تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 43 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 428

نام تاپيک: سيستم عامل كاملا ايراني . نه اينكه لينوكسو يا ويندوز رو فارسي كنيد

آخر فروم باز Master's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Somewhere nearby,Who Cares

2

شما همیشه فقط بلدین حرف بزنین؟

آخر فروم باز Sinagood's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

دوستان اگه کسی میتونه کرنل بنویسه اصل کار رو انجام داده
    سیستم عامل عتمانباید یه چیزه عجیب و غریب بیشتر داشته باشه از بقیه چیزا

کسی میتونه کاری کنه که فرمت فایلهایی مثل exe در سیستم عامل دست ساز ساخته شه؟
    کارهای اصلی که باید انجام بشه یک کرنل هست که کاری نداره برا برنامه نویسانی که تجربه ی برنامه نویسی زیادی دارن
    یه کامپایلر هست که حد اقل بتونیم باهاش سورس برنامه هایی که برا لینوکس بیرون میدن رو اجرا کنیم
    و یه محیط گرافیکی و یا حتی تکست
    غیره رو اگه بتونیم با جاوا استفاده کنیم خدا میشه
    میشه از اول قابلیت اجرای جاوا رو به سیستم عامل بدیم و بقیه رو بسپریم به برنامه های جاوا
    دیگه برای اجرای فایلهای صوتی و ویدیو هم کامپایلر استاد میکنه
    دو تا دونه بکگراند نه ویندوز نه مک نه غیره
    فکر نکنم بیشتر از ۴ سال طول بکشه اما فکر نکنم تا اون وقت حتی یه نفر هم پاش نشسته باشه
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    از نظر من بریم سراغهمون لینوکسمون
    یه لینوکس based on Suse بسازیم که از لحاظ مدیریتی کامله و بازی های قشنگش رو نگه داریم
    و در بازیها اگه شد کمی دستکاری کنیم
    بکگرانداشو کم کنیم و ...
    آخرش یه پک ۲-۳ سیی دی بیرون بدیم که نرم افزارهای جامع تر و کامل تر رو داشته باشه مثلnoatun برای مدیا ها
    نیاز نیست abiword, open office, koffice با هم باشن. میشه از دومی استفاده کرد و حله
    ۶ ماهم طول نمیکشه
    اگه فقط بازیهای قشنگ توش باشه که خیلی پر طرفدار میشه
    الآن یک پروژه ی در حال انجام در دست دارم که نصفش تموم شده و اون هم یادداشت کردن بازیهای زیبای سیستم عامل debian sarge ۱۴ سی دی هست
    فکر کنم این زیبا ترین پروژه ی عمرمه برانکه در حین انجامش باید بازی هم بکنیم

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سینا جان خیلی وقته که اینجا دیگه خبری نیست هر کس به زعم خود حرفی زدو ....

اگه نباشه جاش خالی می مونه netspc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

با سلام به دوست عزیز جناب آقای master
    بنده مطالب این topic رو از اول خوندم و خواستم مطلب شما رو بگیرم که گفت به علت کم دانلود شدن این لینک از بین رفته.
    anyway
    بنده هم با شما موافقم
    باید کار رو از یجایی شروع کرد به قول یه دوستی : اونی موفقه که شروع کنه و آهسته آهسته پیش بره
    مهم شروع کردن هست.
    نمیدونم تاحالا کتاب minix رو خوندی یا نه.
    یه دلیل واست میارم که باید اول یه ذره روی یکی از os های open source حرفه ای بشیم و اونم این هست که بایستی چیزی که میخواهیم طراحی کنیم خوب باشه (نمیگیم عالی باشه) و لازمه اون شناخت ساختار یک os دیگر هستش. کاری که تو دنیا مرسوم هست و هر روز دارن انجام میدن و از رو دست هم دیگه میپرن.
    بعد میرسه به خود kernel سیستم عامل که بایستی طراحی و نوشته بشه که خود اون همونجور که گفتی مثل چند نخکشی.چند وظیفه ای.مدیریت حافظه.مدیریت دیسک.مدیریت سخت افزارهای جانبی و ....
    بعد باید رفت و روی مسئله ای مانند gui اون فکر کرد. و بعد از اون ... وقتی یه سیبی رو میندازی بالا هزار تا چرخ میخوره مهم شروع کار هست میخواد با من میخواد بی من (منظورمنِ نوعی هستش).
    خب اگه هنوز گرمی و میخوای بسم الله یه جایی رو اختصاص میدیم به این کار حالا p30world نشد جای دیگه چون بنده هم احتمالاً رفتنی هستم ولی هرچی باشه اینجا خاک وطن من هست و دوستش دارم .
    از نظر منابع انگلیسی خب شما اگر چیزی داری رو کن من هم یه چیزایی دارم البته میشه از رو اینترنت یه چیزای دیگه هم پیدا کرد و بعدش بقول قدیمی ها از تو حرکت از خدا برکت.

در مورد linux farsi هم حق با توئه من نمیدونم این شریفیهای تقریباً 4 ساله دارن چیکار میکنن مگه نه اینکه اونا از ما باهوش ترند (منظور انسانهای عادی که فقط میتونن از دم در شریف رد بشن) خب تو این 4 سال یعنی اینا هنوز نتونستن یه linux رو فارسی کنن تازه خوبه همه چیزش پیداست(خدایا توبه)
    و بعدش هم هر کسی بایستی یه گوشه کار رو بگیره هیچ کسی نمیتونه ادعا کنه که آره من همه os رو خودم تنهایی نوشتم حتی شخص آقای linus towarlds .
    باز با این اوصاف ما منتظر جواب شما هستیم.

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط netspc
    با سلام به دوست عزیز جناب آقای master
    بنده مطالب این topic رو از اول خوندم و خواستم مطلب شما رو بگیرم که گفت به علت کم دانلود شدن این لینک از بین رفته.
    anyway
    بنده هم با شما موافقم
    باید کار رو از یجایی شروع کرد به قول یه دوستی : اونی موفقه که شروع کنه و آهسته آهسته پیش بره
    مهم شروع کردن هست.
    نمیدونم تاحالا کتاب minix رو خوندی یا نه.
    یه دلیل واست میارم که باید اول یه ذره روی یکی از os های open source حرفه ای بشیم و اونم این هست که بایستی چیزی که میخواهیم طراحی کنیم خوب باشه (نمیگیم عالی باشه) و لازمه اون شناخت ساختار یک os دیگر هستش. کاری که تو دنیا مرسوم هست و هر روز دارن انجام میدن و از رو دست هم دیگه میپرن.
    بعد میرسه به خود kernel سیستم عامل که بایستی طراحی و نوشته بشه که خود اون همونجور که گفتی مثل چند نخکشی.چند وظیفه ای.مدیریت حافظه.مدیریت دیسک.مدیریت سخت افزارهای جانبی و ....
    بعد باید رفت و روی مسئله ای مانند gui اون فکر کرد. و بعد از اون ... وقتی یه سیبی رو میندازی بالا هزار تا چرخ میخوره مهم شروع کار هست میخواد با من میخواد بی من (منظورمنِ نوعی هستش).
    خب اگه هنوز گرمی و میخوای بسم الله یه جایی رو اختصاص میدیم به این کار حالا p30world نشد جای دیگه چون بنده هم احتمالاً رفتنی هستم ولی هرچی باشه اینجا خاک وطن من هست و دوستش دارم .
    از نظر منابع انگلیسی خب شما اگر چیزی داری رو کن من هم یه چیزایی دارم البته میشه از رو اینترنت یه چیزای دیگه هم پیدا کرد و بعدش بقول قدیمی ها از تو حرکت از خدا برکت.

در مورد linux farsi هم حق با توئه من نمیدونم این شریفیهای تقریباً 4 ساله دارن چیکار میکنن مگه نه اینکه اونا از ما باهوش ترند (منظور انسانهای عادی که فقط میتونن از دم در شریف رد بشن) خب تو این 4 سال یعنی اینا هنوز نتونستن یه linux رو فارسی کنن تازه خوبه همه چیزش پیداست(خدایا توبه)
    و بعدش هم هر کسی بایستی یه گوشه کار رو بگیره هیچ کسی نمیتونه ادعا کنه که آره من همه os رو خودم تنهایی نوشتم حتی شخص آقای linus towarlds .
    باز با این اوصاف ما منتظر جواب شما هستیم.
    netspc
    جان حق با شماست . منم به همین دلیل این نظر رو دادم و خودتم دیدی که گفتم این کار یه ماه و دو ماه و.. نیست . بعدش اینکه این کار باید پایه ای شروع بشه .من روی پتانسیلی که بیمصرف تو پی سی وورلد نیمی الز وقتشون رو می گزرونن(خودم مثلا) حساب کرده بودم . پتانسیل فوق العاده قوی ما اینجا داریم . بچه هایی که واقعا کلشون کار میکنه و علمشم دارن .حق با شماست . بله منابع زیادن من یکی دوتا گیر اوردم . از کتابخانته مجازی هم می تونی کمک بگیری و فقط باید Gmailداشته باشی و اگه نداری یه پست بده دعوت نامه شو برات بفرستم . البته توی P30worl هم یه قسمت هست که اینکارو برات می کنه . به هر حال . یا علی

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

بسم الله من پايه هستم
    آدرس جي ميل :netspc@gmail.com
    فقط يه سوالي اينجا يه كم شلوغه (منظور از بابت كار حرفه اي) چون گاهي شلوغي ضرر داره تا منفعت.
    نظرت چيه كه يه فورم درست كنيم بابت اينكار من يه دونه دارم اگه به لينك زير نگاه كني
    بعد از كسايي كه علاقه مند هستند دعوت كنيم به همكاري به دانشجوهاي كامپيوتر و الكترونيك و بابت عضويت اونها ازشون يه كاري بخوايم مثلاً ترجمه مقاله يا گذاشتن يه سورس كد در رابطه با سيستم عامل.
    البتع اينها موقعي عملي هستش كه ما تو چنته مون چند تا چيز داشته باشيم و بقيه هم بتونن استفاده كنن البته با يكسري شرايط.
    ممنون منتظر جوابم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

اگه بخواين يه او اس در پيتي بنويسيد كه همچين چيزي اصلا ارزش بحث كردن نداره . فقط وقت خودتونو تلف ميكنين . آخرشم ميبينين كه هيچ كاري نكردين . اگرم كه بخواين يه چيز به درد بخور بنويسين با يه تاپيك راه انداختن و 4 تا دور هم جمع شدن هيچ كاري نميشه كرد . چيزي كه هست اينه كه توي ايران كلا بحث نرم افزار به روز نيست . همه فقط بلدن دانلود كنن و استفاده كنن . كمتر كسي حرفه اي برنامه نويسي ميكنه . اونايي هم كه ادعاي برنامه نويسيشون ميشه فكر ميكنن با يه برنامه گرافيكي يا يه برنامه حسابداري كه واسه يه شركت نوشتن برنامه نويس شدن ! . در حالي كه شما كمتر كسي رو ميتوني پيدا كني كه 4 تا رفرنس در مورد سيستم عامل خونده باشه . اصلا شماها تا حالا توي كتاب فروشي ها كتابي رو ديدين كه ساختار يه سيستم عامل ساده رو با مثالاي عملي توضيح داده باشه كه الان ميخواين سيستم عامل بنويسين ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تهران - سه راه افسريه - شهرك كاروان (رضويه)

1

به تجربه بهم ثابت شده تو ايران كار گروهي بسيار كم امكان پذيره حتي اگر عده اي قصد انجام كار گروهي رو داشته باشند به مرور زمان خودشون رو از گروه خارج ميكنند در اخر خودت مي موني و خودت
    چون اكثريتشون رو جو ميگره يك چيزي مي گويند ولي وقتي احساستشون فروكش كرد كم كم سختي كار هويدا شد همه شونه خالي مي كنند
    براي مثال يك سري به تايپ ترجمه بزنيد ببينيد از اون همه ادم بعد از يك ماه چند نفر هنوز فعال هستند

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

حرف شما را كاملاً قبول دارم جناب آقاي love_coder و دقيقاً به حرفهاي شما اعتقاد دارم ولي بازهم ميگم به قول يه دوستي : مهم اينه كه شروع كني آهسته آهسته هم ادامه بدي.
    نه تند بايد رفت نه كند.
    ولي در رابطه با دوست عزيز آقاي مصطفي
    دوست عزيز حتي نوشتن يك os آشغال ارزشش بيشتر از ننوشتن اون هست.
    نميدونم چقدر برنامه نويسي بلدي و اگر بلدي اصلاً به چه جنبه اون تا حالا فكر كردي آيا مالي ، آيا جبر و اجبار داشگاه رفتن ومدرسه رفتن بوده و شايد چيز ديگه ولي برنامه نويسي اونهم در سطح حرفه اي يك لذت خاصي داره چون ديگه بابت پول كار نميكني ميدوني حداقل داري يه ذره مفيد واقع ميشي و دو نفر تو يه دانشگاه هر كجاي دنيا اسمتو رو به زبون ميارن و از پروژه تو استفاده ميكنن حداقل تا همين امروز اينا براي مقدس و جالب بوده و براي بقيه رو نميدونم.
    بله بنده خودم پروژه crm نوشتم ، پروژه web content managing نوشتم خيلي كارها كردم و پول هم درآوردم ولي بعضي وقتها يه چيزايي خيلي قشنگند مثلاً يكيش حس همكاري هست كه اگه بين 4 يا 5 نفر ايجاد بشه كافيه نه بيشتر خودش كلي ميتونه كار كنه براي مثال يه فوروم امنيتي زدم آدرسش رو حتماً ديدي الان فقط من هستم و دارم همين الان مقاله رو تايپ ميكنم و ميذارم و الان تنها هستم ولي هميشه هركي كه خواسته مفيد باشه و تو اين زمينه هاي با من همكاري كنه رو با آغوش باز پذيرا هستم.ولي درسته بعضي وقتها فشار مالي پدر آدم رو در مياره ولي همون روزي يكي دوساعتي كه بخوام به بدهكاريها فكر كنم رو ميذارم بابت اينكه به چيز تازه فكر كنم شايد خودش بشه نون دوني!!!!
    آره عزيزم هميشه به تعداد آدمهاي رو زمين هم راه براي پول دار شدن هست و هم راه براي پيشرفت مهم اينه كه بخواي و شروع كني

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت

پيش فرض

نت اسکیپ جان با شما موافقم . لاو کودر جان شما که موافق بودی چی شد .هنوز هم هستی ؟ یه سیستم عامل اشغال ساخته بشه . بهتر از اینه که یه سیستم عامل رو کپی کنید و بعدشم با این همه پولی که برای کپی کردن صرف کردید اسمش به نامه یه نفر دیگه بره و اینم هست که همیشه نقاط ضعف اون سیستم عامل کپی شده همیشه همراه شماست . چه بدونید چه ندونید ازش سوء استفاده میشه .چه از نظر امنیتی و... اصل شروع کاره .واگه بشینیم دست رو دستم بذاریم هیچ کس نمی اد واسه ما سیستم عامل بسازه ما اینجا بالای 25هزار نفر عضو داره. یعنی خیلی بیشتر از مهندس های مایکروسافت هست . همونطور که گفتم با اموزش قدم به قدم به افرادی که تو افساید هستن . می تونیم از پتانسیل فوق العاده ای سود ببریم . من یه پشت کنکوری هستم که باید درس بخونم . یه اقیانوس 1 میلیمتری هستم . یعنی از هر چیز یه کمی می دونم . و در این تاپیک می خوام اهل فن رو با هم اشنا کنم و بسوی یه هدف تمام همت خودمون رو معطوف بکنیم .نظرتونو بگید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •