تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 63

نام تاپيک: آموزش تغییر گرافیک داخلی گوشی با استفاده از پچ Sysgfx

آخر فروم باز D E V I L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

11 آموزش تغییر گرافیک داخلی گوشی با استفاده از پچ Sysgfx

سلام خدمت تمامی هکرهای عزیز.
    هانطور که اطلاع دارید در این مورد قبلا هم تاپیکی زده بودم.ولی در پی سوالات و پ.خ های زیادی که در این مورد دریافت کردم تصمیم گرفتم تا بطور کامل و بصورت قدم به قدم نحوه استفاده از این پچ رو آموزش بدم.تا مبتدی های عزیز موقع نصب این پچ سردرگم نشند.
    خب میریم سر اصل مطلب:
    بعضی از کاربران میپرسند که اصلا کار sysgfx چیه؟
    در جواب باید بگم بوسیله این پچ میتونید هر آیکونی رو که در گوشی مشاهده میکنید تغییر بدید.از آیکون باطری گرفته تا شکل اسمایل های اس ام اس و غیره....
    آموزش نصب پچ تو صفحه اول کلوپ پچ هست.توصیه من اینه که فقط از setoolLite v1.08 برای نصب پچ استفاده کنید.
    اصلی ترین مشکلی که دوستان عزیز داشتند ایجاد مسیری بود که باید پک آیکونها رو تو اون مسیر قرار داد.
    که انشاالله تو این تاپیک برای همیشه حل خواهد شد.
    در زیر یک نمونه از پچ Sysgfx رو میبینیم:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    تمام خطوطی که در ابتدای آنها کاراکتر ; آورده شده غیر فعال هستند و هیچ تاثیری روی گوشیه شما نخواهند گذاشت.حتی میتونید تمام این خطوط رو پاک کنید.
    در پچ بالا با استفاده از همین موضوع سه مسیر برای انتقال گرافیک داخلی گوشی تعریف شده که میتونید با استفاده از کاراکتر ; هر کدوم از اونهارو انتخاب کنید.
    در پچ بالا مسیری که انتخاب شده tpa/user/other/gfx هست.شاید برای کسانی که اولین بار همچین مسیری رو میبینند این سوال پیش بیاد که این مسیر کجای گوشی هست؟
    در جواب این عده از دوستان باید بگم:
    منظور از tpa/user/ همون حافظه داخلی گوشیه شما هست.پس نتیجه میگیریم که:
    tpa/user/other/gfx=C:\other\gfx
    ویا
    tpa/user/other/gfx=Phone Memory\other\gfx
    ضمنا تو بعضی از پچها بجای tpa/user ممکن هست usb/ رو مشاهده کنید که باز منظور همان حافظه داخلی گوشی هست.
    با دیدن این مسیر(tpa/user/other/gfx) نتیجه میگیریم که باید یه فولدر به اسم gfx در داخل فولدر Other در حافظه داخلی گوشی ایجاد کنیم.و تمام آیکونهایی رو که دانلود کردیم رو باید تو این مسیر بریزیم.بطوری که وقتی وارد فولدر gfx میشیم فقط فایل داشته باشیم و هیچ فولدر اضافه دیگه ای نباید وجود داشته باشه.
    اگه کمی بیشتر به پچ دقت کنید متوجه میشید که به غیر از مسیر بالا دو مسیر دیگه نیز داریم:
    tpa/user/image/gfx
    card/sysgfx

اگه به ابتدای خطوطی که این مسیرها توشون هست دقت کنید متوجه میشید که اولشون کاراکتر ; اومده و همونطور که قبلا گفتم این خطوط تاثیری در پچ ندارند.حالا اگه ما بخاهیم آیکونها بجای فولدر other\gfx به image\gfx منتقل بشن باید کاراکتر ; رو از اول این خط برداریم و اون رو جلوی خطی بزاریم که توش مسیر tpa/user/other/gfx نوشته شده.(خطوطی که با رنگ قرمز مشخص شدند)
    مسیر سوم card/sysgfx هم به فولدری اشاره میکنه که اسمش sysgfx هست و در مموری کارت قرار داره.(e:\sysgfx) اگه خواستیم پچ آیکونهارو از این مسیر بخونه باید باید خطی که آخرش card/sysgfx نوشته شده رو فعال کنیم.به این صورت که کاراکتر ; رو از اولش برمیداریم ولی دو خط دیگه باید اولشون ; باشه.
    تذکر:هر لحظه فقط میتونیم یکی از این سه خط رو فعال کنیم.(خطوط قرمز)
    البته تمام پچهای sysgfx به اینصورت نیست که شما بتونید مسیری رو به دلخواه انتخاب کنید.برای مثال به پچ زیر توجه کنید:

کد:
    [RIGHT]همونطور که مشاهده میکنید تو این پچ فقط یه مسیر وجود داره و به هیچ وجه نمیشه دستکاریش کرد.(البته با استفاده از هگز ادیتورها میشه هر مسیری رو تعریف کرد ولی برای مبتدی ها اینکار توصیه نمیشه)
    نوع دیگری هم از پچ sysgfx داریم که انعطاف بیشتری داره به این صورت که میشه مسیر پچ رو به دلخواه تغییر داد.برای مثال:
    کد:
    همراه این نوع از پچ ها فایلی با نام tgfx.ini وجود دارد که داخل آن مسیر انتقال پچ نوشته شده است و میتوانیم به دلخواه آنرا تغییر دهیم.
    این فایل را نیز باید در مسیر زیر کپی کنیم:
    \other\ini\حافظه داخلی گوشی
    محتوای این فایل بصورت زیر هست:

GfxFolder]: /tpa/user/other/gfx]

که فقط باید قسمت سبز رنگ را تغییر دهیم.بطور پیش فرض این مسیر به فولدر gfx در داخل فولدر other در حافظه داخلی گوشی اشاره میکند.

توجه کنید موقعی که پکی رو دانلود میکنید مطمئن بشید که حتما برای گوشیه شما هست در غیر اینصورت اگه حتی پچ رو هم نصب کنید و مسیر انتقال رو هم درست ایجاد کنید بازهم گوشی قادر به استفاده از پک شما نخواهد بود.
    برای گوشیهای w700,w800,k750 میشه از یک استفاده کرد.ولی گوشیه w810 دارای آفست متفاوت هست و نمیشه از پک گوشیهای بالا برای این گوشی استفاده کرد.مگر اینکه اسامی آیکونها رو تغییر بدیم که در ادامه نحوه تبدیل پکهای مختلف رو هم توضیح میدم.

آموزش برنامه convert_offsets_v1.4 برای تغییر نام پک های گوشیهای مختلف:
    این برنامه از چهار قسمت تشکیل شده:

Original Firmware Version:فریمور گوشی که میخواین پکشو تغییر نام بدید.مثلا پک گوشیه k750 رو دارید میخاین تبدیلش کنید به W810 تو این قسمت k750 رو انتخاب کنید.

New Firmware Version:تو این قسمت هم اسم گوشیرو انتخاب میکنید که میخاین پکی که تو قسمت قبلی انتخاب کردید بهش تبدیل بشه. مثلا پک گوشیه k750 رو دارید میخاین تبدیلش کنید به W810 تو این قسمت w810 رو انتخاب کنید.

Original Gfx Path: مسیر پک مبدا

New Gfx Path:مسیری رو مشخص میکنید که بعد از تغییر نام پک باید آیکونهای جدید تو این مسیر ایجاد بشن.

برای تبدیل هم بر روی گزینه start کلیک میکنید.والسلام

در زیر چند نمونه از پچهای gfx به همراه برنامه convert_offsets_v1.4 و یک پک آیکون که مخصوص گوشیهای w800,w700,k750 هست برای دانلود گذاشتم.W810 دارهای عزیز میتونن با استفاده از برنامه convert_offsets_v1.4 پک مورد نظر رو برای استفاده تو گوشیشون تغییر بدن.

برای گوشیهای سری db2020 مثل k800 نیز پچ sysgfx وجود دارد.البته به شکلی دیگر.به اینصورت که تمام آیکونها بجای کپی کردن در مسیر خاص به صورت باینری در داخل پچ تعریف شده اند و برای تغییر گرافیک این دسته از گوشیها کافیست که فقط پچ مورد نظر رو نصب کنیم.

در پایان به برخی مشکلاتی که ممکن است به هنگام نصب این پچ براتون پیش بیاد اشاره میکنم:

پچ رو در قسمت Misc Files قرار میدم و write script را انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید c کابل را به گوشی وصل میکنم ولی هیچ اتفاقی نمیافتد؟

جواب:usbFlashDriver رو نصب نکرده اید.از آدرس زیر آنرا دانلود کرده و نصب کنید.
    کد:
    بعد از نصب این پچ دیگه گوشی روشن نمیشه؟

جواب:به احتمال زیاد فایل rest مربوط به گوشیه شما در فولدر rest برنامه setoolLite موجود نمیباشد.این اتفاق اکثرا برای w800-r1bd001 پیش می آید.پس اگه گوشیتون دارای این فریمور هست فایل زیر رو دانلود کرده و در فولدر rest برنامه ستول قرار دهید.

کد:
    یکی دیگر از دلایلی که ممکن است این اتفاق رخ دهد اینست که فایل اجرایی برنامه ستول رو بجای اینکه توسط گزینه sendto desktop به دسکتاپ بفرستید اونرو کپی کردید تو دسکتاپ.اینطوری چون برنامه نمیتونه فولدر rest رو پیدا کنه قادر به روشن کردن گوشی نخواهد بود.

با اینکه پچ رو بطور صحیح نصب کردم و مسیر رو هم بطور صحیح ایجاد کردم ولی هیچ آیکونی تغییر نکرده؟

جواب:به احتمال زیاد از پکی استفاده کردید که مربوط به گوشیه شما نبوده.

تذکر:سعی کنید قبل از انجام اینکار از gdfs گوشیتون بکاپ بگیرید.
    تذکر:مسئولیت اینکار بر عهده خودتون هست.
    تذکر:سعی کنید داخل فولدر gfx رو زیاد شلوغ نکنید چون ممکن هست سرعت گوشی پایین بیاد.
    امیدوارم مفید واقع شده باشه.
    موفق باشید
    لینک دانلود پچ ها:
    کد:
    این هم لینک دانلود پک :
    کد:
    Last edited by D E V I L; 20-02-2008 at 23:11.

2. این کاربر از D E V I L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موبایل adrenalin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

اقا توحید مثل همیشه کارت درسته
    باتشکر از زحماتی که میکشید
    مثل همیشه گل کاشتی (از این که مارو جزو هکر ها حساب کردی مممنون )
    Last edited by adrenalin; 21-02-2008 at 10:07. دليل: ص

آخر فروم باز B L A S T E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    █ مادرید ! █

پيش فرض

سلام توحید جون.طبق معمول تاپیکات خیلی پرباره.
    این پچ sysgfx کا800 هم میزاری؟
    ممنون

Banned SAEED_BARCELONA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    آبادان

پيش فرض

چرا برای k750 اینقد از این جور چیزا هست ولی برا k800 بدبخت فقط منو آکوستیکو فونت هست؟
    توحید دمت گرم. اینارو از کجا یاد میگیری بلا؟

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    █ مادرید ! █

پيش فرض

چون که k750 قدیمیتره .....
    من میخوام یه پچ رو کا 800 نصب کنم دعا کنید!!!

آخر فروم باز D E V I L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

چون که k750 قدیمیتره .....
    من میخوام یه پچ رو کا 800 نصب کنم دعا کنید!!!
    من جای تو بودم تبدیلش میکردم به k810 چون پکهای زیادی برای k810 هست.برو خدا پشت و پناهت فقط بکاپ از gdfs فراموش نشه.
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    █ مادرید ! █

پيش فرض

به احتمال زیاذ تبدیل میکنم.
    اینم از عکس گوشیم

حـــــرفـه ای Hadi King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

ممنون توحيد جون بابت مقاله خوبتون كه آدم هاى مبتدى رو هم ميخواى حرفيش كنى!

آخر فروم باز iman_s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    کرجي يال

پيش فرض

فکر میکنم برای تغییر آیکونهای گوشیهایی مثل K800 یک روش موجود باشه.ولی چون خودم امتحان نکردم زیاد مطمئن نیستم.

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    █ مادرید ! █

پيش فرض

من امتحان کردم.پچ gfx وجود داره.ولی نه مثل w800 که عکسا رو کپی کنید تو قسمت تصاویر.با استفاده از برنامه image tool .شاید یه تاپیک زدم توضیح دادم

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •