تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 139 از 283 اولاول ... 3989129135136137138139140141142143149189239 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,381 به 1,390 از 2822

نام تاپيک: مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

اگه نباشه جاش خالی می مونه waterpolo's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تو اب استخر

پيش فرض

منم دیروز برای بار اول امتحان دادم یه پارک دوبل زدم تو سر پائینی گفت پیاده شو فک کردم رد شدم داشتم میرفتم گفت کجا شناسنامه بده قبولی . حالا دیروز امتحان دادم کی گواهینامم میاد؟؟؟؟
    یه سوال دیگه با این گواهینامه ای که میاد مثلا توی همت و ازادگان و رسالت نمیشه رانندگی کرد؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by waterpolo; 07-10-2011 at 10:05.

اگه نباشه جاش خالی می مونه LANDASEFR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Core i7 Intel Cpu

پيش فرض

حداقل 30 روز .... که خیلی بعیده ولی متوسط 40 روز

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

من یه سبقت غیر مجاز گرفتم 20 هزار تومن جریمه و 5 امتیاز منفی برای گواهینامه ام ثبت کردن
    قضیه این امتیاز منفی چیه؟

4. این کاربر از hamidcivil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

با سلام به همه دوستان!ازاین ورا رد میشدم که دیدم خیلی ها موقع رانندگی حول میشن به یاد جوانی هام افتادم گفتم بذار سه چهار تا نکته از رانندگی برای تازه کارها بنویسم!نیم کلاچ رو مینویسم اگر خوشتون اومد و متوجه توضیحات شدید تا پارک دوبل و بقیه رو هم براتون بنویسم!

نیم کلاچ:از اونجایی که در خونمون شیب بالای 40 درجه داره در این زمینه دیگه استاد شدم! پس با جزییات مینویسم و به صورت مرحله به مرحله که بفهمید!وگرنه بعضی از مراحل رو میشه ادغام کرد!کلا 6 مرحله است!

اول کاری که باید انجام بدید اینه که از گرم بودن موتور ماشین مطمئن باشید تا فشار روغن موتور ماشین بالا باشه!

دوم گرفتن کلاچ تا آخر و جا زدن دنده یک یا عقب!

سوم که مهمترین مرحله است رها کردن آرام کلاچ تا جایی که صدای ماشین عوض میشه یعنی دور ماشین کم میشه!مثلا از 1000 دور به 800 دور میرسه و راننده متوجه آن میشود!که اگه زیاد رها کنید ماشین خاموش میشه!

چهارم فشار دادن کلاچ حدود"""چند میلیمتر""" تا رسیدن به"""اولین""" جایی که صدای موتور دوباره به حالت اول مثلا 1000 دور میرسه! در این حالت میگن کلاچ در حالت نیم کلاچ است!به کلمه """اولین""" که نوشتم توجه کنید!

پنجم فشار دادن مقداری پای دیگر بر روی ترمز تا حالت اینرسی سکون ماشین اضافه شده و سریع شروع به عقب یا جلو رفتن نکنه!در جایی که شیب زیاد است این کار کمک زیادی میکنه!

ششم برداشتن پا از روی ترمز و روی گاز گذاشتن!که در ماشین های بزرگ و سنگین باید نسبتا با چالاکی انجام بشه!

6. این کاربر از sajad6490 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mehdi_08's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام
    به خاطر سرعت غیر مجاز 30 نومن جریمه کردن کد 3102 رو ثبت کرد برام فقط 12 کیلومتر اضافه سرعت داشتم
    برای 12 کیلومتر اضافه سرعت نمره منفی هم می زنن

یه سوال دیگه چرا این اس ام اس 300005151 جواب نمی ده ؟؟ هر چی می زنم جوابی نمیا

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_ata_21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با سلام به همه دوستان!ازاین ورا رد میشدم که دیدم خیلی ها موقع رانندگی حول میشن به یاد جوانی هام افتادم گفتم بذار سه چهار تا نکته از رانندگی برای تازه کارها بنویسم!نیم کلاچ رو مینویسم اگر خوشتون اومد و متوجه توضیحات شدید تا پارک دوبل و بقیه رو هم براتون بنویسم!

نیم کلاچ:از اونجایی که در خونمون شیب بالای 40 درجه داره در این زمینه دیگه استاد شدم! پس با جزییات مینویسم و به صورت مرحله به مرحله که بفهمید!وگرنه بعضی از مراحل رو میشه ادغام کرد!کلا 6 مرحله است!

اول کاری که باید انجام بدید اینه که از گرم بودن موتور ماشین مطمئن باشید تا فشار روغن موتور ماشین بالا باشه!

سوم که مهمترین مرحله است رها کردن آرام کلاچ تا جایی که صدای ماشین عوض میشه یعنی دور ماشین کم میشه!مثلا از 1000 دور به 800 دور میرسه و راننده متوجه آن میشود!که اگه زیاد رها کنید ماشین خاموش میشه!

چهارم فشار دادن کلاچ حدود"""چند میلیمتر""" تا رسیدن به"""اولین""" جایی که صدای موتور دوباره به حالت اول مثلا 1000 دور میرسه! در این حالت میگن کلاچ در حالت نیم کلاچ است!به کلمه """اولین""" که نوشتم توجه کنید!

پنجم فشار دادن مقداری پای دیگر بر روی ترمز تا حالت اینرسی سکون ماشین اضافه شده و سریع شروع به عقب یا جلو رفتن نکنه!در جایی که شیب زیاد است این کار کمک زیادی میکنه!

ششم برداشتن پا از روی ترمز و روی گاز گذاشتن!که در ماشین های بزرگ و سنگین باید نسبتا با چالاکی انجام بشه!
    یه کار ساده تر هم می شه به جای نیم کلاچ کردن
    فکر کنم که یه جا خوندم که نیم کلاچ واسه ماشین مضره و تو گاتالوگ خوروها روش زیر را نوشته
    بر خلاف حرکت در سطح صاف که اول ترمز دستی را آزاد می کنید بعد دنده و حرکت
    در سطوح شیب دار دنده بزنید و آماده ی حرکت باشید یعنی گاز با کلاچ را تنظیم کنید و وقتی که دیدید که ماشین می خواد حرکت کنه دستی را آزاد کنید
    تو این حالت بدون پس زدن حرکت می کنید عیبی که داره نمی تونید با سرعت عمل کنید

9. این کاربر از amir_ata_21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mojtaba2321's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

کسی جدیدا ب2 امتحان داده؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه TIG3R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

IFILM داشت انیمیشن رو نشون می داد! یارو گواهینامه می گیره بعد پلیسه بهش می گه که تا 1 سال محدودیت رانندگی داری. تو جاده و اینا نباید رانندگی کنی. در واقع این گواهینامه برای اینه که 1 سال آموزش رانندگی ببینی. بعد از 1 سال باید دوباره امتحان بدی و اگر قبول شدی گواهینامه بدون محدودیت دریافت می کنی
    بعد یک سال کجا باید امتحان بدیم؟
    یا اینکه خیلی راحت تمدید میشه؟
    امتحان دومیش چه فرقی میکنه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه MojiOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه کار ساده تر هم می شه به جای نیم کلاچ کردن
    فکر کنم که یه جا خوندم که نیم کلاچ واسه ماشین مضره و تو گاتالوگ خوروها روش زیر را نوشته
    بر خلاف حرکت در سطح صاف که اول ترمز دستی را آزاد می کنید بعد دنده و حرکت
    در سطوح شیب دار دنده بزنید و آماده ی حرکت باشید یعنی گاز با کلاچ را تنظیم کنید و وقتی که دیدید که ماشین می خواد حرکت کنه دستی را آزاد کنید
    تو این حالت بدون پس زدن حرکت می کنید عیبی که داره نمی تونید با سرعت عمل کنید
    اینا البته واسه تازه کاراس و کسایی که هنوز رانندگی خوبی ندارن و کلاچ و گاز ماشین کامل دستشون نیومده! من خودم اولا اصلا هر جا سربالایی بود می ترسیدم برم! اما الان بدون این کارایی که شما گفتید از سربالایی بالا میرم. فقط پام رو ترمزه، کلاچ رو فشار می دم و می زارم دنده 1 و ترمز دستی رو می خوابونم و پام رو از روی ترمز بر می دارم و سریع می زارم روی گاز و همزمان کلاچ رو هم تقریبا تا نصفه یه کم بیشتر بالا میارم و چند ثانیه نگه می دارم و وقتی ماشین یه کم راه افتاد کلاچ رو ول می کنم. فقط سرعت عمل بالا می خواد و مهارت که فقط و فقط به مرور زمان و با رانندگی زیاد به دست میاد.
    یه نکته هم به تازه کار ها بگم بد نیست. از بنده حقیر به عنوان یه دوست قبول کنید. توی سربالایی ها بزارید دور موتور ماشینتون به 4000 یا حتی یه کم بیشتر برسه بعد دنده رو عوض کنید. چون دور موتور پایین تو سربالایی ماشین رو داغون می کنه و حتی اگر سربالایی شیب زیادی داشته باشه ممکنه ماشینتون پس بزنه. دنده رو هم سریع عوض کنید. تعویض دنده رو زیاد طولش ندید و کلاچ رو زیاد نگه ندارید. پس اینم حواستون باشه اونایی که تازه گواهینامه گرفتن.

بعد یک سال کجا باید امتحان بدیم؟
    یا اینکه خیلی راحت تمدید میشه؟
    امتحان دومیش چه فرقی میکنه؟
    نمی دونم! انیشمیشن فقط همینو گفت که باید دوباره امتحان بدین

اگه نباشه جاش خالی می مونه TIG3R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

دوستان کسی نمیدونه بعد اینکه مدت یک سال اعتبار اول کواهینامه تموم شد باید چی کار کرد؟امتحان داره نداره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •