدم ظرفیت کمتر می گیرم که خراب شد خیلی ضرر نکنم.

عالی بود. ممنون.

14. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •