تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 44

نام تاپيک: مشكل با Q6600

آخر فروم باز bleu2u4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض مشكل با Q6600

بچه ها من يه 6600 دارم با P5Q ولي نميدونم چرا تو CPU-Z سرعتشو 1000 تا كم نوشته

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

چرا كسي جواب منو نميده؟

راستي ويندوزم هم Xp Sp 2 شايد به اين ربط داشته باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه hardware2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    جلوی کامپیوتر 24 ساعته !!!!

پيش فرض

بایوس رو اپدیت کن مشکلت حل میشه.

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بچه ها من يه 6600 دارم با P5Q ولي نميدونم چرا تو CPU-Z سرعتشو 1000 تا كم نوشته

دوست عزیز ، این به خاطر قابلیت speed step در پردازنده های اینتل هست که در زمان بی کاری فرکانس و ولتاز پردازنده رو کم می کنه و کاملأ طبیعی هست و اصلأ مشکل محسوب نمی شه. شما اگه یک نرم افزار رو باز کنید ، می بینید که فرکانس دوباره به همون 2.4 می ره.

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بایوس رو اپدیت کن مشکلت حل میشه.
    سلام
    این اصلأ مشکل نیست که بخواد با آپدیت بایوس حل بشه.

پروفشنال behradsn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز ، این به خاطر قابلیت speed step در پردازنده های اینتل هست که در زمان بی کاری فرکانس و ولتاز پردازنده رو کم می کنه و کاملأ طبیعی هست و اصلأ مشکل محسوب نمی شه. شما اگه یک نرم افزار رو باز کنید ، می بینید که فرکانس دوباره به همون 2.4 می ره.

تائید میشه

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اين يه قابليت مادبرده كه باعث صرفه جوئي تو مصرف انرژي ميشه
    مال منم همينجوره
    شما كافيه يه برنامه مثلا Winrar اجرا كني بعد ميبيني كه فركانست همون 2400 ميشه
    فنت استوك هست؟ OCCT رو ران ميكني ببينيم دماهات چقدره(بعد از 5 دقيقه)؟ البته دماي پردازنده رو اشتباه نشون ميده بايد بايوس رو آپديت كني ولي دماي هسته ها درستند.
    البته اين مادبرد ولتاژ رو كم نميكنه و فقط فركانس رو مياره پايين دليلش نامعلومه هر چند كه ولتاژ خودش به اندازه كافي پايين هست.

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

و البته يه مشكل ديگه اي كه من با اين مادبرد دارم ببين شما نداري؟ دماي Nb انقدر زياده كه اگه بهش دست بزني دستت ميسوزه متاسفانه سنسور نداره ولي دماسنج كه بهش زدم تو حالت معمول 62 و تو حالت اوركلاك به 70 هم ميرسيد تازه اين دماي دماسنجه و دماي واقعي ممكنه بيشتر هم باشه

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

اقا همگي دمتون گرم مشكل حل شد
    ولي من نفهميدم بالاخره اين قابليت مادربرد يا سي پي يو يا هر دو

فنت استوك هست؟ OCCT رو ران ميكني ببينيم دماهات چقدره(بعد از 5 دقيقه)؟ البته دماي پردازنده رو اشتباه نشون ميده بايد بايوس رو آپديت كني ولي دماي هسته ها درستند.
    ميكرو جان خيلي سطح بالا صحبت ميكني ما نفهميديم اين سوال بود جواب بود چي بود(البته اشكال از بي سوادي منه)

دماي Nb انقدر زياده كه اگه بهش دست بزني دستت ميسوزه
    اين nb كه ميگن چي چيه؟
    به ما هم بگو شايد مال ما هم زياد باشه

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    البته این تکنولوژی شاید صرفه جویی کنه ولی به نظر من زیاد مفید نیست که CPU هی فرکانسش بیاد پایین که همین تغییر فرکانس کمی تاثیر داره که شاید احساس هم بشه مثلا در ابتدای اجرای یک برنامه ...
    nb همون North Bridge یا پل شمالیه مادربورده !
    این یک قابلیت هست که توسط سی پی یو های جدید پشتیبانی میشه و توسط بایوس مادربورد روشن/خاموش میشه !

یک مشکل دیگه ای هم که سری های چند هسته ای دارند اینکه که به دلیل بهینه نبودن کامل نرم افزار های جدید مشکلاتی مثل اونایی که در زیر بهشون اشاره میکنم وجود داره !
    مثلا دقت کردید سیستم توی Word 2007 و یا برنامه هایی مشابه مثل 3D MAX 2009 و Autocad 2008 کمی گیر داره و رون نیست ؟
    این دلیلش پرش پروسس ها از یک هسته به هسته ی دیگریه که همین خودش این افت کارایی رو باعث میشه !
    برای جلوگیری از این عمل میتونید در داخل تب Process بخش Task Manager میتونید با کلیک راست روی اون پروسه و انتخاب گزینه Affinity سه هسته را حذف و یکی از هسته هایی رو که فکر میکنید بار کمتری براشون هست که معمولا 2 به بعد مناسب ترند چون از Core یک توسط ویندوز زیاد استفاده میشه . استفاده کنید و تیک بقیه رو بردارید ! مشکلتون حل میشه !

ببخشید بحث ربطی به این مسئله نداشت ولی به نظرم مفید میتونه باشه !

11. 2 کاربر از Benygh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •