تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: منظور از interface چیست

اگه نباشه جاش خالی می مونه eimanpaladin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    اطراف خونمون

14 منظور از interface چیست

با تشکر از اساتید
    من سوالی داشتم :
    در برنامه نویسی منظور از interface چیست وکاربردآن در کجاست
    interface نه userinterface
    با تشکر

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    interface به معنی رابط است و دو مفهوم برنامه نویسی دارد.

مفهوم اول همان user interface است که به اخرین لایه برنامه که در ارتباط با کاربر قرار دارد گفته میشود.
    یک معنای بنیادین دیگر هم در OOP دارد، که حتماً همین منظورتان بوده.

interface ها یک سری اعضا و متدهای مجازی هستند (کدی ندارند و کاری انجام نمیدهند!) که وجود خارجی ندارند و باید توسط class ها پیاده سازی شوند.

اگر برنامه را مثل تلویزیون و رادیو و ... فرض کنیم، شاید بتوان گفت interface ان فیش ها و دوشاخ و پریز و ... خواهد بود.

استفاده از interface در برنامه موجب پلیمورفیزم 0چند ریختگی) خواهد شد و اشایی مختلف و بی ربط و حتی از شرکت های مختلف و با سال ساخت مختلف میتوانید در قابل یک الگوی واحد نگه داری و استفاده شوند.

اگر Class1 و Class2 شما interface ای با نام I را پشتیبانی کنند میتوان هردو نمونه کلاسس فوق را در شی از نوع I جای داد.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این مفهوم بسیار ساده، کاربرد بسیار بسیار وسیعی در برنامه نویسی دارد و یمیتواند کدهای مختلف را با هم مچ کنید و یا در توصعه قابلیت های پلاگین پذیری به برنامه کمک کند.

با کمک interface میتوان مشکل وراثت چندگانه که در زبانهای جدید امروزی پشتیبانی نمیشود را هم حل کرد.

زبان VB6 از OOP فقط و فقط همین نمونه را ساپورت میکند ولی VB9 به طور کامل از تمام مصادیق OOP پشتیبانی میکند.

3. 2 کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام .من یه برنامه با ویژوال بیسیک دات نت نوشتم یه در اون پورت سریال رو راه انداختم .می خوام بدونم چطوری می تونم اون رو تو یه سیستم دیگه اجرا کنم .هر کاری می کنم نمیشه .و ارور می ده .خیلی کارم گیره پروژه دانشگامه باید تحویل بدم

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    سلام .من یه برنامه با ویژوال بیسیک دات نت نوشتم یه در اون پورت سریال رو راه انداختم .می خوام بدونم چطوری می تونم اون رو تو یه سیستم دیگه اجرا کنم .هر کاری می کنم نمیشه .و ارور می ده .خیلی کارم گیره پروژه دانشگامه باید تحویل بدم
    در مقصد اگر رایانه مورد نظر ویستا نباشد باید دستی و یا طی فرآیند setup برنامه ، نسخه مورد نیاز و مناسب Framework را نصب کنید.
    پک نصب Framework را میتواند از DVD های VS و یا محل نصب ان در هارد پیدا کنید.
    اگر پک فوق را نصب کنید باید مشکلتان حل شود.

البته بهتر بود، در تاپیک مجزایی سوالتان را مطرح میکردید و یا سرچی هم میکردید بد نبود.
    موفق باشید

پروفشنال MichaelQwerty's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    روبروی مانیتور کامپیوترم

پيش فرض

رابط، واسط، فاصل
    نقطه اى كه در آن اتصالى بين دو ابزار سخت افزارى، بين كاربر و يك برنامه و يا سيستم عامل، يا بين دو برنامه كاربردى قرار مى گيرد. در سخت افزار، رابط و اتصالهاى فيزيكى و منطقى استفاده شده، مانندrs232-c را توصيف مى كند و اغلب مترادف اصطلاح درگاه در نظرگرفته مى شود. رابط كاربر حاوى ابزارهايى مانند خط فرمان، منوها، جعبه هاى محاوره اى و سيستم هاى كمكى حين كار است كه برنامه با استفاده از آنها با كاربر ارتباط برقرار مى سازد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •