تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: آموزش : درست کردن نقطه چین در فتوشاپ (مقدماتی)

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

11 آموزش : درست کردن نقطه چین در فتوشاپ (مقدماتی)

سلام دوستان
    اميدوارم كه حال همتون خوب خوب باشه و زندگي به كامتون باشه
    همينجور كه ميدونيد ابزار Pen Tool یکی از ابزار های بسیار مفید در فتوشاپ هستشس که برای طراحی میتونید خیلی استفاده های جالبی رو از این ابزار داشته باشید تمام چیز هایی که در پایین عرض خواهم کرد فقط در این مثال استفاده میشه یعنی تمام تنظیمات کاملا دلخواه هست و هدف فقط یادگیری کار با این ابزار مهم هستش که کار برای افراد مبتدی مثل من و گاهی برای کسانی که یه خورده هم دستشون راه افتاده و با ابزارهای فتوشاپ آشنا هستند کار با این ابزار مشکل به نظر میرسه در هر حال با هم طرز درست کردن نقطه چین و همین طور نحوه کار این ابزار رو در ادامه خواهیم دید :::
    1-یک تصویر دلخواه در هر اندازه ای باز کنید :

2-ابزار Pen tool رو از نوار ابزارتون انتخاب کنید یا با فشار دادن کلید P از روی کیبوردتون این ابزار رو انخاب کنید :

3- تنظیمات رو مانند تصویر پایینی قرار بدین :

4-یک لایه جدید ایجاد کنید :

5- حالا در یک گوشه از تصویر در حالی که ابزار Pen Tool رو انتخاب کردین کلیک کنید
    (هر مسیری رو که میخواهید در اون مسیر نقطه چین ایجاد بشه ) البته در این درس سعی کنید همین مسیر و همین کاری که من انجام دادم انجام بدید چون مهم نحوه کار با این ابزار هستش

با این کار یک نقطه رو که ایجاد کردید مشاهده میکنید

6- حالا شما باید در نقطه ای دیگر دوباره کلیک کنید (من اینبار همینجور که در نقطه دیگر کلیک کردم کلید سمت چپ موسم روپایین نگه داشتم و اون رو به طرف بالا کشید تا یک منحنی ایجاد بشه )

7- حالا باید در گوشه دیگر از تصویرتون کلیک کنید جوری که ادامه خط قبلی باشه (من هنگامی که کلیک کردم کلید سمت چپ موسم رو پایین نگه داشتم و اون رو ایندفعه به طرف پایین کشید تا یک منحنی دیگه ولی تقریبا قرینه با منحنی قبل ایجاد بشه) به تصویر پایین دقت کنید:

8- حالا چون من میخواستم که منحنیم رو گرد کنم در پایین کلیک کردم و مسیر رو به سمت چپ انحنا دادم تصویر پایین رو ببینید:

9- حالا باید بر روی خط راستی که میبیند و ادامه نوارتون هستش (دقیقا نقطه مشکی رنگ در پایین صفحه ) روی اون کلیک کنید تا منحنیمون کامل بشه :

10- حالا کارمون با این ابزار فعلا تموم شده و برید ابزار Brush Tool رو انتخاب کنید ( یا کلید B رو از روی کیبوردتون فشار بدین )
    11 – حالا باید براشمون رو برای ایجاد نقطه چین، تنظیم کنیم چون براشمون میخواد در مسیری که الان ما ایجاد کردیم به صورت اتوماتیک و با انتخاب کزینه ای که در ادامه عرض خواهم کرد نقطه چین رو در مسیر ایجاد کنه
    برای این کار در گوشه سمت راست و بالای محیط فتوشاپتون گزینه Brushes رو کلیک کنید :

12 – حالا باید تنظیمات رو بر اساس اندازه تصویر و فواصل نقطه چینتون (که هر جوری دلتون میخواد ) باید تنظیم کنید که من این تنظیمات رو انجام دادم :

13 – خب وقتی تنظیماتتون تموم شد پنجره تنظیم رو ببنیدید و دوباره ابزار Pen Tool رو انتخاب کنید و حالا باید در محدوده انتخابی خود و یا همان مسیری رو که با Pen Tool درست کردید راست کلیک کنید و گزینه Stroke Path رو انتخاب کنید :

و در پنجره باز شده در لیست کشویی ابزار Brush رو انتخاب کنید و سپس دکمه Ok رو بزنید

14-خب حالا میتونید با فشار دادن کلید Enter و یا کلید میانبر های Ctrl + H ابزار Pen Tool رو محو و یا دوباره احضار کنید و حالا میتونید نتیجه کارتون رو ببنید

توجه داشته باشید که من در اینجا رنگ براشم رو مشکی انتخاب کردم که شما هر رنگی رو میتونید اعمال کنید و یا میتونید هر یکی از براشهاتون رو خواستید رو اعمال کنید و برای درست کردن خط چین شما باید اول یک براش به صورت خط داشته باشید که اینجا براشمون گرد بود و نتیجه نقطه چین شد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    امیدوارم که از این آموزش استفاده ای برده باشید گرچه میدونم همه شما دوستان استاد بنده هستید
    موفق و پیروز باشید
    یا حق

2. 2 کاربر از arash_irani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Elfin-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام
    مرسي ارش جان.اين اموزش خيلي هم مقدماتي نبود و من تا حالا با اين روش نقطه چين نساخته بودم!!

4. این کاربر از Elfin-D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

11

نقل قول نوشته شده توسط Elfin-D
    سلام
    مرسي ارش جان.اين اموزش خيلي هم مقدماتي نبود و من تا حالا با اين روش نقطه چين نساخته بودم!!
    خواهش ميكنم الفين جان
    شما لطف داريد
    موفق باشيد
    يا حق

6. این کاربر از arash_irani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه KhalijefarS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    بندر بوشهر ( 70% مملکت!! )

پيش فرض

ممنون از این آموزش خوبت ...همونطور که گفتن خیلی هم مقدماتی نل=بود ...من با pen tool خیلی کار میکنم ولی تا حالا اینرو نمیدونستم ...اتفاقا همین چند روز پیش تو فکر بودم که چطور نقطه چینهای به شکلهای غیر از خط راست میسازن ...بازم ممنونم ...

8. این کاربر از KhalijefarS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال rb97's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

اين کار به چه دردی ميخوره؟

10. این کاربر از rb97 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

11

نقل قول نوشته شده توسط rb97
    اين کار به چه دردی ميخوره؟
    سلام دوست من
    براي هر آموزش معمولا هدف هايي در نظر گرفته شده حالا اگه اسم تاپيك رو دقت كرده باشيد نوشتم مقدماتي:؟
    خب من يكي يكي توضيح ميدم ::
    1- كاربا ابزار PenTool براي افراد مبدتي (مثل خود من ) خيلي مشكل هستش و از اين ابزار خيلي كم استفاده ميشه و شايد اصلا استفاده نشه كه سعی شده در اين آموزش قدم به قدم با رسم يك شكل دلخواه نحوه کار رو با اين ابزار رو بيان بشه
    2- نحوه تنظيمات جانبی (البته به صورت خيلي موردي ) براش در فتوشاپ
    3- نحوه استفاده و ربط دادن ابزار Pen tool به سایر ابزار ها با استفاده از گزینه Stroke Path
    4- این تنها رسم یک نقطه چین نیست بلکه در خیلی از جاهایی که میخواهید اشکالی رو از طریق یک براش خلق کنید به دلیل اینکه دست ما میلرزه و نمیتونیم اون شکل رو به درستی طراحی کنیم میشه از این روش استفاده کرد

شاید از این به بعد هدف آموزش رو هم در ابتدا نوشتم
    موفق باشید
    یا حق

12. این کاربر از arash_irani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

11

سلام دوستان
    اين هم يك روش ديگه سريع ولي به صورت خط مستقيم
    براي اين كار شما ميتونيد اول براشتون رو انتخاب كنيد
    2- بعد تنظيمات رو مثل عكسي كه در پايين گذاشتم انجام بدين

3- در نقطه مورد نظر در عكستون در حالي كه كليد Shift رو پایین نگه داشتید کلیک کنید

4- حالا در نقطه دیگر در حالی که کلید Shift رو باز پایین نگه داشتید دوباره کلیک کنید میبینید که یک خط مستقیم و به صورت نقطه چین ایجاد میشه که این خط میتونه خط مستقیم هم باشه بسته به نوع انتخاب قلم و تنظیمات اون داره

البته من در اینجا یک براش رو خودم درست کردم که به صورت خط چین باشه شما میتونید به صورت نقطه چین هم انجام بدید
    موفق باشید
    یا حق

14. این کاربر از arash_irani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال rb97's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

merC

kheyli jaleb bood

16. این کاربر از rb97 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه tara12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    دار ملک آشنايي

پيش فرض

چطور دور یه شکل رو نقطه چین کنیم ؟
    مثلاً شکل یه صندلی
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

مرسی.بسیار مفید یود

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •