تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: [آموزش] اضافه کردن صدا به DVD

حـــــرفـه ای alex_pk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض [آموزش] اضافه کردن صدا به DVD

سلام دوستان
    خوب بریم سر اصل مطلب

من قبلا چند بار صدای دوبله رو به فیلم اضافه کردم و البته به دی وی دی اصلی نه
    بلکه به همین فرمت های رایج
    و بعد به فرمت دی وی دی در آوردم
    خوب من میخوام حالا صدا رو به دی وی دی اصلی اضافه کنم
    یعنی بدون اینکه فیلم تغیری کنه
    یعنی مثلا من فیلم A Beautiful Mind رو با منوی اصلی دارم(فرمت دی وی دی ...VOB)
    حالا میخوام صدا رو به این فیلم اضافه کنم بدون اینکه هیچ تغییری تو خود فیلم و یا منو ها داده بشه
    صدا هم مچ هستش میدونم(البته این مورد مهم نیست فقط میخوام روش کار رو یاد بگیرم)

زیر نویس رو دیدم چجوری اضافه میکنن بدون تغییر تو فیلم
    حالا اضافه کردن صدا رو میخوام یاد بگیرم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

2. 2 کاربر از alex_pk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    فکر کنم صدای دوبله شده این فیلم (به علت سانسور و این حرفها)
    زمانش کمتر از زمان اصلی فیلم باشه
    و نشه اضافش کرد

【ツ】

4. 3 کاربر از Amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    تنظیم کردم...
    کلا مشکل تنظیم شدنش رو ندارم...دوباره هم اگه نیاز باشه تنظیم میکنم(مثلا اونجاهایی که دوبله نشده صدای اصلی فیلم رو میذارم)
    چنتا فیلم رو همینجوری درست کردم...که البته بعدا فهمیدم موجود بوده مثل Pulp fiction رو 2 Audio کردم.
    یا spider man 3 رو همون روزای اول اینجوری درست کردم ولی خوب کیفیت دی وی دی ریپ بوده که به دی وی دی تبدیلش کردم از همین منو های دستی براش گذاشتم.
    میخوام دی وی دی اصلی باشه با منوی اصلی.

6. 2 کاربر از alex_pk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض روشی برای اضافه کردن صدا به دی وی دی بدون تغیر در منو

سلام دوستان
    آیا راهی هست که بشه روی یک دی وی دی که منوی اصلی داره صدا اضافه کرد ولی منو تغییر نکنه
    با برنامه ConvertX to DVD میشه ولی منو حالت دستی میشه
    من میخوام منو هم تغییر نکنه.

ممنون.

8. 2 کاربر از alex_pk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام...

مدیر جان منظورت دقیقا چیه؟

منظورت از تغییر نکردن منو:

1- هیچ گزینه ای به منو اضافه نشه، فقط و فقط یه stream صوتی به title اصلی اضافه بشه. اینطوری فقط صدا رو میشه با stream selection نرم افزارها و یا دکمه ی audio selection از ریموت دستگاه ها بار کرد.

2- همون حالت بالا، فقط یه گزینه ی جدید به منوی قدیمی اضافه بشه. هیچ تغییر دیگه ای به وجود نیاد.

هر دو روش عملیه، فقط اینکه بسته به خیلی عوامل و ساختار DVD های مختلف متاسفانه همیشه جواب نمیده. و اجرای مورد 2 یه مقدار پیچیده تره. حالا بگو منظورت کدوم مورده تا توضیح بدم. البته تا جایی که سر در میارم...

10. 3 کاربر از maxeemo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام عزیز
    مرسی.

فرقی نمیکنه هر کدومش رو بتونم انجام بدم خوبه
    فقط منو تغییر نکنه.

حالا اشکال نداره مثلا یک عنوان هم اضافه شد تو بخش Audio setting
    البته ابن یه مقداری کار میبره و مدل اضافه کردن زیر نویس رو انجام دادم قبلا
    فکر کنم همون اینکه اصلا منو تغییر نکنه و فقط با دکمه change Audio صدارو تغییر بدم بهتر باشه.(همون حالت اول که گفتین)
    تعدادزیادی الان از این موارد دارم که رو دستم مونده میخوام صدارو درست کنم.
    مرسی.

12. این کاربر از alex_pk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

OK...

البته کاش یه سوال دیگه هم ازت پرسیده بودم:

با برنامه ConvertX to DVD میشه ولی منو حالت دستی میشه
    حالت دستی میشه یعنی چی؟ شاید این روشی که من میگم هم همینطور باشه.

ولی بیخیال... روش 1 رو توضیح میدم، فقط شرمنده که شاید طولانی به نظر بیاد. کوتاه تر از این گمون نکنم بشه، چون اصولا برنامه ی سرراستی برای انجام ویرایش روی DVD ها وجود نداره.

3 مرحله ی کلی زیر باید انجام بشه:

1- استخراج Stream های Title Set مورد نظر از DVD
    2- الحاق (Mux) مجدد Stream های استخراج شده به علاوه ی Stream صوتی جدید
    3- تعویض فایل های VOB عنوان مورد نظر با فایل های VOB جدید و آپدیت فایل Information

» یه تعداد نرم افزار لازمه برای انجام مراحل بالا که در جای خودشون توضیح دادم. فقط بگم که همه Free هستن و خیلی کم حجم و البته از بهترین ها در نوع خودشون. این ابزارها کاملا حرفه این. خیالت راحت...

مرحله ی 1

محتویات DVD (پوشه ی VIDEO_TS) باید کپی بشه روی هارد. اگه در حال حاضر روی هارد هست، باز هم بهتره که کپی انجام بشه تا پوشه ی اصلی به عنوان Backup باقی بمونه که اگه یه وقتی نتیجه دلخواه نبود حداقل DVD اصلی رو از دست نداده باشیم. الکس جان، در طول این متن من از این پوشه به عنوان Source اسم می برم. برای استخراج یا Demux استریم ها نرم افزارهای زیادی وجود داره. من PgcDemux رو پیشنهاد می کنم.

PgcDemux

دانلود از سایت مولف:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به پوشه ای که فایل ها داخلش Demux میشن بعد از این Demuxed میگم. تنظیمات رو به این صورتی قرار بده که تو تصویر زیر اومده. آدرس فایل IFO ی VTS مورد نظر (اون فیلمی که میخوای روش صدا بذاری) از پوشه ی Source رو بده، آدرس پوشه ی Demuxed رو هم بده و Process رو هم آخر کاری بزن... اگه مشکلی پیش نیاد فایل های Demux شده رو بعد از انجام Process داری.

مرحله ی 2

باید از استریم های قبلی + استریم صوتی جدید VTS جدید رو بسازیم. از نرم افزار Muxman استفاده می کنیم.

Muxman

دانلود از سایت مولف:
    کد:
    نسخه ی Free رو دانلود کن. برای کاری که انجام میدیم کافیه.

خوب، حالا باید استریم های صوتی، تصویری و Subpicture ها رو تو جای خودشون اضافه کنی. Subpicture ها Subtitle ها هستن که اگه میخوای تو DVD جدید از دست نرن، باید اونا رو به همون ترتیبی که بودن اضافه کنی (بعد از این تو ادامه ی متن فقط از Subpicture استفاده می کنم و منظورم همون Subtitle ـه). فکر می کنم تو شکل زیر همه چیز مشخص باشه. فقط چند مورد:

- موقع نوشتن این متن تصورم اینه که فایل صدای جدیدی که میخوای بذاری رو DVD آماده ست.
    بنابراین توضیحی در مورد مشخصات مطلوب استریم های صوتی ندادم. Muxman هر استریم صوتی ای رو قبول نمیکنه. اگه مشکلی پیش اومد در افزودن صدای جدید...
    - برای افزودن استریم های چندگانه ی صوتی یا Subpicture، از فیلد عددی مقابل Stream استفاده کن.
    - استریم ها رو به همون ترتیبی اضافه کن که تو DVD مبدا بوده.
    برای اینکه ببینی ترتیب استریم ها تو DVD مبدا چیه، میتونی از نرم افزار مشهور KMPlayer استفاده کنی. DVD رو پخش کن، گزینه ی Media Info با ترکیب کلیدی Alt+J رو انتخاب کن. تو پنجره ای که باز میشه، بالای پنجره از لیست کومبو فایل IFO ی VTS مورد نظر رو انتخاب کن. تمام استریم ها لیست شدن. تو این لیست ترتیب عددی استریم ها کاملا مشخصه و همینطور ID استریم تو ساختار DVD. این ID تو ریپورت خروجی PgcDemux هم اومده، بنابراین خیلی راحت میتونی ترتیب قرار دادن استریم ها رو تو Muxman به همون صورتی که تو DVD مبدا بوده رعایت کنی.
    - وقتی استریم های صوتی یا Subpicture رو اضافه می کنی زبان اونا رو مشخص کن.
    - اگه به Mapping استریم های Subpicture گیر داد (پیغام با رنگ قرمز)، یکی یا هر دوی دکمه های Wide یا LB رو فعال کن (برای استریم مورد اشکال) تا پیغام خطا حذف بشه.

به پوشه ای که VTS جدید داخلش ایجاد میشه بعد از این Remuxed میگم. آدرس این پوشه رو پایین پنجره بده و Start رو بزن.

مرحله ی 3

حالا باید فایل های VTS جدید رو با فایل های VTS مبدا (Source) جایگزین کنیم (Replace). هر تعداد فایل VOB که در پوشه ی Remuxed موجود هست رو روی VTS قدیمی (پوشه ی Source) کپی می کنیم. الکس جان، قبل از کپی ببین فایل های جدید رو روی فایل های صحیح Overwrite کنی. مثلا اگه توی DVD اصلی VOB ها از VTS_02_1 شروع میشن، باید اسم VOB های جدید رو هم به همین ترتیب مرتب کنی. اگه مثلا با VTS_01_1 شروع میشن که دیگه نیازی به Rename نیست. چون خروجی برنامه ی Muxman که تو مرحله ی 2 بود، به طور طبیعی VTS شماره ی 1 میشه. فقط دقت کن که این مرحله خیلی حساسه. دقت کن که جایگزینی رو درست انجام بدی. خوب، بعد از Overwrite فایل ها فقط یه کار میمونه: آپدیت فایل Information (با اکستنشن IFO). برای این کار از برنامه ی IFO Update استفاده می کنیم.

IFO Update

دانلود از این لینک:
    کد:
    تنظیمات برنامه رو مطابق چیزی که تو تصویر زیر اومده قرار بده. اگه بخوای میتونی Copy Color Table in Each PGC رو هم فعال کنی، ولی از اونجایی که جدول رنگ استریم های Subpicture خروجی Muxman شااااااید مثل VTS مبدا نباشه، بهتره غیر فعال بمونه.

مسیرها رو مشخص کن، Original میشه IFO ی VTS مبدا (Source) و Authored هم میشه IFO ی VTS جدید (Remuxed). آخری یعنی Backup هم مهم نیست، ولی حتما فیلد رو پر کن، که اگه پر نکنی اشکال میگیره و بسته میشه. دقت کن که IFO ی مربوط به VTS مورد نظر رو انتخاب کنی، نه یک VTS دیگه یا VTS جامع DVD. و در آخر کلیک روی Update IFO و تمام...

DVD جدید با استریم صدای اضافه شده، قاعدتا الان باید آماده باشه (در پوشه ی Source). اگه مشکلی وجود داشت یا پیش اومد در خدمتم...

14. 12 کاربر از maxeemo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

wow

دستت درد نکنه خیلی کامل و عالی توضیح دادی حمید جان
    یه چنتا کمدی کلاسیک هست که نسخه اصلیشون دستم رسیده میخوام صدای دوبله رو بهش اضافه کنم البته صدا سینک شده فقط میخواستم منو تغییر نکنه.
    امشب یا فردا این روش رو روش اعمال میکنم نتیجه رو میام میگم
    اگه کار بده که فوق العادست خیلی وقته که دنبالش میگشتم چندین بار مطرح کردم به جواب نرسیدم
    تعداد زیادی عناوین هست که میخوام اینجوری کنم.
    تازه کارم شروع شد ( از این اسمایل هایی که خوشحاله )

مرسی مرسی مرسی

راستی منظورم از منو دستی میشه
    یعنی اون منوی ارجینال از بین میره.

که البته فکر نمیکنم با این روش اینجوری بشه
    بسی خوشحال شدم.تنکس زیر پستت که از طرف من هست رو 10 تا حساب کن.

16. 3 کاربر از alex_pk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

wow

دستت درد نکنه خیلی کامل و عالی توضیح دادی حمید جان
    یه چنتا کمدی کلاسیک هست که نسخه اصلیشون دستم رسیده میخوام صدای دوبله رو بهش اضافه کنم البته صدا سینک شده فقط میخواستم منو تغییر نکنه.
    امشب یا فردا این روش رو روش اعمال میکنم نتیجه رو میام میگم
    اگه کار بده که فوق العادست خیلی وقته که دنبالش میگشتم چندین بار مطرح کردم به جواب نرسیدم
    تعداد زیادی عناوین هست که میخوام اینجوری کنم.
    تازه کارم شروع شد ( از این اسمایل هایی که خوشحاله )

مرسی مرسی مرسی

راستی منظورم از منو دستی میشه
    یعنی اون منوی ارجینال از بین میره.

که البته فکر نمیکنم با این روش اینجوری بشه
    بسی خوشحال شدم.تنکس زیر پستت که از طرف من هست رو 10 تا حساب کن.
    خواهش می کنم مدیر جان...

اگه منظور از دستی شدن این بوده، باید بگم نه. با این روش هیچ تغییری تو ساختار و منوهای DVD بوجود نمیاد. فقط یک یا چندتا استریم صوتی به یک عنوان اضافه میشه که البته فقط از کنترل Audio Selection ریموت ها و نرم افزارها قابل دسترسی اند.

18. 4 کاربر از maxeemo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Don Thomas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سیسیل

پيش فرض

maxeemo
    ای ول ... احسنت ...

عجب آموزشی بود ... دستت درد نکنه

فقط یک سوال :

من هر کاری کردم نتونستم فایل صوتی رو اضافه کنم ...

چطوری میشه یه فایل با فرمت mp3 رو به فرمت ac3 که این نرم افزار ساپورت می کنه تبدیل کرد ؟

البته به wav تبدیل کردم ! ولی باز هم نتونست , اضافه کنه ...

لطفا یه نرم افزاری و یا برنامه ای برای این کار , تبدیل فرمت , معرفی کنید ...

ممنون

20. این کاربر از Don Thomas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •