تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 21 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 202

نام تاپيک: اور کلاک Amd

داره خودمونی میشه starboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

با عرض سلام خدمت همه .
    من دیدم اینجا بحث آورکلاک amd داغه گفتم آخرین آور خودمو بزارم بد نیست .
    من یه سی پی یو فنوم 8650 دارم که تو فرکانس2.3 کار میکنه .
    با مادربورد giga M56S3p و 2تا رم کینگ مکس باس 667 تونستم بدون هیچ مشکلی تا 2.63 آور کنم .
    fsb رو230هستش و از این بیشتر میذاری سیستم بالا نمیاد نمیدونم دلیلش چیه !
    فقط یه سوال . میخواستم بدونم با توجه به اینکه سیستم کاملا پایداره و من باهاش مدام بازی هم میکنم واسه سیستم بعدها مشکلی پیش نمیاد ؟ ضمنا دمای سی پی یو هم ماکزیمم 55 هستش .
    Last edited by starboy; 10-11-2008 at 00:48.

داره خودمونی میشه marcus1999's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران دودی و سیاه

پيش فرض

سلام موسی جان

خوب اقا دمت گرم من مادربردم رو میتونم ولتاز رو تا 1.8 با لا ببرم ولی خوب موضوع اینکه چطوری میتونم
    سیستم رو پایدار کنم یعنی از 3300 که رد میشم سیسیتم شرو میکنه قاط زدن و هر کاری میکنم پایدار نمیشه

خوب من اگه بخوام تا 3600 چطوری میتونم پایدارش کنم ؟ بعدشاینکه کولینگم تا اون فرکانس جواب گو هست ؟

راستی مولتی رو من گذاشتم روی 11x کافیه به نظرت ؟ و باس 300 که میشه 3300

فقط یه چیز دیگه اینکه باید pci e باید فرکانسشو ببرم بالا ؟

ممنون اگه کمک کنی بهم

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران دودی و سیاه

پيش فرض

با عرض سلام خدمت همه .
    با مادربورد giga M56S3p و 2تا رم کینگ مکس باس 667 تونستم بدون هیچ مشکلی تا 2.63 آور کنم .
    فقط یه سوال . میخواستم بدونم با توجه به اینکه سیستم کاملا پایداره و من باهاش مدام بازی هم میکنم واسه سیستم بعدها مشکلی پیش نمیاد ؟ ضمنا دمای سی پی یو هم ماکزیمم 55 هستش .
    سلام دوست عزیز

والا راستشو بخوای که برای این سیستمت بالا نمیاد که که احتمالا مولتی پلیرت رو 15 هست و کمی زیاده

سعی کن کمش کنی در عوض fsbرو بالا تر ببر تا به او فرکانسی که می خوای برسی و بتونی پایدارش کنی

ولی خوب ولتاز رم و سی پی یوت اینجا خیلی مهمه و حرف اول واسه پایدار شدن میزنه

و من فکر میکنم با یه کولینگ خوب بتونی تا 3000 اور کنی

کولینگت چیه ؟ دما خیلی مهمه مخصوصا تو اور لود ها !!

یا حق

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران دودی و سیاه

پيش فرض

با عرض سلام خدمت همه .
    ساری بازم من

یه تپوق لفظی !

اقا حتما نبای از 15 مولتی رو کمتر کنی هرچی که هست یه کم کمترش کنم و باس رو بالاتر ببر

ببین پایدار میشه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    اول از همه در جواب آقا موسی عزیز باید عرض کنم که سی پی یو منم 4800 واین سی پی یو نهایت اور شدنش تا همون 3000 چون اولا تویه نرم افزار که یادم نیست اینو نشون داده بود وهم اینکه خودمم بیشتر از این نتونستم اور کنم مادربرد من Abit AX78 ونسبت به دو مادربرد قبلیم یعنی MSI KN9 Ultra و DFI اینو مدلش یادم رفته منتهی چیپش nforce 570 بود تویه اور کردن وپایداری وتنظیمات بایوس بسیار سرتر وکارآمدتره در دو مادربرد قبلیم با تمام ترفندا وکلک ها هم نمیتونستم FSBرو بیشتر از 220 یا230 قرار بدم وبیشتر از اون باعث قفل شدن سیستم میشد ولی در این مادربرد بستگی به سی پی یوتون تا حد مجاز میتونید اور کنید واما دلیلی که ممکن سیتمرو ریست کنه ومن اون اوایل باش مواجه بودم بحث مقدار ولتاژ CPUوRAM وهمینطور توانایی رم واسه اوره من قبلا که اور میکردم وتنظیمات لازم رو انجام میدادم مقدار ولتاژ cpuرو رویه 1.37 قرار میدادم سیستم بالا میومد اما پایدار نبود بنابراین ولتاژرو به 1.4 تغییر دادم وسیستمم تا الان که این پستو میزنم تویه همین فرکانس کاریه.
    در جواب دیگر دوستان شما هم میتونید علاوه بر این مطالب مقدار HT-Linkرو کاهش بدید تا زیر 1000قرار بگیره اینطوری سیستمتون پایدارتره درضمن اگر cpuرو تهویه وخنک کنندگیشو رعایت کنید بعید میدونم مشکلی واسه سی پی یو پیش بیاد.
    حالا یه سوالی من از آقا موسی دارم جناب این فن ورتکسی که شما دارید دمایه cpuرو در حالت فول لود تا چه حد نگه میداره؟ومطلبی که مهمتره سروصداش چقدره چون این صدای فن استوک منو داره دیونه میکنه ممنون میشم در مورد فنت یه توضیحاتی بدی.

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران دودی و سیاه

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    اول از همه در جواب آقا موسی عزیز باید عرض کنم که سی پی یو منم 4800 واین سی پی یو نهایت اور شدنش تا همون 3000 چون اولا تویه نرم افزار که یادم نیست اینو نشون داده بود وهم اینکه خودمم بیشتر از این نتونستم اور کنم مادربرد من Abit AX78 ونسبت به دو مادربرد قبلیم یعنی MSI KN9 Ultra و DFI اینو مدلش یادم رفته منتهی چیپش nforce 570 بود تویه اور کردن وپایداری وتنظیمات بایوس بسیار سرتر وکارآمدتره در دو مادربرد قبلیم با تمام ترفندا وکلک ها هم نمیتونستم FSBرو بیشتر از 220 یا230 قرار بدم وبیشتر از اون باعث قفل شدن سیستم میشد ولی در این مادربرد بستگی به سی پی یوتون تا حد مجاز میتونید اور کنید واما دلیلی که ممکن سیتمرو ریست کنه ومن اون اوایل باش مواجه بودم بحث مقدار ولتاژ CPUوRAM وهمینطور توانایی رم واسه اوره من قبلا که اور میکردم وتنظیمات لازم رو انجام میدادم مقدار ولتاژ cpuرو رویه 1.37 قرار میدادم سیستم بالا میومد اما پایدار نبود بنابراین ولتاژرو به 1.4 تغییر دادم وسیستمم تا الان که این پستو میزنم تویه همین فرکانس کاریه.
    در جواب دیگر دوستان شما هم میتونید علاوه بر این مطالب مقدار HT-Linkرو کاهش بدید تا زیر 1000قرار بگیره اینطوری سیستمتون پایدارتره درضمن اگر cpuرو تهویه وخنک کنندگیشو رعایت کنید بعید میدونم مشکلی واسه سی پی یو پیش بیاد.
    حالا یه سوالی من از آقا موسی دارم جناب این فن ورتکسی که شما دارید دمایه cpuرو در حالت فول لود تا چه حد نگه میداره؟ومطلبی که مهمتره سروصداش چقدره چون این صدای فن استوک منو داره دیونه میکنه ممنون میشم در مورد فنت یه توضیحاتی بدی.

با سلام

اقا شما میتونید به جای اینکه ور تکس بگیری یه جنس خیلی بهتر از اون برداری برای قابلیت اور کلاک بهتر

cooler master cm sphere
    که این فن هم میتونه دمای تورو با این فرکانس تو مایه های 35 تا 40 یا شایدم کمتر برسونه

حسی گفتم چون برای من که تو اور لودش بیشتر از 51 نمیشه

و دیگه اینکه یکی از بی صدا ترین کولینگ های بازاره !

یادتم باشه که کولینگ خوب باعث پایداری بهتره سیستمت توی اور لود ها میشه ! از نظره دما !

یا حق

7. این کاربر از marcus1999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران دودی و سیاه

پيش فرض

با سلام

اقا شما میتونید به جای اینکه ور تکس بگیری یه جنس خیلی بهتر از اون برداری برای قابلیت اور کلاک بهتر

cooler master cm sphere
    که این فن هم میتونه دمای تورو با این فرکانس تو مایه های 35 تا 40 یا شایدم کمتر برسونه

حسی گفتم چون برای من که تو اور لودش بیشتر از 51 نمیشه

و دیگه اینکه یکی از بی صدا ترین کولینگ های بازاره !

یادتم باشه که کولینگ خوب باعث پایداری بهتره سیستمت توی اور لود ها میشه ! از نظره دما !

یا حق

در ضمن دوست عزیز اینکه مقدار ht-link اگه بخوای تغییر بدم درسته که سیتم پایدار تر میشه ولی تو سرعت فرکانس ایجاد خلل میکنه و از بازدهی اون کم میکنه

اگه اینطوری میخواستم اور کنم که cpuمن الان فرکانسش چسبیده بود به سقف !

اور رو باید با در نظر داشتن 2 چیز انجام داد اول پرفرمنس دوم پایداری سوم

بازم تاکید میکنم ما اور میکنیم که قدرت بیشتری بگیریم نه عدد بیشتری توی cpu z

پروفشنال musa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    TeHrAn

پيش فرض

سلام موسی جان

خوب اقا دمت گرم من مادربردم رو میتونم ولتاز رو تا 1.8 با لا ببرم ولی خوب موضوع اینکه چطوری میتونم
    سیستم رو پایدار کنم یعنی از 3300 که رد میشم سیسیتم شرو میکنه قاط زدن و هر کاری میکنم پایدار نمیشه

خوب من اگه بخوام تا 3600 چطوری میتونم پایدارش کنم ؟ بعدشاینکه کولینگم تا اون فرکانس جواب گو هست ؟

راستی مولتی رو من گذاشتم روی 11x کافیه به نظرت ؟ و باس 300 که میشه 3300

فقط یه چیز دیگه اینکه باید pci e باید فرکانسشو ببرم بالا ؟

ممنون اگه کمک کنی بهم
    با سلام

مهمترین مساله ای که هست بالا بردن دما رو حرارت خیلی تاثیر گزاره که باز هم با داشتن ایر کولینگ مناسب تا یه حدی بیشتر نمیشه فرکانس رو بالا برد ولی پایین بودن HT رو کارائی تاثیر زیادی نداره !

خوب بهتره رم ها رو به ترتیب امتهان کنید اول apcer رو بزارید بعد سراغ volt برید ببینید قابل تغییر هست یا نه و بعد patriot در مرحله اول رو 667 بزارید و HT رو 600 بزارید .

به هیچ کدوم از تنظیمات فرکانس pci e دست نزید .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام
    آقا موسی عزیز یا سوال مارو ندیدی یا مارو قابل ندونستی جوابمونو بدی؟من در مورد فن های مختلف یه مقدار جستجو و تحقیق کردم مثلا نظر خودم تا چند وقت پیش NV120 nivan فکر کنم یه همچین چیزی بود ولی فعلا مشکل بودجه دارم این ورتکسارو به من حدود 27هزار تومن قیمت دادن گفتم اگه کارایش مناسب یکی بخرم بیشتر از بحث دما این سروصداش منو اذیت میکنه.
    دوست خوبم من واسه عدد بیشتر هیچ وقت سیستممو تحت فشار یا ریسک سوختن قرار نمیدم ومسلما هدفم کارایی بیشتر سیستمم شما اول باید سیستمت پایدار باشه که بتونی تویه فرکانسی که ازش انتظارر داری جواب بده و کارکنه یا نه؟ولی حدسی که من میزنم درصورتی که همه تنظیماتو درست انجام داده باشی و رمت هم مشکلی نداشته باشه بنظرم مادربردت توان بیشتر از اینو نداشته باشه اگه cpuشما 6000باشه حداقل باید بتونی اونو تا 3500-600 اورش کنی.

پروفشنال musa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    TeHrAn

پيش فرض

اينطور ادامه دادن اين تاپيك به نظر من هيچ فايده اي نخواهد داشت ,اول اينكه تاپيك در اين مورد داريم و بعد هم بحث ها اونجا ميمونه و اگر كسي به اين تجربات نياز داشته باشه راحت تر ميتونه دسترسي داشته باشه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •