تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 10 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 97

نام تاپيک: ..:: Error صفحه آبي رنگ هنگام كار با ويندوز و برنامه ها ::..

آخر فروم باز 9vin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

پست بالا کاملا تایید میشه.
    منم یه سیستم داشتم که پیر منو سر این مشکل درآورد!
    اولا که سی پی یو شما قوی نیست.
    دوم دو تا هارد دارین و احتمالا پاورت نمیکشه به بقیه اجزا برق برسونه اونا اختلال تو کارشون ایجاد میشه و باعث این ارور میشن.
    بعد هم آیا تا الان کل سیستم رو ویروس یابی کردین و ویندوز هم عوض کردین؟
    چون ارور دومیه به شکل و شمایل ویروس میخوره! win.32.....

در کل پیشنهاد منم اینه: با پاور قویتر امتحان کنید. چون برای کارت گرافیکتون به تنهایی برق بالایی مورد نیاز هست و احتما مشکل همون باشه.
    رمتون مارکش چیه؟ رمهای کینگستون بیشتر از بقیه از این مشکلات دارند.
    با سی پی یو قویتر امتحان کنید.

و یه احتمال دیگه هم ناسازگاری قطعات جدید و قدیم و درایورهای اونها با هم میتونه باشه.
    درایور های قطعات قدیمی مثل مادر برد رو به روز کنید.
    دوست عزيز بابت راهنمايي كاملتان بسيار ممنونم. منم همين حدس رو ميزنم كه اشكال از پاورم باشه كه برق رو درست و به طور كامل منتقل نميكنه. چون كليد پاور من خراب شد و سيم هاي اونو به صورت مستقيم كردم. يعني دو تا هارد پاور قوي تري ميخواد؟

آره كامپويترمو با ويروس ياب كاسپر اسكاي اسكن كردم كامل ويروسي پيدا نكرد . ويندوز هم عوض كردم اما مشكل ادامه داره.
    من با همين سي پي يو 1 ماه پيش مشكلي نداشتم . حالا شما ميگيد اشكال ممكنه از سي پي يو شما باشه چون پايينه. من هيچ قطعه اي به رايانه ام اضافه نكردم . مطمئن باشيد.

مطمئن باشيد همه قطعات با هم سازگاري دارند چون كسي كه واسم اين سيستم رو بسته گفت.
    حالا cpu بالاتر اومده معلومه. همه قطعات كامپيوتر هر روز جديد ميشند. نميشه اينو كتمان كرد. درسته قبول دارم cpu من پايينه .
    ولي هر كدام از دوستان يه چيزي ميگن. ديگه فكر كنم بايد كل قطعات سخت افزاري سيستم رو بايد بدم بررسي كنن. اول من فكر ميكردم هارد يا رم است اما حالا بايد همشو چـك و بررسي كنند. درسته؟! اينطور كه شما ميگيد يعني اين...

داره خودمونی میشه Farvadin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

دوست عزيز، براي رفع مشكلتون بهتره به جاي سردرگمي و اجراي همه نظرات، يه روش رو شروع كني و از اول تا آخر بري و تقريباً به راحتي مشكل رو پيدا و رفع كني. اين كارها رو مرحله به مرحله از كم هزينه‌ترين تا پرهزينه‌ترين به ترتيب انجام بده.
    1- يك ويندوز روي درايو ديگري غير از سي (c) نصب كن. اگه مشكل حل شد، بدون كه درايو سي بدسكتور داره، اونوقت مي‌توني با همين وضع به كار ادامه بدي (كه پيشنهاد نمي‌شه) و يا مي‌توني بدسكتور هاردت رو با روش‌هاي موجود رفع كني كه لازم نيست تو اينجا توضيح بديم.
    2- اگه مرحله "1" جواب نداد، رم رو چك كن، اما نه با نرم‌افزار. اگه دو تا رم داري، يكيشو دربيار (حتماً بايد سيستم رو خاموش كني و از برق بكشي) و سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، كه معلوم مي‌شه اون رم ايراد داره و مي‌توني بفرستي به گارانتي. اگر هم مشكل حل نشد، دوباره سيستم رو خاموش كن و رمي كه رو سيستم هست رو دربيار و اينيكي رو جا بزن و دوباره سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، اون رم ايراد داره و اگه حل نشد، مطمئن مي‌شي كه رمهات سالمه.
    3- اگه در مرحله "2" هم جواب نگرفتي، براي محكم‌كاري، به جز كارت گرافيك و رم هر كارت ديگه‌اي رو سيستمت هست رو جدا كن. از جمله، مودم، كارت صدا، كارت كپچر، كارت ميكس و هر چيز ديگه‌اي و كابل شبكه هم اگر وصله، قطعش كن. و سيستم رو دوباره روشن كن اگه مشكل حل شد، يكي از اينها ايراد داره. اگه حل نشد. برو به مرحله 4.
    4- برو سراغ كارت گرافيك. تو اين مرحله بايد يه كارت گرافيك اضافه داشته باشي، مي‌توني از يه نفر قرض بگيري يا اينكه سيستم رو ببري يه مغازه خدمات كامپيوتري. به هر حال كاري كه بايد انجام بشه اينه كه يه گرافيك ديگه بذاري رو سيستم و سيستم رو روشن كني. اگه مشكل حل شد، از گرافيكت بوده.
    5- اگه تو مرحله "4" هم مشكل حل نشد، فقط دو تا قطعه مونده كه بايد تست بشه. مادربورد و سيپي يو، كه (در اين مرحله) به احتمال 99 درصد، مشكل از مادربورده. البته مطمئن شدن از سيپي يو كم هزينه‌تره (منظورم پول نيست، راحتي كاره) اونم اينه كه يه سيپي يو كه به مادربوردت مي‌خوره رو بگذاري رو سيستم و امتحان كني. پيشنهاد مي‌كنم اگه خيلي وارد نيستي خودت اين كار رو انجام ندي، و چون احتمالش هم كمه كه از سيپي يو باشه مي‌توني اصلاً سيپي يو رو تست نكني.
    6- اگه تو مرحله "5" هم جواب نگرفتي، مادربوردت رو بفرست گارانتي.
    7- يه بار ديگه مي‌گم. لازم نيست كه حتماً تست‌هاي نرم‌افزاري وقت‌گير رو انجام بدي و آخرش هم مطمئن نباشي كه نتيجه درست هست يا نه. اين روش مطمئناً جواب ميده و مشكلت رو حل مي‌كنه به شرط اينكه دقيقاً و به ترتيب انجام بشه.
    8- برات آرزوي موفقيت مي‌كنم.

3. این کاربر از Farvadin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

13

گفته دوست عزيزمون keylogger مجددا در زير بخوانيد :‌ ( به نكته 3 خوب توجه كنيد )*

سلام به عنوان فردی که چندین بار دچار همین مشکل شده بودم باید بگم که :
    1- cpu شما 2.8 celeron با کارت گرافیگ و هارد شما سازگار نیست .
    2- در مشکل بنده چند تا از خازنهای مادربورد نیمسوز و چیپ ست پل جنوبی سوخته بود !
    3- در این مواقع معمولا هیچ ربطی به رم و هارد وکارت گرافیک پیدا نمیشود و بیشتر مشکل از مادر بورد و پردازنده است
    4- صد در صد مادر بورد خود را با یک debuger تست کنید این قطعه به pci کامپیوتر وصل می شود و در بیشتر تعمیر گاه ها موجود است
    امیداوارم مشکلت با همینها باشد طرف های پاور رو هم بگیر از اون هم یه تست بگو بیرن به دردت میخوره.

واي همينو كم داشتيم. خازن مادربورد نيم سوز شده ؟! وااااااي خداي من . واقعا" صحت داره؟ يعني ممكنه!!
    شما ميگيد هيچ ربطي به هارد و رم و گرافيك نداره . ولي بيشتر دوستان ميگفتند اشكال از رم يا هارد است. واله من گـــيــج شدم اين وسط . همون كه گفتم بايد كل قطعات سيستم رو بدم بررسي كنن . اينطور اصلا فايده نداره . همه شما يه چيزي ميگيد . واسه چي اشكال از مادربورد ديگه ؟‌اون چرا؟‌!

واااااي خداي من مشكلم اينطور بيشتر ميشه كه نه كمتر !!!
    Last edited by 9vin; 03-11-2008 at 11:14.

آخر فروم باز G G Game's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    آِؤآ« ،,ۀآ آِ«}آ آِ«أ] ؤآ [أآ »ِأآ«أ

پيش فرض

ویندوز رو عوض کن با یک رم دیگه امتحان کن ببین بالا میاد!

داره خودمونی میشه Farvadin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

دوست عزيز، براي رفع مشكلتون بهتره به جاي سردرگمي و اجراي همه نظرات، يه روش رو شروع كني و از اول تا آخر بري و تقريباً به راحتي مشكل رو پيدا و رفع كني. اين كارها رو مرحله به مرحله از كم هزينه‌ترين تا پرهزينه‌ترين به ترتيب انجام بده.
    1- يك ويندوز روي درايو ديگري غير از سي (c) نصب كن. اگه مشكل حل شد، بدون كه درايو سي بدسكتور داره، اونوقت مي‌توني با همين وضع به كار ادامه بدي (كه پيشنهاد نمي‌شه) و يا مي‌توني بدسكتور هاردت رو با روش‌هاي موجود رفع كني كه لازم نيست تو اينجا توضيح بديم.
    2- اگه مرحله "1" جواب نداد، رم رو چك كن، اما نه با نرم‌افزار. اگه دو تا رم داري، يكيشو دربيار (حتماً بايد سيستم رو خاموش كني و از برق بكشي) و سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، كه معلوم مي‌شه اون رم ايراد داره و مي‌توني بفرستي به گارانتي. اگر هم مشكل حل نشد، دوباره سيستم رو خاموش كن و رمي كه رو سيستم هست رو دربيار و اينيكي رو جا بزن و دوباره سيستم رو روشن كن. اگه مشكل حل شد، اون رم ايراد داره و اگه حل نشد، مطمئن مي‌شي كه رمهات سالمه.
    3- اگه در مرحله "2" هم جواب نگرفتي، براي محكم‌كاري، به جز كارت گرافيك و رم هر كارت ديگه‌اي رو سيستمت هست رو جدا كن. از جمله، مودم، كارت صدا، كارت كپچر، كارت ميكس و هر چيز ديگه‌اي و كابل شبكه هم اگر وصله، قطعش كن. و سيستم رو دوباره روشن كن اگه مشكل حل شد، يكي از اينها ايراد داره. اگه حل نشد. برو به مرحله 4.
    4- برو سراغ كارت گرافيك. تو اين مرحله بايد يه كارت گرافيك اضافه داشته باشي، مي‌توني از يه نفر قرض بگيري يا اينكه سيستم رو ببري يه مغازه خدمات كامپيوتري. به هر حال كاري كه بايد انجام بشه اينه كه يه گرافيك ديگه بذاري رو سيستم و سيستم رو روشن كني. اگه مشكل حل شد، از گرافيكت بوده.
    5- اگه تو مرحله "4" هم مشكل حل نشد، فقط دو تا قطعه مونده كه بايد تست بشه. مادربورد و سيپي يو، كه (در اين مرحله) به احتمال 99 درصد، مشكل از مادربورده. البته مطمئن شدن از سيپي يو كم هزينه‌تره (منظورم پول نيست، راحتي كاره) اونم اينه كه يه سيپي يو كه به مادربوردت مي‌خوره رو بگذاري رو سيستم و امتحان كني. پيشنهاد مي‌كنم اگه خيلي وارد نيستي خودت اين كار رو انجام ندي، و چون احتمالش هم كمه كه از سيپي يو باشه مي‌توني اصلاً سيپي يو رو تست نكني.
    7- يه بار ديگه مي‌گم. لازم نيست كه حتماً تست‌هاي نرم‌افزاري وقت‌گير رو انجام بدي و آخرش هم مطمئن نباشي كه نتيجه درست هست يا نه. اين روش مطمئناً جواب ميده و مشكلت رو حل مي‌كنه به شرط اينكه دقيقاً و به ترتيب انجام بشه.
    ببخشيد. يه مرحله رو از قلم انداختم
    بعد از مرحله 3، سيستمت رو با يه پاور ديگه تست كن. و بعد برو به مرحله 4. باز هم مي‌گم اين روش رو اگه دقيق و به ترتيب انجام بدي مطمئناً مشكلت حل مي‌شه. يعني اين يه روش كلي هست و مطمئناً جواب مي‌ده. در ضمن من كارم خدمات كامپيوتري هست.

7. این کاربر از Farvadin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

هر کدوم از دوستان نظری میدن که بعضا هم درسته یعنی طبق تجربیاتشون بدست اومده ولی BlueScreen از مشکلات خیلی مختلفی میتونه بوجود بیاد که فکر کنم اکثرش رو دوستان گفتن حالا اینکه تاکید بیشتر رویه رمه بخاطر اینه که شایع ترین دلیل اتفاق BlueScreen از رمه یا درایور همینطور که گفتم همیشه که واقعا هم در 80% مواقع از رم یا داریور بوده که حالا درایور با بروز رسانی یا حداکثر تعویض ویندوز مشکل حل میشه ولی رم یا اینکه رم مشکل پیدا کرده و نمیشه کاریش کرد یا اینکه تنظیمات رم در بایوس درست نیست مثلا ولتاژ یا تایمینگ ها (که البته این بیشتر زمانی که مثلا اورکلاک کنی پیش میاد) البته اگر مورد غیر عادی در سیستمی وجود نداشته باشه مثلا در سیستم شما ممکن ایراد از پاور باشه البته پاور یا مثلا طبق گفته دوستان مشکل در مینبورد خودش نمیتونه باعث صفحه آبی بشه ولی مثلا پاور اگر خوب نتونه ولتاژ رم یا CPU رو تامین کنه احتمالش خیلی زیاده که برای رم یا CPU مشکل بوجود بیاد و ارور صفحه آبی بده ویندوز اگر پاور باشه ممکنه به قطعات بعد مدتی صدمه بزنه مینبورد همینطور یعنی این قطعات باعث اختلال در کار رم میشن . ببین تا n ماه دیگه هم اگر تو این تاپیک دنبال جواب بگردی جواب قطعی پیدا نمیکنی و هر کسی چیزی میگه چون مشکل صفحه آبی جواب قطعی نداره و در هر سیستمی ممکن به دلیل خاص خودش بوجود بیاد . حالا شما میدونی بیشترین احتمالات از چیه پس بهتر یکاری کنی .
    Last edited by milky way; 03-11-2008 at 11:33.

9. این کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

11

دوست عزيز ، فعلا در حال بررسي به همين روشي كه شما گفتيد هستم. چند روز آينده خبر كلي رو بهتون ميدم. فعلا يكي از رم ها رو در آوردم. اگه مشكل حل شد خبر ميكنم. پس فعلا خدانگهدار...

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزيز بابت راهنمايي كاملتان بسيار ممنونم. منم همين حدس رو ميزنم كه اشكال از پاورم باشه كه برق رو درست و به طور كامل منتقل نميكنه. چون كليد پاور من خراب شد و سيم هاي اونو به صورت مستقيم كردم. يعني دو تا هارد پاور قوي تري ميخواد؟

آره كامپويترمو با ويروس ياب كاسپر اسكاي اسكن كردم كامل ويروسي پيدا نكرد . ويندوز هم عوض كردم اما مشكل ادامه داره.
    من با همين سي پي يو 1 ماه پيش مشكلي نداشتم . حالا شما ميگيد اشكال ممكنه از سي پي يو شما باشه چون پايينه. من هيچ قطعه اي به رايانه ام اضافه نكردم . مطمئن باشيد.

مطمئن باشيد همه قطعات با هم سازگاري دارند چون كسي كه واسم اين سيستم رو بسته گفت.
    حالا cpu بالاتر اومده معلومه. همه قطعات كامپيوتر هر روز جديد ميشند. نميشه اينو كتمان كرد. درسته قبول دارم cpu من پايينه .
    ولي هر كدام از دوستان يه چيزي ميگن. ديگه فكر كنم بايد كل قطعات سخت افزاري سيستم رو بايد بدم بررسي كنن. اول من فكر ميكردم هارد يا رم است اما حالا بايد همشو چـك و بررسي كنند. درسته؟! اينطور كه شما ميگيد يعني اين...
    به هر حال امیدوارم با روشهای دوستان مشکلت بر طرف بشه ولی اینو بدون که دو تا هارد و گرافیک قوی مطمئنا به پاور بالاتری هم نیاز داره.
    موفق باشی

12. این کاربر از M a r y a m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موسیقی David.Jn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

به هر حال امیدوارم با روشهای دوستان مشکلت بر طرف بشه ولی اینو بدون که دو تا هارد و گرافیک قوی مطمئنا به پاور بالاتری هم نیاز داره.
    موفق باشی
    و CPU
    چون ايشون هارد بالايي دارند و CPU هم بايد بالا باشه

من روش آزمون خطايي كه دوستمون Farvadin گفتن را پيشنهاد ميكنم
    چون اين مشكل معمولآ به خاطر رم پيش مياد ولي حالا كه شما ميگين مشكل از رم نيست بهتره تمام قطعات را چك كني البته كمي با حوصله اينكار را انجام بده
    اميدوارم مشكلت حل بشه
    در ضمن Kaspersky اي كه داري active و Update شده يا نه؟
    چون من هم چند وقت پيش يه ويروس بهم خورده بود كه باعث مي شد مشكلي مثل شما پيدا كنم
    با اين آنتي ويروس چك كردم و پيدا شد و حالا ديگه اون مشكل صفحه آبي(صفحه مرگ) را ندارم.

14. این کاربر از David.Jn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    اهــــواز

پيش فرض

نميدونم چرا گاهي اوقات كه كامپيوتر رو براي چند ساعتي خاموش ميكنم (مثلا شب تا صبح) ، وقتي دوباره ميام و روشن ميكنم بعد از قسمت بوت ويندوز همونجا قفل ميكنه و ادامه نميده و مجبور ميشم چندين بار ريست كنم تا آيا بياد بالا يا نه !!!
    به نظر شما اين ميتونه اشكال از چي باشه؟‌رم ؟!
    البته اين مشكل رو هم قبلا ذكر كردم در پست هاي اول و دوستان پاسخ اينو ندادند. لطفا" راهنمايي كنيد كه مشكل از كجاست.
    مرسي...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •