تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 44

نام تاپيک: مشكل با Q6600

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اين nb كه ميگن چي چيه؟
    به ما هم بگو شايد مال ما هم زياد باشه
    پل شمالي مادبرد هست اون هيسينك مسي كه زير پردازنده است رو ميگم

یک مشکل دیگه ای هم که سری های چند هسته ای دارند اینکه که به دلیل بهینه نبودن کامل نرم افزار های جدید مشکلاتی مثل اونایی که در زیر بهشون اشاره میکنم وجود داره !
    مثلا دقت کردید سیستم توی Word 2007 و یا برنامه هایی مشابه مثل 3D MAX 2009 و Autocad 2008 کمی گیر داره و رون نیست ؟
    این دلیلش پرش پروسس ها از یک هسته به هسته ی دیگریه که همین خودش این افت کارایی رو باعث میشه !
    برای جلوگیری از این عمل میتونید در داخل تب Process بخش Task Manager میتونید با کلیک راست روی اون پروسه و انتخاب گزینه Affinity سه هسته را حذف و یکی از هسته هایی رو که فکر میکنید بار کمتری براشون هست که معمولا 2 به بعد مناسب ترند چون از Core یک توسط ویندوز زیاد استفاده میشه . استفاده کنید و تیک بقیه رو بردارید ! مشکلتون حل میشه !
    خب سيستم عامل عمدا اين كار رو ميكنه كه از همه هسته ها به طور مساوي استفاده بشه تا مثلا يك هسته دماش نشه 70 درجه بقيه 50 بمونند بهتره موقعي كه نرم افزار تك هسته اي هست مرتب بين هسته ها سويچ بشه تا دماي هسته ها همگي مثلا 60 درجه بشند.
    اما من چند تا بنچمارك هم گذاشتم فرقي نكرد موقعي كه يك برنامه تك هسته ساپورت داره از يك هسته مجزا استفاده ميكنه تا اينكه مثلا مرتبا بين 4 هسته سويچ ميكنه به نظر ميرسه اين كار فوق العاده سريع اتفاق ميافته مثلا به يك هسته ميگه تو اين دستور رو اجرا كردي خب بسته دستور بعد واسه هسته بعدي.

البته این تکنولوژی شاید صرفه جویی کنه ولی به نظر من زیاد مفید نیست که CPU هی فرکانسش بیاد پایین که همین تغییر فرکانس کمی تاثیر داره که شاید احساس هم بشه مثلا در ابتدای اجرای یک برنامه ...
    درسته اين واسه شروع يه مقدار سرعت رو ميگيره

2. این کاربر از MicroSystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خب سيستم عامل عمدا اين كار رو ميكنه كه از همه هسته ها به طور مساوي استفاده بشه تا مثلا يك هسته دماش نشه 70 درجه بقيه 50 بمونند بهتره موقعي كه نرم افزار تك هسته اي هست مرتب بين هسته ها سويچ بشه تا دماي هسته ها همگي مثلا 60 درجه بشند.
    اما من چند تا بنچمارك هم گذاشتم فرقي نكرد موقعي كه يك برنامه تك هسته ساپورت داره از يك هسته مجزا استفاده ميكنه تا اينكه مثلا مرتبا بين 4 هسته سويچ ميكنه به نظر ميرسه اين كار فوق العاده سريع اتفاق ميافته مثلا به يك هسته ميگه تو اين دستور رو اجرا كردي خب بسته دستور بعد واسه هسته بعدي.
    به دما فکر نکرده بودم ولی با تک هسته توی منو های برنماه راحت تر بودم !

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

و البته يه مشكل ديگه اي كه من با اين مادبرد دارم ببين شما نداري؟ دماي Nb انقدر زياده كه اگه بهش دست بزني دستت ميسوزه متاسفانه سنسور نداره ولي دماسنج كه بهش زدم تو حالت معمول 62 و تو حالت اوركلاك به 70 هم ميرسيد تازه اين دماي دماسنجه و دماي واقعي ممكنه بيشتر هم باشه
    سلام . من هم این مادربرد رو داشتم. اما دماش هیچ وقت از 48 بیشتر نشد. در ضمن نمایشگر دمای پل شمالی هم داشت.
    فکر می کنم که مادربردت مشکل داشته باشه.
    یک چکی بکن.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اين يه قابليت مادبرده كه باعث صرفه جوئي تو مصرف انرژي ميشه
    مال منم همينجوره
    شما كافيه يه برنامه مثلا Winrar اجرا كني بعد ميبيني كه فركانست همون 2400 ميشه
    فنت استوك هست؟ OCCT رو ران ميكني ببينيم دماهات چقدره(بعد از 5 دقيقه)؟ البته دماي پردازنده رو اشتباه نشون ميده بايد بايوس رو آپديت كني ولي دماي هسته ها درستند.

البته اين مادبرد ولتاژ رو كم نميكنه و فقط فركانس رو مياره پايين دليلش نامعلومه هر چند كه ولتاژ خودش به اندازه كافي پايين هست.
    البته من با احتساب epu گفتم که ولتاژ رو کم می کنه.

آخر فروم باز bleu2u4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

از همتون كه اومديد اينجا پست داديد ممنونم

ميكرو نرم افزاري نيست كه بشه باهاش دماي Nb رو تشخيص داد

ولي با اين حال همينطور با دست زدن و مقايسه ان با دماي گرافيك

فكر كنم حداكثر 75 درجه باشه

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

از همتون كه اومديد اينجا پست داديد ممنونم

ميكرو نرم افزاري نيست كه بشه باهاش دماي Nb رو تشخيص داد

سلام دوست عزیز .
    همون دمایی که در al suite به نام system معرفی می شه ، مگه دمای پل شمالی نیست؟؟؟؟؟؟
    در ضمن ، وقتی که دمای پل شمالی به 75 برسه ، دیگه باید یواش یواش فاتحه اش رو خوند . چون حداکثر دمای مجاز 70 هست.
    Last edited by alborz_k; 25-09-2008 at 23:26.

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوست عزیز .
    همون دمایی که در al suite به نام system معرفی می شه ، مگه دمای پل شمالی نیست؟؟؟؟؟؟
    در ضمن ، وقتی که دمای پل شمالی به 75 برسه ، دیگه باید یواش یواش فاتحه اش رو خوند . چون حداکثر دمای مجاز 70 هست.
    نه دماي NB نيست اون دماي داخل كيس هست كه واسه من بين 40-50 متغيره(بستگي داره كولر خونه روشن باشه يا نه) P5Q سنسور NB نداره ولي فكر كنم P5Q-E داشته باشه.

دست درد نكنه همين رو ميخواستم اتفاقا منم با دست زدن و مقايسه با كارت گرافيك به اين نتيجه رسيدم كه دماي NB خيلي بيشتره

راستي من يه مشكل ديگه دارم سيستم كه روشن ميشه همون اول يه صفحه ميياد به اسم Express Gate و زيرش مينويسه Error code فلان
    شما هم اين مشكل رو داريد و اصلا اين چي هست؟
    اين رو هم بگم كه سيستم الان با اوركلاك هيچ مشكلي نداره و الان يه هفته است كه روشنه.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

راستي من يه مشكل ديگه دارم سيستم كه روشن ميشه همون اول يه صفحه ميياد به اسم Express Gate و زيرش مينويسه
    اره براي منم هست ولي وقتي برنامشو از روي dvd ش نصب كردم بجاي ارور صفحه Express Gate مياد

راستي يك مقدار زيادي طول نميكشه تا به بوت برسه منظورم اين ارور و صفحه ابيس نميشه اونا رو برداشت

10. این کاربر از bleu2u4u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

راستي من يدونه از اين رم اشغاليا پاتريوت با باس 800 (5-5-5-16 از اين ابيا)گرفتم ولي تو CPU-Z نوشته كه 400

اين ديگه چه مرگشه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

راستي من يدونه از اين رم اشغاليا پاتريوت با باس 800 (5-5-5-16 از اين ابيا)گرفتم ولي تو CPU-Z نوشته كه 400

اين ديگه چه مرگشه؟
    این نرم افزار ، فرکانس رم رو به صورت ddr بیان می کنه و شما برای بدست آوردن فرکانس حقیقی رم باید اون عدد رو در 2 ضرب کنید.
    بی چاره هیچ مرگیش نیست.
    Last edited by alborz_k; 26-09-2008 at 02:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •