تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 36 از 283 اولاول ... 263233343536373839404686136 ... آخرآخر
نمايش نتايج 351 به 360 از 2822

نام تاپيک: مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

خوب گواهی منم رسید بعد از حدوده 1.5 ماه
    اما چرا 1.5 ماه از این 1.5 ماه 1 ماه بخاطر یک نقص کوچیک از جانب اموزشگاه تاییدیه در راهنمایی رانندگی مونده بود
    بعد از حدوده n بار مراجعه به راهنمایی رانندگی تاییدیه پیدا شده و پس از ارسال اون در عرض 1 هفته گواهی نامه رسید!! البته مدارکم قبلا رسیده بود فقط تاییدیه مونده بود
    فقط این نکته هارو بگم
    1:از 15 روز دیرتر شد سریعا برید پیگیری چون شهرک ازمایش تهران در عرض 4 5 روز نهایت گواهی رو چاپ و ارسال میکنه و 10 روز هم برای ارسال مدارک
    2: گواهی من دیگه توش ننوشته بیرون شهر مجاز نیستید!! یعنی بیرون شهر هم میشه فکر کنم
    3:پیگیری کنید
    4:پیگیری کنید
    اگر من 1 هفته پیش پیدا نمیشد تاییدیم تا 2 سال هم نمیومد
    دیگه همین
    و هم چنین موقع ثبت نام حتما در مورد اموزشگاه تحقیق کنید چون فرستنده مدارک و حافظ مدارک شما تا حد زیادی اونا هستند و مثل ماله من که همش خالی میبست میگفت میاد تا چند روز دیگه که الان 1.5 ماه شد ...
    پس پیگیری
    یه فرم بهت دادن امضا کردی یا اگر نکردی خودشون برات امضا کردن توش نوشته بود.
    24 ماده داشت.
    یکیش اینکه از ساعت 22 تا 5 رانندگی نکنی.
    تو هیچ بزرگراه و آزادراهی چه داخلی چه خارجی نری و تو جاده هم نری
    هیچ کسی جز خودت تا یک سال تو ماشین نباشه. یعنی تنهایی رانندگی کنی.

ولی همش کشکه. دوست منو 3 بار تو جاده گرفتن ولی هیچیش نگفتن.

یک نکته: اگر خلاف سنگین کردید؛ یعنی یکیرو نفله کردین یا با 406.9 کیلومتر (بوگاتی ویرون) حرکت کردین و یا لایی کشیدین خانمان بر انداز و در نهایت پپلیس گرفتتون. برای اینکه گواهینامتون نپره کارهای زیر رو انجام بدین:
    1- خونسردی خودتون رو حفظ کنید.
    2- از سرهنگ معذرت خواهی کنید.
    3- گفت گواهینامه بگین فراموش کردم بیارم.

نتیجه: یا 7 هزار تومان جریمه میشین و یا نهایتش ماشین میره پارکینگ. پارکینگ رفت بعدا درش بیارین. اینطوری حداقل گواهینامه در امان میمونه.

آخر فروم باز mm00's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Gaming n mUsic WorldZ

پيش فرض

یه فرم بهت دادن امضا کردی یا اگر نکردی خودشون برات امضا کردن توش نوشته بود.
    24 ماده داشت.
    یکیش اینکه از ساعت 22 تا 5 رانندگی نکنی.
    تو هیچ بزرگراه و آزادراهی چه داخلی چه خارجی نری و تو جاده هم نری
    هیچ کسی جز خودت تا یک سال تو ماشین نباشه. یعنی تنهایی رانندگی کنی.

ولی همش کشکه. دوست منو 3 بار تو جاده گرفتن ولی هیچیش نگفتن.

یک نکته: اگر خلاف سنگین کردید؛ یعنی یکیرو نفله کردین یا با 406.9 کیلومتر (بوگاتی ویرون) حرکت کردین و یا لایی کشیدین خانمان بر انداز و در نهایت پپلیس گرفتتون. برای اینکه گواهینامتون نپره کارهای زیر رو انجام بدین:
    1- خونسردی خودتون رو حفظ کنید.
    2- از سرهنگ معذرت خواهی کنید.
    3- گفت گواهینامه بگین فراموش کردم بیارم.

نتیجه: یا 7 هزار تومان جریمه میشین و یا نهایتش ماشین میره پارکینگ. پارکینگ رفت بعدا درش بیارین. اینطوری حداقل گواهینامه در امان میمونه.
    اره یگک چیزی امضا کردم نفهمیدم چی بود ولی
    راستش 12 تا 5 صبح هستا 22 که خیلی ضایع هست البته اینطور شنیدم !
    بعدش یعنی کسیو سوار نکنم؟!! این دیگه از اون حرفا بودا یعنی تا 1 سال تکی تو ماشین برم بیام؟!

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

بعدش یعنی کسیو سوار نکنم؟!! این دیگه از اون حرفا بودا یعنی تا 1 سال تکی تو ماشین برم بیام؟!
    اون دوستمون حتما از دستش در رفته! گفته 22 - 5
    همون 12 شب الی 5 صبح هست!
    احتمالا منظورش این بوده که :
    قبلا یه قانون مسخره ای بود که باید یه نفر کنارت بشینه (یه بزگتر بود یا شایدم والدین)!
    که فکر کنم برش داشتن!

4. این کاربر از D r i v e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر حرفه اي Saeed_TnT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    South Park - Colorado

پيش فرض

راستی اگه ماشین رو ببرن پارکینگ چطوری باید درش بیاری؟؟!! یعنی جریمت میکنن تا در بیاد؟؟!! چقدر؟؟! کلا اگه خلاف کنی بگی گواهینامم پیشم نیس چیکار میکنن؟؟!!(با جزئیات!!)

آخر فروم باز Terova's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

اخه یادمه تروا جان گفتش پشته گواهیش نوشته بیرون شهر ممنوعه حالا شاید من اشتباه فهمیدم
    در کل من که نمیرم هر چقدرم اصرار کنید
    الانم همونطوریه 3 تا خلاف باطل میکنن؟!! این که همین تا بیام یک دور بریم تو شهر باطل میشه
    به نوشتن نیست.. مثلا پشت گواهی ننوشته با سرعت 407.9 تا بری جریمه میشی ولی یک بار برو ببین که رنگ روز رو میبینی یا نه..

راستی اگه ماشین رو ببرن پارکینگ چطوری باید درش بیاری؟؟!! یعنی جریمت میکنن تا در بیاد؟؟!! چقدر؟؟! کلا اگه خلاف کنی بگی گواهینامم پیشم نیس چیکار میکنن؟؟!!(با جزئیات!!)
    اگر ماشینو ببرن پارکین و شما هم گواهی رو تحویل ندید کارتون خیلی سخت میشه.. البته اینای که میگم در صورت داشتن پارتی و غیره .. کلا منتفی هست.

الان ماشین شما پارکینگ تشریف داره و تا وقتی که شخصی که خلاف کرده به همراه صاحب ماشین نره و گواهیشو تحویل نده و وضعیتش مشخص نشه ماشین رو نمیدن..

کلا در صورتی که شما رو با یک خلاف سنگین بگیرن و ماشینتون رو توقیف کنن براتون یک پرونده درست میکنن که باید بری دادگاه و از اونجا اقدام کنی..

وقتی که گواهی نامه نداشته باشی یا همراهت نباشه.. یعنی شما صلاحیت رانندگی رو نداری و باید ماشینت به همراه مشخصات خودت توقیف بشه تا صاحب ماشن بیاد و همه چیز مشخص بشه..

اگر گواهیتو تحویل ندی بهتر هست ولی در هر صورت پدرتو در میارن..

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

به خدا افسر آیین نامه گفت که یک سال حق ندارید کسی رو سوار ماشین کنید.
    یعنی فقط خودتون تنها باید رانندگی کنید.
    این توی اون 24 بند هم بود.
    22 یا 24شو مطمئن نیستم ولی این یکی توش بود.

دلیلش رو که پرسیدم گفت: وقتی کسی کنارت باشه چون میدونه تازه گواهینامه گرفتی هی بهت میگه آروم برو، مواظب باش، ترمز بگیر و در نهایت شما رو دستپاچه میکنه و در حقیقت اون طرف داره رانندگی میکنه نه شما.
    اگر ماشینو ببرن پارکین و شما هم گواهی رو تحویل ندید کارتون خیلی سخت میشه.. البته اینای که میگم در صورت داشتن پارتی و غیره .. کلا منتفی هست.

الان ماشین شما پارکینگ تشریف داره و تا وقتی که شخصی که خلاف کرده به همراه صاحب ماشین نره و گواهیشو تحویل نده و وضعیتش مشخص نشه ماشین رو نمیدن..

کلا در صورتی که شما رو با یک خلاف سنگین بگیرن و ماشینتون رو توقیف کنن براتون یک پرونده درست میکنن که باید بری دادگاه و از اونجا اقدام کنی..

وقتی که گواهی نامه نداشته باشی یا همراهت نباشه.. یعنی شما صلاحیت رانندگی رو نداری و باید ماشینت به همراه مشخصات خودت توقیف بشه تا صاحب ماشن بیاد و همه چیز مشخص بشه..

اگر گواهیتو تحویل ندی بهتر هست ولی در هر صورت پدرتو در میارن..
    آره این دوستمون درست میگه.

ببینید در هر صورت بعضیا گواهینامه به جونشون بستش. اگر باطل بشه دوباره 90 تومن پیاده میشین و با جریمه هایی که میدین حدود 110 در میاد. چون پول کلاس مجدد و همه چیز هستش.
    حالا اگر نمیخواین گواهینامه از دست بره باز هم باید همین قدر جریمه بدین.

البته تو خلافای سنگین مثل تصادفات جرحی یا فوتی حتما (حتما) گواهینامه رو نشون بدین. باطل شد هم فدای سرتون.
    این یکی شوخی بردار نیست چون اگر طرف بمیره قتل عمد حساب میشه وقتی گواهینامه نداشته باشید.
    اگر گواهینامه نداشته باشید بیمه هیچ خسارتی نمیده و دیه و خسارت رو صاحب متشین باید از جیب بده.
    حتما به این دو تا توجه کنید.

تو جاده ها اگر ایست دادن (بدون خلاف یعنی مثل ایست بازرسی) حتما گواهینامه نشون بدین. اصلا کاری ندارن.
    من با دوستم که 1 ماهه گواهینامه گرفته کلی تو جاده رفتیم و بیشترش هم نصف شب بوده. به خدا 7 بار هم جریمه شده و همش سرعت و سبقت بوده ولی گواهینامش اصلا باطل نکردن. کسی به تاریخش اصلا نگاه نمیکنه.
    همش کشکه. ولی بعضی مواقع افسر بخواد گیر بده میده. اونم راه داره.($$$)

در کل یه نصیحت کلی: تو معابر بیرون شهری هر وقت گواهینامه خواستند نشون بدین. هیچ مشکلی پیش نمیاد. اون سرباز بیچاره تو سرما چیکار داره شما b1 هستی یا نه. اون فقط نگاه میکنه مدارک داشته باشی.

اما: اگر کنترل نا محصوص (کبری 11) گرفتتون و خلافتون بیش از حد سنگین نیست. یعنی فقط یه لایی میکشید. اونجا گواهینامه رو نشون ندید ولی شمارش رو حفظ کنید و اگر خواستند بهشون بگین تا استعلام کنند. اینطوری فقط جریمه میشین + جریمه نداشتن گواهینامه.

به این سرباز مربازای سر چهار راهها هم نشون بدین. کلی بگم به کله گنده هاشون گواهینامه رو نشون ندین.

8. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mm00's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Gaming n mUsic WorldZ

پيش فرض

حالا چند تا سوال
    1: من از گواهیم یک کپی رنگی گرفتم با پرس ایا کپیو نشون بدیم با اینکه بیایم اصل گواهی نشون ندیم فرقی داره؟ یعنی منظورم اینه کپی= بی گواهینامه بودن؟
    2: خوب الان با گواهی 1 ساله هم اگر خدایی نکرده تصادف کسی بکنه بازم پولشو بیمه میده دیگه ولی بدون گواهی نامس که دادگاهو کوفتو زحره مار داره نه؟
    3:اگر بی گواهی بگیرن بعدش گواهی اصلو ببری حله دیگه؟ اخه ادم حواس پرتی مثل من همون روزه اول گواهیو تو پمپه بنزین جای کارت سوخت جا میزاره
    حالا من چون تازه کارم سعی میکنم کاملا اروم برم تو جاهای شلوغ که یک وقت مشکلی پیش نیاد و کنترلم رو ماشین زیاد باشه

این یکی شوخی بردار نیست چون اگر طرف بمیره قتل عمد حساب میشه وقتی گواهینامه نداشته باشید.
    اگر گواهینامه نداشته باشید بیمه هیچ خسارتی نمیده و دیه و خسارت رو صاحب متشین باید از جیب بده.
    اگر در اون لحظه نباشه که مورد نداره بعدا ببری باز بیمه میده نه؟ بعدا گواهینامرو ببری منظورمه
    در اخر خدا همرو از حوادث دور نگه داره .......
    Last edited by mm00; 05-01-2009 at 10:10.

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

1 - شاید یکم فرق کنه چون دوستای من همیشه کپی رو نشون میدن و من همیشه اصلش همراهمه
    2 - آره من در عرض یک هفته 2 بار از بیمه استفاده کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد ولی بدون بیمه یا باید با طرف سازش کنی و یا ....
    3 - بعضی ها فقط 4 تومن به دلیل به همراه نداشتن گواهی نامه مینویسن و بعضیا هم گیر میدن برو پارکینگ و بعضیا هم (که برای خودم پیش اومده) یه سر بازو باهام فرستاد تا گواهیمو بیارم!!!!
    بستگی به طرفت داره
    یه بار سر 4 راه گردش به چپ کردم که ممنوع بود
    افسر منو زد کنار
    گفت گواهی نامه ، منم همراهم نبود
    نمیدونم جریمه گردش به چپ چقدره ولی 4 تومن برام نوشت که پارک ممنوع بود فکر کنم و به جای تسلیمی نوشت الصاق
    منظورم اینه که یه 7 - 8 تومن تخفیف داد!!!!!! و به گواهی گیر نداد!!!!

11. 2 کاربر از D r i v e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض

سلام
    من یدونه گواهینامه ب -یک داشتم،که به دلیل سبقت غیر مجاز و رانندگی در جاده خرداد پارسال باطلش کردن،و یک گواهینامه جدید برام صادر کردن که روش نوشته گواهینامه رانندگی ب- یک اعتبار موقت یکساله
    پشتش هم نوشته:دارنده این گواهینامه در مدت اعتبار یاد شده مکلف به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین رعایت محدودیت ها و شرایط ویژه ابلاغی می باشد.که در صورت رعایت انها قابل تبدیل به گواهینامه ب-1 اصلی خواهد بود.
    سوالم اینه:وقتی یکسال این گواهینامم تموم شه،و تبدیل به گواهینامه ب-1 اصلی بشه،من میتونم توی جاده رانندگی کنم؟یا باید یکسال دیگه هم صبر کنم؟!!!!!!

آخر فروم باز Terova's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

من یکبار کمربند نبسته بودم و پلیس هم سری جلو مو گرفت از اون های بود که خیلی گیر میده.. گفت تو گواهیت ب 1 هست و مشکل داره..
    ولی آدم با حالی بود گفت میخوای گواهیتو سوراخ کنم یا برات بنویسم طرف فرار کرده و 4 تومن هم بخاطر فرار جریمه بشی.. منم گفتم سگ خور بنویس.. و کلا هم شد 8 تومن اما گواهیمو سوراخ نکرد.

: من از گواهیم یک کپی رنگی گرفتم با پرس ایا کپیو نشون بدیم با اینکه بیایم اصل گواهی نشون ندیم فرقی داره؟ یعنی منظورم اینه کپی= بی گواهینامه بودن؟
    کپ از رویه گواهی نامه به هر شکل مساو هست با جعل اسناد دولتی و جریمه سنگنی داره.. ولی چون معمولا ان کارو خیلی انجام میدن و قبلا هم مردم نمدونستند.. پس کار ه جاهای باریک کشیده نمیشه و فقط یکم ازیتت میکنند .. اما میتونن برای ان کار خیلی د حالتو بگیرن

اگر در اون لحظه نباشه که مورد نداره بعدا ببری باز بیمه میده نه؟ بعدا گواهینامرو ببری منظورمه
    در اخر خدا همرو از حوادث دور نگه داره .......
    نه مشکلی نداری.. اما فکر کنم اگر اون خانواده رضایت نده باید 6 ماه بری زندان..

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •