تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 90 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 894

نام تاپيک: ADSL Sepanta / شرکت سپنتا

اگه نباشه جاش خالی می مونه seppeehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

11 ADSL Sepanta / شرکت سپنتا

خب، ظاهرا تنها شركت مهمي كه چنين تاپيكي براش وجود نداره سپنتا هست. حالا نميدونم واقعاً تعداد كاربراي سپنتا اينجا اينقدر كمه كه نياز به همچين تاپيكي احساس نميشده، يا واقعاً ما سپنتايي ها يك مقدار تنبليم!!

بنده خودم نزديك به 2 سال هست كه مشترك سپنتا هستم، فكر ميكنم براي دوستاني كه ميخوان مشترك سپنتا بشن، يا اينكه مايلند يه مقايسه‌اي بين شركت ها داشته باشند، اين فاكتور ها جالب توجه باشه.

اول مزايا:
    1-يكي از مهم ترين نكات مثبت سپنتا اينه كه يه قلقي داره كه باهاش بدون دردسر ميتونيد هر سرعتي رو كه بخوايد بدون هيچ مشكلي ازشون بگيريد. تنها ماه اول رو مجبوريد حداكثر 128 درخواست بديد، و براي ماههاي ديگه حتي ميتونيد تا سرعت 1-2 مگابيت بر ثانيه هم تقاضا بديد.

2- رفتار سپنتا تا اينجا كه با مشتري ها خيلي خوب و محترمانه بوده، حتي يه طرح تكريم مشتري هم دارند كه بعضي اوقات كه مشكلي براي سرور هاشون پيش مياد 2-3 روز به سرويس شما به صورت مجاني اضافه ميكنند. روز هاي عيد نوروز هم كه اگه بدهي نداشته باشيد كلاً رايگان ميشه براتون.

3- انواع مختلفي از تخفيفات شامل حالتون ميشه. به تدريج هر چي بيشتر پول بپردازيد، سطح كاربري شما بالاتر ميره، و با بالا رفتن سطح كاربري، تخفيفي كه بهتون ميخوره هم بيشتر ميشه. البته اين تخفيف زماني شامل حالتون ميشه كه به صورت آنلاين و با كارت اعتباري حسابتون رو شارژ كنيد، اما در كنار اون، با بالا رفتن سطح كاربريتون، امكان خريد بدون پرداخت پولتون هم بيشتر ميشه. يعني اينكه مثلاً شما ميتونيد تا 2-3 هفته حداكثر تا 100000 تومان هم خريد كنيد و پولش رو نديد! به طور كلي با وجود اين تخفيفات، ميتونيد تا مبلغ قابل توجهي تخفيف بگيريد، مثلا اكانت 256 اش كه با قيمت ماهيانه 49900 تومان هست، در صورت پرداخت سه ماهه و آنلاين با سطح كاربري پلاتين، ميشه 110000 تومن حدوداً. به اضافه يك هفته رايگان. ضمناً به ازاء هر مقدار خريد (اگر اشتباه نكنم 50000 تومان) بهتون يك كارت 20 ساعته اينترنت هديه ميده، كه ميتونيد اون رو به پول تبديل كنيد و به اعتبارتون اضافه كنيد. به نظرم بهترين سرويس تخفيف رو سپنتا داره.

4-به ازاء اشتراكي كه داريد، يك آي-پي استاتيك هم به شما تعلق ميگيره، كه اين مخصوصاً موقع دانلود از رپيدشر و ... خيلي به كارتون مياد.

و حالا معايب:
    1- پشتيباني سپنتا به معناي واقعي كلمه شوت هست! مخصوصاً شيفت صبحشون كه يك سري خانم رو اونجا پشت ميز فرستادن كه فقط اين سه تا جمله رو بلدن بگن: «شايد ويروس گرفيد»، «سرعت دانلود فايل تستتون چنده؟» و «پورتتون رو ريست ميكنم ببينم چي ميشه، اگه درست نشد شماره‌تون رو ثبت ميكنم براي پنل فني!»، و معمولاً هم جواب نميده؛ بايد خودتون زنگ بزنيد فني، كه اونجا هم حسابي سرشون شلوغه.

2- سرعت سپنتا تا حدودا اوايل امسال، بسيار عالي بود، با توجه به اينكه اكانت هاي سپنتا اكثرا نامحدود هست، بنابراين سرعتي بيشتر از اون چيزي كه كه ميخريد بهتون نميدن. مثلا سرعت سرويس 256 شون بين 28-30 در نوسان بوده. اما خصوصاً از اين ور سال به اين طرف، مشكل پهناي باند كه البته گريبانگير همه شركت ها هم هست، باعث شده كه بعضي وقت ها، خصوصاً روزهاي غير تعطيل و در بعضي ساعتهاي خاص، سرعتشون با نوسان زياد روبرو بشه. مثلا ديروز سرعت من حوالي 3:30 اومده بود روي 13 (سرويس 256). ضمن اينكه ظاهراً به تازگي پورت هاي تورنتش رو هم بسته و دانلود با تورنت هم به راحتي انجام نميشه.
    البته اين بحث پهناي باند هم براي همه مناطق نيست و مناطق پرجمعيت تر بيشتر اين مشكل رو حس ميكنند.

3-قيمت سرويس هاي سپنتا براي كاربراي جديد به نسبت بالاست. اما همونطور كه قبلاً گفتم، به تدريج با تخفيفايي كه ميدن، مناسبتر ميشه.اما خب به هر حال بالاست!

در مجموع من فكر ميكنم سپنتا هنوز يكي از بهترين Ispهاي ارائه دهنده Adsl در ايران باشه. هر چند كيفيتش مثل گذشته نيست، اما بازهم من ترجيح ميدم كه با مشكلاتي كه بعضاً داره بسازم و فعلاً سرويس دهنده‌ام رو عوض نكنم! تا بعد ها چه پيش آيد.

اگه دوستان سپنتايي لطف كنند و اينجا راجع به مسائل و مشكلاتشون بگند، فكر كنم بتونيم به نتايج خوبي با همفكري هم برسيم.
    Last edited by seppeehr; 07-10-2008 at 22:26.

2. 9 کاربر از seppeehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Nevissande's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سپنتا فقط يكي از نمايندگي هاي پيشگامان است.

سپنتا فقط در تهران فعاليت مي كند. ( در حوزه نمايندگي اش )

اما پيشگامان در كل كشور فعاليت مي كند و ده ها نماينده ديگر دارد.

بنابراين اگر مي خواهيد فيدبك ديگر دوستاني را كه از پيشگامان اشتراك دارند ولي در تهران نيستند دريافت كنيد بهتر است اسم تاپيك را به پيشگامان تغيير دهيد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

فعلا مهمترین مشکل سپنتا محدودیتیه که روی خیلی از پورتها و برنامه ها مثل P2P و RDP و ..... گذاشته. واقعا از این نظر بلا استفاده شده.

سپنتا هم نمایندگی نیست درحقیقت زیر مجموعه پیشگامان هست. جلوی ip اش را هم نگاه کنید نوشته سپنتا .

اگه نباشه جاش خالی می مونه seppeehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

فعلا مهمترین مشکل سپنتا محدودیتیه که روی خیلی از پورتها و برنامه ها مثل P2P و RDP و ..... گذاشته. واقعا از این نظر بلا استفاده شده.

سپنتا هم نمایندگی نیست درحقیقت زیر مجموعه پیشگامان هست. جلوی ip اش را هم نگاه کنید نوشته سپنتا .
    دقيقاً! من تا چند وقت پيش دانلود هام رو با تورنت انجام ميدادم، حالا مجبور شدم برم يه اكانت رپيد هم بگيرم!

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

1- پشتيباني سپنتا به معناي واقعي كلمه شوت هست! مخصوصاً شيفت صبحشون كه يك سري خانم رو اونجا پشت ميز فرستادن كه فقط اين سه تا جمله رو بلدن بگن: «شايد ويروس گرفيد»، «سرعت دانلود فايل تستتون چنده؟» و «پورتتون رو ريست ميكنم ببينم چي ميشه، اگه درست نشد شماره‌تون رو ثبت ميكنم براي پنل فني!»، و معمولاً هم جواب نميده؛ بايد خودتون زنگ بزنيد فني، كه اونجا هم حسابي سرشون شلوغه.
    100 درصد تایید میشه....من سری پیش اشکمو در اوردن این پخش پشتیبانی.....مخصوصا این خانوماشون....
    همش دیسکانکت میشدم اونام فقط میگفتن مودمو خاموش روشن کن...
    میگم بابا من 100 بار اینکارو کردم....ولی حرف تو گوششون نمیرفت....

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

و حالا معايب:
    خدا بگم چیکارت نکنه روده بر شدم از خنده

8. این کاربر از ایدون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال _Barbod_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    United States Tehran

پيش فرض

خیلی کار خوبی کردید که تاپیک جدا برای سپنتا باز کردید.
    در مجموع من فكر ميكنم سپنتا هنوز يكي از بهترين Ispهاي ارائه دهنده Adsl در ايران باشه
    کاملا" با این حرف شما موافقم
    من که به هیچ عنوان حاضر نیستم سرویس دهنده خودم رو عوض کنم
    هیچ زمانی هم زیر 384 شارژ نکردم
    چون راضی هستم

10. این کاربر از _Barbod_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه sms11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

اینترنت 512 119000 تومن؟
    چرا اینقد گرون؟
    بابا صد رحمت به داتک خودممون که 50 تومن میده

پروفشنال _Barbod_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    United States Tehran

پيش فرض

اینترنت 512 119000 تومن؟
    چرا اینقد گرون؟
    بابا صد رحمت به داتک خودممون که 50 تومن میده
    عزیز به هیچ عنوان داتک و سپنتا با هم قابل مقایسه نیست که شما داری این کار رو میکنی

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

عزیز به هیچ عنوان داتک و سپنتا با هم قابل مقایسه نیست که شما داری این کار رو میکنی
    خوب تقصیری نداره بنده خدا اسما یکین فکر میکنه این الکی گرونه مثل اکانت من که 40 وخورده ایی با حجم 20 گیگ پول میدم ولی با نصف همین پول ونامحدود داتک میده تازه من اونوقتی که میخواستم بگیرم داتک پورت خالی داشت نگرفتم منتظر رزرو شاتل موندم تا شانسی پورت اضافه شد.
    احتمالا ماها مغز خر خوردیم که گرون میگیریم

صفحه 1 از 90 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •