تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: شما به کدام یک اعتیاد دارید

راي دهنده
168. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ندارم

124 73.81%
  • سیگار

26 15.48%
  • حشیش

4 2.38%
  • تریاک

6 3.57%
  • کراک

4 2.38%
  • هروئین

1 0.60%
  • مت‌آمفتامین(شیشه)

3 1.79%
صفحه 52 از 61 اولاول ... 242484950515253545556 ... آخرآخر
نمايش نتايج 511 به 520 از 608

نام تاپيک: مواد مخدر و مشروبات الکلی (کلیۀ اخبار و بحث های مرتبط)

اگه نباشه جاش خالی می مونه DrH.motasami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

امروزه سوء مصرف از استروئیدها و مواد انابولیک و اندروژنیک یکی از مهمترین انواع اعتیاد در بین جوانان محسوب می شود
    مواد استروئیدی یا شبه استروئیدی اثراتی مشابه با هورمون تستوسترون دارند که در پزشکی برای درمان بیمارهای مثل کم خونی ناشی از کار افتادگی مغز استخوان یا سرطان سینه استفاده می شوند

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اعتیاد به مصرف استروئید ها به علت اینکه شخص را دچار سرخوشی نمی کند اغلب کمتر مورد توجه قرار می گیرد
    مواد استروئیدی باعث افزایش توده عضلانی در بدن انسان می شود و به این علت اکثر جوانان به صورت غیر قانونی از ان برای پروش اندام و زیبایی ان استفاده می کنند
    طبق امار حدود 2 در صد مردان یک بار در طول عمر از مواد استروئیدی استفاده کرده اند
    تحقیقات نشان داده است که مصرف طولانی مدت استروئید ها می تواند باعث ایجاد اختلات خلقی (افسردگی -اضطراب -حملات وحشتزدگی ) بشود
    جوانانی که از استروئید ها برای بدن سازی استفاذده می کنند دچار حالاتی مثل خشونت یا عصبانت افزایش فشار خون می شوند
    متاسفانه در ایران چندین مورد مرگ با مصرف استروئید دیده شده است
    منبع دی اس ام

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض شاخص فلاکت در جهان؛ ایران در «رتبه دوم» قرار دارد

شاخص فلاکت در جهان؛ ایران در «رتبه دوم» قرار دارد

توضیح نویسنده:
    (دکتر یزدان نیاز)

فقر و فلاکت رابطه مشخصی با تغذیه و بیماری افسردگی و بیمارهای روحی دارد این مسله هم رابطه تنگاتنگی با اعتیاد دارد .

۱۳۹۳/۰۲/۰۸

گزارش جدید موسسه پژوهشی کاتو در آمریکا نشان می‌دهد که ایران در رتبه‌بندی جهانی شاخص فلاکت در سال ۲۰۱۳، از میان ۹۰ کشور، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده و پس از ونزوئلا بدترین شرایط را از این نظر تجربه کرده است.

این گزارش که شنبه ششم اردیبهشت منتشر شده گویای آن است که شاخص فلاکت در ایران تا انتهای سال ۲۰۱۳ میلادی به ۶۱.۶ درصد رسید که این آمار، سخنان وزیر امور اقتصاد و دارایی دولت حسن روحانی را تایید می‌کند.

علی طیب‌نیا آذر ماه گذشته عنوان کرد که شاخص فلاکت در ایران به بیش از ۵۰ درصد رسیده و کشور شرایط اقتصادی «بی‌سابقه‌ای» را طی می‌کند، چنان که همزمان رکود و تورم شدت بسیار یافته است.

موسسه پژوهشی کاتو نیز مهم‌ترین عامل رشد شاخص فلاکت در ایران را «تورم» عنوان کرده که باعث شده است ایران با فاصله بسیار از کشورهای دیگر، رتبه دوم جهانی را به خود اختصاص بدهد به‌طوری که رتبه سوم جهانی شاخص فلاکت به صربستان با ۴۴.۸ درصد تعلق دارد که ۱۷.۲ درصد کمتر از ایران است.

نرخ تورم در ایران پاییز سال گذشته به بیش از ۴۰ درصد رسید و تنها در اسفند ماه بود که به زیر ۳۵ درصد کاهش یافت، اما حسن روحانی وعده داده است که در سال ۱۳۹۳ با مهار تورم، نرخ رشد آن را به ۲۵ درصد برساند.

شاخص فلاکت با احتساب نرخ بی‌کاری و تورم در جوامع به دست می‌آید و آمارها نشان می‌دهد که این شاخص در ایران طی سال‌های اخیر رشد مداومی داشته است و از ۲۳.۶ درصد در سال ۱۳۸۴ آغاز شده و تا الان که به ۶۱.۶ درصد رسیده است.

در این میان شاخص‌ها و آمارهای دیگر نیز گویای آن است که مردم ایران در تنگنای شدید اقتصادی به‌سرمی‌برند و از جمله، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ایران اردیبهشت سال گذشته اعلام کرد رتبه کیفیت زندگی در ایران به نسبت دیگر کشورهای جهان طی پنج سال ۶۲ پله تنزل پیدا کرده و ایران از میان ۱۹۴ کشور جهان در رده ۱۵۰ قرار دارد.

در گزارش موسسه کاتو از شاخص فلاکت در جهان، تنها ونزوئلا شرایط بدتری به نسبت ایران دارد و با رتبه ۷۹.۴ درصد در رأس جدول قرار گرفته است.

این در حالی‌ است که تحلیل‌گر موسسه کاتو می‌گوید که شاخص فلاکت در ونزوئلا باید عددی بسیار بزرگ‌تر از این را نشان می‌دهد چرا که این عدد بر اساس آمار رسمی دولت ونزوئلا از نرخ تورم در این کشور به دست آمده که ۵۶.۲ درصد است.

به گفته او، نرخ واقعی تورم در ونزوئلا ۲۷۸ درصد است که با احتساب آن، شاخص فلاکت در ونزوئلا از ۷۹.۴ درصد به ۳۰۱ درصد افزایش می‌یابد.

در این جدول پس از ونزوئلا، ایران و صربستان به ترتیب کشورهای آرژانتین، جامائیکا، مصر، اسپانیا، آفریقای جنوبی، برزیل و یونان قرار دارند که در جایگاه چهارم تا دهم رتبه‌بندی جهانی قرار گرفته‌اند.

ژاپن، ازبکستان، تایوان، سنگاپور، کره جنوبی، تایلند، قطر، مالزی، چین و پاناما نیز ۱۰ کشوری هستند که شاخص فلاکت در آنجا کوچک‌ترین اعداد را نشان می‌دهد و از ۵.۴۱ درصد تا ۸.۲۴ درصد را شامل می‌شود

3. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض استراتژیهای و برنامه پیشگیری از رواج مواد مخدر و اعتیاد در یک جامعه (قسمت اول )

برنامه پیشگیری از رواج مواد مخدر شامل استراتژیهای زیر است
    1- اموزش مقاومت در برابر مواد مخدر در گروه های همسالان
    2-کمپین های تبلیغاتی
    3-رهبریت همسالان
    4- تغییر دادن باورهای غلط درباره مواد مخدر

peer-pressure resistance training
    اموزش مقاومت در برابر مواد مخدر در گروه های همسالان
    باید به دانش اموزان یاد داد چگونه بتوانند در مقابل همسالان خود در برابر مصرف مواد مخدر مقاومت کرده و به ان نه بگویند
    چطور می توان به یک جوان 13 یا 14 ساله اموزش داد که در یک مهمانی یا در کنار دیگر دوستان همسال خود وقتی به او مواد مخدر تعارف می شود بگوید نه من نمی کشم ؟
    باید در جوان اعتماد بنفس و جرات نه گفتن ایجاد کرد اما در عمل می بینیم که این کار مشکلی است جوانی که در سن بلوغ قرار دارد به سرعت تحت تاثیر هورمون ها قرار گرفته و تفکر عقلایی ندارد
    مثال
    به جوانی یک سیگار ماری جوانا تعارف می شود ؟
    اگر او از مصرف خود داری کند بلافاصله مورد تمسخر قرار می گیرد و با استفاده از کلماتی همچون تو هنوز بچه ننه هستی و یا این سیگار اعتیاد ندارد تو دیگر مرد شدی نوجوان را تحت تاثیر قرار داده در این جامعه امروز ایران حتی والدین از شخصیت های پایدار و درستی برخوردار نیستند و نتوانستند کودکان خود را به درستی تربیت کنند این نوجوانان نیز فاقد اعتماد به نفس کافی و مقاومت در برابر مصرف مواد هستند و تحت تاثیر قرار گرفته و شروع به مصرف می کنند
    مذهب عامل ایجاد اعتماد بنفس
    گروهی معتقد هستند اموزش های مذهبی می تواند در ایجاد اعتماد بنفس و نه گفتن به استفاده از مواد کمک کننده باشد اما به نظر می اید در یک نوجوان 14 ساله که شناخت درستی از مذهب نداشته و پایه های مذهبی قوی ندارد این روش کاربرد چندانی ندارد هر چند که اعتقادات مذهبی می تواند در سنین بالاتر این مقاومت را در برابر مصرف مواد ایجاد کند اما در سنین نوجوانی ما باید از طرق دیگر استفاده کنیم
    طریقه توانا بود هر که دانا بود
    در این روش ما اطلاعات کافی و وافی درباره انواع مواد مخدر را از سنین 11 سالگی به بعد در اختیار نوجوانان قرار می دهیم بطوری که که وقتی نوجوان در بین گروه همسالان خود در مقابل با تعارف مواد مخدر قرار گرفت شروع به اظهار نظر درباره عوارض و اثرات ان ماده مخدر کند و به دیگران نشان بدهد که میزان اطلاعات و معلومات او بیشتر از انها است به این ترتیب علاوه بر اینکه از مصرف مواد خود داری می کند با این حرکت میزان اعتماد بنفس او بالا و با تحت تاثیر قرار دادن گروه های همسال خود از زیر بار فشار عصبی ناشی از تحقیر رهایی می یابد
    پایان قسمت اول
    منبع دی اس ام 5

5. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض وزیر کشور: تصویر مردن معتادان مخدر صنعتی (شیشه ) را از تلویزیون نشان دهید وزیر کشور: تصویر مردن معتادان مخدر صنعتی را از تلویزیون نشان دهید، مسئولیتش

وزیر کشور: تصویر مردن معتادان مخدر صنعتی را از تلویزیون نشان دهید، مسئولیتش با من
    وزیر کشور با بیان آمار مرگ و میر معتادان به مواد مخدر که بر اثر مصرف مواد صنعتی مسموم می‌میرند، گفت: به صدا و سیما گفته‌ام تصاویر مرگ این افراد را نشان دهد؛ مسئولیتش هم با بنده، شاید یکی از این کشته‌ها فرزند خود ما باشد.
    رحمانی فضلی در نشست با مددکاران اجتماعی حوزه مبارزه با مواد مخدر سخنانی داشت که مهمترین بخشهای آن در پی می آید:
    -شاید بگویند ما یک دولت هستیم و قاچاقچیان گروه اقل، این اشتباه است چرا که آنها یک امپراطوری هستند. اروپا نیز با این مشکل درگیر است، این موضوع مبارزه با مواد مخدر حل نمی‌شود مگر اینکه خود مردم در قالب پیشگیری، مشارکت داشته باشند.
    -اکنون پاک‌شده‌های ما در بهترین شرایط 20درصد هستند و 80درصد آنها دوباره درگیر سوءمصرف مواد مخدر می‌شوند. هرقدر در حوزه پیشگیری هزینه کنیم، موفق‌تریم و این میسر نیست جز با مشارکت مردم.
    -وقتی می‌گوییم یک میلیون و 300هزار معتاد داریم یعنی یک میلیون و 300هزار خانواده، 60درصد این افراد 700هزار نفر متأهل هستند.
    -فرزندان معتادان به طرف همین فضا می‌روند در حال حاضر بیش از 70درصد زندان‌های ما درگیر مواد مخدر هستند. این یعنی درگیر کردن هزینه و بودجه.
    -53درصد طلاق در خانواده معتادان به مواد مخدر اتفاق می‌افتد و اگر بخواهیم ناهنجاری‌های وسیع حوزه مواد مخدر را نام ببریم باید بگوییم فرزندان ما در دام یکی از این ناهنجاری‌ها می‌افتند بنابراین باید با نگاه عمیق به موضوع بنگریم.
    - ما در تقویت سمن‌ها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم، اکنون 53درصد فعالیت رسمی سمن‌ها را افزایش داده‌ایم و به سمن‌های غیرقانونی نیز مجوز دادیم تا در این حوزه فعالیت کنند.
    -برنامه‌هایی که در صدا و سیما تولید می‌شود رقم خوبی است.

ما در درون این جامعه زندگی می‌کنیم و تأثیرپذیری و تأثیرگذاری رفتارهای ما در همینجا شکل می‌گیرد.
    وقتی فضای جامعه به عنوان برآیند انسان محیط و فعالیت پیشگیرانه هدایت‌گرانه و سالم نباشد در آن فضا هرقدر تلاش کنیم باز قادر به ایفای نقش اصلی نخواهیم بود.
    -در هر حوزه‌ای که با مشکل مواجه شدید به من نامه بنویسید. بنده بلاواسطه موضوع را پیگیری می‌کنم. 91درصد مراکز ماده 15 ما خصوصی هستند و 760هزار نفر از معتادان به مواد مخدر به این مراکز مراجعه کرده‌اند که نشان می‌دهد بار عظیم این بخش را بخش خصوصی برعهده دارد. مددکاران می‌توانند در کنار همسران معتادان باشند.
    -‌ 85درصد افرادی که ماده 16 هستند و به ته خط رسیده‌اند خودشان توزیع‌کننده هستند زیرا درآمدی ندارند و چون به آخر خط رسیده‌اند نیز واهمه‌ای ندارند.
    -در تشکیل مراکز خیریه، سمن‌ها، NGOها، مهارت‌آموزی به ویژه برای خانواده‌ها، تشکیل واحدهای تولیدی کوچک برای درآمدزایی به شما کمک می‌کنیم. حوزه ستاد مبارزه با مواد مخدر حوزه مناسبی برای شما است.
    -بانک اطلاعات معتادان هنرمند تشکیل می‌شود، بنده می‌گویم با رمان‌نویسان تماس بگیرید تا در این زمینه داستان بنویسند.
    خلأ موضوع هم ندارند، هزینه چاپ پنج رمان در این زمینه را ما می‌دهیم. همچنین با تشکیل بانک اطلاعات از کسانی که پاک شده‌اند و در گروه‌های موسیقی فعالیت می‌کنند زمینه برگشت آنها را به جامعه فراهم می‌کنیم.
    -به ما کمک کنید و طرح دهید تا بنده تصویب کنم. امروز پیش خدای خودم حجت را بر شما تمام کردم. طبق آمار روزانه 9 نفر به خاطر مصرف مواد مخدر می‌میرند که اگر آن را ضربدر 365 روز سال کنید رقم بالایی می‌شود. متأسفانه توزیع‌کنندگان مواد مخدر صنعتی کاملاً مسموم به جوانان می‌دهند. بنده به صدا و سیما گفته‌ام که تصاویر مرگ این افراد را نشان دهند مسئولیتش هم با بنده، شاید یکی از این کشته‌ها فرزند خود ما باشد. درهای ستاد مبارزه با مواد مخدر بر روی شما باز است.
    منبع فارس

7. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض ریتالین و تاثیر آن بر شخصیت فردی

روبین بدنبال رضایت از یادگیری مطلق ، بود اما تنهایی امد ؟
    تمرکز کامل حواس این چیزی بود که روبین دانشجوی حقوق بدنبال آن بود و بهمین دلیل ریتالین می خورد تا سطح یادگیریش بالا برود ، ولی او اثر جانبی این دارو که باعث تغییر شخصیت فرد می شود را نادیده می گرفت . او فقط به مطالبی که باید یاد می گرفت فکر می کرد دوتا تکه پنبه تو گوشش گذاشته بود تا تمام صدا های اطرافش را از بین ببرد ولی او به آنها نیازی نداشت برای اینکه در اثر خوردن ریتالین او دیگر به هیچ چیز اطرافش توجه نداشت انکار همه چیز محو شده بودند ، ولی یکدفعه صدای قلبش به نحو غیر قابل باوری بلند می شود آنقدر که فقط صدای آنرا می شنود ، این اثر ریتالین است در حقیقت مطالب تبدیل به ضربان قلب می شوند .
    قضیه خیلی ساده شروع شد ،
    در یک صبح پائیزی سال 2008 برگهای درختان داشتند کم کم زرد می شدند ، خورشید پائیزی بطور زیبایی می تابید ،
    برای روبین ساعت 8 صبح آغاز یادگیری روزانه بود 10 ساعت مطالعه یک ساعت وقت ناهار و مثل هر روز قوانین آلمان جلوی او بود که به اصطلاح دانشجویان حقوق به " کتاب قرمز " معروف است در کنار آن پلی کپی ها و یادداشتهای کلاسهای درس در یک پوشه مخصوص قرار داشتند ولی امروز علاوه بر همه اینها یک ورقه آلومینویمی هم وجود داشت که در آن چند تا قرص کوچولو قرار گرفته بود 5 میلی گرم Methylphenidatمعروف به ریتالین قرار داشت
    روبین برای اولین بار آنرا در دهانش می گذارد ، جالا 5 سال گذشته در ابتداء بسته آن آبی و سفید بود و تولید کشور سوئیس روبین همیشه یک بسته رزرو داشت امروز دوباره بسته را در دست دارد و اینطور تعریف می کند : "وقتی امروز به گذ شته فکر می کنم می توانم آن احساس را دو باره در خودم زنده کنم آن احساسی که ریتالین اولین بار در من بوجود آورد ."
    ریتالین حاوی ماده ای است که مستقیم روی مغز اثر می کند این ماده باعث کاهش ترشح دوپامین می شود که در حقیقت مسئول واکنش های طبیعی انسان است ریتالین موجب توقف واکنش های ناشی از احساس درونی می شود کسی که ریتالین می خورد نیازی به محبت و نزدیکی احساس نمی کند او احتیا ج کمتری به خواب دارد و احساس گرسنگی و تشنگی کمتری می کند .
    این دارو معمولاً برای کودکان پیش فعال تجویز می شود تا آنها بتوانند مقررات انضباطی مدرسه را تحمل کنند .
    قاعدتاً برای خرید ریتالین نسخه پزشک لازم است ولی روبین این قرص را ابتداء از طریق دوستش که بعلت پیش فعالی باید می خورد بدست آورد ، اولین بار دوستش به او پیشنهاد کرد که این قرص را امتحان کند روبین تا آن زمان از نحوه یادگیری خوش راضی بود ولی حالا موقع امتحانات بود و او احساس می کرد که شاید توانایی های معمولی یادگیری او کافی نباشد به همین دلیل بود که تصمیم گرفت ریتالین را امتحان کند.
    اولین اثر ریتالین سرمستی است
    درست بعد از یکساعت اثر دارو ظاهر می شود روبین می گوید : " من در ابتداء احساس می کردم که آرامش درونی می یابم ،
    واکنش من نسبت به اتفاقات اطرافم کم می شد درست شبیه اینستکه آدم دچار یک خماری خوشآیند باشد ، همه صدا های اطراف کم می شدند اثر ریتالین به حدی است که دید من هم تغییر کرده بود آدم دیدش نسبت به مسائل اطرافش خیلی تنگ می شود من دیگر برگهای زرد و رنگارنگ درختها ی بیرون پنجره را نمی دیدم و وجود همسایگان برا ی من معنی نداشت در اطاق نه میز را می دیدم و نه موبایلم که روی آن قرار داشت همه چیز غیر از کتا ب و لغات سیاه آن روی کاغذ سفید از دید من محو می شدند .
    این تمرکز حواس باور کردنی نیست هیچ چیز حواسم را پرت نمی کرد فقط من بودم ومطالبی که باید یاد می گرفتم ." بعد ها روبین این اولین احساسش را لحظه خوشبختی می نامید ، اما او بخوبی متوجه بود که از یک مرزی تجاوز کرده است . او اجازه داده بود چیزی او را تحت تاثیر قرار دهد . او حاضر شده بود تغییراتی در بدنش بوجود آورد .
    روبین می گوید : " من در آن لحظه از خودم خجالت کشیدم ."
    تحقیقاتی در زمینه اثر ریتالین توسط دانشگاه ماینز آلمان انجام شده که در نشریه ماه ژانویه امسال دانشگاه منتشر شده است .
    نتیجه بدست آمده نشان می دهد که از هر 5 دانشجو در آلمان یک نفر ریتالین می خورد تا یادگیری خود را بالا ببرد .
    بعضی از دانشجویان غیر از ریتالین داروهای دیگری بر می دارند تا کمتر بخوابند یا آرامش عصبی بیابند البته هر دارویی برای هر رشته ای مناسب نیست مثلاً اگر دانشجویان رشته هنر ریتالین بر دارند دیگر قادر به ارائه ایده های جدید و نوآوری نیستند .
    روبین 5 ماه روزی یک عدد ریتالین بر می داشت و برنامه خواندنش تغییری نکرده بود طبق معمول همان ده ساعت روزانه درس می خواند ولی بمروراحساس می کرد برای تمرکزکامل دیگر یک قرص برای او کافی نیست به همین دلیل آنرا دو برابر کرد و بعد ها آنرا چهار برابر کرد تا بتواند آن احساس اولیه را بدست آورد .
    در دنیا قوانین دوپینگ برای ورزشکاران بسیار سخت است و باید هر ورزشکار آنرا رعایت کند وگرنه از ادامه مسابقه محروم خواهد شد و ضمناً آبروی ورزشکاری او برای همیشه از بین می رود ، اما برای دانش آموختن هیچ قانونی وجود ندارد در ایالت متحده آمریکا داروهایی که باعث افزایش قدرت یادگیری می شوند را Neuroenhancement می نامند.
    .در آمریکا استفاده از این دارو ها خیلی گسترش دارد .طرفداران استفاده دارویی معتقدند که هدف یادگیری های علمی که نتیجه اجتماعی دارد بسیار بالاست و باعث جلو رفتن بشریت می شود ، ولی کسانی که برای افزایش یادگیری و کار آیی از دارو استفاده می کنند باید بدانند برای این عمل قیمت سنگینی با سلامتی و تغییرشخصیت خودشان پرداخت کنند .
    روبین برای افزایش یادگیری و کاربری خودش قیمت بسیار سنگینی پرداخت او هر چه که بیشتر ریتالین بر می داشت شخصیتش بیشتر تغییر می کرد در پایان حتی شبها که اثر دارو کاهش می یافت هم دارو می خورد .
    او دیگر آن روبین قبلی نبود دیگر مثل جوانهای دیگر کار های غیر منتظره نمی کرد و معمولاً فقط قادر بود کار های روزمره خودش را انجام دهد ریتالین باعث شده بود که واکنشهای او خفه شوند .
    او می گوید : " هیچوقت خودم را اینطور تنها حس نکرده بودم ، گاهی احساس می کردم من در این دنیا تک و تنها هستم وگاهی مطمئن بودم که هیچکس من را نمی شناسد و نمی تواند شرایط مرا احساس کند ."
    ریتالین روبین را تغییر داده بود
    دوره تحصیل در رشته وکالت کلاً بسیار طولانی است به حدی که باعث می شود اکثر دانشجو.یان این رشته روابط اجتماعی کمتری داشته باشند فشار و استرس خواندن و یادگیری جای زیادی برای روابط اجتماعی نمی گذارد ولی برای روبین استفاده از ریتالین این شرایط را بسیار قوی تر کرده بود او دیگر حتی بعد از درس خواندن روزانه هم می خواست همیشه تنها باشد.
    روبین می گوید : " دلم می خواست مثلاً برای ناهار با کسی قرار بگذارم ولی سعی می کردم برای خودم بهانه ای بیاورم ." او بمرور متوجه شد که ریتالین او را تغییر داده با اینکه او خیلی بهتر از قبل یاد می گرفت ولی تغییر کرده بود این تغییر را 5 ماه بعد از استفاده از ریتالین فهمید یکروز موقع صبحانه روی پله های جلوی دانشگاه نشسته بود و در یک دستش لیوان نسکافه و در دست دیگرش یک کیک صبحانه بود خورشید صبگاهی می تابید روز بسیار قشنگی بود ولی اثر ریتالین در بدن او باقی بود این اثر را نمی توانست متوقف کند دوستی از نزدیک او رد می شود روبین حال سلام واحوال پرسی را در خودش نمی بیند او احساس می کند دلش نمی خواهد دیده شود . ریتالین باعث می شود روبین تمرکز حواس داشته باشد ولی جایی برای احساسات دیگر وجود ندارد . او احساس می کند که بقیه احساساتش خفه شده اند او متوجه می شود که ریتالین تا چه حد او را تغییر داده است این درست همان لحظه ایست که روبین تصمیم می گیرد دیگر ریتالین نخورد .
    روبین می گوید : " اولین روز بدون ریتالین خیلی سخت بود من فکر می کردم می توانستم بیشتر و سریع تراز این یاد بگیرم ، میل به استفاده مجدد از ریتالین بسیار قوی بود ." او بسته قرص را در دست داشت ولی آنرا کنار گذاشت تمام مدت سه سال امتحان این بسته در کمد کنار پوشه های درسی بود اما روبین دیگر حتی یکی از آنها را هم بر نداشت .
    روبین می گوید : " شاید ریتالین مرا در یک برنامه یادگیری وارد کرد ولی حالا می دانستم که من چه امکاناتی دارم و قادرم بدون این ماده هم موفق بشوم .
    منبع :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مترجم : زهرا خباز بهشتی

9. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض وسوسه چیست و چگونه می توانیم آنرا کنترل کنیم (بیوشیمی و آناتومی هوس )

وسوسه چیست و چگونه می توانیم انرا کنترل کنیم (بیوشیمی و اناتومی هوس )( تئوری لذت )

وسوسه یک نشخوار فکری است که می تواند با ایجاد احساس هوس منجر به ایجاد انگیزه ای قوی برای حرکت به سوی کسب لذت هایی باشد که شخص ممکن است تجربه قبلی ان لذت را داشته یا نداشته باشد
    درک و تجربه لذت های مختلف در زندگی انسان باعث می شود مغز انرا در حافظه ذخیره کرده و مغز همیشه تمایل به کسب دوباره لذت های تجربه شده و یا لذت های مشابه با ان را دارد و در این میان مغز انسان همیشه لذت بالاتر را انتخاب کرده و در راه رسیدن به ان دچار وسوسه می شود

اقسام لذت ها
    1- لذت های غریزی
    این لذت ها از بدو تولد در بدن انسان و حیو.انات وجود دارد و هر غریضه خاص در یک زمان مشخص به واسط ترشح هورمون خاصی فعال می شود و موجودات را به سمت انجام کار مشخصی هدایت می کند
    2- لذت های اکتسابی
    این لذت ها به مرور از زمان تولد با ازمون و خطا و اموزش بدست می اید مثل لذت مطالعه و یا لذت محبت به دیگران
    نقش دین و مذهب درکسب لذت
    پایه همه ادیان الهی بر دو بخش است
    1- کسب لذت های طبیعی و کنترل غرایض بر اساس قوانین مشخص شده که در ان انسان ها به جسم و فکر خود و دیگران اسیب وارد نکنند و بدین طریق ما جامعه و زندگی سالمی داشته باشیم
    لذت معرفت
    2-تکامل مغز و روح انسان با ایجاد و رسیدن به لذت های بالاتر در زندگی برای درک مفاهیم عمیقتر از یک زندگی حیوانی که با شناخت خود و خداوند انسان به ان لذت که بالاتر از لذت های غریضی است می رسد و رسیدن به این لذت بالاتر کنترل کامل انسان بر روی غرایض را می طلبد

بیوشیمی لذت و مرکز درک لذت در مغز انسان
    بر خلاف گروهی که می گویند
    وسوسه یک فکر ثابت و سمج است که از درون آدم را هدایت می کند ، برای رسیدن به لذتی که قبلا امتحان و درک شده است.
    ما با قسمت اول ان موافق هستیم اما با قسمت دوم نه ؟

باید گفت ادم در بهشت هیچگاه طعم میوه ممنوعه را قبلا امتحان نکرده بود اما وسوسه شد که لذت خوردن انرا درک کند ؟

یک جوان در سن بلوغ تحت تاثیر هورمون های ترشح شده در بدن و انچه تا ان زمان درباره لذت جنسی به او اموزش داده و یا اطلاعاتی که به مرور از کودکی کسب کرده است شروع به وسوسه شدن برای رسیدن به یک لذت جنسی و مقاربت با جنس مخالف می کند.
    جوانان تاقبل از سن بلوغ هیچ گاه قادر به درک لذت جنسی بطور کامل و تجربه ان نیستند اما بعد از بلوغ همیشه وسوسه انرا دارند
    در این جا هورمون های بدن زن و مرد هستند که باعث تکامل قسمت های از بدن می شوند که برای درک این لذت جنسی لازم است و زمانی که بدن انسان با بلوغ جنسی و ترشح هورمون های جنسی ابزار کسب لذت جنسی را فعال می کند شخص بر اساس این هورمون ها تحریک و وسوسه می شود
    لذت های اکتسابی
    لذت های اکتسابی می تواند بر اثر اموزش ایجاد شود و یا مغر انسان بر اساس انچه دیده و یا تجارب قبلی درباره لذت های مشابه تمایل به کسب ان لذت داشته باشد و باعث ایجاد انگیزه در انسان برای رسیدن به ان لذت بشود
    مثلا یک بچه 4 ساله زمانی که در اغوش مادرش در ماشین قرار دارد اگر مادر از ترس سرعت زیاد مضطرب شود مغز کودک انرا ضبط می کند و بعد تا قبل از سن بلوغ کودک هر گاه در ماشینی که با سرعت زیاد می رود سوار باشد دچار اضطراب می شود البته القای این مسله به یک کودک زمان می برد و باید چندین بار این مسله تکرار بشود تا در مغز کودک این حالت ایجاد شود

کودک و الاکلنک سرسره و چرغ فللک
    بسیاری از لذت های اکتسابی را والدین به کودکان می اموزند زمانی که مادر یک کودک 3-4 ساله را به پارک می برد و او را بر روی سرسره یا چرغ فللک قرار داده و با لبخند و به ارامی با او بازی می کند مغز کودک شروع به ذخیره این اطلاعات می کند و انرا به صورت یک لذت اکتسابی در مغزش ذخیره می کند به این دلیل وقتی همین کودک جوانی بالغ می شود وقتی به پارک سرگرمی می رود تمایل به استفاده از وسایلی عجیب و غریب دارد که در ابتدا به نظر ما بسیار خطرناک هستند اما برای او لذت بخش است
    امام علی (ع):بالاترین عبادت تفکر و تعقل است.
    لذت مطالعه و تفکر و نقش ان در زندگی انسان
    مهمترین لذت در زندگی انسان تفکر است این مسله از لحاظ علمی ثابت شده است که اشخاص متفکر به دلیل ترشح بیشتر دوپامین در ناحیه ای به نام پره فرونتال کورتکس و کورتکس مغز دچار نوعی سرخوشی خاص می شوند که لذت ان بیشتر از هر نوع لذت های دیگری در زندگی انسان ها است
    در واقع افراد اندیشمند به مروز توانسته اند مسیر ترشح هورمونی به نام دوپامین( هورمون لذت ) را که در ابتدا فقط در قسمت میانی مغز و بواسطه غرایز ترشح می شد را به قسمت دیگری از مغز (لوب فرونتال ) که مسئول تفکر است منتقل کنند و این اساس کنترل وسوسه و تفکر عقلایی است کاری که ما در درمان های روانشناختی در اکثر معتادان به مواد مخدر (شیشه ) انجام می دهیم و لذت استفاده از مواد را با لذت تفکر و عشق جابجا می کنیم
    چرا معتادان به مخدر شیشه در ایران ترک نمی کنند
    معتادان به مخدر شیشه را در ایران می توان به دو گروه تقسیم کرد
    1- گروهی که از ابتدا اموزش درستی از لذت تفکر نداشته اند و با مصرف مخدر شیشه و ترشح هورمون دوپامین در قسمت میانی مغز دچار افزایش لذت های غریضی می شوند و با توجه به مقدار کمی دوپامین که در قسمت لوب فرونتال و مرکز تفکر ترشح می شود این تصور را پیدا می کنند که دارای تفکرات عقلایی تر و بهتری هم هستند
    2- کسانی که لذت تفکر را دارند و در این ضمن برای کسب تجربه لذت دیگری دچار وسوسه استفاده از مخدر شیشه می شوند این گروه در ایران بسیار کم هستند و در صورت اعتیاد به راحتی درمان می شوند
    اموزش برای رسیدن به لذت تفکر
    اگر ما به کودکان خود تا قبل از سن بلوغ بتوانیم اموزش های درست زندگی را بدهیم و انها را وادار به تفکر کردن کنیم به مرور سیستم هورمونی در مغز که مسئول ایجاد لذت تفکر است در قسمت لوب پیشانی مغز کاملتر می شود
    قبل از بلوغ در انسان غریضه جنسی وجود ندارد و به دلیل فقدان هورمون های جنسی مغز به راحتی لذت تفکر را کسب می کند
    اموزش درست کودکان و ایجاد لذت مطالعه تا قبل از سن بلوغ می تواند با تکامل مغز در قسمت های خاص می تواند ابزار لازم را در اختیار مغز برای ایجاد لذت تفکر فراهم میکند
    این مسله اموزش های خاصی را در خانه و مدرسه می طلبد تا قسمت های خاصی از مغز که ترشح دوپامین در ان باعث ایجاد لذت تفکر می شود تکمیلتر شود تا بااین تغییرات کودک قادر به درک صحیع و عقلایی تر شود که ما در زمان بلوغ با استفاده از ان می توانیم جلوی بسیاری از خطرات زندگی را منجمله گرایش به اعتیاد را بگیرم تا فرزندانمان اینده بهتری داشته باشند
    اموزش ها ی چند بعدی زمینه ساز تکامل لذت تفکر است

11. 2 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض شوهرم به تازگی بعضی شب ها با من مهربان شده است ایا او به چیزی معتاد است ؟

سلام آقای دکتر
    شوهرم تازگی ها بعضی شب ها که به خانه می اید رفتار طبیعی ندارد و با من بسیار مهربان تر رفتار می کند شغل او رانندگی است و گاهی هم مشروب استفاده می کند اما بعضی شب ها که به خانه می اید حالات او فرق دارد مهربانتر است و تند تند سیگار می کشد و خیلی تشنه است و مرتب آب می نوشد و خیلی دیر می خوابد ایا او به چیزی معتاد است ؟

چواب
    گروهی از مخدر ها مثل اکستاسی و یا مخدر متامفتامین (شیشه ) مشابه این اثرات را ایجاد می کند به احتمال زیاد ایشان شب های که نسبت به شما مهربانتر می شوند مخدر شیشه مصرف کرده اند

13. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض خواستگارم سابقه اعتیاد به مصرف مخدر شیشه دارد ایا با او ازدواج کنم ؟

خواستگارم سابقه اعتیاد به مصرف مخدر شیشه (متامفتامین ) دارد ایا با او ازدواج کنم ؟

سلام
    آقای دکتر
    خواستگاری دارم که به او علاقمند شدم و قصد ازدواج با او را دارم اما بعد از مدتی به من گفته است که به شیشه معتاد بوده است ولی حدود یک سال است که ترک کرده است ایا این مسله در اینده ممکن است خللی در زندگی ما وارد کند ؟
    جواب
    اگر معتادان به شیشه به مدت سه روز از مصرف خود داری بکنند ازمایش اعتیاد برای مخدر شیشه منفی خواهد بود به این دلیل ازمایش اعتیاد قبل از ازدواج قابل اطمینان نیست
    تست مو برای مخدر متامفتامین (شیشه )
    ازمایش تست مو برای اعتیاد به مخدر شیشه می تواند ثابت کند که ایا شخص ظرف 3 ماه گذشته شیشه مصرف کرده است یا خیر اما متاسفانه در ایران این ازمایش بطور معمول برای ازدواج انجام نمی شود و فعلا قابل دسترس نیست

سابقه اعتیاد به مواد مخدر و الکل باعث افزایش ریسک یک ازدواج بد و طلاق می شود
    خطرات ازدواج با یک معتاد سابق به شیشه که ترک کرده است
    متاسفانه امار نشان می دهد که حتی معتادان ترک کرده شیشه به خصوص انهایی که کمتر از یک سال از ترک انها می گذرد ریسک اعتیاد مجدد بالاتری نسبت به همسالان غیر معتاد دارند
    درست است که اعتیاد به شیشه درمان می شود و معتاد سابق هم باید تشکیل زن و زندگی بدهد
    اما به شخصا این نظر را دارم اگر دختری خواستگاری دارد که سابق مصرف شیشه داشته و اکنون ترک کرده است اگر هیچ دلبستگی عاطفی به او ندارد بهتر است از ازدواج با او خود داری کند گو اینکه طرح این مسله کمی غیر انسانی به نظر می رسد اما باید متذکر شد شیشه ماده ای است که اثرات روحی اعتیاد به ان برای همیشه در انسان باقی می ماند و با کوچکترین فشار عصبی و روحی روانی شخص ممکن است دوباره به سمت اعتیاد باز گردد
    خطر شروع مجدد اعتیاد بعد از ترک کردن برای همه انواع مواد مخدر و معتادان به الکل وجود دارد ولی در مورد مخدر شیشه ریسک استفاده مجدد و بازگشت اعتیاد بیشتر از انواع دیگر مواد مخدر است

15. 2 کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه DragonVsPhoenix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

در مورد ازدواج با کسی که سابقه مصرف شیشه داره, تو جواب رد دادن نباید شک کرد.(صرفا نظر شخصیمه)

17. این کاربر از DragonVsPhoenix بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

در مورد ازدواج با کسی که سابقه مصرف شیشه داره, تو جواب رد دادن نباید شک کرد.(صرفا نظر شخصیمه)
    باید ابتدا با دید کمک به فرد نگریست،البته بنده فکر میکنم همون موقع luvشروع میشه.یک دختر با احساسات ظریفش و قاطعیتش میتونه کسی رو نجات بده، شیشه خیلی خطرناکه و ترک بدون دخالت مستقیم متخصص اعصاب و روان معنی نداره و صرفا خود فریبی است.
    بسیاری از افراد نجات پیدا کرده اند.
    Last edited by DrH.motasami; 10-05-2014 at 23:44.

19. این کاربر از DrH.motasami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •