تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: اورکلاک آسان و کم دردسر و البته ارزان !! Giga EP35-DS3L + E2180 !!

آخر فروم باز djmd's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض اورکلاک آسان و کم دردسر و البته ارزان !! Giga EP35-DS3L + E2180 !!

خوب دوستان من این تاپیک و زدم که شما بدون خرید یه x6800 یا e8xxx بتونید با قیمتی خیلی کمتر قدرتی خیلی نزدیک به اونها رو بدست بیارید !! اما به چه قیمتی ! مواد لازم :
    CPU Arch : 1 CPU - 2 Cores - 2 Threads
    CPU PSN : Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
    CPU EXT : MMX SSE SSE2 SSE3 SSSE3 EM64T
    CPUID : 6.F.D / Extended : 6.F
    CPU Cache : L1 : 2 x 32 / 2 x 32 KB - L2 : 1024 KB
    Core : Conroe (65 nm) / Stepping : M0
    =============================
    Freq :
    3199.75 MHz = 319.97 * 10 -- in overclock
    =============================

MB Brand : Gigabyte
    MB Model : EP35-DS3L
    NB : Intel P35/G33/G31 rev A2
    SB : Intel 82801IB (ICH9) rev 02

برای رم هم ترجیحا KINGMAX 800 !! (البته دوستان می دونن دیگه حتما ... اگه رمهای باس 1066 بگیرید با کولینگ بهتر خیلی بیشتر از 3200 می تونید برید بالاتر)

و اما پاور کیس که خیلی مهم هست ! حداقل یه 480 وات با قدرت واقعی 480 ! حالا هر مارکی می خواد باشه ولی از این معروف ها ! (مثلا من مارک Green 580B رو پیشنهاد می دم)

خوب و اما از قیمت ها : E2180 که الان حدود 74 هست و مادربرد EP35-DS3L هم حدود 124 اینها رم هم که دیگه اگه بخواهیم اینی که من گرفتم حساب کنید (2*2GB KingMAX 800) میشه حدود 90 تومن !

و ما از تنظیمات داخل Setup : (دوستان توجه داشته باشن که version Bios مادربرد F4 بوده است ! البته با ورژن بالاتر هم قطعا میشه این کارو کرد)

توجه : تنظیمات زیر فقط ماله رمهای باس 800 می باشد !

خوب ابتدا وارد Setup سیستم شوید ! (همون Del زدن اولی که سیستم رو روشن می کنید )
    بعد وارد قسمت MB Intelligent Tweaker M.I.T. بشید و سپس تنظیمات زیر رو در هر قسمت اعمال کنید !

Cpu Clock Ratio : 10X
    Cpu Host Clock Control : Enable
    Cpu Host Frequency : 320
    Performance Enhance : Standard
    System Memory Multiplier : 2.50
    DRAM Timing Selectable : Manual
    CAS Latency Time : 5
    DRAM RAS# to CAS# Delay : 5
    DRAM RAS# Precharge : 5
    Precharge delay (tRAS) : 18
    بعد یه مقدار بیاید پایین تر :
    DDR2 over Voltage : Normal
    FSB Over Voltage : +0.1
    MCH Over Voltage : +0.1
    CPU Voltage Control : 1.41

خوب حالا از این صفحه بیایید بیرون و تنظیمات رو Save and Exit کنید !
    سیستم ریست شده و احتمالا خاموش می شود !! نترسید ! خودش بعد از چند لحظه دوباره روشن میشه و بوت میشه و میاد بالا ! بدون هیچ مشکلی ! یعنی اگه این نکاتی که من گفتم رعایت کنید مشکلی پیش نمی یاد !
    آخرین نکات توجه داشته باشید که دمایه داخل کیستون بیشتر از 37 نباشه که ممکنه مشکل ساز بشه !
    بعد از بوت شدن سیستم با این تنظیمات حتما با 3dmark یا بنچ مارکهای معروف یا بازی های سنگین مثل crysis یا هر بازی سنگین معروف دیگه ای سیستم رو یه 1 ساعتی بزارید تست بشه یا 2 ساعت (که اصطلاحا تست پایداری نیز می گن به این کار)

البته تنظیماتی که من گفتم در شرایط مطبوع حرارتیه یعنی کیسی هم که استفاده می کنید دارای جریان هوای منظم و مشخص باشه که هوا داخل کیس از یه قسمت وارد شه (با فن) و از یه قسمت هم خارج شه (باز هم با فن)
    نکته درباره ورود خروج هوا داخل سیستم : ترجیحا هوا قسمت جلو یا کناره های کیس داخل شه و از پشت کیس (زیر پاور همیشه جایه فن هست) هوا خارج شه !

اینم از CPU خودم بعد از این تنظیمات :

Last edited by djmd; 11-11-2008 at 19:05.

2. 4 کاربر از djmd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

خیلی خوبه . بسیار عالی .

فقط چند تا سوال میمونه :

یه تست 30 دقیقه ای با تست blend [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میگیری ؟ برای مونیتورینگ دما از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنی بهتره .

فکر نمیکنی با فرکانس 3200MHZ و فن Stock که توان TDP حدود 140Watt رو به پردازنده تحمیل میکنه پروفایل شما کمی پردردسر نیست ؟

فکر کنم در حالت Load دما هسته ها از 70 درجه هم فراتر بره .

در این حالت ، Vcore در حالت Load چه قدر Drop می خوره ؟

4. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shahab_blaster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تربت جام

پيش فرض

چه جالب اينطوري كه شما ميگي اينتل بايد درش رو تخته كنه بره پي كارش فقط پردازنده رده پائين توليدكنه

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خیلی خوبه . بسیار عالی .

فقط چند تا سوال میمونه :

یه تست 30 دقیقه ای با تست blend [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میگیری ؟ برای مونیتورینگ دما از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنی بهتره .

فکر نمیکنی با فرکانس 3200MHZ و فن Stock که توان TDP حدود 140Watt رو به پردازنده تحمیل میکنه پروفایل شما کمی پردردسر نیست ؟

البته این حرف من ممکنه که بی ادبی باشه ، اما برای تست پردازنده بهتره که که از smallfft استفاده بشه.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

البته این حرف من ممکنه که بی ادبی باشه ، اما برای تست پردازنده بهتره که که از smallfft استفاده بشه.
    بنده بار ها امتحان کردم دوست عزیز ! تست Blend هم فشار بیشتری رو پردازنده اعمال می کنه ، هم با درگیر شدن Memory Bus و NB تو تست ، نتیجه تست قانع کننده تره .

تو خیلی از جاهایی که از این برنامه برای تست استفاده می کنند ، تست Blend رو انتخاب می کنند .

می تونی خودت تست کنی .

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خیلی خوبه . بسیار عالی .

فقط چند تا سوال میمونه :

حالا اون برنامه هایی که گفتی رو تست نکردم ولی من کلا از سیستم زیاد استفاده می کنم (بهتره بگم ما !) ...
    سیستمم تقریبا روزی 10 الی 15 ساعت روشنه ... گاهی اوقات 7 تا 12 ساعت یکسره !
    تو این سه روز هیچ مشکلی نداشتم حتی 5 ساعت هم که پشت سره هم بازی کردم دیگه ماکسیمم دما رفته بود رو 67 ! (که البته خیلی نزدیک به 70 هست !) !!!
    ولی خوب اگه می خواید می تونی فقط 3000 بزاری که اونجوری ماکسیمم دما می ره رو 64 63 !
    دیگه من خیلی از فروما خارجی نگاه کردم و دنبال بودم تقریبا 20 روز فقط داشتم حالت های مختلف OC این CPU رو .. رو مین برد های مختلف و تحت شرایط مختلف با فن های مختلف نگاه می کردم و مطالعه می کردم که آخرش متقاعد شدم واقعا آدم یه دونه از اینا بخره خیلی هم خوب OC میشه و همچنین 170 180 تومن هم پول CPU نمیدی !

این مطلب پایین تقریبا بهترین مطلبی بود که درباره OC این سری CPU ها پیدا کردم ! همچنین شاهد این هستیم که با Acrtic Freezer7 Pro که معادلش میشه Cooler Master HyperTX2 (یه بنچ مارک دیگه هم تفاوت میان این دو فن رو نشون می داد که از تویه اون فهمیدم این دوتا تقریبا برابرن !) می تونید این CPU رو با کمی سر و کله زدن رو 3700 ببرید و پایدار کنید ! و امتیاز CPU در 3dmark 06 بیارید که حدود 3000 به بالا میشه !

9. این کاربر از djmd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بنده بار ها امتحان کردم دوست عزیز ! تست Blend هم فشار بیشتری رو پردازنده اعمال می کنه ، هم با درگیر شدن Memory Bus و NB تو تست ، نتیجه تست قانع کننده تره .

تو خیلی از جاهایی که از این برنامه برای تست استفاده می کنند ، تست Blend رو انتخاب می کنند .

می تونی خودت تست کنی .
    من قبول دارم که به پردازنده فشار می آره ، اما عمده ی فشارش روی رم هست.
    اما small ffts فشار مستقیم روی پردازنده می آره و طبق آزمایش های من ، در حالت smallffts ، دمای پردازنده بالاتر می رفت.
    البته ابن موضوع سلیقه ای هست و هر کس طبق تجارب خودش می تونه انتخاب کنه. من فقط نظرم رو گفتم.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

حالا اون برنامه هایی که گفتی رو تست نکردم ولی من کلا از سیستم زیاد استفاده می کنم (بهتره بگم ما !) ...
    سیستمم تقریبا روزی 10 الی 15 ساعت روشنه ... گاهی اوقات 7 تا 12 ساعت یکسره !
    تو این سه روز هیچ مشکلی نداشتم حتی 5 ساعت هم که پشت سره هم بازی کردم دیگه ماکسیمم دما رفته بود رو 67 ! (که البته خیلی نزدیک به 70 هست !) !!!
    ولی خوب اگه می خواید می تونی فقط 3000 بزاری که اونجوری ماکسیمم دما می ره رو 64 63 !
    دیگه من خیلی از فروما خارجی نگاه کردم و دنبال بودم تقریبا 20 روز فقط داشتم حالت های مختلف OC این CPU رو .. رو مین برد های مختلف و تحت شرایط مختلف با فن های مختلف نگاه می کردم و مطالعه می کردم که آخرش متقاعد شدم واقعا آدم یه دونه از اینا بخره خیلی هم خوب OC میشه و همچنین 170 180 تومن هم پول CPU نمیدی !

این مطلب پایین تقریبا بهترین مطلبی بود که درباره OC این سری CPU ها پیدا کردم ! همچنین شاهد این هستیم که با Acrtic Freezer7 Pro که معادلش میشه Cooler Master HyperTX2 (یه بنچ مارک دیگه هم تفاوت میان این دو فن رو نشون می داد که از تویه اون فهمیدم این دوتا تقریبا برابرن !) می تونید این CPU رو با کمی سر و کله زدن رو 3700 ببرید و پایدار کنید ! و امتیاز CPU در 3dmark 06 بیارید که حدود 3000 به بالا میشه !

خب اینکه جواب سوال های من نبود ، دوست عزیز .

بنده خوش قیمت بودن و خوب اورکلاک شدن این پردازنده و افزایش تواناییش رو تا همون حدی که شما گفتی قبول دارم .

تست داخل GAME نمیتونه مرجع خوبی باشه ، بلاخره اگه توجه کرده باشی ، Usage پردازنده دائما بالا پایین میره . از اون گذشته خیلی از بازی های حال حاضر Multi Thread نیستند و فقط یک هسته درگیره .

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

من قبول دارم که به پردازنده فشار می آره ، اما عمده ی فشارش روی رم هست.
    اما small ffts فشار مستقیم روی پردازنده می آره و طبق آزمایش های من ، در حالت smallffts ، دمای پردازنده بالاتر می رفت.
    البته ابن موضوع سلیقه ای هست و هر کس طبق تجارب خودش می تونه انتخاب کنه. من فقط نظرم رو گفتم.
    خیر ! تست مخصوص رم این نرم افزار ، Large , in place FFTs هست .

ضمنا تو این طور پروفایل ها همانطور که گفتم FSB هم اورکلاک میشه . برای همین بهتره NB هم تو نتیجه تست دخالت داشته باشه .

به نظرنتیجه تجارب چندیدن نفر ، به نتیجه تست شما که معلوم نیست در شرایط اساندارد گرفته شده یا نه ، ارجعیت نداره ؟

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خب اینکه جواب سوال های من نبود ، دوست عزیز .

بنده خوش قیمت بودن و خوب اورکلاک شدن این پردازنده و افزایش تواناییش رو تا همون حدی که شما گفتی قبول دارم .

تست داخل GAME نمیتونه مرجع خوبی باشه ، بلاخره اگه توجه کرده باشی ، Usage پردازنده دائما بالا پایین میره . از اون گذشته خیلی از بازی های حال حاضر Multi Thread نیستند و فقط یک هسته درگیره .
    باشه چشم اون برنامه ای هم که گفتید بر روی چشم حتما تست می کنم بینم چی می گه !

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •