تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: در هنگام توقف کوتاه خلاص کنیم یا در دنده باقی بمونیم؟

راي دهنده
69. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • خلاص کنیم

55 79.71%
  • در دنده 1 باقی بمونیم

14 20.29%
صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 51

نام تاپيک: در هنگام توقف کوتاه خلاص کنیم یا در دنده باقی بمونیم؟

کاربر فعال انجمن سخت افزار becareful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

و اگه دنده را خلاص کنی گیربکس عیب میکنه که در هر دو حالت باید گیر بکس را بذاری پایین و درستش کنی ولی خوب دنده دیر تر از فنر کلاچ خراب میشه
    مگه با دنده خلاص گیربکس مشکل پیدا میکنه؟؟؟

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

مگه با دنده خلاص گیربکس مشکل پیدا میکنه؟؟؟
    نه دوست خوب... مشکلی پیش نمیاد. چون در اون حالت چرخ دنده ها درگیر نیستن

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Bangalore,India

پيش فرض

حالا همه ی اینها رو گفتید یکی به موتور سیکلت اشاره نکرد برای فقرا!!دی:
    تمام اینهایی که گفتید برای موتورسیکلت هم صدق میکنه؟؟؟؟؟؟
    یه سوال دیگه ای که داشتم!من توی ترافیک با موتور سیکلت که می ایستم وقتی میخوام حرکت کنم نمیدونم چرا بعضی وقتها انگار کلاج رو که ول میکنم و گاز میدم باز هم احساس میکنم کلاج هنوز درگیره !یعنی جون موتور کمتر میشه!!!!ولی حالت عادی کلاج رو که ول میکنم و گاز میدم سریعا موتور به صورت جهشی به حرکت در میاد!!دلیلش چیه؟؟داغ شدنه موتوره؟؟؟یا مشکل از منه که ممکنه بین ول کردن کلاج و گاز دادن تعادلی برقرار نکرده باشم؟؟؟(تمام این سوالات در رابطه با موتورسیکلت هست و نه ماشین!!!)
    سوال دیگه اینکه برای شتاب گرفتن ابتدایی یعنی از همون دنده یک حرکت کردن با شتاب:ایا فقط ول کردن کلاج و تا ته گاز دادن مهمه؟؟یا نه به نیم کلاج دادن و تعادل بهتر برقرار کردن بین گاز دادن و ول کردن کلاج هم مربوط میشه و نیازی نیست حتما پدر موتور رو در اورد و تا ته گاز داد!!!؟؟؟
    کلا دو سوال بالا شاید جوابشون یکی باشه که ممنون میشم اگه پروفشنالهای عزیز جواب بدن!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه aghaye h's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

حالا همه ی اینها رو گفتید یکی به موتور سیکلت اشاره نکرد برای فقرا!!دی:
    تمام اینهایی که گفتید برای موتورسیکلت هم صدق میکنه؟؟؟؟؟؟
    یه سوال دیگه ای که داشتم!من توی ترافیک با موتور سیکلت که می ایستم وقتی میخوام حرکت کنم نمیدونم چرا بعضی وقتها انگار کلاج رو که ول میکنم و گاز میدم باز هم احساس میکنم کلاج هنوز درگیره !یعنی جون موتور کمتر میشه!!!!ولی حالت عادی کلاج رو که ول میکنم و گاز میدم سریعا موتور به صورت جهشی به حرکت در میاد!!دلیلش چیه؟؟داغ شدنه موتوره؟؟؟یا مشکل از منه که ممکنه بین ول کردن کلاج و گاز دادن تعادلی برقرار نکرده باشم؟؟؟(تمام این سوالات در رابطه با موتورسیکلت هست و نه ماشین!!!)
    سوال دیگه اینکه برای شتاب گرفتن ابتدایی یعنی از همون دنده یک حرکت کردن با شتاب:ایا فقط ول کردن کلاج و تا ته گاز دادن مهمه؟؟یا نه به نیم کلاج دادن و تعادل بهتر برقرار کردن بین گاز دادن و ول کردن کلاج هم مربوط میشه و نیازی نیست حتما پدر موتور رو در اورد و تا ته گاز داد!!!؟؟؟
    کلا دو سوال بالا شاید جوابشون یکی باشه که ممنون میشم اگه پروفشنالهای عزیز جواب بدن!!
    خوب کلاج باید درگیر باشه تا موتور حرکت کنه(شاید منظورت اینه که هنوز کامل در گیر نشده)
    البته دلیلش اینه به عنوان مثال
    اگه شما یک فنر رو چند ثانیه نگه داری و بعد یواش یواش ول کنی از اندازه اولیش کوتاهتره
    اما اگه یک فنر رو جمع کنی و سریع ول کنی اگه از اندازه اولیه بزرگتر نشه کوتاهتر نمیشه
    و این فنره که چسبندگی دیسک و صفحه رو بوجود میاره
    پس نگه داشتن کلاج باعث میشه نیرویی که باعث چسبندگی دیسک و صفحه میشه کم شه
    در مورد سوال دوم فکر کنم
    به هرحال در هنگام نیم کلاج گاز زیاد غلطه
    اول شروع حرکت با نیم کلاج و گاز کم و بعد ول کردن کلاج و گاز را تا ته دادن(در صورت لزوم)
    پ خ
    (چه عجب ما یه پست از شما دیدیم حرف سیاسی نزدی)

5. این کاربر از aghaye h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ضمنا در مورد موضوع اولیه تایپک ضمن تایید صحبت های آقا فرشاد
    بهتره در نیم کلاج های متناوب و طولانی در ترافیک و در خودروهایی که کلاج هیدرولیکی دارند(مثل پیکان) نه سیمی
    هر 20 یا 30 ثانیه بهتره کلاج را تا ته گرفته خودرو را خلاص کرده و کلاج رو ول کنیم و دوباره کلاج رو گرفته و .....

7. 2 کاربر از aghaye h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Bangalore,India

پيش فرض

ممنون از پاسختون!اگه میشه با یه شکلی یا تصویری این کلاج و گیربکس رو نشون بدید به من که کدوم درگیره تو حرکت کدوم ازاده!!من که کاملا گیج شدم!!!!پست قبلی سیاسی نبود؟؟؟؟!!نگو دیگه!زشته!پس اون جمله ی اول که موتور سیکلت و فقرا نوشتم برا چی بود؟یه چیز دیگه!!!شاید خنده دار باشه!ولی میخواستم بدونم این گیربکس و صفحه کلاج تو چه محیطی هستند؟؟؟؟اگه توی روغن باشن که مسلما صفحه ی کلاج برای برگشتش سرعتش کمتر میشه و جریان همون فنری که شما مثال زدید پیش میاد دیگه!!!!
    Last edited by YAMAHA-FZ16; 27-12-2008 at 15:03.

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ممنون از پاسختون!اگه میشه با یه شکلی یا تصویری این کلاج و گیربکس رو نشون بدید به من که کدوم درگیره تو حرکت کدوم ازاده!!من که کاملا گیج شدم!!!!پست قبلی سیاسی نبود؟؟؟؟!!نگو دیگه!زشته!پس اون جمله ی اول که موتور سیکلت و فقرا نوشتم برا چی بود؟یه چیز دیگه!!!شاید خنده دار باشه!ولی میخواستم بدونم این گیربکس و صفحه کلاج تو چه محیطی هستند؟؟؟؟اگه توی روغن باشن که مسلما صفحه ی کلاج برای برگشتش سرعتش کمتر میشه و جریان همون فنری که شما مثال زدید پیش میاد دیگه!!!!
    من برای موتور عکس ندارم اما اگه خاستی برای ماشین دارم
    این خیلی ربطی به سرعت برگشت نداره
    بیشتر اون نیروی فنر مهمه
    فنر وقتی زیاد فشرده میمونه اون خاصیت فنری خودشو از دست میده
    بنابراین نمی تونه نیروی زیادی(و چسبندگی) بین دیسک و صفحه به وجود بیاره
    در گیر بودن موتور و گیربکس رو کلاج انجام میده
    اگه شما کلاج رو گرفتی دیگه کلاج درگیر نیست و این رابطه قطع میشه

10. این کاربر از aghaye h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Bangalore,India

پيش فرض

بزار!از پستوی موتور ماشین یا سیکلت هر چی داری عکس و تصویر بزار فیض ببریم!ممنون از پاسخهات!

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام

yamaha-fz16 عزیز بله تقریبا تمامی این حرف ها هم در مورد موتور سیکلت صدق میکنه.

فکر کنم همه سوالات رو حاج تقی جواب دادن ولی این یکی از قلم پر بارشون جا موند (دلیلش هم فکر کنم کثرت سوال و بحث بود)

ولی میخواستم بدونم این گیربکس و صفحه کلاج تو چه محیطی هستند؟؟؟؟اگه توی روغن باشن که مسلما صفحه ی کلاج برای برگشتش سرعتش کمتر میشه و جریان همون فنری که شما مثال زدید پیش میاد دیگه!!!!
    توی محیطی خالی بعد از جعبه دنده... توی روغن هم نیستن. اگه توی روغن باشن که اصلا درگیر نمیشن. حتی هنگام تعویض و نصب صفحه کلاج و دیسک صفحه، باید خیلی مواظب باشیم که چرب نشن.

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

بزار!از پستوی موتور ماشین یا سیکلت هر چی داری عکس و تصویر بزار فیض ببریم!ممنون از پاسخهات!

منبع : مکانیک جامع اتومبیل
    جلد 2
    برای اطلاعات بیشتر هم مراجعه شود به کتاب بالا
    Last edited by aghaye h; 28-12-2008 at 00:39. دليل: کم کردن حجم عکس ها

14. 4 کاربر از aghaye h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •