تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام mp3 player رو از نضر کیفیت صدا ، سهولت کار و سبکی انتخاب

راي دهنده
15. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Ipod Nano

11 73.33%
  • Samsung Y-P2

4 26.67%
نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید Ipod Nano

داره خودمونی میشه 0037's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض راهنمایی برای خرید Ipod Nano

چند وقته که قصد دارم یه آی پاد نانو بخرم ولی در مورد امکاناتش شک دارم!
    اولاٌ که چرا نانو تا 16 گیگ بیشتر حجم نداره در صورتی که مدل های کلاسک آی پاد تا 160 گیگ حافظه دارن؟!
    2. کلاسیک ها از نوع هارد دیسک هستند؟!
    3.مشکلات مدل کلاسک و مدل نانو چیه؟! (خیلی برام مهمه)
    4.آیا میشه بدون itunes روش آهنگ ریخت؟!
    5.دکمه های نانو لمسیه؟! مشکل پیدا نمیکنن؟!
    6.اصلی و تقلبیش رو از کجا میشه فهمید؟!
    7.در آخر از لحاظ راحتی کار+وزن+کیفیت صدا آی پاد رو پیشنهاد میکنید یا P2 ؟!!
    Last edited by 0037; 11-11-2008 at 17:32.

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

1. بخاطر اینکه حافظه نانو از نوع فلش هستش و حافظه مدلهای کلاسیک از نوع هارد دار ... تکنولوژی حافظه های فلش در همین حد 16 گیگ و حالا شاید یه سری بالاتره ... در عوض حافظه هارد دار ، الان دارن به ترابایت (1000 گیگ) میرسن ... بنابراین صرفا به قابلیت های تکنولوژیکی مربوطه و ربطی به این مدل یا مدل دیگه نداره ..

2. بله -

3. مشکل از چه نظر ؟ ... از نظر نوع حافظه ؟ ... خب حافظه های هارد دار نیاز به مراقبت بیشتری دارن ؛ چون بیشتر به ضربه و تکان حساس هستن ...

4. نه

5.بله - نه ؛ مشکلی پیدا نمی کنن

6. البته الان که نسل سوم نانو اومده و هنوز تقلبی اش نیومده ؛ اما نسل دوم که شکیل تر بود ، مدل تقلبی داشت ... ساده ترین راه از روی قیمتشه !! ... قیمت تقلبی زیر 100 تومنه ؛ قیمت اصلی 150 و 200 به بالا ... یه راه دیگه از روی امکاناتشه ... نسل دوم نانو ویدئو نداره ، در حالیکه تقلبی ویدئو نشون میده ... از روی مغازه هم میشه فهمید !! .. اونی که ویترین درب و داغون داره ، اصل نمی فروشه !! ... کلا ، تشخیص تقلبی و اصلی ساده اس ...

7. از نظر این سه گزینه ای که گفتی : نانو ... ولی از نظر امکانات : P2 ...

3. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

1
    6. البته الان که نسل سوم نانو اومده و هنوز تقلبی اش نیومده ؛ اما نسل دوم که شکیل تر بود ، مدل تقلبی داشت ... ساده ترین راه از روی قیمتشه !! ... قیمت تقلبی زیر 100 تومنه ؛ قیمت اصلی 150 و 200 به بالا ... یه راه دیگه از روی امکاناتشه ... نسل دوم نانو ویدئو نداره ، در حالیکه تقلبی ویدئو نشون میده ... از روی مغازه هم میشه فهمید !! .. اونی که ویترین درب و داغون داره ، اصل نمی فروشه !! ... کلا ، تشخیص تقلبی و اصلی ساده اس ...
    فکر کنم الان نانو نسل چهارم اومده و دوباره شکل ظاهریش باریک شده...نانو نسل سوم کوتاه تر بود..

داره خودمونی میشه 0037's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

نسل آی پاد رو از کجا میشه فهمید؟! روش مینویسه؟!
    مدل کلاسیک بدسکتور هم میگیره؟!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

این از چپ به راست آیپاد نانو نسل 1 تا 3 هست...از نسل سوم نانو قابلیت پخش ویدئو رو هم داره...

اینم نسل جدید که نسل چهارمه که ورژن 16 گیگابایتی رو هم داره و مثل تاچ به شتاب سنج مجهزه..

راه ساده تشخیص ورژن های مختلف آیپاد نانو از هم :
    1-نسل چهارم فقط در سایزهای 8 و 16 گیگ موجوده...سطحش خمیده است و صفحه نمایشش یکم از مدل های دیگه بلندتره..
    2-نسل سوم کوتاهه و صفحه نمایشش عریضه...دکمه Hold برخلاف بقیه آیپاد های نانو در قسمت پایین دستگاهه.در ظرفیت های 2 و 4 و8 گیگابایتی
    3-نسل دوم قابلیت پخش ویدئو رو نداره به مراتب از نسل اول کوچکتره و پورت کانکتور و هدفونش هر دو در پایین دستگاه قرار گرفتند.
    4-نسل اول هم که دیگه مشخص شد...فقط قابلیت پخش عکس و موسیقی..فقط در دو رنگ سیاه و سفید موجود بوده و در ظرفیت های 1 و 2 و4 گیگابایتی عرضه شده...

یک چند تا راه برای تشخیص اصل از تقلبی وجود داره یکی Click Wheel وسطه که میشه گفت لمسیه..دومی اینکه آیپاد نانو امکانات جانبی زیادی نداره...نه رادیو نه ضبط صدا و.....
    سوما پشت تمام آیپاد های اپل فلزیه و مارک اپل و ظرفیت دستگاه و شماره سریال حک شده :
    Last edited by Anubis1984; 15-11-2008 at 14:45. دليل: تعویض تصویر!!

7. این کاربر از Anubis1984 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

نسل آی پاد رو از کجا میشه فهمید؟! روش مینویسه؟!
    مدل کلاسیک بدسکتور هم میگیره؟!
    سوال اول رو که دوستمون گفت ؛ ولی اصلش از روی شکله ..

سوال دوم : احتمالش خیلی کمه که دچار اینجور مشکلات بشه ... هارد دار یه مقدار مراقبت بیشتر می خواد ؛ نه اینکه مثلا قابش کنی بذاری گوشه میز ، اما منظور اینه که رفتار جوانمردانه ای باهاش صورت بگیره ! ...
    فکر کنم الان نانو نسل چهارم اومده و دوباره شکل ظاهریش باریک شده...نانو نسل سوم کوتاه تر بود..
    نسل 4 رو من توی ایران ندیدم ... اگه هست ، حتما خوبه ... کلا هر چیزی از نظر قیافه از نسل سوم بهتره به نظرم !! .. .

داره خودمونی میشه iphone3g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اگه دنبال کیفیتی nano رو بیخیال شو ....فقط همینو بگم که SNR =83 db در حالی که iAudio U5 یا Cowon D2 برابر 95 دسی بل.
    (SNR=Sound to Noise Ratio) یعنی نسبت صدا به نویز

داره خودمونی میشه iphone3g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اینجا رو هم یه نگاه بندازی بد نیست...کیفیت صدا ها رو با هم مقایسه کرده:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

گه دنبال کیفیتی nano رو بیخیال شو ....فقط همینو بگم که SNR =83 db در حالی که iAudio U5 یا Cowon D2 برابر 95 دسی بل.
    (SNR=Sound to Noise Ratio) یعنی نسبت صدا به نویز
    لینکی که ذکر کردی قدیمیه (2006 - که با مقیاس های تکنولوژیک ، یعنی 2-1 نسل قبل!) ... اما بهرحال خاطره انگیزه ...

بهرحال در مورد کیفیت نانو هنوزم اختلاف نظر هست ، چون apple حاضر نیست مستقیما با این قضیه رودررو بشه ... مخالف ها که تعدادشون هم بیشتره همین طفره رفتن و ضمنا چندتا تست و review ی معتبری که صورت گرفته (و البته نظر سوبژکتیو audiophile ها) رو بعنوان دلایلی برای کیفیت پایین تر ایپاد ذکر می کنن ... در مقابل ، مثلا اینو داریم :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    چیپ نانو هستش (کار شرکت Wolfson Electronics) که SNR رو 98 ذکر کرده ...

ذکر دو نکته هم مهمه : 1. تفاوت کیفیت نانو و مثلا D2 رو شاید 80 درصد کاربرها اصلا متوجه نشن ... 2. کیفیت صدا بسیار مهمه ، اما همه چیز نیست ... یه دستگاه با بالاترین کیفیت و کنترل ضعیف بهتره یا دستگاهی با کیفیتی کمی پایین تر (ولی) با کنترل عالی ؟....

(و البته من خودم هم جزو اونایی هستم که کیفیت آیپاد رو در حد خیلی مدلهای دیگه نمی دونم)

12. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز samanajan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

ببین دوست عزیز من خودم دارم از آی پاد کلاسیک استفاده می کنم خب

یک روز رفتم نمایشگاه سونی و سا مسنوگ و .... کم آوردن بودند همه تو کیفیتش مانده بودند

من از انگلیس خریدم 1 سال ضمانت داشت و می توانستی زنگ بزنی تمدید کنی

در ضمن اگر از نظر نرم افزاری مشکلی پیدا کند به سایت اپل وصل می شه و درستش می کنه

من یک ساله دارم ازش استفاده می کنم تا حالا هیچ مشکلی نداشه

چند وقته که قصد دارم یه آی پاد نانو بخرم ولی در مورد امکاناتش شک دارم!
    اولاٌ که چرا نانو تا 16 گیگ بیشتر حجم نداره در صورتی که مدل های کلاسک آی پاد تا 160 گیگ حافظه دارن؟!
    2. کلاسیک ها از نوع هارد دیسک هستند؟!
    3.مشکلات مدل کلاسک و مدل نانو چیه؟! (خیلی برام مهمه)
    4.آیا میشه بدون itunes روش آهنگ ریخت؟!
    5.دکمه های نانو لمسیه؟! مشکل پیدا نمیکنن؟!
    6.اصلی و تقلبیش رو از کجا میشه فهمید؟!
    7.در آخر از لحاظ راحتی کار+وزن+کیفیت صدا آی پاد رو پیشنهاد میکنید یا P2 ؟!!
    2. بله از نوع هاد دیسک مخصوص هستند که حتی در حرکت و ضربه و افتادن هیچ مشکلی پیدا نمی کند

3. تا از ه ظری بخواهی نگاه کنی

4. می شود ولی راحترین راه ریختن آهنگ از طریق خود itunes امکاناتش بیشتره

5. صفحه کلید نانو را نمی دانم ولی کلاسیک لمسی هستند مشکلی نیست خوب کار می کنند

6. تو این موضوع نمیث توانم کمکت کنم ولی اگر فهمیدی به من هم بگو وی فکر کنم تقلبیش نشه نرم افزار خود ای پاد را آپدیت کرد

7. تو دنیا و کل جهان و شرکت های سازنده آهنگ و موزیک و ضبط ها و کارخانه های ضبط سازی برای ماشین آی پاد را پیشنهاد می کنند چون بهترین صدا و سازگاری را دارد p2 مزخرف است ای پا از نظر همه چیز اول است

بازم بگم نظرت خودت شرط است راستی چیز بیشتری خواستی بگو اگر می خواهی جوابت را سریعتر بدم به من پیغام شخصی بزن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •