تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 18 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 175

نام تاپيک: بهترین زمان برای تعویض دنده

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من با اين حرف كه بعد اينكه موتور زوزه كشيد دنده رو عوض كنيم مخالفم
    من هم اول ماشينم رو دور موتورش رو تو دور 3000 و حداكثر 3500 عوض ميكردم كه الان بعد از ديدن اين نمودار ديگه دور موتور رو 3750 كه كشتاور موتور تكميل ميشه عوض ميكنم
    به اين عكي ها يه نگاه بندازيد
    واسه تندر هست

2. 2 کاربر از HOOSEIN 105 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز aRThaS_08's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تاپیک رو گشتم مورانو به چشمم نخورد

لطف کنید برای مورانو هم بگید

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

ببین من کار به این کارا ندارم که گشتاور کی به حداکثر خودش می رسه
    وقتی می خوای با ماشین 180-190 تا بری اون موقع چی؟
    تازه کم گفتم!!!!!
    موقع کورس و drag هم که با 3750 یا 4000 عوض کنی که همون 10 ثانیه اول که 100 متر جا میمونی
    حیف که دور موتور رو بستن وگر نه من یکی رو 7500 عوض میکردم.

آخر فروم باز H A M E D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

دنده عوض كردن تو دور موتور بالا اصلا كار جالبي نيست مگه براي مسابقه.
    من كه هميشه تو دنده عوض كردنم به اين صورته : بعد از شروع حركت و دور موتور 2000 و سرعت 20 دنده 2 دور موتور 2500 و سرعت 4 دنده 3 و دور موتور 3000 و سرعت 60 دنده 4 . به نظرم اينطوري خيلي كمتر به موتور فشار مياد. البته براي سرعت هاي بالا و شتاب گرفتن سريع اين ضرايب بالاتر خواهد رفت.

از لحاظ تئوري برا من منطقي هست. مگه اينكه كسي برام دليل علمي بياره كه قانع بشم

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

تو سر بالایی میشه دنده رو تو 2000 عوض کرد؟!!!
    ماشین خاموش میشه
    دنده 1 پژو خیلی کم بخوای باهاش بری 35 تاست!!
    پراید 30تا
    من با دنده 2 پراید کم برم 80 !!!
    دنده 3 هم 120 میرم
    پژو elx هم که دنده یکش 45 تا میره
    اگه با شتاب زیاد حرکت شروع بشه به 50 هم میرسه
    دنده دو 90
    دنده 3 135
    دنده 4 160
    5 هم برای خودتون
    نباید به ماشین زیاد رو بدیم

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

این چیزی که شما فرمودید در بعد مسابقات جهانی است
    در دور های خیلی بالا رینگ پیستون و سیلندر ممکنه خراب بشه که در مسابقات زیاد اتفاق میافته
    شمع ها هم ممکنه در دور های نچندان بالا بعدا خوب کار نکنن مثلا دور 6
    در ایران (شاید کشور های دیگه هم) ماشینی که در مسابقات شرکت کرده بیمه هزینه تعمیر نمیده در نتیجه اگر صاحب آن بخواد بفروشه باید خودش تعمیرش کنه (که موتور ماشین دیگه موتور قبلی نمیشه) یا زیر قیمت بفروشه
    کدوم یکی از ماشینهایی که من لیست کردم حداکثر گشتاورشون توی 6000 بود؟؟؟ اونی که توی 600 هست لامبورگینی مورسیه لگو هست که تا 9-10 هزار تا دور میخوره.

ضمن اینکه دوست عزیز، اون کسی که ماشینو میسازه، همینجوری ذهنی نمیگه حداکثر گشتاور 5000 و توی 5000 دنده عوض کنید. یا اینکه بشینه توش ببینه کی زوزه میکشه. اینا همه حساب کتاب داره و پیش بینی شده اند.

اتفاقا در مسابقات باید در دور های بالاتر دنده عوض کرد. وگرنه جا میمونی. ضمن اینکه رینگ پیستون و سیلندر و ... هیچوقت در شرایط عادی در حراکثر گشتاور خراب نمیشه.

دنده عوض كردن تو دور موتور بالا اصلا كار جالبي نيست مگه براي مسابقه.
    من كه هميشه تو دنده عوض كردنم به اين صورته : بعد از شروع حركت و دور موتور 2000 و سرعت 20 دنده 2 دور موتور 2500 و سرعت 4 دنده 3 و دور موتور 3000 و سرعت 60 دنده 4 . به نظرم اينطوري خيلي كمتر به موتور فشار مياد. البته براي سرعت هاي بالا و شتاب گرفتن سريع اين ضرايب بالاتر خواهد رفت.

از لحاظ تئوري برا من منطقي هست. مگه اينكه كسي برام دليل علمي بياره كه قانع بشم
    چیزی که علم اثبات میکنه و سازنده دستور میده که با این دور عوض کنید مطمئن تره یا نظر و فکر من و شما.
    به نگاه کردن در حالت عادی به نظر میاد که فیل غذای بزرگتری از مار میخوره. در حالتی که مار بزرگ بز کوهی رو زنده قورت میده. ولی فیل بزرگ نمیتونه غذای به این بزرگی رو بخوره.

تاپیک رو گشتم مورانو به چشمم نخورد

لطف کنید برای مورانو هم بگید

مورانو در دور 4000 به حداکثر گشتاور میرسه.

اضافه میکنم به پست اصلی هم.

Last edited by Farshadd; 13-11-2008 at 00:54.

8. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

یه سوال
    بهترین دور برای بالاترین شتاب مثلا توی پژو 405 چیه؟
    بعد میشه کاری کرد که 6500 رو رد کنه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

یه سوال
    بهترین دور برای بالاترین شتاب مثلا توی پژو 405 چیه؟
    بعد میشه کاری کرد که 6500 رو رد کنه؟
    دور برای بالاترین شتاب که در حالت عادی نیاید به اون رسید مرز بین خط قرمز و عادی هست.

در 405 فکر کنم این خط روی 6500 باشه. که به نظر من کار خوب اینه که نذاریم ماشین به این دور برسه و بعد دنده عوض کنیم. مگه اینکه مجبور بشیم.

آخر فروم باز H A M E D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

گاهي اوقات هم بايد يه مقداري به فكر مصرف بنزين و سلامت ياتاقان ها باشيم.
    مهم اين نيست كه سازنده از طريق علمي چي گفته. مهم عمر و سالم بودن ماشينه. من هم تا يه زماني سعي ميكردم دور موتور رو به منطقه قرمز برسونم بعد دنده عوض كنم. اما اول از همه مصرف دوبرابر بنزين تو اين حالت منصرفم كرد ضمنا همه مردم هم لحظه عوض كردن دنده نيگا ميكردن! از همه مهمترشون گيردادن پليس بود! (البته اون زماني كه اگزوز مشكل داشت!!!!) :دي

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

گاهي اوقات هم بايد يه مقداري به فكر مصرف بنزين و سلامت ياتاقان ها باشيم.
    مهم اين نيست كه سازنده از طريق علمي چي گفته. مهم عمر و سالم بودن ماشينه. من هم تا يه زماني سعي ميكردم دور موتور رو به منطقه قرمز برسونم بعد دنده عوض كنم. اما اول از همه مصرف دوبرابر بنزين تو اين حالت منصرفم كرد ضمنا همه مردم هم لحظه عوض كردن دنده نيگا ميكردن! از همه مهمترشون گيردادن پليس بود! (البته اون زماني كه اگزوز مشكل داشت!!!!) :دي
    ببین حامد جان.

منطقه قرمز با حداکثر گشتاور فرق داره. مثلا در پراید که منطقه قرمز روی دور 2500 نیست. ولی حداکثر گشتاور روی این دور هست. من هم با تعویض دنده در مرز منطقه قرمز مخالفم. مگر اینکه واقعا مجبور باشیم.

ضمن اینکه اگه همیشه در دور حداکثر گشتاور دنده عوض کنیم یاتاقان ها خراب نمیشن. در کل یاتاقان زیاد ربطی به دور موتور نداره. یاتاقان ها بیشتر در اثر نرسیدن روغن خراب میشن. اونی که در دور های بالا احتمال خراب شدنش زیاده، سیلندر و رینگ موتور و ... و در آخر در اثر اینکه اینها خراب شده در رسیدن روغن به یاتاقان ها هم ممکنه مشکل به وجود بیاد. و یاتاقان ها خودشون نه گرون هستن نه عوض کردنشون مشکله. ولی مشکلاتی که به وجود میاره هم گرونهع هم مشکله (خراب کردن میلنگ و ...)

اگه ما کاری با سازنده نداشته باشیم پس باید وایسیم تا ببینیم کی روغن موتور سیاه شده و اونو عوض کنیم. در صورتی که طبق گفته سازندگان هر خودرو یه مقدار مشخصی برای زمان تعویض روغن ها وجود داره. البته در حالتی که خودرو سالم باشه.

13. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •