تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: یبوست مزمن و درخواست کمک

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض یبوست مزمن و درخواست کمک

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من یه سوال پزشکی یا در واقع یه مشکلی دارم که سالهاست منو عذاب میده . و خوشحالم چنین انجمن هایی به لطف دوستان برقرار هست که می تونیم مشکلات مون رو عنوان کنیم.
    من از دوران کودکی به یبوست مزمن دچار بودم و تا الان که 27 سالم است همچنان این مشکل رو دارم و روز به روز هم مشکلم شدیدتر میشه طوریکه در حال حاضر فواصل اجابت مزاجم تقریبا هر 10 تا 15 روز یکبار هست ، دکترای زیادی مراجعه کردم که همه اتفاق نظر دارند که مشکل رودم عصبی هست کلونوسکوپی هم که انجام دادم نشون می ده که رودههام بزرگتر و طویل تر از حد معمول هستند برخی از پزشکان اعتقاد به عمل جراحی داشتند ولی در عین حال اعلام کردند که احتمال 50 درصد بهبودی وجود داره ، برخی هم اعتقاد به عمل جراحی نداشتند و سازگاری با وضع موجود رو پیشنهاد کردند.
    اما مشکلی که الان بیش از هر چیز منو عذاب می ده زیاد بودن نفخ رودهام است که تحملش واقعا عذاب اور هست و الان مدت 3 تا 4 سال است که بیشتر در حالت خواب و بیش از اون موقع خواب و بیشتر خواب شبانه نمی تونم نفخ روده هام رو کنترل کنم و این خیلی برایم عذاب اور است از دوستانی که واقعا در این ضمینه اگاهی دارند یا مشکلات مشابهی دارند تمنا دارم من رو راهنمایی کنن که چه دارو هایی برای درمان این مشکل وجود داره و مفید است.
    بسیار ممنونم و منتظرم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

با سلام خدمت خواهر گرامی
    بنده مشکلی که شما عنوان کردید رو ندارم.ولی مدتی هست که به علت انسداد ناقص روده مشکل دوم شما یعنی پیامد مشکل اولتون رو دارم.(نفخ شدید)بهتون پیشنهاد می کنم داروی ضدنفخ مصرف کنید(مثل رانیتیدین و...) که باعث دفع گاز موجود در شکم میشن(البته قطعا با مشورت پزشک).ضمنا در مورد مشکل اول هم بگم وقتی مکانیسم طبیعی بدن اینطور هست مطمئن باشید مشکلی نیست.اگه این مورد در پی یه بیماری بوجود اومده بود،خب بد بود ولی حالا نگرانش نباشید.
    با تشکر

داره خودمونی میشه hrhgroup's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من یه سوال پزشکی یا در واقع یه مشکلی دارم که سالهاست منو عذاب میده . و خوشحالم چنین انجمن هایی به لطف دوستان برقرار هست که می تونیم مشکلات مون رو عنوان کنیم.
    من از دوران کودکی به یبوست مزمن دچار بودم و تا الان که 27 سالم است همچنان این مشکل رو دارم و روز به روز هم مشکلم شدیدتر میشه طوریکه در حال حاضر فواصل اجابت مزاجم تقریبا هر 10 تا 15 روز یکبار هست ، دکترای زیادی مراجعه کردم که همه اتفاق نظر دارند که مشکل رودم عصبی هست کلونوسکوپی هم که انجام دادم نشون می ده که رودههام بزرگتر و طویل تر از حد معمول هستند برخی از پزشکان اعتقاد به عمل جراحی داشتند ولی در عین حال اعلام کردند که احتمال 50 درصد بهبودی وجود داره ، برخی هم اعتقاد به عمل جراحی نداشتند و سازگاری با وضع موجود رو پیشنهاد کردند.
    اما مشکلی که الان بیش از هر چیز منو عذاب می ده زیاد بودن نفخ رودهام است که تحملش واقعا عذاب اور هست و الان مدت 3 تا 4 سال است که بیشتر در حالت خواب و بیش از اون موقع خواب و بیشتر خواب شبانه نمی تونم نفخ روده هام رو کنترل کنم و این خیلی برایم عذاب اور است از دوستانی که واقعا در این ضمینه اگاهی دارند یا مشکلات مشابهی دارند تمنا دارم من رو راهنمایی کنن که چه دارو هایی برای درمان این مشکل وجود داره و مفید است.
    بسیار ممنونم و منتظرم
    درود..دوست گرامی...همونطور که خودتون هم گفتید مشکل شما مربوط به اعصاب پاراسمپاتیک روده هست...ممکنه این مشکل آروم آروم اونقدر مشکل ساز بشه که چاره ای جز عمل نباشه ..که البته نباید بترسید....ولی تا اون موقع که پزشک تشخیص میده ...باید یه سری چیزها رو رعایت کنید...
    طبعا به خاطر انباشتگی مواد در داخل روده ..گریزی از ایجاد نفخ نیست...اما می تونید با کنترل مواد غذایی که مصرف می کنید مقدار اون رو خیلی کمتر کنید...
    در ضمن یکی از دوستان براتون قرص ضد نفخ تجویز کردن! من به هیچ وجه توصیه نمی کنم شمایی که بیش از یک هفته ا هر بار اجابت مزاجتون میگذره...از قرص های ضد نفخ استفاده کنید...این قرص ها حباب های هوارو پخش می کنند...ولی در شما چون مقدارش زیاده...در طول زمان میتونه باعث دل درد بیشتر بشه.....تنهاراه جلوگیری از تولید بیشتر اون هاست...با کنترل مواد غذایی و همچنین احتمالا با مصرف داروهایی که شاید مقدرای روی اعصاب روده بزرگ اثر داشته باشند....اجازه بدید این داروها رو پزشکتون براتون تجویز کنه ..که به احتمال زیاد این کار رو کرده...
    یک نکته دیگه رو هم تاکید کنم...بیماری شما یک بیماری مزمن هست...یعنی اینطور نیست که فکر کنید امشب دارو رو خوردم فردا صبح خوب میشم...داروهای احتمالی فقط می تونن مشکل رو تاحدی کم کنند....
    امیدوارم انجام عمل جراحی و برداشتن بخش خاصی از روده بزرگ بتونه ماجرا رو تا حد زیادی حل کنه...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام و تشکر فراوان از دوستان عزیز
    همانطور که گفتم من دکترای زیادی مراجعه کردم ولی نتیجه نگرفتم شاید بیشتر عمرم رو تو مطب دکترا گذروندم ولی همشون یه حرف می زنن و یجه جور دارو بلدن تجویز کنن دایمیتیکون ، راینیتدین ، فاموتدین و...امیدوار بودم از طریق اینترنت جواب مطمئنی بدست بیارم . به هر حال از همه دوستان ممنونم
    با تشکر

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام و تشکر فراوان از دوستان عزیز
    همانطور که گفتم من دکترای زیادی مراجعه کردم ولی نتیجه نگرفتم شاید بیشتر عمرم رو تو مطب دکترا گذروندم ولی همشون یه حرف می زنن و یجه جور دارو بلدن تجویز کنن دایمیتیکون ، راینیتدین ، فاموتدین و...امیدوار بودم از طریق اینترنت جواب مطمئنی بدست بیارم . به هر حال از همه دوستان ممنونم
    با تشکر
    دوست عزیز

من متوجه نشدم بالاخره تشخیص قطعی برایتان گذاشته اند یا خیر گرچه از قرایین بنظر مییاید این طور باشد.(م هیرشپرونگ یا IBS؟)اما اگر هنوز تشخیص قطعی نیست دو مرحله تشخیصی/ درمانی کماکان باقیست.بنده پیشنهاد میکنم اگر تهران هستید به کلینیک گوارش بیمارستان امام یا کلینیک گوارش بیمارستان شریعتی سر بزنید.

سالم باشید

7. این کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه technophile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

به نظر من اگه هر روز صبح ناشتا یه قاشق روغن زیتون مصرف کنین روده ها به مرور این حالت رو رفع میکننن البته کمی طول میکشه که روده ها راه بیافتن

9. این کاربر از technophile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •